PDA

View Full Version : Отново за камерите нещо интересно !



AntiLuuP
09-02-2009, 18:35
Откриш нещо интересно но дали е ефикасно не знам.. някой от вас използвал ли го е и дали ще има ефект :)
http://goreshto.net/?p=7599

Kuku
09-02-2009, 18:39
Писано е много пъти!
Ползвай търсачката - НЕ действа...

AntiLuuP
09-02-2009, 18:53
Писано е много пъти!
Ползвай търсачката - НЕ действа...
попринцип следя форума и не бях виждал за този спрей ...
съжалявам :)

mochko1
09-02-2009, 21:18
Имаше един епизод на MYTHBUSTERS за тея спрейове и всякакви други техники за избягване на камерите ,но митът е разбит :BIGsmile:

AntiLuuP
09-02-2009, 21:24
Имаше един епизод на MYTHBUSTERS за тея спрейове и всякакви други техники за избягване на камерите ,но митът е разбит :BIGsmile:
Явно производителите на спрея и КАТ работят заедно... :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

mochko1
09-02-2009, 21:36
Явно производителите на спрея и КАТ работят заедно... :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

В България всичко е възможно :tooth:

Плюс това камерите в БГ мисля ,че нямат светкавици ,а са инфрачервени. :evil: А специално в Норвегия светкавицата на камерите е червена ,и няма спасение :hump:

pr_00f
09-02-2009, 21:39
А най -лесно става ако камерата те снима , но няма за какво да се хванат господата от полицията.
Трудно ли звучи ?

venko
09-02-2009, 21:56
жалко че не дайства аз тъкмо се зардвах:choice:

nightroller
09-02-2009, 22:00
А най -лесно става ако камерата те снима , но няма за какво да се хванат господата от полицията.
Трудно ли звучи ?

Покрепям !!!!! тва със спрейовете и залепянето на есенни листа по номерата си е пълна тъпотия :) просто спазвайте ограниченията!

morfius
09-02-2009, 23:27
Каминьете ще свършат, балъците не... народна поговорка :)
(Присъстващите правят изключение)
Колкото до това със снимането и нищоправенето - тия камери обикновено снимат като направиш нещото, изключая видеонаблюдението дето си врътка нон-стоп.

AntiLuuP
10-02-2009, 00:13
В България всичко е възможно :tooth:

Плюс това камерите в БГ мисля ,че нямат светкавици ,а са инфрачервени. :evil: А специално в Норвегия светкавицата на камерите е червена ,и няма спасение :hump:
Да до колкото знам има нещо щото баща ми сподели че дори и да си криеш номера камерата пак си хваща и тогава глобата е убиец дали ме е*аваше щото знае как карам или наисина е така...

Stoyan Georgiev
10-02-2009, 00:54
нарушаването на ограниченията в града според мен трябва да се наказват двойно

карайте като искат с 5-10 отгоре на съответното ограничение - разликата е недоловима, дори камерите са настроени да ти дават някакъв толеранс... караш ли с повече от това - заслужаваш си го - в града рискуваш прекалено много живота на другите карайки тъпо ;)

mirchozo
10-02-2009, 01:00
Аз ще ви кажа една случка,която уж е истина но не съм виждал с очите си и не мога на 100% да съм сигурен.Та един приятел на мой приятел кара една Вектра,която преди това е обработвана с такива бои на номерата и стъклата.По приказки на други хора чух че въпросния келеш дето види камера дава газ и колкото може колата.Тая процедура струвала около 400лв.
Абе то ако е така, катаджийте ще го издебнат и ще го хванат рано или късно,с такъв снимков материал не е трудно да откриеш някоя кола , и тогава ... малиии

AntiLuuP
10-02-2009, 01:29
Аз ще ви кажа една случка,която уж е истина но не съм виждал с очите си и не мога на 100% да съм сигурен.Та един приятел на мой приятел кара една Вектра,която преди това е обработвана с такива бои на номерата и стъклата.По приказки на други хора чух че въпросния келеш дето види камера дава газ и колкото може колата.Тая процедура струвала около 400лв.
Абе то ако е така, катаджийте ще го издебнат и ще го хванат рано или късно,с такъв снимков материал не е трудно да откриеш някоя кола , и тогава ... малиии
е да но без номера нямаш доказателства ;)
един приятел ми разказваше как негови познати крадат бензин... намират някоя изоставена кола свалят номерата слагат ги на техните коли като ходят на бензиностанция която е отдалечена от техния квартал... казват до горе... влизат вътре мотат се нещо като зареди бензинджията качват се в колата и отлитат... след тва веднага свалят номерата и ги захвърлят някъде...
Ама за мен тва е грубо.. понеже тия пари смяната ги плаща ... а тия хора не работят щото си нямат друга работа....

