PDA

View Full Version : Свети идикатора за AirBag на таблото



slavco_156
12-02-2009, 17:16
Колеги имам проблем со AirBag како што мисла. Преди некое нкое време си ја накарах колатами низ едни дупки низ птја, каквото што си имате и вие низ Софиа и ми светна ламбата на аирбега на таблото на колата и се си мислам дека нема да си самото загаси коко што изгледа.
Дај ако некој си е имал јадосване како при мен да казе как да се оправи този проблем. :priest:
Колата ми е Alfa 156 1.6ts-11.1997 серија
Благодарам предварително

DerMeister
12-02-2009, 17:18
На диагностика ще ти кажат от къде е проблема. Може да е някоя хлабава връзка по кабелите.

slavco_156
12-02-2009, 17:36
На диагностика ще ти кажат от къде е проблема. Може да е някоя хлабава връзка по кабелите.

И јас си мислех на това но не искам да ја занеса колата тук по скопје на генерален сервис да и праат дијагностика заштото тук се дресирани хората да ти ја скинат главата :guillotine:. Ште ти набројат работи и што не са за менање

Boby
12-02-2009, 17:46
Само на диагностика могат да кажат какво е.И да откачваш акумулатора няма да се изтрие грешката/ако е само грешка/.

fein86
12-02-2009, 18:13
Сигурно знаете, обаче в доста други теми съм го чел, а и го изпитвам това нещо - един от фабричните дефекти на Алфа 156 е безпричинно светкане на лампи по таблото, като досега не съм виждал 156ца на която месец след като е оправен тоя проблем, пак да не се е появил. Доста 156ци съм виждал и повечето се оплакват от това, аз вече два пъти занулявам моя и пак светка след известно време, вероятно може да се оправи, но за това колегите да помагат!!!:th_up:

ФЕРАРИСТ
12-02-2009, 18:15
Мда, някъде връзка - откачи и закачи всички кабели под седалките, не е логично да се оправи, но едно аверче ми сподели че така изчезнала - иначе само диагностика.....

Boby
13-02-2009, 22:13
Щом светва лампа значи нещо става.Я кабел прекъсва я нещо друго се ебава.Всичко това може да се провери на диагностиката.