PDA

View Full Version : Свири,вие към 6000об./мин



DerMeister
13-02-2009, 10:44
Колеги, след като бая време не бях натискал здраво колата, вчера реших да я изпъна и установих някакъв проблем. При достигане на около 6000об./мин., общо взето след 5000об./мин. започва нещо да свири и пищи зверски откъм двигателя. Звукът е като от тролей, общо взето като ел.двигател на много високи обороти, наподобява и турбо, ама няма по-висока мощност от преди. :cussing: Само на високи обороти се чува. На място също, няма значение дали натискам съединителя или не.
Някой има ли представа от какво може да е това? Някоя ролка, ремък, водна помпа? Ролките са сменени преди 14000км., заедно с ремъците, водната помпа не е сменяна. Колата не загрява и не губи антифриз. Като работи на празен ход имам чувството, че има някакъв паразитен звук, но човек като търси повреда и всичко му се струва развалено, тъй че не знам, може и да не се чува нищо притеснително.

1239
13-02-2009, 11:21
колега,виж да неса лагерите на динамото!

Mury
13-02-2009, 14:35
Махни каналния ремък,и така ще изолираш страничните агрегати,ако пак вие,най вероятно е от водната помпа:Suicide::Suicide:Иначе мен ме съмнява компресора на климатика или алтернатора.Най-добре я закарай на сервиз:razz::razz:

DerMeister
13-02-2009, 14:41
Махни каналния ремък,и така ще изолираш страничните агрегати,ако пак вие,най вероятно е от водната помпа:Suicide::Suicide:Иначе мен ме съмнява компресора на климатика или алтернатора.Най-добре я закарай на сервиз:razz::razz:
Със сигурност ще я водя на сервиз. Просто ме интересуваше да не се окаже, че ще се счупи след малко, защото я карам в момента. Няма да я настъпвам и утре или в понеделник ще я гледат. Може и на вас да звънна.

DiabL0
14-02-2009, 17:22
тоя проблем е масов, особенно с фалшиви ролки !!
2 пъти сменям ролки и ремък за 20 000 км

прее*ана ролка обтяжна или паразитна вие точно като на развалено турбо!!

DerMeister
14-02-2009, 23:55
В крайна сметка, отивам в сервиза, викам гледайте как вие, газ ... и не вие. :noooo: Чакам пак да почне, за да се разбере за какво иде реч.

DiabL0
15-02-2009, 02:34
ББББББББАааааааааааааСи работата, докато ти напиша какъв според мен ти е проблема... тая вечер моята па зе да вие..........

БББББББАААААААААСИИИИИИИИИ ФИЛМА

АМАН ВЕЧЕ !

me4ogt
28-03-2009, 19:06
Момчета при мен преди време се получи такъв симптом на виене,след много мислене и мнения накрая се установи,лагер на динамото,срещу 85 лева за консумативите+труда на майстора всичко се оправи и забравих за проблема,просто бяха си заминали старите.:prescription: