PDA

View Full Version : Края на едини хубави дни.....



Pebles
08-02-2009, 18:12
Здравей те....
Споделям си мъката:
Днес около 13:30 пътувам си по пътя Перник-София и малко след излизанае от Перник-газ-газ...80-90-100-120 и започва няква градушка с дъжд и колата започва да се върти и тъйййй нали пак да мина тънко само с 2 зимни гуми-и ко да казвам другооо..........Завъртях се на пътя около 4-5 пъти не си спомням и се удрям в мантинелата и по нея съм се пързаляла доста и пак се въртя и колата застава на средата на пътя....Др кво да кажа-бях с един колега от форума dudeslav и замалко да отрепа човека...На нас нищо ни няма и също благодарско на Ludkanar,че спря....Ludkanar ми каза че е щял и той да се размаже,но са му сетнали и малко преди да ме наближи и е намалил.....!!!!
Абе важното е че сме живи и здрави-пък коли се правят.....
Малко снимков материал....

101921019310194101951019610198
10199

soldier
08-02-2009, 18:15
Щом сте добре, това е най-важното ;)

PEPI-2ALFA
08-02-2009, 18:17
Гадост. Кофти случка. Важното е, че сте добре.
П.П. А хубави дни ще има и за напред- не се отчайвай.

venko
08-02-2009, 18:19
както викаше един мой приятел здраве да е к.р да не е :-)

Stefo
08-02-2009, 18:20
Лелей, лоша работа.
Абе извадили сте късмет, добре че на вас се е разминало, по-внимателно другия път.

ne0
08-02-2009, 18:22
Споко. Нали сте живи и здрави... Това са нормал ни неща

ludkanar
08-02-2009, 18:22
нали на вас нищо ви няма зарежи ги ламарините щесе направят....а си признавам като слязох ти направо ме уплаши почудих се дали нещо няма на някой но като видях че всичко е ок се успокоих(а само като ти видях колата на пътя и се вцепених)...

AlfaRomeo
08-02-2009, 18:22
Поука ще си имаш.Иначе радвай се,че нищо ви няма не е шега тая работа...


Радвам се,че сте добре.Колата е купчина ламарина но све пак си я обичаме колкото и да не ни бърка не е така точно.
Но пред човешкото здраве,остава на заден план.

digitalundgrd
08-02-2009, 18:27
Хмм, аквапланинг ли е станало? Как така от дъжд с градушка ще се завъртиш така сериозно с 100км/ч ? Успех с ремонта, дано бързо оправиш количката :) И наистина следващия път внимавай повече :)

Pebles
08-02-2009, 18:32
Хмм, аквапланинг ли е станало? Как така от дъжд с градушка ще се завъртиш така сериозно с 100км/ч ? Успех с ремонта, дано бързо оправиш количката :) И наистина следващия път внимавай повече :)

Ам кво да ти кажа колега....незнам и аз кво станааа...нямам кой знае кви спомениииии

fein86
08-02-2009, 18:41
Ам кво да ти кажа колега....незнам и аз кво станааа...нямам кой знае кви спомениииии

Добре е, че ти няма нищо, ще оправиш колицата и ще си имаш обичка на ухото за това и само безаварийни оттук насетне!!!

PEPI-2ALFA
08-02-2009, 18:42
Ам кво да ти кажа колега....незнам и аз кво станааа...нямам кой знае кви спомениииии
Нещо си зе заиграла с колегата на съседната седалка:-)

to6ko
08-02-2009, 18:45
споко вси4ко 6те се оправи!колата се прави и пак 6те я има ама ло6ото е когато 4овека го няма!нали ти си жива и здрава!другото 6те се оправи!
П.П проблем с пари не е проблем!

MUROMAN
08-02-2009, 18:47
Споко ще я опровиш ,горе главата всичко ще е наред.;-)

qpwo
08-02-2009, 18:47
Важното е че сте здрави. Дано да имаш каско. Виж дали ще се оправя, ако не - за части и зимаи друга

Pebles
08-02-2009, 18:51
Нещо си зе заиграла с колегата на съседната седалка:-)

Хахах-добре,че ме развеселявате....че ми се реве......сега ще е ходене по мъкитеееее с тея застрахователи........направо не ми се мислиии,а майстора който ще ми я прави е на 150 км. от тук...... Ама като си я обичам кво да я правя....



Другия път,ще знам........ 4 бр.зимни гуми и бавноооооооо.....

