PDA

View Full Version : Идея за изпускателни колектори...



ФЕРАРИСТ
15-02-2009, 12:19
.....значи не съм много вещ с ауспусите и решенията за тях, и затва да питам.....когато ида при някой аспухджия трябва да знам какво искам, а не да приемам това което той ми предложи за най - малко труд и повече пари....
Това е снимка на висока рез, по надолу е малка
http://store2.data.bg/ferrarist/IMG_2728.jpg
Има прегънат участък който искам да изправя - проблема е че доколкото виждам тоя участък е строго фиксиран и ако се изреже да се замени може да не се получи пасване после с двете дупки който излизат от изпускателните от двигателя.....
Възможно ли е да се изправи като само се извади от сгловката и с нагрябане или нещо от сорта, или може да се изреже и после с тия меки връзки или както и да се наричат там....
Дайте идеи.....

търтей
15-02-2009, 12:29
това не е ли чугун парчето?

fein86
15-02-2009, 12:29
.....значи не съм много вещ с ауспусите и решенията за тях, и затва да питам.....когато ида при някой аспухджия трябва да знам какво искам, а не да приемам това което той ми предложи за най - малко труд и повече пари....
Това е снимка на висока рез, по надолу е малка
http://store2.data.bg/ferrarist/IMG_2728.jpg
Има прегънат участък който искам да изправя - проблема е че доколкото виждам тоя участък е строго фиксиран и ако се изреже да се замени може да не се получи пасване после с двете дупки който излизат от изпускателните от двигателя.....
Възможно ли е да се изправи като само се извади от сгловката и с нагрябане или нещо от сорта, или може да се изреже и после с тия меки връзки или както и да се наричат там....
Дайте идеи.....

Може да се изреже и да се замени с друго парче със същата дължина(да се завари или запои), а като гледам дължината и ъгъла мисля, че с мека връзка няма как да стане, а с нагряване и изправяне по добре не го опитвай(поне според мен де), защото ще стане прекалено крехко и мисля, че много бързо ще прогори, трябва ти просто да се измери ъгъла под който е насочено в момента, като се отреже да се сложи парче със същата дължина и да се завари и си готов, мисля даже че интервенцията до заваряването можеш и сам да я направиш и ще ти излезе около 5-10лв. самото заваряване :cheers:

fein86
15-02-2009, 12:33
това не е ли чугун парчето?

Абе нали всичко знаеш, как чугун ще се огъне бе, чугунът е изключително твърд и много крехък, той се чупи и няма вариант да се огъне така!!!

Kuker
15-02-2009, 12:39
това не е ли чугун парчето?Ако е чугун май ще се счупи а няма да се огъне?

ludkanar
15-02-2009, 14:21
тва сие железо и се заварява,може да се изреже и дасе направи такова парче и дасе замени.може и само огънатото дасе изреже т.е. само горната част на тръбата и от друга тръба дассе сложи парче което също е вариант

ФЕРАРИСТ
15-02-2009, 15:18
Дали няма да е най - добре за да не се разваля фиксацията да го хвана с нови шпилки на сглобката както ще си е, да го фиксирам яко и неподвижно и там където е отвора, и тогава да го нося на някой хайванин да изрязва и дозаварява парченцето - щото чесно казано не ща да го нося и да ми го прявят на око, и като се земе да се слага двигателя и да се озъбя тогава заради това......

fein86
15-02-2009, 16:09
Дали няма да е най - добре за да не се разваля фиксацията да го хвана с нови шпилки на сглобката както ще си е, да го фиксирам яко и неподвижно и там където е отвора, и тогава да го нося на някой хайванин да изрязва и дозаварява парченцето - щото чесно казано не ща да го нося и да ми го прявят на око, и като се земе да се слага двигателя и да се озъбя тогава заради това......

Е то така ще е най-добре, ама как ще го хванеш абсолютно неподвижно, другия вариант е направо да се монтира на колата както ще седи и на място да се направи, ама пък тогава не се знае дали ще е удобно за работа, това което каза Иво(ludkanar) е добра идея само сгънатото да се изреже и подмени, обаче пък ще стане като кръпка и ще е адски грозно(побългарено), но пък е отдолу и няма да се гледа, абе ако можеш да го фиксираш някак неподвижно двете парчета докато е свалено и да се подмени сгънатото ще е най-хубаво!!!

ludkanar
15-02-2009, 16:38
бе айде са грозно кой ше гледа отдоле па и да гледа нали е направено какво от това

Kuker
15-02-2009, 16:41
Ако питаш мен май е удобно да се нагрее и да се изпъне.

ФЕРАРИСТ
15-02-2009, 17:42
Че ще е грозно ич не ми дреме, важното е да стане качествено....

fein86
15-02-2009, 18:01
Че ще е грозно ич не ми дреме, важното е да стане качествено....

Ами качеството ти зависи от това майстора колко е майстор, направо прережи само изкривеното(не цялата тръба) и го носи да заварят парче на негово място, ако го направи добре човека, ще държи доста време!!!

ludkanar
15-02-2009, 18:09
Ами качеството ти зависи от това майстора колко е майстор, направо прережи само изкривеното(не цялата тръба) и го носи да заварят парче на негово място, ако го направи добре човека, ще държи доста време!!!

точно за това говорех

ludkanar
17-02-2009, 18:07
какво стана оправили я,аз вчера те видях на светофара на Ботев след руски посока центъра.и много ти харесах колата:evilsmiley:

ФЕРАРИСТ
17-02-2009, 18:38
какво стана оправили я,аз вчера те видях на светофара на Ботев след руски посока центъра.и много ти харесах колата:evilsmiley:
Не съм, утре ще го карам на уж едни разбирачи тука в СЗ, че да видим какво ще стане....ще го снимам.....
Вчера имах кошмарно градско из СФ, да речеш че съм отвикнал не съм, но май просто не ми беше ден за каране.....

ФЕРАРИСТ
18-02-2009, 14:59
Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....

Mury
18-02-2009, 15:19
Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....
Отиди при Драго в Екстрим тунинг-той е твоят човек:grin::grin:

fade
18-02-2009, 15:53
Колега много ли е изтъняла тръбата така от снимката не може да се познае? Ако не е изтъняла много, според мен с нагряване и подходящ шаблон от вътре би могло да се изпъне! Нагряването ... малиново червен цвят около (~500*С) и напъваш отвътре с шаблона (като щанга) така нагряваш локално само деформираното и покачваш температурата с горелката... ако се оправи оправи, ако ли не и се скъса... нова тръба. Между другото колко е вътрешния диаметър... мисля си за нагряване и подходяща "сачма" или дорник със заоблен като сфера връх и да го набиваш... според мен има възможности за оправяне, зависи колко е изгоряла/изтъняла. Ако се скъса винаги можеш да сложиш нова тръба или кръпка.
Успех!

fein86
18-02-2009, 16:39
fade, бате нали прочете цялата тема, защото както написа Ферариста, не трябва да се променя ъгъла под който е в момента, а ако се скъса после напасването е отврат и става само на място като е монтирано всичко, иначе и аз се поразчетох и става това което казваша, ама вероятността да се скъса е доста голяма!!! В краен случай може и това да се опита!

fein86
18-02-2009, 16:41
Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....

Добре де, ти кога пак ще си по София, пиши ми ЛС ако искаш може да те заведа тука при един майстор при нас, досега той винаги ми е правил изпускателната истема и съм много доволен! Аз по късно ще му се обадя и ще му покажа снимките да го питам дали може да го направи и за колко пари естествено!!! :grin: Ако те устройва нищо не пречи да го направиш тука!

fade
18-02-2009, 17:10
..., не трябва да се променя ъгъла под който е в момента, а ако се скъса после напасването е отврат и става само на място като е монтирано всичко, ...
Абе това е топлоустойчива стомана да не е кашкавал, ако не е много изтъняла тръбата което няма как да се разбере по-снимки няма да се скъса или изкриви. Ако човека който го прави е достатъчно сръчен и опитен ще го изпъне и няма да личи много дори. Изпъвали сме с греене и верижка от сачми кривки на мотоциклетни ауспуси от неръждаема стомана там нещата са още по кофти щото неръждавейката е като пружина стомана и има голям коефициент на после-действие... само с греене става. ;)

ПП
Забравих... ако отрежете кривия участък ще изгубите устойчивостта на тръбата и геометрията наистина ще отиде на кино! При заварката ще деформира също така че заварката пак трябва да се прави на място! Не напразно хората са искали да се занесе колата при тях. ;)

fein86
18-02-2009, 17:43
Абе това е топлоустойчива стомана да не е кашкавал, ако не е много изтъняла тръбата което няма как да се разбере по-снимки няма да се скъса или изкриви. Ако човека който го прави е достатъчно сръчен и опитен ще го изпъне и няма да личи много дори. Изпъвали сме с греене и верижка от сачми кривки на мотоциклетни ауспуси от неръждаема стомана там нещата са още по кофти щото неръждавейката е като пружина стомана и има голям коефициент на после-действие... само с греене става. ;)

ПП
Забравих... ако отрежете кривия участък ще изгубите устойчивостта на тръбата и геометрията наистина ще отиде на кино! При заварката ще деформира също така че заварката пак трябва да се прави на място! Не напразно хората са искали да се занесе колата при тях. ;)

Добре де, ти от къде си? Ако си някъде по трасето му, като знаеш как става, вземи и му помогни да го направи, Ферариста е супер пич и тъкмо можеш да помогнеш на колега в нужда :cheers:

fade
18-02-2009, 18:07
Добре де, ти от къде си? Ако си някъде по трасето му, като знаеш как става, вземи и му помогни да го направи, Ферариста е супер пич и тъкмо можеш да помогнеш на колега в нужда :cheers:

На драго сърце... само, че съм в посока 300 км противоположно на трасето му :(

ФЕРАРИСТ
18-02-2009, 18:37
Значи задължително искам да махна цялата тръба от началото до края, щото е поне с половин сант по малък диаметър от входа и изхода, ако мога така да се изразя.....
Нямаше да е особенно сложно да се сложи това на един винкел, да се прикапе от двата края да не шава, да се резне участъка, да се направи една тръба по приблизителните видими размери и форма на старата, и да се лепне на мястото......ама тия тука са велики, и с такива пипкави неща не им се занимава, те искат да им закарам колата, да ми сменят цялата генерация, и то така както те си искат, и да им дам седмична заплата....
Това остава висящо, като качим двигателя тогава ще го правя - не го карам в СФ щото всички части са все още тука, и ще ги карам накуп за смяната на двгтата.....

Novachev
19-02-2009, 07:59
Ники ако колектора е при теб дай да го взема като идвам да ти я направя и да ти я пусна после по куриер.

ФЕРАРИСТ
19-02-2009, 15:40
Ники ако колектора е при теб дай да го взема като идвам да ти я направя и да ти я пусна после по куриер.
И си траеш досега......при мен е, в събота като идваш ще го вземеш.....