Stoyan Georgiev
10-02-2009, 02:46
е да но без номера нямаш доказателства ;)
един приятел ми разказваше как негови познати крадат бензин... намират някоя изоставена кола свалят номерата слагат ги на техните коли като ходят на бензиностанция която е отдалечена от техния квартал... казват до горе... влизат вътре мотат се нещо като зареди бензинджията качват се в колата и отлитат... след тва веднага свалят номерата и ги захвърлят някъде...
Ама за мен тва е грубо.. понеже тия пари смяната ги плаща ... а тия хора не работят щото си нямат друга работа....

а камерата дето ги снима в лице.. кво правим с нея :)

ти тея снимки по личните карти дето ги има да не мислиш, че за красота ги слагат :)

ФЕРАРИСТ
10-02-2009, 13:48
Имам такива две флакончета - подарявам едното - Еконта обеща да посредничи.....едно аверче ми ги донесе от УСА, каза че там бачкали, аз не вярвам, пръснах си номера де, но само от келешлик, не ми дреме особенно от тия камери......

AntiLuuP
10-02-2009, 13:53
а камерата дето ги снима в лице.. кво правим с нея :)

ти тея снимки по личните карти дето ги има да не мислиш, че за красота ги слагат :)
Ами нз тва си е техен проблем ... да се спасяват :evil:
Такива глупости не съм обмислял да правя .. като нямам пари за гориво ще я гледам как стои паркирана и ще се влача с градския транспорт колкото и неприятно да звучи ... Попринцип много мразя кражбите ;)

Pinky
10-02-2009, 14:11
Незаконно е да се снимат лица с пътните камери. енд ъф дискашън.

mochko1
10-02-2009, 16:56
Имам такива две флакончета - подарявам едното - Еконта обеща да посредничи.....едно аверче ми ги донесе от УСА, каза че там бачкали, аз не вярвам, пръснах си номера де, но само от келешлик, не ми дреме особенно от тия камери......

Колега ,снимката в подписа ти със или без светкавица е правена ?? Щото мен ми се струва ,че и без спрейове номера става бял. Трябва да пробвам некоя вечер ,ама ми е доста мръсна колата и табелите следователно. :whip:

Stoyan Georgiev
10-02-2009, 17:05
Колега ,снимката в подписа ти със или без светкавица е правена ?? Щото мен ми се струва ,че и без спрейове номера става бял. Трябва да пробвам некоя вечер ,ама ми е доста мръсна колата и табелите следователно. :whip:

от светкавица до светкавица има коренна разлика ;)

mochko1
10-02-2009, 17:07
от светкавица до светкавица има коренна разлика ;)

Така е ,малко по нагоре бях дал пример с Норвегия кадето камерите за превишена скорост са с червена светкавица !

Просто исках да кажа ,че няма смисъл от тея спрейове.

mirchozo
11-02-2009, 00:51
"а камерата дето ги снима в лице.. кво правим с нея "
ами именно за това говоря, че и номерата и стъклата са обработени ,следователно не се виждат номера и лица
абе простотия си е това,дет се вика "или в гроба или в затвора",така че по-добре да си караме разумно що годе в ограниченията

achkar
11-02-2009, 01:06
Абе то в България спийд камери няма, вие за тия със светкавици се къхарите - и от тях няма! Само по патрулките стана модерно да те засичат в движение. Друг начин който чух във Варна е, че те снимат в единия край на Аспаруховия патрулката мост спряла в насрещното, пращат сигнала(снимката) на патрулка която е на другия край на моста, към който си се запътил и го ядеш. Последното е вярно, защото познат така му взеха книжката за месец. Той си помислил че като са отвъд мантинелата нищо не могат да му кажат, но уви...

soldier
11-02-2009, 13:14
И аз знам, че камерите, които са извънградско, не работят или по точно са кухи вътре :bg:

mirchozo
11-02-2009, 14:25
Абе в това име нещо вярно,щото аз поне знам една дето със сигурност не работи,че и макет на полицейска кола има под нея,
От де знам ли,ами редовно си минавам оттам с над 120 и досега трябваше доста честитки да имам за 1 година.Даже наскоро някой и беше вградил един камък и гледаше малко към самолетите :)

soldier
11-02-2009, 15:58
Абе в това име нещо вярно,щото аз поне знам една дето със сигурност не работи,че и макет на полицейска кола има под нея,
От де знам ли,ами редовно си минавам оттам с над 120 и досега трябваше доста честитки да имам за 1 година.Даже наскоро някой и беше вградил един камък и гледаше малко към самолетите :)
Именно за тези над измислените патрулки говоря, че са камуфлаж

AntiLuuP
11-02-2009, 20:08
Именно за тези над измислените патрулки говоря, че са камуфлаж
Доколкото знам и аз камерите не са истински но са поставени с цел стряскане и намаляне скоростта и евентуално по късно ще се монтират истински ...и така когато вече знаеш че камерата е евтина имитация си минаваш със 120-150... и в един момент получаваш честитка .... ;) но колко е вярно....:crazy:

soldier
11-02-2009, 21:35
Доколкото знам и аз камерите не са истински но са поставени с цел стряскане и намаляне скоростта и евентуално по късно ще се монтират истински ...и така когато вече знаеш че камерата е евтина имитация си минаваш със 120-150... и в един момент получаваш честитка .... ;) но колко е вярно....:crazy:
Точно това съм написал ;)