AntiLuuP
08-02-2009, 18:55
Всичко става за миг .... Но се случва важното е да няма големи поразии за машини части има ,за хора няма ...
Междодругото и аз минавах около тоя път днес (снощи бяхме в няква вила пернишко така и не запомних името на селото :? ) сутринта рано към 9-10 се прибирахме ама все още бях неадекватен (не че са ми е много адекватно не съм спал от 2 дена ) и ме возеха но си беше гаден пътя мокър и превали престане пак превали ....
....Ужас ... Абе добре че сте живи и здрави !!!

Pebles
08-02-2009, 18:55
Важното е че сте здрави. Дано да имаш каско. Виж дали ще се оправя, ако не - за части и зимаи друга

Имам каско и вуйчо ми е майстор и той ще ми я вземе и ще ми я прави....пратих му снимкииии каза че отдолу не се знае кое е читаво и кое не,но като я гледа ще я оправи.....

lulin racing
08-02-2009, 19:01
Добре че си жива и здрава! Спомни си колко пъти ти казвах че много ти тежи крака и трябва по-леко.......

Furious 155
08-02-2009, 19:08
Поука ще си имаш.Иначе радвай се,че нищо ви няма не е шега тая работа...


Радвам се,че сте добре.Колата е купчина ламарина но све пак си я обичаме колкото и да не ни бърка не е така точно.
Но пред човешкото здраве,остава на заден план.
Те това е - живи и здрави напролет пак в алфа :)

Kris
08-02-2009, 19:18
просто феноменално си сгънала джантата ... и не се притеснявай, всичко се случва ... аквапланинг+завой си е кофти тръпка и доста по-добри шофери от нас са се пребивали в такива условия ... да не ти показвам снимки как събрах половин булевард ...:mail2:

georgievst
08-02-2009, 19:24
И аз съм се въртял само с две зимни гуми. Дано го прочетат и други хора от форма и да не си правят илюзия, че ще минат метър.
Щом сте се разминали само с уплаха, значи всичко е ОК.
Ако държиш на 145-цата - цените доста паднаха, така че не е голяма загубата. Ще имаш и резервни части

ludkanar
08-02-2009, 19:26
просто феноменално си сгънала джантата ... и не се притеснявай, всичко се случва ... аквапланинг+завой си е кофти тръпка и доста по-добри шофери от нас са се пребивали в такива условия ... да не ти показвам снимки как събрах половин булевард ...:mail2:

е как няма да я згъне като с гумата беше отскубнала колче на мантинелата

fred
08-02-2009, 19:38
Ами всяко зло за добро дето се вика, живи и здрави, опит в повече, за да няма такива случки в бъдеще.Иначе според мен не е от зимните гуми, както си го описваш може и с летни да е било още по добре, а и с четири зимни да си била пак няма гаранция.Вода и лед си става пързалка.Бързо оправяне на колата

mochko1
08-02-2009, 19:46
Малейй кофти случка. Съжелявам за колицата ,но на всеки може да се случи особенно в тая пътна обстановка.

viki
08-02-2009, 19:48
Ей,много неприятно,но важното е,че на вас нищо ви няма!http://place.forumotion.com/users/84/14/08/smiles/52226.gif

mirchozo
08-02-2009, 20:16
Това е поредното доказателство че в кофти време трябва да се кара по-полека и по-внимателно,и винаги с 1-но на ум.А иначе на колежката мога да пожелая да не изпада почеве в такива ситуаций, и все пак да опита да извади някаква поука за себе си от тази ситуация.

Pebles
08-02-2009, 20:29
Оооо поуката си я имам вече....
Като не мога да плувам да не се събличам....И като не мога да карам да не се прааа на състезател и то на лед.......
Ам поне живот и здраве да я оправя няма да я ръчкам толкова........

Ам най-важното e че сме добре...

Stoyan Georgiev
08-02-2009, 20:33
една бутилка един кекс ши са успокоиш

важното е да че вие сте добре, колата е буца желязо ;)

galinves71
08-02-2009, 20:42
иди да ти леят куршум,бабешко е но помага.а за возилото...ехх колега,то на пук на сиромашията бг и тез кахъри са като магия.щом си жив и здрав ще караш пак и ще знаеш че и през лятото трябват зимни гуми като вали град.

Bonev
08-02-2009, 20:57
Оооо поуката си я имам вече....
Като не мога да плувам да не се събличам....И като не мога да карам да не се прааа на състезател и то на лед.......
Ам поне живот и здраве да я оправя няма да я ръчкам толкова........

Ам най-важното e че сме добре...

А-а-а-а такааа, колко пъти съм ти повтарял че караш неразумно и мноооого рисковано??!!!!!!!! Майната и на ламарината, важното е че на вас нищо ви няма!!! Можеше да бъде много по-лошо!!!!!!!!
Дано след този случай ти влезе малко повече акъл в тиквето!!!
Както беше казал един колега: Не става само с Алфа, требе и акъл........
Успех!!!!!!!!!!!!

Walker
08-02-2009, 21:12
Съжалявам за случилото се! :(
Важното е, че сте живи и здрави!
Другото ще се оправи ;)

qpwo
08-02-2009, 22:55
А-а-а-а такааа, колко пъти съм ти повтарял че караш неразумно и мноооого рисковано??!!!!!!!! Майната и на ламарината, важното е че на вас нищо ви няма!!! Можеше да бъде много по-лошо!!!!!!!!
Дано след този случай ти влезе малко повече акъл в тиквето!!!
Както беше казал един колега: Не става само с Алфа, требе и акъл........
Успех!!!!!!!!!!!!
Нестава само с БМВ, .................

Васил Петров
08-02-2009, 23:29
горе главата важното е че няма нищо по сериозно ;-)

bobaka
08-02-2009, 23:34
важното че сте живи и здрави пак тапите ламарини ще ги оправиш:jason2: те не са важни

dudeslav
08-02-2009, 23:53
:stretcher:Шофера на БМВто дето се въртяхме пред него беше по уплашен и от нас двамата заедно.10х на Иво дето спря за помощ.Както каза Пебълс само гумата се е откачила.....
П.С.Боли ме десния крак и вратът:no:
Слагайте си коланите.

Bonev
09-02-2009, 00:11
Нестава само с БМВ, .................

Добре де, малко перефразирах! Идеята е една........

tokata_pz_flex
09-02-2009, 08:35
Леле ... лоша работа . Вие да сте добре , пък колата ще я лекувате . Нема се плашиш душа :)

Mury
09-02-2009, 08:45
щом сте ОК,всичко е наред.Алфи има колко искаш ше си вземеш нова:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

pa4ito
09-02-2009, 10:16
Иди в църква и пални една свещ, че сте живи и здрави... Не се кахъри, ламарините се правят, важното е че на вас нищо ви няма.
И следващият път висока скорост само на магистралата към Плевен... ;-)

montana
09-02-2009, 10:27
всичко е наред,щом е минало без кръст.дано да не ти се случва повече в близките 1000години

Бобби
09-02-2009, 10:35
Какъв край......????..те сега тепърва започват хубавите дни за теб....аз на 21 години, ако бях казал край, сега нямаше да пиша.....
След лошото иде и доброто...мъж без мерак и шофер без удар няма!

didiod
09-02-2009, 11:07
малиииииииииии:new_Eyecrazy:,важното е че ств живи и здрави ламарини се првят;)

Gligan
09-02-2009, 11:10
След лошото иде и доброто...мъж без мерак и шофер без удар няма!

Точно така. Палнете една свещ и следващия път не подценявайте гумите, амортесьорите и пътната обстановка. Най-важното, е че сте добре всичко друго е поправимо или заменяемо, но здравето НЕ!

markonialfa
09-02-2009, 12:15
Колежке, да не ти пука............Сега ще си я направиш по - добре. Ще си смениш носача, каренце......и готово, къде ти е застраховката, ако трябва да съдействаме??? Успех!!! Надявам се тези снимки да те накарат да се замислиш............и да си кажеш, не ми пука, важното е, че съм добре!!! Това първата ми уникална кола, подарих я на сестрами и...............Пътя София - Пасарел...........един ТИР я засече, заслепи, през ноща и мантинели, дерета............ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА.........Сестра ми и тя се отърва с шина на вратлето за един месец........

grx
09-02-2009, 13:15
Тва винаги води до по-голям опит особенно когато всичко приключи както в вашия случай без жертви аламарината си е ламарина нищо че е на любимата кола ще стане пак на шофьора ще му е обица на ухото :shocked::go:
радвам се че сте добре е малко натъртени но добре

Susscrofa
09-02-2009, 13:37
Това може да се случи на всеки, не се обвинявай за нищо.
Щом сте добре, всичко е ок.
:go:

morfius
09-02-2009, 13:46
Важното е, че вие сте добре :)
А хубавите дни... пак ще ги има.

Mind_Control
09-02-2009, 13:51
Краят на едни хубави дни, за сметка на началото на други.. Извадили сте късмет :) най- вече, че някой тир отзад не ви е засилил. Но със 120 при градушка :new_Eyecrazy: , ти си знаеш най- добре, но и с 6 зимни гуми да беше резултатът щеше да е същия.

А иначе- НЕ ПЕСТЕТЕ ОТ ГУМИ- веднъж да ви спасят живота са се изплатили всички комплекти, които купувате! Ако ще пестите, пестете от скоростта- хем по- малко харчи, хем по- безопастно!

