PDA

View Full Version : Проблем с парното-не работи



stif_mmm
08-02-2009, 10:57
Здравейте колеги ,имам алфата от година ве4е, но тази сутрин ми направи следния проблем давам на контакт и парното се вкю4ва както нормално , спирам го и си паля колата и след това решавам да си го вклю4а добре ама след това изобщо не се вклю4и,проверихме бушона, мотор4ето оказаха 4е са здрави също проверихме и тока от клю4ето до мотор4ето и се оказа 4е кабела които идва от клю4а за парното влиза в един Нагревател Нагнетател Моторни съпротивляващ Елемент номера му е 52466964-12v до там има ток и от този съпротивляващ елемент излизат три кабел4ета от които в две от тях има ток а в едното кабел4е няма ,та въпроса ми е дали може от там да идва проблем с липсата на парното , климатроника и тои не работи но аз и без това нямам фреон ?


edit: лека забележка- ако не ти е повреден клавиша, ползвай буквичката "Ч" вместо 4. виждам че в подписа ти не пише 2.Ч JTD

Dodo 155
08-02-2009, 13:35
Здравейте колеги ,имам алфата от година ве4е, но тази сутрин ми направи следния проблем давам на контакт и парното се вкю4ва както нормално , спирам го и си паля колата и след това решавам да си го вклю4а добре ама след това изобщо не се вклю4и,проверихме бушона, мотор4ето оказаха 4е са здрави също проверихме и тока от клю4ето до мотор4ето и се оказа 4е кабела които идва от клю4а за парното влиза в един Нагревател Нагнетател Моторни съпротивляващ Елемент номера му е 52466964-12v до там има ток и от този съпротивляващ елемент излизат три кабел4ета от които в две от тях има ток а в едното кабел4е няма ,та въпроса ми е дали може от там да идва проблем с липсата на парното , климатроника и тои не работи но аз и без това нямам фреон ?
Нямаш фреон? Това е и отговорът, донякъде.
Тъй като днес е топло, най-вероятно климатроника се опитва да включи компресора, системата е празна и не тръгва нищо. Задай му максимално висока температура и тогава виж какво е положението.
Относно буксата - мисля си, че е правилно да има 2 плюса и минус.

zimin
08-02-2009, 16:02
климатроника не включва компресора докато не натиснеш копчето в купето за климатроника,тъка че това за фреона е пълна глупост,да не би врътката да ти се е прецакала?

апък и дори да няма фреон вентилатора пак трябва да си върти.

а да,провай да му набиеш два чука отляво и отдясно :D може пък да тръгне...

Galeano
08-02-2009, 16:08
Не ти работи винтилатора, не парното нали.

Dodo 155
08-02-2009, 17:21
климатроника не включва компресора докато не натиснеш копчето в купето за климатроника,тъка че това за фреона е пълна глупост,да не би врътката да ти се е прецакала?

апък и дори да няма фреон вентилатора пак трябва да си върти.

а да,провай да му набиеш два чука отляво и отдясно :D може пък да тръгне...
Изпразни си системата и пробвай да включиш климатика.
Ако тръгне, значи е глупост, ако не ... сещай се :-)
Какво копче те гони, като има позиция "Ауто", на която електрониката решава какво да направи спрямо външна, вътрешна температура и т.н.?
При положение, че няма фреон, това означава някакъв вид грешка. От къде си сигурен, че не са свързани нещата? Все пак това са го правили по-умни хора от мен и теб :)
Мисля си, че не с чук, а с ритник ще е по-добре ;)
Виж, че е написал "нямам парно", а не вентилатор!

Към колегата, че аман от усери ... отиди някъде, където сервизират климатични системи, за да проверят всичко - фреон, моторчета, платка и т.н.

Galeano
09-02-2009, 03:15
Парното няма нищо общо с компресора на климатика.:-D Или, ако нямаш фреон и не ти включи климатика парното си работи, благодарение на температурата на двигателя и вентилатора в купето. Проблема на колегата поизлиза СПОРЕД МЕН от релето което контролира скоростта на винтилатора с номер който е описал в първия си пост.:-D

stif_mmm
09-02-2009, 06:16
Не ти работи винтилатора, не парното нали.

то4но не ми работи вентилатора когато е в купето , но го свалихме да го проверим и се оказа 4е си работи нормално все си мисля 4е от онова реле ли платка ли не го знам два от трите кабела те4е ток но от единия никакав го няма и не може да завърти явно вентилатора , вси4ко друго е проверено

Galeano
09-02-2009, 12:26
то4но не ми работи вентилатора когато е в купето , но го свалихме да го проверим и се оказа 4е си работи нормално все си мисля 4е от онова реле ли платка ли не го знам два от трите кабела те4е ток но от единия никакав го няма и не може да завърти явно вентилатора , вси4ко друго е проверено

Колега, пиши като го смениш колко пари е въпросното реле.

haljscho
10-02-2009, 22:57
то4но не ми работи вентилатора когато е в купето , но го свалихме да го проверим и се оказа 4е си работи нормално все си мисля 4е от онова реле ли платка ли не го знам два от трите кабела те4е ток но от единия никакав го няма и не може да завърти явно вентилатора , вси4ко друго е проверено
Първо провери дали е от него, като вземеш от някой колега или морга само за проба.
На мен ремонта ми струваше 15лв. На платката има две /мисля съпротивления/ ако е от тях ще стане, но има и един чип, ако е от него незнам дали ще се намери.
Ново струва 130-140лв.

zimin
11-02-2009, 16:41
Изпразни си системата и пробвай да включиш климатика.
Ако тръгне, значи е глупост, ако не ... сещай се :-)
Какво копче те гони, като има позиция "Ауто", на която електрониката решава какво да направи спрямо външна, вътрешна температура и т.н.?
При положение, че няма фреон, това означава някакъв вид грешка. От къде си сигурен, че не са свързани нещата? Все пак това са го правили по-умни хора от мен и теб :)
Мисля си, че не с чук, а с ритник ще е по-добре ;)
Виж, че е написал "нямам парно", а не вентилатор!

Към колегата, че аман от усери ... отиди някъде, където сервизират климатични системи, за да проверят всичко - фреон, моторчета, платка и т.н.

абе човек не се дърви мн.
може да не съм се изказал достатъчно разбиераемо,исках да кажа това което колегата е написал след мен


Парното няма нищо общо с компресора на климатика.:-D Или, ако нямаш фреон и не ти включи климатика парното си работи, благодарение на температурата на двигателя и вентилатора в купето. Проблема на колегата поизлиза СПОРЕД МЕН от релето което контролира скоростта на винтилатора с номер който е описал в първия си пост.:-D


"Виж, че е написал "нямам парно", а не вентилатор!"----- прочете ли изобщо какво е написал?
при мен климатика никога не се е включвал сам!?!??!

Dodo 155
11-02-2009, 21:55
абе човек не се дърви мн.
може да не съм се изказал достатъчно разбиераемо,исках да кажа това което колегата е написал след мен




"Виж, че е написал "нямам парно", а не вентилатор!"----- прочете ли изобщо какво е написал?
при мен климатика никога не се е включвал сам!?!??!
NO COMMENT :crazy:

Евала морски :gay[1]:

Galeano
12-02-2009, 09:33
абе човек не се дърви мн.
може да не съм се изказал достатъчно разбиераемо,исках да кажа това което колегата е написал след мен




"Виж, че е написал "нямам парно", а не вентилатор!"----- прочете ли изобщо какво е написал?
при мен климатика никога не се е включвал сам!?!??!


Колкега пак не си се изказал достатъчнмо разбираемо.. Прочети и осмисли пак темата. На човека не му работи вентилатора въпреки,че е писал парното. Това няма нищо общо с твоя климатик.

Versace
08-03-2011, 17:30
Здравей те, аз имам следния проблем, от няколко дни забелязвам така като примерно парното е на ауто или 1,2 и го усиля на 3 и за миг спира да духа и после трагва. Днес обаче усилвам го и спря нацяло. Въртях всички посоки, но не и го оставих на 4 и след малко пак започна да духа. Някаква идея?

spe4elist
08-03-2011, 17:44
Нормално е, когато е на ауто да се държи по този начин

Mury
08-03-2011, 17:49
Нормално е, когато е на ауто да се държи по този начин

Той казва че е на ралични степени.Можеби имаш проблем в управлението на вентилатора,ако не е там,най-вероятно някоя клапа,156-цата си прави тест на всички компоненти по вентилацията преди да почне да духа.Ако има проблем някъде се бави доста или спира въобще да духа.:calc::calc::calc:

Versace
08-03-2011, 18:31
Възможно ли е да е това, което управлява оборотите на парното, където се намира във въздуховода?

Versace
08-03-2011, 21:29
Забелязвам,че на 3-та степен ми го прави проблема. ей сега карам гася както е на 3-та паля и не работи, завъртам копчето и почва да работи на всички степени.

Туко що спря нацяло

MetaDream
25-01-2015, 10:22
Здравейте,

Реших да ползвам същата тема, т.к. проблема ми е подобен.

Става дума за Алфа 156 - 1998, 1.8 ТС.

Преди няколко дни ми падна акумулатора (бях забравил лампата в купето за 2 дни :?). Взех ток от друга кола, запалих и нямаше никакви проблеми, освен когато реших да пусна парно/вентилатор - въобще не духа. Пробвх да го 'обуча' (най-студено, най-топло, силно, слабо и тн) - без резултат. Все едно копчето за вентилатора е на 0.
Бушоните са ОК, но има един резистор, който не ми изглежда ОК (52466964 12V). При него има + и -, та едното от двете ми изглежда леко загоряло/разтопено, та подозирам, че проблема е там.

Въпроса ми е дали има нещо друго, което може да причинява същия проблем, защото вече пробвах две различни такива съпротивления (но от морги) и и двете не работят както трябва. С едното парното работеше, но само на степен 4, т.е. не може да се спре или намали, което пак не е вариант.

Единствените други такива съпротивления, които намирам са от други градове, което ще е малко проблем, ако и те не бачкат :D. Остава и вариант ново, но ми се искаше да мина с втора употреба.

ecotronic
26-01-2015, 14:39
Здравейте,

Реших да ползвам същата тема, т.к. проблема ми е подобен.

Става дума за Алфа 156 - 1998, 1.8 ТС.

Преди няколко дни ми падна акумулатора (бях забравил лампата в купето за 2 дни :?). Взех ток от друга кола, запалих и нямаше никакви проблеми, освен когато реших да пусна парно/вентилатор - въобще не духа. Пробвх да го 'обуча' (най-студено, най-топло, силно, слабо и тн) - без резултат. Все едно копчето за вентилатора е на 0.
Бушоните са ОК, но има един резистор, който не ми изглежда ОК (52466964 12V). При него има + и -, та едното от двете ми изглежда леко загоряло/разтопено, та подозирам, че проблема е там.

Въпроса ми е дали има нещо друго, което може да причинява същия проблем, защото вече пробвах две различни такива съпротивления (но от морги) и и двете не работят както трябва. С едното парното работеше, но само на степен 4, т.е. не може да се спре или намали, което пак не е вариант.

Единствените други такива съпротивления, които намирам са от други градове, което ще е малко проблем, ако и те не бачкат :D. Остава и вариант ново, но ми се искаше да мина с втора употреба.

В тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57044) е описано, как се ремонтира. По-конкретно - в пост 11.