ФЕРАРИСТ
11-02-2009, 23:19
Колега ,снимката в подписа ти със или без светкавица е правена ?? Щото мен ми се струва ,че и без спрейове номера става бял. Трябва да пробвам некоя вечер ,ама ми е доста мръсна колата и табелите следователно. :whip:
Чесно казано не помня, мисля че светкавицата ми е на ауто, но дали светна или не не знам.....

old alfist
12-02-2009, 10:20
Доколкото знам и аз камерите не са истински но са поставени с цел стряскане и намаляне скоростта и евентуално по късно ще се монтират истински ...и така когато вече знаеш че камерата е евтина имитация си минаваш със 120-150... и в един момент получаваш честитка .... ;) но колко е вярно....:crazy:
Има доста от тях истински, дори монтирани на магистралите.
През лятото получих една призовка от РПУ, като ми беше показана дигитална снимка на малката ми Алфа със засечена скорост от 167км/ч на магистралата на 30км.преди Варна, покрай някакво с.Слънчево. Отстрани на снимката са дадени параметри - ден, час, място на засичане, скорост и др. Снимката беше направена отзад и малко встрани, като лицето на водача не се снима, може би за да не се оспорва впоследствие, че няма разрешение за снимане.
Полицаите, не ги интересува кой е карал, те извикват собственикът и той може да посочи водача. В случаят беше карал синът ми, а посочихме за водач дъщеря ми, на която написаха акт за превишена скорост.

Citronada
12-02-2009, 10:32
То на тия камери, все пак им трябва ток.А ония ушатите с белите ХЛопели много обичат да се крият в отбивката за с.Сльнчево

rammstein4o
12-02-2009, 12:05
нарушаването на ограниченията в града според мен трябва да се наказват двойно

карайте като искат с 5-10 отгоре на съответното ограничение - разликата е недоловима, дори камерите са настроени да ти дават някакъв толеранс... караш ли с повече от това - заслужаваш си го - в града рискуваш прекалено много живота на другите карайки тъпо ;)

Стига да бяха нормални ограниченията съм съгласен... По тясните улички м/у блоковете и къщите нека е 30 дори и да взимат книжки за тези дето не спазват но за 3 и 4 лентови булеварди, които са отдалечени от жилищни блокове да сложат ограничение 40 това си е само и единствено с цел да изкарват пари...

ПС. визирам бул. Никола Вапцаров и бул. 202 (до тец София)...

Сетих се че и пътя за Кюстендил ограничението му е 40 в рамките на Перник също необяснимо за мен

ФЕРАРИСТ
12-02-2009, 13:51
Ограниченията у нас са направини не за да имат някакъв смисъл, а просто да ги има, и куките да имат работа......бъкано е с безмислени знаци......на Тракията след Ихтиман се строи някакъв Лукойл, и авариината лента е оградена за 40 метра - ограничение 60 - пълна лудост - в Германия от 4 платна магистрала, се влиза в ремонт и има налични не две както тука, а почти 1 и половина - 80 км ограничение......какво е това.....пълни глупости.......аз затва ограничения не гледам, а просто карам на преценка......ако преценя че мога да карам с 130 карам с 130, ако преценя че трябва с 60, карам с 60, и хич не ми дреме за морал и ограничения....пък и не вярвам в случайноста.....

achkar
12-02-2009, 17:53
Има доста от тях истински, дори монтирани на магистралите.
През лятото получих една призовка от РПУ, като ми беше показана дигитална снимка на малката ми Алфа със засечена скорост от 167км/ч на магистралата на 30км.преди Варна, покрай някакво с.Слънчево. Отстрани на снимката са дадени параметри - ден, час, място на засичане, скорост и др. Снимката беше направена отзад и малко встрани, като лицето на водача не се снима, може би за да не се оспорва впоследствие, че няма разрешение за снимане.
Полицаите, не ги интересува кой е карал, те извикват собственикът и той може да посочи водача. В случаят беше карал синът ми, а посочихме за водач дъщеря ми, на която написаха акт за превишена скорост.
Колега, това не е фиксирана камера, а просто го е снимала патрулката. :)

old alfist
13-02-2009, 09:24
Колега, това не е фиксирана камера, а просто го е снимала патрулката. :)

Може би е така/сигурно им е отвял фуражките/, но факт е, че и по магистралите не можеш да надуваш на спокойствие.

AntiLuuP
13-02-2009, 16:11
Може би е така/сигурно им е отвял фуражките/, но факт е, че и по магистралите не можеш да надуваш на спокойствие.
Така ... плащаме супер високи данъци особено собствениците на автомобили над 99коня... + винетките
ами с тези пари да направят едни хубави магистрали тип германските аутобани!
Няма ограничение на скоростта в крайна лява лента стига да не застрашаваш околните карай сколкото си искаш ....
Ама нали трябва да има почепрки ...