Ранобудниче
09-02-2009, 14:04
момиче..

радвайте се, че сте живи.
майната му на всичко останало..

горе главата :kiss:

junior
09-02-2009, 15:41
Много неприятно, но важното е, че сте добре колата ще се оправи. Горе главата колежке, знам,че е неприятно, защото съм имал подобен инцидент. И аз се завъртях на лед миналата зима и малко поомачках ламарините, но положението не беше много зле и след две седмици колата беше отново в движение.

Pebles
09-02-2009, 17:25
Колежке, да не ти пука............Сега ще си я направиш по - добре. Ще си смениш носача, каренце......и готово, къде ти е застраховката, ако трябва да съдействаме??? Успех!!! Надявам се тези снимки да те накарат да се замислиш............и да си кажеш, не ми пука, важното е, че съм добре!!! Това първата ми уникална кола, подарих я на сестрами и...............Пътя София - Пасарел...........един ТИР я засече, заслепи, през ноща и мантинели, дерета............ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА.........Сестра ми и тя се отърва с шина на вратлето за един месец........


Tц тц......Ужас....Да сме живи и здрави пък-другото се прави....
Ами колега аз съм към Generali огледа ще ми е в сряда сутринта.И тоя пич иска да съм му я вдигнала на друпчета....обясних му че съм сама в Перник-гаджето го няма и няма кой да ми я вдигне...Мн съм ядосана държа се супер грубо.Ще видя в сряда ква ще е оценката......
Абе хубави дни ще има след доста време като гледам...само ядове...
Абе да сме живи и здрави пък с повече късмет и по малко ядове ще се наредят нещата....

dudeslav
09-02-2009, 17:50
Tц тц......Ужас....Да сме живи и здрави пък-другото се прави....
Ами колега аз съм към Generali огледа ще ми е в сряда сутринта.И тоя пич иска да съм му я вдигнала на друпчета....обясних му че съм сама в Перник-гаджето го няма и няма кой да ми я вдигне...Мн съм ядосана държа се супер грубо.Ще видя в сряда ква ще е оценката......
Абе хубави дни ще има след доста време като гледам...само ядове...
Абе да сме живи и здрави пък с повече късмет и по малко ядове ще се наредят нещата....
"Т"рупчета Пебълс!Па и гаджето скоро ше си :go: доиде от Плевен за да :smackbum:

ludkanar
09-02-2009, 18:05
еее аре да е без бой...аз ще помагам квото трябва,щея вдигнем утре колата несе притеснявайте.па кат се опраии доста бири тряя да испиеме заедно някъде:big_beer:

dudeslav
09-02-2009, 18:09
еее аре да е без бой...аз ще помагам квото трябва,щея вдигнем утре колата несе притеснявайте.па кат се опраии доста бири тряя да испиеме заедно някъде:big_beer:
Ха ха.Само кажи.На 15.02 може по некоя.:question:

Pebles
09-02-2009, 18:16
Оооо ще се пие естевено-трябва да я осветим.... :) за да няма други издънкииии.......... :)

to6ko
09-02-2009, 20:12
Оооо ще се пие естевено-трябва да я осветим.... :) за да няма други издънкииии.......... :)

ееммм аз кво да кажа тряяя да умра от пиене тогава!:cheers::cheers::cheers:и накрая така и 6те станеее!:big_beer:

sen7
09-02-2009, 21:47
Явно не си в мн. голям шок - това е хубаво.И запомни, че не е страшно ,че правиш грешки - страшно е , ако не се учиш от тях.Да си жива и здрава.Както в новата рекламата на м-тел изписват на фона на мадама, която се обяснява по телефона , а до нея колата й, ударила се челно в дърво - това е твоят втори живот.
10305

ludkanar
10-02-2009, 07:46
Ха ха.Само кажи.На 15.02 може по некоя.:question:

е айде щесе доразберем щот тия почивни дни имам много задължения;-)

ludkanar
11-02-2009, 22:21
айде колата от вчера е на трупчета па в понеделник ще падне едно пиенеееееее олелееее:wow:

vaseto34
21-02-2009, 12:26
Много се радвам че сте живи и здрави... :holiday: Майната му на другото...

Abarth
21-02-2009, 12:51
Tц тц......Ужас....Да сме живи и здрави пък-другото се прави....
Ами колега аз съм към Generali огледа ще ми е в сряда сутринта.И тоя пич иска да съм му я вдигнала на друпчета....обясних му че съм сама в Перник-гаджето го няма и няма кой да ми я вдигне...Мн съм ядосана държа се супер грубо.Ще видя в сряда ква ще е оценката......
Абе хубави дни ще има след доста време като гледам...само ядове...
Абе да сме живи и здрави пък с повече късмет и по малко ядове ще се наредят нещата....
Лоша работа щом си в дженерали,там не обичат да плащат хич ;) На червената 155-ца за преден капак смяна+боя и боя на калник преден десен ми дадоха 80лв :death:

Blade
22-02-2009, 11:50
Много жал ми става, като виждам смачкани алфи, но най-важното е, че вие сте добре! Горе главата :clapping:

Kostadin`
23-02-2009, 14:29
Важното е ,че вие сте добре,тиникий се изправят

Pebles
03-04-2009, 12:59
Много съм щастлива.......Наложи се да поизчакам около месец,но днес ми преведоха 2200 лв. за щетите....А те приблизително са около 1000 лв.
Дженерали все пак отпуснаха някой лев....да се надявам че до 10-тина дни ще си карам 145-та .... :)

koolio
03-04-2009, 13:21
Много съм щастлива.......Наложи се да поизчакам около месец,но днес ми преведоха 2200 лв. за щетите....А те приблизително са около 1000 лв.
Дженерари все пак отпуснаха някой лев....да се надявам че до 10-тина дни ще си карам 145-та .... :)

Е, имаш късмет, че каското е било в Дженерали!
Иначе наскоро изпитвах същите чувства като теб. :flamingdevil:

mirchozo
03-04-2009, 14:11
Ей браво колежке, ще ти остане само уплахата и ядовете,не че е малко де.Успех с оправянето на колицата и скоро пак на пътя, и тоя път вече с 1-но на ум.

Pebles
03-04-2009, 17:29
оооо аз си карам-156-та.......мина ми уплахата.....ама съм малко по внимателна вече.......... :)

Zhivkov
03-04-2009, 18:31
Живи и здрави да сте, това е най-важното другото се прави.

Bobo
04-04-2009, 01:59
оооо аз си карам-156-та.......мина ми уплахата.....ама съм малко по внимателна вече.......... :)

Много добре че ти е минала уплахата но мисля че трябва да си доста по внимателна ;) Това важи и за всички нас и силно да се замисляме за гумите, окачването и спирачките :lupe: Един приятел се преби подобно на теб само от амортесьори менте и естественно несъобразената скорост! Много добре си мислете какво монтирате на колата си ! Преди един месец Типо 1.6 се обърна на магистралата заради изваден шарнир на чисто нов носач менте:new_Eyecrazy: Някой колеги караха до преди време със супер евтини гуми и видяха как се късат парчета от протектора без причина! Много мислете как карате и дали някой лев няма да ви спаси живота!

ludkanar
04-04-2009, 11:04
оооо аз си карам-156-та.......мина ми уплахата.....ама съм малко по внимателна вече.......... :)

айде казвай какво става с твойта количка нямали скоро да бръмчи пак

EMo0o
04-04-2009, 11:23
Mного мислете как карате и дали някой лев няма да ви спаси живота!

:th_up: Подкрепям!! :th_up:

Alfa User
04-04-2009, 16:16
Някой колеги караха до преди време със супер евтини гуми и видяха как се късат парчета от протектора без причина! Много мислете как карате и дали някой лев няма да ви спаси живота!

Аз пък мога да кажа че и скъпи гуми стават на парчета - пресен пример с мен - предните ми гуми бяха Michelin Pilot Primacy - перфектни на външен вид, с dot 07 - от вътрешната страна протектора се беше отцепил почти на 90% по протежение на гумата. Съжалявам че затрих снимките. Така че ... Разумното каране не вреди на никой, без значение с какво сте в колата.
Сори за оф-топика :handshake:

Bobo
05-04-2009, 02:47
Аз пък мога да кажа че и скъпи гуми стават на парчета - пресен пример с мен - предните ми гуми бяха Michelin Pilot Primacy - перфектни на външен вид, с dot 07 - от вътрешната страна протектора се беше отцепил почти на 90% по протежение на гумата. Съжалявам че затрих снимките. Така че ... Разумното каране не вреди на никой, без значение с какво сте в колата.
Сори за оф-топика :handshake:

Абсолютно си прав :cheers:

mordohy
05-04-2009, 20:13
Духайте и стъпвайте!Днеска лудия канар ,много описателно ни разказа как е станало.Никой не е застрахован,че няма да му се случи!Чукайте на дърво или каквото имате да не става.Важното е,че колежката е жива и здрава.
Тенекиите се правят,както каза някой!


Успех нна колежката и по-скоросно излизане от бокса!:cheers: