PDA

View Full Version : 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Xman
26-05-2009, 11:41
Мамка му, вчера ми светна лампата на чек панела че антифриза ми е намалял. Вдигам капака-всичко е в ред. датчика нещо се бъгна...:devil:
Днес сутринта ролката /обтяжната на пистовия ремък/ изсвири зверски...и докато стигна на работа-грозен шум и ремък на парчета....голям късмет днес да го е.а:devil:

TRENDi
26-05-2009, 13:36
Има нещо днес... Преди 3-4 дни реставрирах пр. броня на Тъпото, че я разцепих на вилата. Преди 2-3 дни му реставрирах пр. ляв калник, че имаше "мише гнездо" в него. Вчера си реставрирах веждата на "совалката". Днес трябваше да пътувам до Гърция за кратка командировка, ама сутринта с Тъпото целнах 1 "пасатор" и си изпуснах превоза. А на Тъполиното ще трябва да пазаря, пр. ляв :bad_evil: калник, ляв фар и мигач, нова реставрация на бронята и дърпане с дърво за поизправяне на ляв рог... Та отново ще е в бокса известно време и "совалката" ще ме вози.

Furious 155
26-05-2009, 13:48
Мамка му, вчера ми светна лампата на чек панела че антифриза ми е намалял. Вдигам капака-всичко е в ред. датчика нещо се бъгна...:devil:

Ако е датчика - имам един спасен от старото си казанче...но хубаво огледай дали наистина не губиш антифриз лекинко!

MUROMAN
26-05-2009, 15:31
Има нещо днес... Преди 3-4 дни реставрирах пр. броня на Тъпото, че я разцепих на вилата. Преди 2-3 дни му реставрирах пр. ляв калник, че имаше "мише гнездо" в него. Вчера си реставрирах веждата на "совалката". Днес трябваше да пътувам до Гърция за кратка командировка, ама сутринта с Тъпото целнах 1 "пасатор" и си изпуснах превоза. А на Тъполиното ще трябва да пазаря, пр. ляв :bad_evil: калник, ляв фар и мигач, нова реставрация на бронята и дърпане с дърво за поизправяне на ляв рог... Та отново ще е в бокса известно време и "совалката" ще ме вози.

Рацер си ти и тва си е.:coolio:

Xman
27-05-2009, 15:43
Ако е датчика - имам един спасен от старото си казанче...но хубаво огледай дали наистина не губиш антифриз лекинко!
Няма течове-с оглед започнах

hsr
30-05-2009, 06:50
Гледам, че няма такава тема, та да ви питам тук :)
Имам проблемче със шофьорското стъкло- нещо ми "прекъсва" (така да се каже).
Без значение дали ще натисна бутона един-два пъти или ще го задържа, стъклото не се сваля до долу (и съответно вдига), а се вдига/сваля няколко сантиметра и спира.
И така трябва да го натискам поне 3-4 тъти, за да го вдигна/сваля нацяло, което си е доста дразнещо :(
Някой да е имал подобен проблем ?
Дали е от реле или от самия бутон за стъклото и как може да се провери ?

Furious 155
30-05-2009, 09:56
Гледам, че няма такава тема, та да ви питам тук :)
Имам проблемче със шофьорското стъкло- нещо ми "прекъсва" (така да се каже).
Без значение дали ще натисна бутона един-два пъти или ще го задържа, стъклото не се сваля до долу (и съответно вдига), а се вдига/сваля няколко сантиметра и спира.
И така трябва да го натискам поне 3-4 тъти, за да го вдигна/сваля нацяло, което си е доста дразнещо :(
Някой да е имал подобен проблем ?
Дали е от реле или от самия бутон за стъклото и как може да се провери ?

според мен механизма се е зацапал и на по-голямо механично съпротивление - стъклото спира. Добре е да видиш отвътре как е, защото според мен е оттам проблема - ако е мръсно да се почисти и после да се смаже!

alf
30-05-2009, 10:46
според мен механизма се е зацапал и на по-голямо механично съпротивление - стъклото спира. Добре е да видиш отвътре как е, защото според мен е оттам проблема - ако е мръсно да се почисти и после да се смаже!
и по - лошия вариант да се изкривили водачите при мене беше станало без явна причина и доста си играх докато ги наглася. а също пръсни моторчето с вд40 като отваряш. копчетата най лесно можеш да ги провериш като размениш буксите но едва ли е от тях

Flame
30-05-2009, 12:54
И аз имам такъв проблем с предното ляво стъкло,спира и после на може да се вдигне,а се чува цъкане,като натискам копчето,и за да се вдигне трябва или да го бутна надолу,и пак натискам бутона,или да го бутам с ръка нагоре:cry:

hsr
30-05-2009, 20:58
И аз имам такъв проблем с предното ляво стъкло,спира и после на може да се вдигне,а се чува цъкане,като натискам копчето,и за да се вдигне трябва или да го бутна надолу,и пак натискам бутона,или да го бутам с ръка нагоре:cry:

Май при теб са по-вероятни нещата, които казаха колегите по-горе.
При мен стъклото си върви гладко и леко но релето цъква и спира. При натискане отново на бутона, пак тръгва и спира. Надолу също, макар, че спира по-малко.
Докато дясното стъкло като че ли се движи някак по-трудно и тежко, но въпреки това не спира. Затова и си мислех, че е по-вероятно проблема да е релето или копчето, но преди малко размених 2-те копчета и се оказа, че са си наред. Май ще се наложи пак да свалям кората .
Все пак кажете това реле какво представлява и къде точно се намира? Май не е при другите под волана, понеже цъкането се чува някаде по-нагоре.

Flame
30-05-2009, 21:06
На мен ми бяха сменили машинката с друга,защото мислехме че тя прави проблема,но си остана същото положение,май трябва да си поиграя с копчето,да отворя и да почиста ли,де да знам,ще пробам написаното по-горе,като имам някой свободен ден,пък дано да стане.

Buxalkata
30-05-2009, 21:55
имам едно питане какъв би могъл да бъде проблема като пръска4ките не ми пръскат както трябва смисъл не е винаги ..... към какво да се насо4а ???има помпи4ка ли е мотор4е ли е под казан4ето.... дали в него е проблема ? или ....... :afro:

Бобби
31-05-2009, 11:44
имам едно питане какъв би могъл да бъде проблема като пръска4ките не ми пръскат както трябва смисъл не е винаги ..... към какво да се насо4а ???има помпи4ка ли е мотор4е ли е под казан4ето.... дали в него е проблема ? или ....... :afro:
Сипи оцет в казнчето.....;-)
п.с. но да не вземе да сложиш и някой други продукти....няма да правим трушия:))

novalfist
31-05-2009, 16:41
Колеги, счупи се предната лява външна дръжка на вратата(пластмасата). Преди време ми се счупи задната. Цялата работа струва ми се идва от несмазване. Сега като ги смазах и вратите вече се отварят много леко.

Пуснах си обява в раздел "купува". Кофтито е , че тука в Враца няма много алфи по моргите, та да си сваля, ами маи ще трябва да тичам из цяла София заради една дръжка.
:(:(:(
:gives[1]:

MUROMAN
31-05-2009, 20:42
Кофти ,доста често се случва при нашите коли особено зимата.На мен за сега не ми се е случвало ,но знам ,че и смяната е доста пипкава работа. 2-ра ръка ориентировъчно вървят по 25 лв - дръжките.Ако не можеш да намериш кажи какъв цвят е и ще издирваме по СФ и ще ти помогнем.

Buxalkata
31-05-2009, 23:31
Сипи оцет в казнчето.....;-)
п.с. но да не вземе да сложиш и някой други продукти....няма да правим трушия:))

жив и здрав :)сложих около 500 гр и сега пръскат като истински :):Yeeeehaaa::cheers:

hsr
01-06-2009, 07:47
Нищото не казахте за релето ?
И функцията за вдигане/сваляне с едно натискане на бутона
(без да се задържа) откъде се управлявява ?

Grim
01-06-2009, 08:15
Гледам, че няма такава тема, та да ви питам тук :)
Имам проблемче със шофьорското стъкло- нещо ми "прекъсва" (така да се каже).
Без значение дали ще натисна бутона един-два пъти или ще го задържа, стъклото не се сваля до долу (и съответно вдига), а се вдига/сваля няколко сантиметра и спира.
И така трябва да го натискам поне 3-4 тъти, за да го вдигна/сваля нацяло, което си е доста дразнещо :(
Някой да е имал подобен проблем ?
Дали е от реле или от самия бутон за стъклото и как може да се провери ?

точно така беше и при мен, моторчето е заминало и по-точно някаква част от него,момчето в сервиза ми обяснава ама аз нали не се занимавам с тоци и не го слушах... та говорепе за нещо дето управлявало като има мног силен ток или нещо от сорта... абе проблема ти е в моторчето... :doctor:

Flame
01-06-2009, 19:43
Някой сменял ли е сърцето на решетката,да даде малко инфо дали има нещо по-специфично,за да не се счупи,че утре ще сменям едно от друга решетка:unsure:

venko
01-06-2009, 21:07
на мойта красавица нещо при ниските обороти на 1-ва припуква нещо по предницата и незнам какво е.във високите обороти не се чува нищо!възможно ли е да бъде от носачите?

Бобби
02-06-2009, 08:44
на мойта красавица нещо при ниските обороти на 1-ва припуква нещо по предницата и незнам какво е.във високите обороти не се чува нищо!възможно ли е да бъде от носачите?
:calc:...възможно е да я вдигнеш на крик да огледаш окачването и да разбереш:roll:...иначе тук трябва да сме егати екстрасенсите да разберем:-D

hsr
03-06-2009, 07:59
според мен механизма се е зацапал и на по-голямо механично съпротивление - стъклото спира. Добре е да видиш отвътре как е, защото според мен е оттам проблема - ако е мръсно да се почисти и после да се смаже!

и по - лошия вариант да се изкривили водачите при мене беше станало без явна причина и доста си играх докато ги наглася. а също пръсни моторчето с вд40 като отваряш. копчетата най лесно можеш да ги провериш като размениш буксите но едва ли е от тях



точно така беше и при мен, моторчето е заминало и по-точно някаква част от него,момчето в сервиза ми обяснава ама аз нали не се занимавам с тоци и не го слушах... та говорепе за нещо дето управлявало като има мног силен ток или нещо от сорта... абе проблема ти е в моторчето... :doctor:


Благодаря на всички за отговорите!
Ще пробвам първо с почистване и смазване, ще прегледам и водачите и ако не се оправи ще търся машинка ;)

ПП: А някой наскоро да е слагал гас ?
Интересува ме ориентировачна цена на уредбата и монтажа поотделно ?

VFTI
03-06-2009, 10:41
Незнам поотделно, но обикновенна газова с монтаж гаранция и преглед е 550-650лв. Lovato с хубави части.

krasisashkov
03-06-2009, 14:45
Всеки ден това правя от 12 години професионално се занимавам с системи за пропан-битан и метан имам и сервиз .....на скаипа :krasisashkov

robygas
03-06-2009, 20:07
Благодаря на всички за отговорите!
Ще пробвам първо с почистване и смазване, ще прегледам и водачите и ако не се оправи ще търся машинка ;)

ПП: А някой наскоро да е слагал гас ?
Интересува ме ориентировачна цена на уредбата и монтажа поотделно ?
Всичко написано е така, само ,че това с почистването и смазването не ми се вярва да стане, или ако го правиш прави само почиствате с ВД или нафта без да го мажеш с нищо след това ,защото точно смазките са тези които в последствие събират всичката прах и правят проблеми. Иначе от опит мога да кажа , че проблема е в моторчето. Когато то започне да се износва съответно товари токовата верига и електрониката си мисли ,че позореца или е срязъл или се е качил и прекъсва захранването.

Относно газта всичко зависи от колата. Същото е и за труда.

hsr
03-06-2009, 21:18
Всичко написано е така, само ,че това с почистването и смазването не ми се вярва да стане, или ако го правиш прави само почиствате с ВД или нафта без да го мажеш с нищо след това ,защото точно смазките са тези които в последствие събират всичката прах и правят проблеми. Иначе от опит мога да кажа , че проблема е в моторчето. Когато то започне да се износва съответно товари токовата верига и електрониката си мисли ,че позореца или е срязъл или се е качил и прекъсва захранването.

Относно газта всичко зависи от колата. Същото е и за труда.

Така като го обясни успя да ме убедиш ;)
Явно ще трябва да добавя и машинка към списъка с покупките.
Поне извадих късмет, че заради кризата цените на частите доста паднаха :)

Относно гаста- не съм решил да слагам, а за момента само проучвам.
Ако ще се слага ще се търси нещо по-евтино (650 лв. са ми множко)
Става въпрос за 155 1.8 8в.

VFTI
03-06-2009, 21:31
Ами 650лв. не са малко така че...Обаче пък после евтиното да не излезе скъпо... :)

Аз вече съм 8 хил км. на газ...Колата върви все така хубаво, разхода ми все така не се качва над 12литра/100км. в Сф нощно каране + рейцинг...
Аййй чукам на дърво...




ВАЖНО:

На моята 155ца с старото купе 92г. дали ще влязат ОТЗАД 205/55/15" гуми?

Отпред съм в размисъл дали да сложа 195/55 или 205/50 или 195/50....

Ще купувам 2 чисто нови гуми и съм приготвил 300лв. обаче все още се чудя какъв размер да взема... Трябва да се има предвид че всяка година давам по 80-100лв. за изправяне на джанти, а съм с 195/55/15":brickwall:

Хелпп... Иска ми се отзад колата да е мааалко по-висока.. Примерно 195/50 + 205/50 отпред отзад...Или 195/55/15" + 205/55/15отзад.:question::question::question:

VFTI
03-06-2009, 22:00
Твърдо вече реших да сложа 195/55/ 15 отпред...Тоест без промяна в размера...

Най-вероятно ще са тези и то точно от този сайт, защото работят бързо и ще ми ги доставят на място...Някой все пак да има впечатления?

Гумите трябва да ги купя до Петък, защото събота пътувам..
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id//products_id/3947


Все пак 205/55/15 ще има ли проблем отзад? Карал съм с 205/50 и май нямаше проблем?1?!

Furious 155
03-06-2009, 22:30
Твърдо вече реших да сложа 195/55/ 15 отпред...Тоест без промяна в размера...

Най-вероятно ще са тези и то точно от този сайт, защото работят бързо и ще ми ги доставят на място...Някой все пак да има впечатления?

Гумите трябва да ги купя до Петък, защото събота пътувам..
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id//products_id/3947


Все пак 205/55/15 ще има ли проблем отзад? Карал съм с 205/50 и май нямаше проблем?1?!

е това са твоите гуми: http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=673

195/55/15 са 113 лв /бр. Аз се бях засилил за тях и запалих и един колега. Той си купи на бмв-то и е доволен засега - като се има предвид цената е супер!

VFTI
03-06-2009, 23:02
Какво се има предвид "цената" гумите по-малко качествени ли са от Ханкука? Защото разликата е 40лв... аз съм решил да дам до 130-140лв. за гума...?

Eто я на 107лв.--> http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id//products_id/5191

Защо "firenza"

http://www.nissanbg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=10189

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=127181&p=1695804

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=2&p=1396515

Имам съмнения относно качествата им...Не бих заложил на гуми, които нямат постоянне качествен контрол...То не че другите са гаранция ама все пак...Това е като Приста ойл...Една партида е дорба, ама незнаеш на каква ще попаднеш...

VFTI
03-06-2009, 23:28
А ако мина на 50 размер ще имам по-добър избор-->

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id/2/products_id/2048


Пффффф май ще си взема на 50 и едни бриджстонки и аре...
или...
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id//products_id/3946


Басиии мъчителния избор..

The_Game
03-06-2009, 23:47
Какво се има предвид "цената" гумите по-малко качествени ли са от Ханкука? Защото разликата е 40лв... аз съм решил да дам до 130-140лв. за гума...?

Eто я на 107лв.--> http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/manufacturers_id//products_id/5191

Защо "firenza"

http://www.nissanbg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=10189

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=127181&p=1695804

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=2&p=1396515

Имам съмнения относно качествата им...Не бих заложил на гуми, които нямат постоянне качествен контрол...То не че другите са гаранция ама все пак...Това е като Приста ойл...Една партида е дорба, ама незнаеш на каква ще попаднеш...


Щом Тодор Дунев казва че гумата се държи много добре, значи е така.

VFTI
03-06-2009, 23:54
Мнеее няма да си я купя firenzata...Целия гугъл изчетох...Най-вероятно ще взема Ханкука за 100лв бр.. сега е на промоция 99лв. размер 195/50/15...Малко нисички ще дойдат, ама и без това ще ги изтъркам до догодина... А утре сутринта може да реша някой бриджстоунки пак 50 че са по евтини(130лв. бр)..

The_Game
03-06-2009, 23:55
Мнеее няма да си я купя...Целия гугъл изчетох...Най-вероятно ще взема Ханкука за 100лв бр.. сега е на промоция 99лв. размер 195/50/15...Малко нисички ще дойдат, ама и без това ще ги изтъркам до догодина... А утре сутринта може да реша някой бриджстоунки пак 50 че са по евтини..

Е колко километра минаваш на година та ще ги изтъркаш ????

Furious 155
04-06-2009, 01:17
Щом Тодор Дунев казва че гумата се държи много добре, значи е така.

за фирензата има само положиетлни отговори, както и Дунев казва - Венци незнам какво си гледал из гугъла, ама това из бг форумите са само догадки и то само заради ниската цена!:evil: Аз ти казвам че колегата ми е доволен от тях и не си кара кротко баварката, като цяло! Решението си е изцяло твое, все пак, но незнам как прецени че нямат качествен контрол и т.н... аз реално се бях засилил за точно такива, но като видях тойо-то и се метнах на него ;).
п.п. и да по-ниската гума е по-евтина - аз затова метнах 205/50/15! ;)

digitalundgrd
04-06-2009, 07:56
А ти заащо взе тойото? Хареса ти повече като шарка ли?

Furious 155
04-06-2009, 08:43
А ти заащо взе тойото? Хареса ти повече като шарка ли? щото съм сектант - всичките бързи и яростни в поредицата, ако добре се загледаш, във всяка една от сериите ползват точно тия гуми на главнодействащите коли :evil::evil::evil: Да определно ми хареса шарката и исках да са 205, не 195, а фирензата е 195/55/15. Иначе и тя има хубава шарка - на 90% наподобява йокохама ес драйв!

digitalundgrd
04-06-2009, 08:49
Аз ще се жертвам до година и ще взема нови летни 17-ки ФИренза, дано не сгреша :)
Твоят приятел с БМВ-то какво казва на мокро/на сухо как се държат гумите? Бързо ли се износват?

Furious 155
04-06-2009, 09:27
Аз ще се жертвам до година и ще взема нови летни 17-ки ФИренза, дано не сгреша :)
Твоят приятел с БМВ-то какво казва на мокро/на сухо как се държат гумите? Бързо ли се износват?
е засега са ок, но е минал няма 1000км според мен, тепърва ще се види кое и как. Колата е бвм 730i.

VFTI
04-06-2009, 10:25
Ами незнам, дано съм късметлия и като заложа на други гуми да нямам проблеми... До сега съм карал само със стари гуми и не съм имал грижи...

За момента клоня най много към 195/50/15 заради атрактивната цена и заради възможноста после отзадда сложа 205/50/15,,,,,,,, защото ако взема 55 отпред то после с 205/50 отзад предницата ще стане по-висока и ще е още по зле управлението...


П.П Когато карах с 185/60/14 отпред и 185/70/14 отзад(надигната) колата беше супер стабилна при по-високи скорости...предполагам, защото с тия ниски 14" колата буквално муцуната и търкаше асвалта, а и отзад на 70 допълнително сваляха предницата...Като сложих 4х 15" 55 и колата при извънградско чувствително загуби от стабилността си...


И никой не каза за отзад 205/55/15 дали ще има проблем?

Flame
04-06-2009, 11:33
Мисля че няма да има проблем,те са само по-високи,не са по-широки,на мен на 1,7-цата със старото купе,ми опираше само леко на бронята като се качим повече хора по бабуните,и тва е защото джаните ми излизаха повече навън,ако са ти добре амортисьорите,мисля че няма проблем.Ако ги караш с джантите от 164-ката,те май не излизат много навън.

VFTI
05-06-2009, 14:26
Амиии вече задействах нещата :):) Днес дойдоха гумите и изглеждат простоо страхотно...Мммммммм как мирише на нов каучук, а не на стар и изронен от 02г...

Взех Ханкука за 99лв. на промоцията...Платих 198лв. с доставката, като дойдоха за 2 часа още днес:strong:
Супер съм доволен... Не можах да устоя на цената (тъкмо с 80лв в джоба ще си платя каското), а и на това че веднага ми ги доставиха а за другите трябваше да чакам...Та в Неделя ще ги сложа и после ще споделя коментари и мнения..

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_info.php/products_id/3946
12 месеца гаранция
Дот 16 седмица на 2009г. производство:thumbup:

И понеже си бях сложил бюджет 300(останаха 100лв.), ако много ми хареса с нови гуми на следващата заплата може с още 2 задни да се уредя:headbang::strong:

Flame
05-06-2009, 15:01
Супер са гумите Венци,айде със здраве да си ги търкаляш.
А за решетката никой не писа нищо,ще пробам да видя ко ще стане пък:roll:

TRENDi
05-06-2009, 20:33
Супер са гумите Венци,айде със здраве да си ги търкаляш.
А за решетката никой не писа нищо,ще пробам да видя ко ще стане пък:roll:

"Сърцето" е хванато за решетката с някакви шибани пластмасови нитове (май бяха разтопени в края). Според мен, свалянето ще стане след внимателно разпробиване на въпросните болкуци и след това за закрепването ще трябва да има някаква рапидкова игра. Предполагам, че и някой по-сръчен с пистолет за горещ въздух ще може да ги направи, почти, заводски закрепени отново.

ALFA CORSE
05-06-2009, 20:53
Супер са гумите Венци,айде със здраве да си ги търкаляш.
А за решетката никой не писа нищо,ще пробам да видя ко ще стане пък"Сърцето" е хванато за решетката с някакви шибани пластмасови нитове (май бяха разтопени в края). Според мен, свалянето ще стане след внимателно разпробиване на въпросните болкуци и след това за закрепването ще трябва да има някаква рапидкова игра. Предполагам, че и някой по-сръчен с пистолет за горещ въздух ще може да ги направи, почти, заводски закрепени отново.

Моето го залепих със силикон като я сменях, едно 3-4 години държи вече :D

Vesko84
05-06-2009, 22:14
Сега видях въпроса за гумите чак и вече е късно, но все пак за информация - аз съм с 4 нови SEMPERIT Direction Sport 205/55/15 и нямам никакви грижи нито отпред, нито отзад. И освен че са стабилни, са и сравнително комфортни, не друсат колкото с 195/50 например:) Аз Ханкука точно тоя модел много го гледах преди да купя летни гуми, и четох че доста списания са го наградили тоя модел - Auto Bild, Auto Motor und Sport и др. Със здраве да си ги търкаляш.

VFTI
05-06-2009, 23:28
Мерси на всички :)

Да благодаря Веско, но ти си модел 95г. с раздутите калници и новото купе...Аз отпред 205/55 посмъртно няма да влязат :) За отзад в крайна сметка след като взех 195/50 ще сложа макс 205/50 но това на по-късен етап....

А семперита са много хубави гуми...такива купувах за едно пежо 4 броя и се държат перфектно на сухо и мокро...

Иначе за ханкука на снимката мисля, че се вижда че ми го дадоха с някакви брошури и сертификати и тестовете на германските списания за това колко са хубави гумите :) Тааа а дано всичко да е окей:) реших още утре да ги сложа :)

Flame
06-06-2009, 01:28
Благодарско колеги,аз също си мислех като махна "сърцето" да го лепна със силикон,или има едни много яки лепила,като моментни,но са гел,много са здрави,само това със спойките ме притесняваше,дето Тренди каза,но щом могат да се отстранят чудесно:thumbup:

hsr
06-06-2009, 07:31
Ами 650лв. не са малко така че...Обаче пък после евтиното да не излезе скъпо... :)

Аз вече съм 8 хил км. на газ...Колата върви все така хубаво, разхода ми все така не се качва над 12литра/100км. в Сф нощно каране + рейцинг...
Аййй чукам на дърво...


И как е работата на бензин след този пробег?
И има ли голяма разлика във вървенето бензин/гас?

VFTI
06-06-2009, 15:22
Ами още след 3хил км. колата се запуши на бензин...Въпреки добавки, 100октана бензин и т.н...На бензин върви като 1.8 а на газ като 2.0...така е в момента...

Иии няма смисъл от добавки скъ и пари на вятъра.. По добре после като решиш да яп бензин и често продухване караш на бензин да дадеш за почистване дюзите и айде..

паля на бензин, загрява, обрща на газ и после газзззззз:headbang::headbang:

TRENDi
06-06-2009, 20:24
http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1828745

Ае, пък после да почерпи, който я лапне. Заминавам командировка в другиден, а момчето е от Ямбол, иначе да я бях отнесъл като свиня блажен вестник.

VFTI
08-06-2009, 12:19
Понеже съм писал ебаси тъпия пост по-горе, защото писах от един телефон...

Тааа да разясня на колегата hsr....

Няма смисъл след като се сложи обикновенна АГУ да се слагат добавки в бензина, на всеки 100км. 20км да са на бензин с 100октана и да се ръчка 2 пъти седмично за продухване...(така няма икономия)

Аз това правех и изгарях една камара пари бензин, но в крайна сметка ПАК се запуши на бензин...За това аз вече изобщо не си играя да издухвам десетки левове от горивото от 2.15лв./1л, а само си паля на бензин, загрява колата и обръщам на газ... После когато някога, евентуално реше да карам на бензин ще отида на едно почистване на дюзи за 100лв. и колата отново ще си върви на бензин :):) Ако знаех по-рано че ще се запуши изобщо нямаше да купувам добавки и т.н.. Та това го приемайте като съвет ако ще слагате АГУ за да не изгаряте излишни пари..


За гумите...вече 500км минах и се държат суперррррр...В завой където преди зверски недозавивах вече колата се държи като в релси...съвсем леко изтърва и приплзва обаче не изтърва завоята...Освен това гумите са много тихи за извънградско и колата друса значително по-малко отлкото със старите 55 ки... Може би защото каучука е чисто нов и е мекичък...
Много съм доволен :):afro:

robygas
08-06-2009, 16:54
Венци, то по-принцип нищо не стана ясно от първият ти пост, затова не се обаждам.
Никога за 90000км. /Откакто колата е газова/не съм имал проблем с дюзи. Как ги правите тези неща не мога да разбера......Вярно е ,че съм хвърлил маса пари преди 7 год. за "глезотий" по газовата/обикновена/,
,вярно е ,че не си съсипвам зорлем колата/като я ръчкам/,
вярно е ,че "Няма кеф без Анти кеф".
Ама Как ??? стана това с дюзите за 3000кмслед монтажа на АГУ.
Дюзи ,резервоар , горивен ф-р, тръби, съм свалял да чистя преди 4-год. след зареждане на бензин в "Лукоил" ,но това няма нищо общо с газта.

hsr
08-06-2009, 20:53
Венци, то по-принцип нищо не стана ясно от първият ти пост, затова не се обаждам.
Никога за 90000км. /Откакто колата е газова/не съм имал проблем с дюзи. Как ги правите тези неща не мога да разбера......Вярно е ,че съм хвърлил маса пари преди 7 год. за "глезотий" по газовата/обикновена/,
,вярно е ,че не си съсипвам зорлем колата/като я ръчкам/,
вярно е ,че "Няма кеф без Анти кеф".
Ама Как ??? стана това с дюзите за 3000кмслед монтажа на АГУ.
Дюзи ,резервоар , горивен ф-р, тръби, съм свалял да чистя преди 4-год. след зареждане на бензин в "Лукоил" ,но това няма нищо общо с газта.

Колега, аз лично не съм виждал нито една кола (инжекцион), която след слагането на обикновена газова и пробег примерно 10 хил. на гас, след това да работи нормално на бензин. Не казвам, че е от запушени дюзи, но...
А ти след като си открил начин, можеш да го споделиш и с нас :D

krasisashkov
08-06-2009, 21:34
Да попитам нещо:Ако някои знае,възножно ли е при демонтаж на маховика от коляновия вал (има 6 болта и няма щифт) да се завърти и да се монтира ,не по начина по които е свален .Примерно да се завърти на 60....120.....180....240....или 300 градуса .
Защо питам .правих си клапаните,хлабините и свалях разпределителните валове и после когато реших да е зацепя по белега на маховика започна за среща клапан и се наложи да сложа индикатор и по него зацепих адренажа и белега отиде незнаино каде .Знам че преди много години в Ванто трейтІоще като гаранционна) са сваляли тоз маховик да сменят семеринка ,че е прокапала (предишния собственик ми го каза) и дали е възможно тагава да са объркали нещо,педалите да са завъртели тоз маховик незнаино как

digitalundgrd
08-06-2009, 22:50
...

esa-naprao
08-06-2009, 22:56
Ново двайсет:
Искам да попитам при Q4-ките има ли разлика в оборотите на кормилната рейка в зависимост от това дали са след 94г. или преди това. Знам, че между 2.0 8V и 2.0 16V има.

mimouzunov
08-06-2009, 23:36
Колега, аз лично не съм виждал нито една кола (инжекцион), която след слагането на обикновена газова и пробег примерно 10 хил. на гас, след това да работи нормално на бензин. Не казвам, че е от запушени дюзи, но...
А ти след като си открил начин, можеш да го споделиш и с нас :D

Форд Сиера 2.0 пълна инжекция 48000 минати на газ и проблем с работата на бензин никакъв!!!Газовата е BRC!!!

VFTI
08-06-2009, 23:54
Венци, то по-принцип нищо не стана ясно от първият ти пост, затова не се обаждам.
Никога за 90000км. /Откакто колата е газова/не съм имал проблем с дюзи. Как ги правите тези неща не мога да разбера......Вярно е ,че съм хвърлил маса пари преди 7 год. за "глезотий" по газовата/обикновена/,
,вярно е ,че не си съсипвам зорлем колата/като я ръчкам/,
вярно е ,че "Няма кеф без Анти кеф".
Ама Как ??? стана това с дюзите за 3000кмслед монтажа на АГУ.
Дюзи ,резервоар , горивен ф-р, тръби, съм свалял да чистя преди 4-год. след зареждане на бензин в "Лукоил" ,но това няма нищо общо с газта.

Ами отговора е много ясен...цялата бензинова система е много мърлява и изцапана от гадно гориво... Стара е колцата 92г. с пълен набор отлагания и мизерии... Виждал съм маркуча след дебитомера и т.н. и там е някаква адска мизерия...за това и си мисля, че се запушиха дюзите.... Тааа когато реша да си оправя колата на бензин ще си почистя цялата системка и дюзите и т.н. и ще си перкам :):)

Таааа ако някой кара нова кола с газ предполагам няма да има проблем със запушването:smartass:


Иначе днес закръглих минатия пробег на газ на 8 хил. км...Като средния разход за целия ми пробег едва ли е прехвърлил 9-10л.:flirt::flirt:

hsr
09-06-2009, 08:44
Форд Сиера 2.0 пълна инжекция 48000 минати на газ и проблем с работата на бензин никакъв!!!Газовата е BRC!!!

Не казвам, че няма, а че не съм виждал ;)
А при Сиерата едва ли е само заради марката на уредбата :)

mimouzunov
09-06-2009, 17:47
Не казвам, че няма, а че не съм виждал ;)
А при Сиерата едва ли е само заради марката на уредбата :)

Ами явно все си попадъл на коли/собственици които след монтирането на газовата са забравили ,че има и "явление" работа на бензин!!!При мен просто профилактиката (честа) не позволи да имам проблеми нито на газ нито на бензин!!!:bg:

155_8000rpm
09-06-2009, 20:06
Прощавайте че ви прекъсвам диалога,ама да ви попитам,какъв е тоя маркуч отгоре на мотора зад соленоида на вариатора перпендикулярно на колекторите(по-лаишки не мога да го обясня),а и влиза в едно черно цилиндрично прилича на някво филтърче.Та за какво служи,ясно ми е че минава масло през него,понеже имам теч там,скобте за закрепяне са здрави,няма напукване или скъсано,а теч си има.

Furious 155
09-06-2009, 22:09
Прощавайте че ви прекъсвам диалога,ама да ви попитам,какъв е тоя маркуч отгоре на мотора зад соленоида на вариатора перпендикулярно на колекторите(по-лаишки не мога да го обясня),а и влиза в едно черно цилиндрично прилича на някво филтърче.Та за какво служи,ясно ми е че минава масло през него,понеже имам теч там,скобте за закрепяне са здрави,няма напукване или скъсано,а теч си има.

тази тръба е за картерната вентилация - горещите газове влизат в един съд за втечняване - оттам пак обратно в картера, а които не се втечнят, отиват в смукателният колектор за изгаряне(една тръбичка тодолу на гофрираничт маркуч от дебитомер-а към дроселовата клапа). Отностно теч-а - не е от него, вероятно, а е от самия клапан на вариатора - на 8 клапановите мотори тамошното омазняване е характерно за почти всиките такива мотори... за съжаление! И аз мраза да е омазано, ама на...

155_8000rpm
09-06-2009, 22:16
тази тръба е за картерната вентилация - горещите газове влизат в един съд за втечняване - оттам пак обратно в картера, а които не се втечнят, отиват в смукателният колектор за изгаряне(една тръбичка тодолу на гофрираничт маркуч от дебитомер-а към дроселовата клапа). Отностно теч-а - не е от него, вероятно, а е от самия клапан на вариатора - на 8 клапановите мотори тамошното омазняване е характерно за почти всиките такива мотори... за съжаление! И аз мраза да е омазано, ама на...
Е уж го смених шибаното клапанче именно по тази причина.А омасляването ми се струва че тече от тва въпросното черно дълго нещо,защото около самото клапанче няма масло.Но щом знаеш и ми казваш добре значи няма оправия тоя теч от соленоида?

krasisashkov
09-06-2009, 22:43
:bg:Да ви се похваля вече имам нова кола

Furious 155
10-06-2009, 02:00
:bg:Да ви се похваля вече имам нова кола

със здраве да си я караш и само първи места с нея!!! :go::bg:

MUROMAN
10-06-2009, 13:50
:bg:Да ви се похваля вече имам нова кола

Ти ли я купи от Дата .бг ?

krasisashkov
10-06-2009, 14:52
ДА :rosso_spider:

The_Game
10-06-2009, 15:56
Всенци мн. приятно ме изненада днес :clap2::clap2::clap2:
В първия момент си помислих, че ще има нещо от сорта на НЕ Паркирай тук ПУКАМ Гуми или нещо друго.Но непознах :)

mimouzunov
10-06-2009, 16:37
Прощавайте че ви прекъсвам диалога,ама да ви попитам,какъв е тоя маркуч отгоре на мотора зад соленоида на вариатора перпендикулярно на колекторите(по-лаишки не мога да го обясня),а и влиза в едно черно цилиндрично прилича на някво филтърче.Та за какво служи,ясно ми е че минава масло през него,понеже имам теч там,скобте за закрепяне са здрави,няма напукване или скъсано,а теч си има.

Мъркуча с времето се вдървява и почва да омазнява защото не прилепва добре!!!Проблема е ,че неможе да се сложи друк просто така ,защото в двата си края нее с еднакво вътрешно Ф!!!Естествено и това се оправя... По въпроса за другия теч (от вариатора) откакто си изрязах и сложих гарнитура (с формата на планката която закрепва саленоидчето) теч липсва вече 3000км... :crazy:

VFTI
10-06-2009, 16:55
Всенци мн. приятно ме изненада днес :clap2::clap2::clap2:
В първия момент си помислих, че ще има нещо от сорта на НЕ Паркирай тук ПУКАМ Гуми или нещо друго.Но непознах :)



Хехе моля :):)


Аз те мярнах и реших да драсна някой ред за красавицата:big_love:.... И една лепенчица имаш за следващата смяна :go: Малко закъснях за работа, но направих деня на един алфа фен малко по-весел:drunk::drunk: :big_love::big_love:

robygas
10-06-2009, 17:16
Венци , 80 000км. на газ ,с един ремонт изпарител и 3-пъти смяна филтърче на газовия клапан. Само ,че една малка тайна : -Не съм се скъпил на пари и у-бата ми е с термо датчик и зиме-лете обръща на 40 гр. Вярно ,че това води до разход на бензин , но няма никакви ядове и на двете горива щото си бачка на бензин докато тя си прецени и после обръща , както е при газовите инж.

VFTI
10-06-2009, 18:07
И аз не се скъпя...Винаги я обръщам на газ след като стрелката ми се залепи за 50 градуса(зимата изчаквах даже още повече)....И пак съм рейцър и постоянно съм си я ръчкал на бензин и пак се запуши..>За това бях казал че според мен проблема е в мръсотията, а не в газова, която няма как да има нещо общо че да се запуши....


И дори запушена на бензин(върви като 120-30коня) не я оставям без бензин и често извънградско си минавам едно 20-30км на бензин на здраво ръчка....

Въпроса бе че преди изгарях всяка седмица задължително 20-30лв. бензин...А сега съм ги свел до 20лв. на месец, защото просто няма нужда очевидно... и в резервоара ми винаги има поне 25литра гориво че нали уж да се пази бензиновата помпа :):)


Просто шансссс :)

Бравока искаш ли го в събота или няма смисъл за сега?

DJ Vladic
11-06-2009, 00:29
.

krasisashkov
11-06-2009, 15:06
Търся да си купя заден споилер за 155 ,но искам да е класически,оригинален ,може и повреден,аз ще си го оправя .Не си падам по селенията и натруфените работи, харесва ми класиката,оргиналния вид. Ако някои може да ми помогне или знае от каде мога да си купя такъв,ще съм Ви много благодарен и разбира се, че ще почерпя :):)

robygas
11-06-2009, 16:39
Мисля ,че имаше един, ама човека се е заял и не мърда от 120лв.

Vesko84
11-06-2009, 20:58
Колеги, искам да ви попитам дали не знаете къде мога да си намеря подкалник десен на 155 с раздутите калници. При италианеца няма, а и из форума ако има на части ще е със стария модел калник. Някой да знае по някоя морга да има 155 след фейслифта?

Счупен ми и ме дразни така. Мерси за инфото :)

Flame
11-06-2009, 22:13
Има в една могра по бул.европа, посока банкя,малко преди околовръстното,като отиваш към околовръстното е в дясно по Европа,на предпоследното кръстовище преди това на околовръстното,там имаше една раздута преди,но за подкалници нз дали има,ходих отдавна за маркуча след дебитомера,до колкото помня май не беше много обезкостена.

VFTI
12-06-2009, 00:30
Гуми 195/50/15 ще станат ли на 6,5J джанти?? Намерих си много хубави джанти ама са малко по-широки...(моите са 6J )А аз нали си купих нови гуми ииии сега се чудя какво да правя...Пфффффф ако беше по рано даже щях да си купя нови 205 без да му мисля....пфффффффффф

Та?

Furious 155
12-06-2009, 00:43
Гуми 195/50/15 ще станат ли на 6,5J джанти?? Намерих си много хубави джанти ама са малко по-широки...(моите са 6J )А аз нали си купих нови гуми ииии сега се чудя какво да правя...Пфффффф ако беше по рано даже щях да си купя нови 205 без да му мисля....пфффффффффф

Та?

ми моите миналата година марангонитата бяха 195/50/15 на тия си ми джанти които са 6.5J... бяха си точно. Сега с 205/50/15 и гума с борд - джантата е по-защитена все пак!

Иначе има едни клипове - разпъват доста по-тесни гуми на широки джанти да си дрифтят с кеф ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UlMhBMk3SHI&feature=related
има и по-лесно - със спрей за карбуратори - http://www.youtube.com/watch?v=eCMMnv_BC5I&feature=related

thecleaner
12-06-2009, 00:56
Гуми 195/50/15 ще станат ли на 6,5J джанти?? Намерих си много хубави джанти ама са малко по-широки...(моите са 6J )А аз нали си купих нови гуми ииии сега се чудя какво да правя...Пфффффф ако беше по рано даже щях да си купя нови 205 без да му мисля....пфффффффффф

Та?

ето ти малко четиво http://www.godishni-tehnicheski-pregledi.com/index.php?m=136 според което 195 гума на 6.5J джанта е перфектно. С две думи около 30мм трябва да е по широка гумата от джантата точно колкото е в твоя случай

VFTI
12-06-2009, 00:59
Утре ги вземам..Ай дано не ги продаде, че ще е ебати шанса...

souze
12-06-2009, 01:05
Утре ги вземам..Ай дано не ги продаде, че ще е ебати шанса...

Да ти звънна към 7.30?? :naughty:
Айде успех, дано ги вземеш.

vaklinator
12-06-2009, 08:52
Отговора е че може! Машината е огромна и тежи 90 килограма.
1. Сваляте задната врата
2. Слагате кютука вътре - огромна клизма е трябват яки ръчички.
3. Возите го 450 километра и го разтоварвате по обратния ред.
Дано да съм бил полезен на някого.

zdravio
12-06-2009, 08:57
Отговора е че може! Машината е огромна и тежи 90 килограма.
1. Сваляте задната врата
2. Слагате кютука вътре - огромна клизма е трябват яки ръчички.
3. Возите го 450 километра и го разтоварвате по обратния ред.
Дано да съм бил полезен на някого.
:prescription: Лекувай се, човек! Евала за желанието и изобретателността!

bass
12-06-2009, 09:14
Неслучайно Mury им вика "куфари" на 155-иците :-D
По-миналата година ходихме четирима човека (с багажа на 2 жени за 2 седмици!!!) в Гърция и на връщане даже успяхме да напазаруваме шкафчета от Икеа. В купето имаше само две възглавнички от така комплектования товар, всичко друго влезе в багажника :-)

koolio
12-06-2009, 10:48
Мда, 155-цата освен всичко друго е и доста практична. Миналата година с моята направих целия ремонт и пренасянето в новата къща.

VFTI
12-06-2009, 11:42
Да ти звънна към 7.30?? :naughty:
Айде успех, дано ги вземеш.


Звънни:calc:


Все пак ще трябва да направя още малък пазарлък...А дано човек свали още 15тина лева, че няма да мога да ги събера....А края на месеца е далечееееее:yawn::yawn:

MUROMAN
12-06-2009, 16:24
Защо по дяволите не снимах как бях натъпкал половин кубик с дърва в багажника. Да не забравяче,че 1/3 от него е запълнена с АГУ. И 4 големи пакета с дърва на задната седалка.:prescription:
:drunk:
Самолетоносача побира всичко.

MUROMAN
12-06-2009, 16:26
Мъркуча с времето се вдървява и почва да омазнява защото не прилепва добре!!!Проблема е ,че неможе да се сложи друк просто така ,защото в двата си края нее с еднакво вътрешно Ф!!!Естествено и това се оправя... По въпроса за другия теч (от вариатора) откакто си изрязах и сложих гарнитура (с формата на планката която закрепва саленоидчето) теч липсва вече 3000км... :crazy:

Споделете за тази гарнитура моля,че ми предстои наложителна смяна и на мен скоро?

WhitePower
12-06-2009, 16:49
Споделете за тази гарнитура моля,че ми предстои наложителна смяна и на мен скоро?

ей нищо не каза
доволен недоволен
не че съм свършил нещо де ама поне можеше да ме наругаеш публично ;))

Бобби
12-06-2009, 17:37
Отговора е че може! Машината е огромна и тежи 90 килограма.
1. Сваляте задната врата
2. Слагате кютука вътре - огромна клизма е трябват яки ръчички.
3. Возите го 450 километра и го разтоварвате по обратния ред.
Дано да съм бил полезен на някого.
Направо изби рибата....:drunk:

MUROMAN
12-06-2009, 18:59
ей нищо не каза
доволен недоволен
не че съм свършил нещо де ама поне можеше да ме наругаеш публично ;))

Доволен мн доволен,знаеш ,че и само да дойад да си лафиме пак ще съм доволен.
Да споделя,че от радост после доволно се понапих вечерта.:drunk:

Орлинка ,какво не ми работеше ?Релето на АБСа нали?

WhitePower
12-06-2009, 22:52
Доволен мн доволен,знаеш ,че и само да дойад да си лафиме пак ще съм доволен.
Да споделя,че от радост после доволно се понапих вечерта.:drunk:

Орлинка ,какво не ми работеше ?Релето на АБСа нали?
ми дава грешка в главното реле на АБС-а и нямаш захранване на АБС компютъра

MUROMAN
12-06-2009, 23:06
Айде сега някой от тука пишешите да помага.:prescription:

VFTI
13-06-2009, 22:50
Взех гиииии!!! Най-най-най-най-най перфектните джанти на целия свят и вече са на Алфата!! След 2 часа ще има снимки!! Просто е В-Е-Л-И-К-О-Л-Е-П-Н-А :)

thecleaner
13-06-2009, 23:50
Взех гиииии!!! Най-най-най-най-най перфектните джанти на целия свят и вече са на Алфата!! След 2 часа ще има снимки!! Просто е В-Е-Л-И-К-О-Л-Е-П-Н-А :)


опаааааааа някои трябва да почерпи по бира

digitalundgrd
14-06-2009, 00:40
А снимки още няма! няма да се разберем така :)

VFTI
14-06-2009, 00:41
Човече страшен си !!! Незнам как ги намери:super::cheers::cheers::cheers::cheers:....П росто тия джанти са ми СБЪДНАТА МЕЧТА....От две години я карам тази кола и само тия джанти съм сънувал... И този път бях малко разколебан заради цената, ноооооооооо си заслужиха всяка стотинка... Просто съм многоооо щастлив...Наистина сбъдната мечта...

Джантите са оригинални на 155 суперка :)
6.5Ж Ет37 уникални :):)
340лв. с монтажа и всичко :):)

Ето фотосесия:


П.П Старите ги продавам...Утре ще пусна темичка :)

digitalundgrd
14-06-2009, 00:43
Браво супер са :) честито и да нямаш проблеми и аварии с тях ;)

Buxalkata
14-06-2009, 00:44
честито баце ..... с здраве да ги търкаляш и никакви дупки да не целиш ....

VFTI
14-06-2009, 11:11
Тенкс за пожеланията :coolio::coolio::coolio::coolio:


http://media.snimka.bg/3321/012896937.jpg


http://media.snimka.bg/3321/012896938.jpg


:go: :go: :go:

Furious 155
14-06-2009, 18:00
Тенкс за пожеланията :coolio::coolio::coolio::coolio:


http://media.snimka.bg/3321/012896937.jpg


http://media.snimka.bg/3321/012896938.jpg


:go: :go: :go:

бравос - оригинални джанти - със здраве да си ги караш.

MUROMAN
14-06-2009, 22:16
Няма по-хубаво от оригиналните неща.:super:
Супер са джантите със здраве.

Flame
14-06-2009, 22:54
Аххх тиии маймунке мръсна,откъде ги докопа,тва са най-яките джанти за 155,любимите ми,видях те аз днес пред мивката,как се форсираше,с новите джанти,много добре ти седят:biker::afro:,вечерта специално спрях при вас да и се порадвам,невки хора ме гледат кисело,че съм спрял по средата на улицата.

MUROMAN
14-06-2009, 23:38
Аххх тиии маймунке мръсна,откъде ги докопа,тва са най-яките джанти за 155,любимите ми,видях те аз днес пред мивката,как се форсираше,с новите джанти,много добре ти седят:biker::afro:,вечерта специално спрях при вас да и се порадвам,невки хора ме гледат кисело,че съм спрял по средата на улицата.

Майната им на хората.:devil:

VFTI
15-06-2009, 10:47
Тъй тъй:crazy: Аз нарочно само се форсирвах, а не се изтрелвах:go: че да може да ги огледаш добре :crazy:

Айде сега ако някой помогне да си продам и старите и щастието ще е пълно:clap2::clap2:

Жантурите са от Англия и един фен на алфа 155 ги продаваше...Колегата Thecleaner ми даде линк към обявата в МОБИЛЕ.БГ след като в съсвем непринуден разговор му казах колко многоо ме кефят тия джанти и как не мога да си намеря :Yeeeehaaa::cheers::cheers: Останалото беше събиране на пари и 2 дена пазарлък :):)

Flame
15-06-2009, 12:29
Екстра баце,аз тогава правех некво вътрешно,и само чувам как някой се форсира,ма точно зад мен и се обръщам и гледам как алфата минава,а преди ти да минеш имаше полиция,някви се бяха ударили,едно х3 и един форд,2 часа са чакали кат:surrender:.

robygas
15-06-2009, 12:45
Тъй тъй:crazy: Аз нарочно само се форсирвах, а не се изтрелвах:go: че да може да ги огледаш добре :crazy:

Айде сега ако някой помогне да си продам и старите и щастието ще е пълно:clap2::clap2:

Жантурите са от Англия и един фен на алфа 155 ги продаваше...Колегата Thecleaner ми даде линк към обявата в МОБИЛЕ.БГ след като в съсвем непринуден разговор му казах колко многоо ме кефят тия джанти и как не мога да си намеря :Yeeeehaaa::cheers::cheers: Останалото беше събиране на пари и 2 дена пазарлък :):)
Венци, старите ламариндени ли бяха?
П.П. Извинявай видях ги в "Продава"

VFTI
15-06-2009, 13:20
Ако ги искаше ще ти предложа добра цена :):)

Бобби
15-06-2009, 18:28
А бе да попитам...автора на темата , къде се загуби...:innocent:...да не се е бракувал?:innocent::))
п.с. мернах го миналата седмица на бул. Сливница....

MUROMAN
16-06-2009, 12:51
А бе да попитам...автора на темата , къде се загуби...:innocent:...да не се е бракувал?:innocent::))
п.с. мернах го миналата седмица на бул. Сливница....

Днеска го виждах. Жив и здрав е сменяше гума ,че нещо му изпускала другата. Сменил си е корите на вратите и сега е много по-добре от преди положението.
Отново е жгаджосан и за това няма време за НАС.


Айде наклеветих го. Хихихихи.:hump:
Довечера сме на езерото в Дружба /Бирария - Алигатор/и смучеме бири с цаци ,аиде идвайте повече легенди там.
20 часа да сте там.

VFTI
16-06-2009, 13:10
Дай некъв точен адрес да видя къде точно ще се намирате.... Ще ходя до техномаркет дружба(ако имам време) и ще гледам после да отскоча при вас:go:

robygas
16-06-2009, 13:24
Да бе...ти знаеш ли къде се намира Дружба?
Особено пък след бири:meeting:

VFTI
16-06-2009, 14:05
Знам разбира се.... За разлика от някои хора :tooth: съм все още млад:hehehm::hehehm::static::static::grandpa::gran dpa: и освен че бавно забравям ами и добре се ориентирам :):)

Пък бирата ще я заместим с кока кола:busted_cop:


Айде плакнете очи:hump::hump::hump:

robygas
16-06-2009, 15:19
А ...бе ти от кога не си ял бой?

VFTI
16-06-2009, 15:40
А ...бе ти от кога не си ял бой?


Не се ядосвай да не вдигнеш кръвно :tooth:
:butt::oops::oops::oops:



:flowers::flowers::drunk::drunk:

robygas
16-06-2009, 15:45
120/80 бас хващам ,че е по добро от твойто!

ALFA CORSE
16-06-2009, 16:28
Айде плакнете очи:hump::hump::hump:

Добре седят, остава да я смъкнеш на земята, където й е мястото :-P

VFTI
16-06-2009, 17:05
Вече мислим по варианта за свалянето :go: само пари да има... С нови амортесьори съм, така че ще мина само с пружини:go: След това остава да е 4х4 и 200коня....


Сигурно е по-добро аз моето не си го меря често... Бате Роби е номер 1:respect:

MUROMAN
17-06-2009, 16:16
Търся си капачка за резервоара ,накой да ме намира нещо под ръка? Ще черпя бира.:drunk:

ALFA CORSE
17-06-2009, 16:54
Търся си капачка за резервоара ,накой да ме намира нещо под ръка? Ще черпя бира.:drunk:

Има да се продават нови ~20лв, неоригинални, но заключващи се перфектно за разлика от стара оригинална.

WhitePower
17-06-2009, 22:34
След това остава да е 4х4 и 200коня...

За 4Х4 незнам но за 200 коня само с джанти и амортесиори нема да стане , те конете се лепят така само на ГОЛФ ;)))

ако все пак си решил тури и един двигател 1.4 ;) и да се заляваме за работа че с теси твин спаркове много скъпи за тунинговане

ALFA CORSE
17-06-2009, 22:48
ако все пак си решил тури и един двигател 1.4 ;) и да се заляваме за работа че с теси твин спаркове много скъпи за тунинговане

Що бе, от Джим Карталамакис не си ли чел как се стигат 180 коня от 2.0 8V, направо си е евтиния откъм части :-P

Furious 155
18-06-2009, 00:12
Що бе, от Джим Карталамакис не си ли чел
хм... я помогни с инфо - този труд не съм го чел!

Furious 155
18-06-2009, 00:33
такова крило кефи ли ? http://memimage.cardomain.com/ride_images/1/2137/481/5340240001_large.jpg

Flame
18-06-2009, 01:56
Става,ма тва е по-яко:big_love:

MUROMAN
18-06-2009, 12:48
Пейка.:pp:

Бобби
18-06-2009, 16:53
Пейка.:pp:
....м да!... и то грозна пейка, на тая кола и тича само един вид крило!

Furious 155
18-06-2009, 17:57
....м да!... и то грозна пейка, на тая кола и тича само един вид крило!
mмм това голямото има ефект, ама на писта сигурно - иначе само вдига разхода надълго ;)

MUROMAN
18-06-2009, 21:06
....м да!... и то грозна пейка, на тая кола и тича само един вид крило!

Собственика на тази точно не ми е от най-приятните хора ,ама айде да е жив и здрав. :boxing:

Иначе това и крилото на Silverstone са най-добрите възможни.:Yeeeehaaa:

WhitePower
18-06-2009, 22:18
Що бе, от Джим Карталамакис не си ли чел как се стигат 180 коня от 2.0 8V, направо си е евтиния откъм части :-P
я сега обади какво са сменили за 180 коня и какви пари са вкарали за 30-40 коня
а и на тея коли скоростите са им от кашкавал

VFTI
18-06-2009, 23:11
30 коня струват 800лв... е вярно че ще траят по 10сек...ама все е нещо:static::static:

Някой да има да ми даде на заем 4 000 евро? Една ку4 съм си харесал:evil::evil:

ALFA CORSE
18-06-2009, 23:17
я сега обади какво са сменили за 180 коня и какви пари са вкарали за 30-40 коня
а и на тея коли скоростите са им от кашкавал

Като части освен по-големите всмукателни клапани от БМВ, биелите от 1.7 и валове на кент камс или К&Б, не помня точно, всичко си беше стандартното от 2.0, което са използвали + къстъм изпускателна с-ма с колектори.

Бобби
19-06-2009, 11:16
Собственика на тази точно не ми е от най-приятните хора ,ама айде да е жив и здрав. :boxing:

Иначе това и крилото на Silverstone са най-добрите възможни.:Yeeeehaaa:
Собственика не го и знам....изнамерих я в нета и я поснах само като модел.
Казваш неприятно копеле ?:ranting:

pacho_kardana
19-06-2009, 11:18
Аз виждах някъде 155 с крило от 156 и мн и тича. ;) :hmm:

Alfa User
20-06-2009, 18:48
Момци, ако някой иска уникални оригинални джанти за 155 MY.95 Sport - ей тука трябва да погледне ! (http://cgi.ebay.co.uk/Alfa-Romeo-155-Alloys_W0QQitemZ250448064045QQcmdZViewItemQQptZUK_ CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3a4fde2e2d&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1683%7C 240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A4%7C294%3A50)
Ако някой ги вземе - да се похвали после :)
А ако някой има желание да се разходи тази неделя до Пловдив за среща на 155 - да заповяда - ще обсъдим възможността, мястото и времето за национална сбирка на 55-ците в БГ. Пишете в темата Срещи на 155 в Пловдив (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35711) за да знаем кого да чакаме (и къде).

mimo_
21-06-2009, 01:29
Собственика на тази точно не ми е от най-приятните хора ,ама айде да е жив и здрав. :boxing:

Иначе това и крилото на Silverstone са най-добрите възможни.:Yeeeehaaa:
Не влизай на дълбоко ако не можеш да плуваш!
Това с ръкавиците ще го отдам на хормоните който бошуват още в теб и ще се престоря, че не съм го видял!
Боби, готино копеле съм пич, напиши ми ника в гугал и ще добиеш представа :cheers:

MUROMAN
21-06-2009, 10:13
Не влизай на дълбоко ако не можеш да плуваш!
Това с ръкавиците ще го отдам на хормоните който бошуват още в теб и ще се престоря, че не съм го видял!
Боби, готино копеле съм пич, напиши ми ника в гугал и ще добиеш представа :cheers:

Ти сам си знаеш за какво става дума,нямам намерение да ти се обяснявам за хормони и други глупости.
Ще земестя емотиконката с ръкавиците с тази :chair:
И ако си забравил, защо ти се сърдя,ще ти кажа За последно. Не е заради постъпката ти , а заради последвалите ти цветущи писания по мой адрес на ЛС.
Но както споменах да си жив и здрав пич не тая лоши чувства към теб.
Това са само част от нещата ,по които може да си проличи кой е готино копеле и кой не е. :balloon:

VFTI
21-06-2009, 11:18
Ей ви истински джанти :)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35728

:popesmiley:

rumenti77
21-06-2009, 11:18
Нема да се ядосвате че ще побелеете млади.А сега да ви питам за шибаното кранче на парното че пак се спука и ми изми краката.Та въпроса ми е КАКЪВ МУ Е ПРОБЛЕМА че се пука за 6 или 7 път.

mimo_
21-06-2009, 12:00
Ти сам си знаеш за какво става дума,нямам намерение да ти се обяснявам за хормони и други глупости.
Ще земестя емотиконката с ръкавиците с тази :chair:
И ако си забравил, защо ти се сърдя,ще ти кажа За последно. Не е заради постъпката ти , а заради последвалите ти цветущи писания по мой адрес на ЛС.
Но както споменах да си жив и здрав пич не тая лоши чувства към теб.
Това са само част от нещата ,по които може да си проличи кой е готино копеле и кой не е. :balloon:

Просто искам да забравиш, че съществувам и нищо друго!

koolio
21-06-2009, 12:29
Абе, забелязвам, че все тая тема и тия за срещите стоят най-отгоре. Толкоз ли са безпроблемни тия 155-ци?:calc::popesmiley:

lulin racing
21-06-2009, 13:29
Koolio ти брат какви джанти си лепнал ...... Много добре й стоят на 55-цата ЕВАЛА :evil: Другия път като минаваш покрай моя блок спирай за по биричка :drums:

Furious 155
21-06-2009, 13:49
Koolio ти брат какви джанти си лепнал ...... Много добре й стоят на 55-цата ЕВАЛА :evil: Другия път като минаваш покрай моя блок спирай за по биричка :drums:

Слави, ти къде се загуби???
koolio давай снимка да видим тез жанти!

Аз отивам да ям и да викам за Ферари!!! ;)

п.п. май се стяга як дъжд откъде е Витоша - доста пука в небето!

Flame
21-06-2009, 14:11
Ее и на мен най-любимия ми спойлер е този на спорт пакета,но по принцип си имам ''изкривяване'' от Импрезата на Субару,затва ме влече към тези пейки-хах:hmm:

rumenti77
21-06-2009, 16:54
Нема да се ядосвате че ще побелеете млади.А сега да ви питам за шибаното кранче на парното че пак се спука и ми изми краката.Та въпроса ми е КАКЪВ МУ Е ПРОБЛЕМА че се пука за 6 или 7 път.

:shocking:Ебати, никой не иска да помогне.:shocking:

Furious 155
21-06-2009, 17:08
:shocking:Ебати, никой не иска да помогне.:shocking:
как така се пука - за да се спука - явно или е слабо място в системата или системата ти по време на работа на мотора вдига по-голямо налягане от 1 бар.... капачката на разширителният съд кога последно си я сменял? 7лв. е нова! В нея има клапан който се отваря като мине 1 бар налягането в системата.

koolio
21-06-2009, 18:43
Хахахахахаха, Слави, объркАл си рейса, пич! Аз направих антитунинг и сложих джелезни джанти, освен това през Люлин напоследък ходя само служебно или с тахи, или с някой от служебните кенефи (Поло и Зафира). Та сигурно има някъде черна 155-ца с яки джанти, ама приликата с моята е напълно слуайна.
Иначе за биричките - нямаш грижи, само да се озова в Люлин в подходящо време. :cheers:.

vaklinator
21-06-2009, 19:32
Ходих с алфата до Гърция и за късмет не ми създаваше никакви неприятности. Добра бабичка излезе. Малко снимки.

rumenti77
21-06-2009, 20:00
как така се пука - за да се спука - явно или е слабо място в системата или системата ти по време на работа на мотора вдига по-голямо налягане от 1 бар.... капачката на разширителният съд кога последно си я сменял? 7лв. е нова! В нея има клапан който се отваря като мине 1 бар налягането в системата.

Не съм сменял никога капачката.Дано се окаже че тя ми дава ядове,ако не е от капачката я пускам на части.

vaklinator
21-06-2009, 20:04
Не съм сменял никога капачката.Дано се окаже че тя ми дава ядове,ако не е от капачката я пускам на части.

Не се излагай бе.
На части - глупости да не си казал повече такива глупости разба ли!!!
Може да ти е само духнала гарнитурата.
Виж го ти на части ще преебе колата заради едно две кранчета.
Обади ми се и ще измислим нещо!!!

P.S Бирата е от мен

rumenti77
21-06-2009, 20:34
Ок и благодаря че винаги си готов да помагаш.

VFTI
21-06-2009, 20:47
Ваклинчо е железен:static: И хубаво поздравява по кръстовищата:tongue2:

Кольо нямаш ли нужда от прави лети 15" за твоята? Ще ги дам на много хубава цена :)

vaklinator
21-06-2009, 20:51
Ваклинчо е железен:static: И хубаво поздравява по кръстовищата:tongue2:

)

Благодаря! Ти също не се жалиш с поздравите.

Furious 155
21-06-2009, 21:38
Ходих с алфата до Гърция и за късмет не ми създаваше никакви неприятности. Добра бабичка излезе.

добри са ни бабите - моята ме води по доста места из европа ;). Ако изтърбуша термостата може и из Африка да я покарам :bouncing_smiley::bouncing_smiley: :bouncing_smiley:

vaklinator
21-06-2009, 21:52
добри са ни бабите - моята ме води по доста места из европа ;). Ако изтърбуша термостата може и из Африка да я покарам :bouncing_smiley::bouncing_smiley: :bouncing_smiley:

на моята ще и трябват и 4 вентилатора на масления радиатор, защто в африка няма да върви с грянасало масло. хехехех

Бобби
22-06-2009, 13:46
Ходих с алфата до Гърция и за късмет не ми създаваше никакви неприятности. Добра бабичка излезе. Малко снимки.
Евала....надрънка ли се с узо?:tequilla:

vaklinator
22-06-2009, 14:17
Евала....надрънка ли се с узо?:tequilla:

И то много прекалих.:bouncing_smiley:

piticar
22-06-2009, 17:44
Не съм сменял никога капачката.Дано се окаже че тя ми дава ядове,ако не е от капачката я пускам на части.
Ти да не си се побъркал:grandpa:

rumenti77
22-06-2009, 18:05
Ти да не си се побъркал:grandpa:
Ееееее, къде се изгуби бе човек.Ами не съм се побърал ,защото 6 или 7 пъти ми се пука тая гадост(а и заради него си пре..бах и климатроника).

rumenti77
22-06-2009, 18:21
Днес си купих капачка и си смених кранчето.Сега трябва да мислиме с Ваклин(че аз съм си тъпо парче) защо става така.

MUROMAN
22-06-2009, 19:01
Днес си купих капачка и си смених кранчето.Сега трябва да мислиме с Ваклин(че аз съм си тъпо парче) защо става така.

защо не ме поканите и мене на по бира да го мислиме 3-мата?:wow:

rumenti77
22-06-2009, 19:16
Разбира се че си добре дошъл(всичкото бира е от манге):tooth:

vaklinator
22-06-2009, 20:08
Разбира се че си добре дошъл(всичкото бира е от манге):tooth:

Няма ли да ти излезе много дебело?
По-евтино ще е да я закараш в сервиз:bouncing_smiley:

rumenti77
22-06-2009, 20:10
В сервиза нямам приятели.

Furious 155
23-06-2009, 00:33
Днес си купих капачка и си смених кранчето. сега остава да стискате палци да съм прав....иначе пак отначало...:hi_temerature:

Alfa User
23-06-2009, 00:35
Я малко да ви разведря - току-що във форума на английските ни колеги (alfa155.org) попаднах на НОВОТО видео на Кен Блок - е, не кара Алфа този път, но Субаруто всички знаем с какъв мотор е.
Както и да е - в началото и края има много bullshit, ама самия екшън е як - особено със забавените кадри.
Насладете се ! (http://www.youtube.com/watch?v=HQ7R_buZPSo)

Flame
23-06-2009, 01:11
:big_whoops::big_bow_down::big_bow_down:,кво да кажеш за пича-луд,а иначе DC имат готини кецове...

MUROMAN
23-06-2009, 14:28
Субарото и шофера са луди това е ясно.

Ама дайте да мислиме по темата за националната срещана 155,че не остана време.

Alfa User
23-06-2009, 16:06
Имаме отделна тема вече за националната сбирка - очакваме мнения и подкрепа от всички!

Xman
24-06-2009, 12:03
Да ви разкажа колеги в какъв филм се вкарах...:drool:
Преди 2 дни в Сливен валя проливен дъжд. Инфраструктурата на града е ,,идеална", в следствие на което дъждовната вода се събира на няколко места и се образуват огромни локви..:bad_evil:
По една ,,случайност" пътя ми за в къщи минава през една такава локва-около 100м. дълга а в последствие разбрах колко дълбока. Та наближавам аз и гледам колона. Хората карат бавно през водата. Ама аз нали съм сербез и карам 155, реших да мина като аслан. Бутнах втора и с смръсна гас се бухнах в локвата...голям кеф беше-вода до предния капак /някой ако ми беше разказал нямаше да повярвам/. старата кучка се държа като подводница, дори не и мина през ум да прихълца.:-)
Имаше едни мангали на тротоара, даже ми пляскаха...Прибрах се аз у дома и се хваля на един съсед..а той-хубаво ама ти го няма номера....откачих. Филма почна...върнах се на мястото, даже издазих локвата с очакване да го намеря....намерих подобен на моя само че софийски...Занесох го в КАТ. Днес ми звъннаха да отида да си получа контролния номер от КАТ. Останах втрещен и венага там. Момци имало още добри хора. Оказа се , че номера който аз съм намерил е на човека намерил моя. Той го занесъл и взел своя. Та за 2 дни изхабих много нерви. Не се видяхме с него ама да е жив и здрав, поне с бира щях да го почерпя

Бобби
24-06-2009, 12:46
Сега му сложи рапидки или направо с нитачката:smoke:

Xman
24-06-2009, 13:32
Така съм го избачкал, че пак ще нагазя водата:wow:

Buxalkata
24-06-2009, 19:44
Колеги имам следния проблем ..... сутринта колата си запали отидох си на работа вси4ко ОК ... тръгвам си ..грам ток няма .. един колега ми даде ток минах около 25 км след това загасих колата за секунда .. тръгвам да пала и няма ток ..после пак ми дадоха ток стигнах си до вкъ6ти смених акумолатора пак ми дадоха ток работи си колата и как я загася и умира .... ?някакви при4ини възможни ?а и 4иста4ките ми спряха да се движат ?

MUROMAN
24-06-2009, 19:50
Колеги имам следния проблем ..... сутринта колата си запали отидох си на работа вси4ко ОК ... тръгвам си ..грам ток няма .. един колега ми даде ток минах около 25 км след това загасих колата за секунда .. тръгвам да пала и няма ток ..после пак ми дадоха ток стигнах си до вкъ6ти смених акумолатора пак ми дадоха ток работи си колата и как я загася и умира .... ?някакви при4ини възможни ?а и 4иста4ките ми спряха да се движат ?

може динамото да не ти зарежда пич.

Buxalkata
24-06-2009, 20:00
е добре де смисъл като запали колата си работи като истинска не ми гасне сами4ка ???

Бобби
24-06-2009, 20:27
Прегледай всичко внимателно по тоците...зарежда ли алтернатора....някъде хлабава връзка...липса на маса и т.н.......няма как да умре с нов акумулатор така бързо!

Buxalkata
24-06-2009, 20:36
е как да разбера дали зарежда алтернатора .... явно утре сутринта ще се помъ4а да стигне до някой жи4каджия да я замери и види .... ама наистина страно просто

VFTI
24-06-2009, 20:42
Както и да го мисля тока не може да избяга някъде извън акумулатора...Купи си нов акумулатор и си готов:smoke:

thecleaner
24-06-2009, 21:51
е добре де смисъл като запали колата си работи като истинска не ми гасне сами4ка ???
Най-елементарната процедура е да откачиш двете клеми на акумулатора докато е запалена колата ако колата не угасне динамото си зарежда. Ако угасне колата ти консумира от акумулатора. Дори и нов акумулатор може при някоя дупка да скъса мост и за нищо не става после.

Buxalkata
24-06-2009, 21:54
зна4и до сега си играх разка4их клемите имаше яко загар по тях и с шкърка ги поза4истих и като цяло за момента си пали както трябва ...... въпроса е защо ми се прецакаха 4иста4ките .... ? ама все пак мисля да мина през някой ел. техник да види какъв е проблема ..... ще кажа предполагам утре какво е станало .... за момента един акумолатор резерва и ако се наложи ток от него с кабелите и съм 6-ти номер ;)

mimouzunov
25-06-2009, 08:52
Най-елементарната процедура е да откачиш двете клеми на акумулатора докато е запалена колата ако колата не угасне динамото си зарежда. Ако угасне колата ти консумира от акумулатора. Дори и нов акумулатор може при някоя дупка да скъса мост и за нищо не става после.

Аууу... мен на жигулата едно време ме беше страх да откачам клемите на акумулатора по време на работа...
Това него съветвам никои да го прави!!!!

thecleaner
25-06-2009, 12:43
Аууу... мен на жигулата едно време ме беше страх да откачам клемите на акумулатора по време на работа...
Това него съветвам никои да го прави!!!!
Най много да гръмне релето на динамото брат, :bouncing_smiley: става въпрос за няколко секунди, мисля че не е толкова страшно.

mimouzunov
25-06-2009, 13:15
Най много да гръмне релето на динамото брат, :bouncing_smiley: става въпрос за няколко секунди, мисля че не е толкова страшно.

Да прав си... нее толкова страшно а направо си е опасно за всичко електронно в колата :dj:

Furious 155
25-06-2009, 13:21
Да прав си... нее толкова страшно а направо си е опасно за всичко електронно в колата :dj:

съгласен съм... акумулаторът е един товар който при отпадането му захранването от 14 волта може да премине 16, а пиково може и повече, докато релето се усети да го регулира!!!

Buxalkata
25-06-2009, 23:00
като цяло колата си пали както трябва ве4е а въпроса с 4иста4ките мина със смяна на мотор4ето :( ...... което се беше прецакало и за сега колицата е готова за национална среща ;) ......

The_Game
25-06-2009, 23:08
На един Нисан с малката разлика, че той е с два акумулатора - 24в инсталация, сме му откачали клемите на единия акумулатор при запален двигател.
А те са последователно, така че всеедно никакъв акумулатор няма и резултат беше брутално изгаряне на всичко включено в този момент.
Страшно високо пиково напрежение и като цяло ВЪОБЩЕ не е добре това да се прави.

То си личи дали зарежда с един мултицет.
Дори на малки обороти като включиш много консуматори едновременно ще се усети лекия пад на оборотите на мотора.

thecleaner
26-06-2009, 00:20
Да прав си... нее толкова страшно а направо си е опасно за всичко електронно в колата :dj: ок съгласявам се с вас НЕ ГО ПРАВЕТЕ ТОВА
P.S. Имам две въпросчета колега
1. При скъсване на мост в акумулатора какво се случва.
2. Чисто хипотетично плюсовата клема излиза ненадейно от строя по време на движение и тук какво се случва.
Не предендирам за разбирач по токовете просто ми е интересно да обясниш.

mimouzunov
26-06-2009, 14:35
ок съгласявам се с вас НЕ ГО ПРАВЕТЕ ТОВА
P.S. Имам две въпросчета колега
1. При скъсване на мост в акумулатора какво се случва.
2. Чисто хипотетично плюсовата клема излиза ненадейно от строя по време на движение и тук какво се случва.
Не предендирам за разбирач по токовете просто ми е интересно да обясниш.

По този начин мислеики... и аз иам 2 въпросчета
1-во при скъсване на ангренажен ремък какво се случва!?
2-ро чисто хипотетично неса ти стегнали гумата (предна лява примерно) и тук какво се случва!?

При откачането на акумулатора (при работещ двигател) в ел инсталацията на колата се получават пикове на напрежението!!!Ако нее ясно акумулатора е даже един вид капацитет които филтрира тези въпросни "смущения"!!!Всичко електронно по колата ("компютър" примерно работещ на 5 волта) има стабилизатори и филтри за тези пикове ,но аз лично небих ги изпитвал дали работят адекватно... Ако имаш желание откачи акумулатора на твоята кола и я изворсираи известен брои пъти... ние тук ще залагаме не дали а какво ще изгори първо.. (шегувам се ,недеи да пробваш камоли да я форсираш!!!)

Furious 155
27-06-2009, 22:53
аз май имам някаква грижа с релетата за перката отпред - днес се държеше доста неадекватно - колата си загравя и се охлажда добре, ама цъканията на релето бяха или няколко в секунда или цъкваше за част от секундата на включено... почвам да се чудя нагар ли има по контактите или датчика на радиатора ме ебава с показнията и разиграва релетата?! :gruebel:
Идеи?

155_8000rpm
27-06-2009, 23:31
Колеги реших да се похваля и реших,че ще е тук...та от една година се боря с прословутия проблем:пали нормално от втория път и не ще да поема газта докато не поработи 3-4 минути при студен старт.Ходих на 3 диагностики(+пробване по метода на изключването със смяна на всички възможни датчици,освен температурния) за тази една година и всеки път едно и също:"колата работи перфектно няма проблем"...и така проблема си остава,докато миналата неделя нещя да запали(дори и на бутане нещя и да хлъцне даже) и като откачих мъркуча,който влиза в рейката и се опитах да запаля и установих,че не идва въобще гориво...и така се почна одисеята...5 часа сгънат на две в багажника да гледам помпата...с триста зора я извадих и й подадох директно ток от акумулатора и нещеш ли заработи(чак ме напръска)...закачам я за буксата на колата и не ще да качва...меря тока от колата,който идва до помапата...няма никой(явно някаква защита има,като е на сухо не сработва)...и накрая,мръсен,потен,изморен и отчаян реших да сглобя всичко обратно...и въртя ключа и ооооо чудо запали...
Обаче работеше изключително неравномерно,и така се амбицирах,че е карайно време да си реша проблема и на другия ден отивам пак на диагностика и пак:нямаш проблеми(може да е темп. датчик,обаче не е сигурно):prescription:.На другата сутрин реших да замеря темп. датчик и о чудо...съпротивление 230 ома(а на студено трябва да е около 3 килоома).На загрял мотор показанията са в нормата и не отчита грешка,обаче на студено не съм я карал да я видят...и така разбрах,че втпросният датчик е с променливо съпротивление...абе майка му стара не можа ли един майстор да ми го каже това досега,нямаше да има толкова мъки...
От четвъртък съм с нов датчик,смених и горивен филтър и няма и помен от проблема...:bouncing_smiley:

Flame
27-06-2009, 23:33
Нямам идея баце,ма ти е много хубава алфата иначе,аз бях с черната 155-ца в петък сутринта,на Г.М Димитров:waving:.

Furious 155
28-06-2009, 18:42
Нямам идея баце,ма ти е много хубава алфата иначе,аз бях с черната 155-ца в петък сутринта,на Г.М Димитров:waving:.
:th_up:

Furious 155
29-06-2009, 02:15
айде давайте идеи защо 2-рата степен се цъква само за част от секундата и спира....днес свалях релета и чистих контакти и пак няма промяна... иначе не загравя, но това прецъкване ме дразни :).

MUROMAN
29-06-2009, 16:04
Нямам идея баце,ма ти е много хубава алфата иначе,аз бях с черната 155-ца в петък сутринта,на Г.М Димитров:waving:.

А аз бях в Събота сутринта , дажи ти светнах. :drive:

MUROMAN
29-06-2009, 16:04
айде давайте идеи защо 2-рата степен се цъква само за част от секундата и спира....днес свалях релета и чистих контакти и пак няма промяна... иначе не загравя, но това прецъкване ме дразни :).

и при мене е така и аз не знам ,защо е така.

Furious 155
29-06-2009, 17:09
сега вчера ми направи впечатление че и с пуснат климатик и той се ебава нещо.... пуска компресора и го спира и пак го пуска и спира...бах го! Има датчик за налягане(под и над определено ниво) и знам че може от него да го прави, но го смених миналата година. Другия вариант е пак от него да е, но от това че фреона е намалял драстично и ще трябва да ходя да я гледат хладилни инженери :).

MUROMAN
29-06-2009, 17:15
сега вчера ми направи впечатление че и с пуснат климатик и той се ебава нещо.... пуска компресора и го спира и пак го пуска и спира...бах го! Има датчик за налягане(под и над определено ниво) и знам че може от него да го прави, но го смених миналата година. Другия вариант е пак от него да е, но от това че фреона е намалял драстично и ще трябва да ходя да я гледат хладилни инженери :).

Аз също трябва да ходя да пълня фреон,дали има нещо общо от липсата му и 2 -рата фаза на перката на охлаждането?

Furious 155
29-06-2009, 17:21
Аз също трябва да ходя да пълня фреон,дали има нещо общо от липсата му и 2 -рата фаза на перката на охлаждането?
ако не е пуснат климатика - нямат - иначе климатика ползва перката да си охлажда топлообменника отпред!

Flame
29-06-2009, 17:22
Знам че беше ти,май и аз ти светнах,ма бях толкова заспал,че не помня-хах,иначе твойта си я знам че е лачена:drive:

MUROMAN
01-07-2009, 15:49
След седмица аз и колата ще празнуваме 1 -ва съвместна година.

Твърдо съм решил да я заведа на вечеря /бензиностанцията/ и да я почерпя едно хубаво.
Чудя се само какви свещи да и купя за тортата - Беру , Денсо , NGK ?
/не че има нужда де ,ама айде повод ни е/

Я споделете вие с какви карате ? :wow:

Furious 155
01-07-2009, 16:01
След седмица аз и колата ще празнуваме 1 съвместна година.

Твърдо съм решил да я заведа на вечеря /бензиностанцията/ и да я почерпя едно хубаво.
Чудя се само какви свещи да и купя за тортата - Беру или Денсо , NGK ?
/не че има нужда де ,ама айде повод ни е/

Я споделете вие с какви карате ? :wow:
аз перкам с денсо иридиум IK22 внос от USA :mr-t:

Flame
02-07-2009, 01:02
Имате ли отзиви за кабелите Беру,от Хеед 91.

Alfa User
02-07-2009, 23:31
Аз съм със Денсо - обикновени - никакви оплаквания до сега...
Милена е с Беру - пак обикновени - върви кат хала нейния звер ...

Buxalkata
02-07-2009, 23:46
опс ... някой има ли представа колко пари4ки струват хидравли4ните повдига4и на клапаните ??? :oops: така като гледам трябва да ги сменям ... ;(

Flame
02-07-2009, 23:57
Взехме на Беру,за 1.7-цата(вече бившата),днес момчето ги сложи,като запалиш и кабела изскача от свеща,утре ще ходи да ги връща,а оригиналните днес ги видяхме-наред са си и пак ги сложихме,той уж искаше с нови,ма май няма да ги бъде.
Имам и едно питане за бензиновата помпа,май нещо мойта прекъсва,колата не иска да пали добре,като запали и почва да прескача все едно работи на 2-3 цилиндъра и като и дам газ около 2-3000 оборота пука и се дави.Така няколко пъти и съвсем умира,мислех че може да не работят свещите,но ги вадих,почистих ги от нагара-нямат проблем,запали колата после екстра.Ноо,след 1 час тръгвам да карам и пак проблема с давенето и изгасването,отворих пак свещите и те са сухи-явно не подава гориво.
Та си мисля че помпата е заминала,защото по едно време миналата седмица я усетих че във високите обороти към 5000,като я карам и ускорявам,за секунди все едно връщам газта-да но аз не пускам педала!Така ми е правела като ми свършва бензина-но тези 1-2 пъти напоследък винаги съм имал бензин.
Чудя се дали да взимам нова помпа от ТиН и горивен филтър и да сменям,пък да видим резултата,помпата беше около 90лв,дано да е добра и там да е проблема,защото ако са кабелите не знам как ще ги сменям-криза е.

MUROMAN
03-07-2009, 08:45
Взехме на Беру,за 1.7-цата(вече бившата),днес момчето ги сложи,като запалиш и кабела изскача от свеща,утре ще ходи да ги връща,а оригиналните днес ги видяхме-наред са си и пак ги сложихме,той уж искаше с нови,ма май няма да ги бъде.
Имам и едно питане за бензиновата помпа,май нещо мойта прекъсва,колата не иска да пали добре,като запали и почва да прескача все едно работи на 2-3 цилиндъра и като и дам газ около 2-3000 оборота пука и се дави.Така няколко пъти и съвсем умира,мислех че може да не работят свещите,но ги вадих,почистих ги от нагара-нямат проблем,запали колата после екстра.Ноо,след 1 час тръгвам да карам и пак проблема с давенето и изгасването,отворих пак свещите и те са сухи-явно не подава гориво.
Та си мисля че помпата е заминала,защото по едно време миналата седмица я усетих че във високите обороти към 5000,като я карам и ускорявам,за секунди все едно връщам газта-да но аз не пускам педала!Така ми е правела като ми свършва бензина-но тези 1-2 пъти напоследък винаги съм имал бензин.
Чудя се дали да взимам нова помпа от ТиН и горивен филтър и да сменям,пък да видим резултата,помпата беше около 90лв,дано да е добра и там да е проблема,защото ако са кабелите не знам как ще ги сменям-криза е.

смени бързо бензиновия филтър.:cry:

alf
03-07-2009, 09:56
колеги някой има ли шрифта на алфа ромео ама пълния. трябва ми за стикерите с никовете - мисля че ще стане готино,а имам някакъв орязан.

TRENDi
03-07-2009, 11:26
Та си мисля че помпата е заминала,защото по едно време миналата седмица я усетих че във високите обороти към 5000,като я карам и ускорявам,за секунди все едно връщам газта-да но аз не пускам педала!Така ми е правела като ми свършва бензина-но тези 1-2 пъти напоследък винаги съм имал бензин.

В момента и при мен е така, след като уцелих поредната порция лайнян бензин, този път на Еко.

Добавка: Днес след 10 л бензин 100 + 150 мл Лики Моли добавка(това е принципно за 30 л бензин) има чувствително подобрение. На следващо зареждане ще миксирам пак подобна ударна доза от лекарството и се надявам болестта да изчезне напълно. Засега присецва и глъхне, но на адски разредени интервали, а не както беше - едвам се докопах до Екото на БалканСтар.


колеги някой има ли шрифта на алфа ромео ама пълния. трябва ми за стикерите с никовете - мисля че ще стане готино,а имам някакъв орязан.

Имам това - alfaowner.com_script, ако не е орязаното, пиши да ти го "шарна" някъде.
П.С. Ника ми с този шрифт хич не ми допада :no:. Стандартен Georgia \bold, italic\ ми е в пъти по-симпатичен:

MUROMAN
03-07-2009, 12:06
колеги някой има ли шрифта на алфа ромео ама пълния. трябва ми за стикерите с никовете - мисля че ще стане готино,а имам някакъв орязан.

аз го имам,намери ме по скайпа да ти го пратя.

alf
03-07-2009, 14:05
абе верно не е гот с тоя шрифт. отбой!

Alfa User
04-07-2009, 12:02
абе верно не е гот с тоя шрифт. отбой!

Шрифта на AlfaOwner.com е пълен, но за сметка на това мааалко грозен ... Пък и мисля че наистина е по-добре никовете да са с някакъв лесно четим шрифт, за да се разбират дори в движение.

rumenti77
08-07-2009, 20:59
Айде на Пловдив в неделя за генерална репетиция.Който иска да казва(от София и околия)

Alfa User
08-07-2009, 21:21
Добре сте ни дошли ! Леле колко бира има да се лее тоя уикенд ... :big_beer:

MUROMAN
09-07-2009, 23:17
Бухалката днеска го пуснах да мине/завие / на Ломското ,не знам дали ем позна бях маскиран в бяла Щкода .
Но той мн колетиално мохна и поздрави. :thumbup:
Покъсно пак мина покрай мен и заведението в което вечерях и след 2 минути по сщия път мина и бившата русенска 75 -ца на Цветелин.
Сега вече Надежденска гордост.:firstprize:

mitaka_111
12-07-2009, 17:42
Айде на Пловдив в неделя за генерална репетиция.Който иска да казва(от София и околия)
сага го видях,но е касно,ина4е бяхме там:smile:

rumenti77
12-07-2009, 18:05
Е да ама аз не успях да ходя:brickwall:

MUROMAN
12-07-2009, 18:10
Е да ама аз не успях да ходя:brickwall:

Хехеххе имаш мн поздрави от Песа.

rumenti77
12-07-2009, 18:16
Благодарско.Абе хора колата ми скърца много грозно някъде при гуметата(немога да чуя точно от къде идва скърцането).Когато карам по бавно скърцането се засилва.Що е то?

mitaka_111
12-07-2009, 18:53
Благодарско.Абе хора колата ми скърца много грозно някъде при гуметата(немога да чуя точно от къде идва скърцането).Когато карам по бавно скърцането се засилва.Що е то?
а на 25-26 с нея ли 6те си

rumenti77
12-07-2009, 18:58
Така мисля,живот и здраве и ако не се счупи нещо.

mitaka_111
12-07-2009, 19:23
там 6те я полеем и дано се оправи,а ние за ПЛОВДИВ каде 6те се сабираме и да патуваме заедно

rumenti77
12-07-2009, 19:28
там 6те я полеем и дано се оправи,а ние за ПЛОВДИВ каде 6те се сабираме и да патуваме заедно

Ще има пиение и ядение,направо ще стане свинска работа:drunk:,аз за това ще водя и жена ми за да може да ме ръга в ребрата та да не се изпуща(много):tooth:,а за пътуването ще се разбереме допълнително.

mitaka_111
12-07-2009, 19:51
Ще има пиение и ядение,направо ще стане свинска работа:drunk:,аз за това ще водя и жена ми за да може да ме ръга в ребрата та да не се изпуща(много):tooth:,а за пътуването ще се разбереме допълнително.
еееииии,без тия жени за никаде не сме:shoot:

mitaka_111
12-07-2009, 19:53
абе колеги каде е БОБИ,какво става с него,не пи6е никаде,6те идва ли на сре6тата

rumenti77
12-07-2009, 20:00
еееииии,без тия жени за никаде не сме:shoot:

Ами затова си плащаме.:big_money::sex::screwy:

mitaka_111
12-07-2009, 20:10
Ами затова си плащаме.:big_money::sex::screwy:
тъи,тъи:brickwall:

MUROMAN
12-07-2009, 23:20
абе колеги каде е БОБИ,какво става с него,не пи6е никаде,6те идва ли на сре6тата

И аз за него се чудя къде зечезна ,никакъв го няма.
А и някак си не ми е колоритно без него. Някой ,ако му има телефона да му сподели да му звъннеме. Той може би не знае и за срещата на 155,отадвна не е влизал във форума.:no:

VFTI
12-07-2009, 23:32
Яя вярно някой ако му знае тела да го даде или да му се обади, че да му кажем...последно имаше мераци да продава 155цата ама незнаем какво е станало:no:

Furious 155
12-07-2009, 23:54
...ало, ти нали щеше да се обаждаш за железата на терасата ми :) - никакъв те няма... да не взе другите железа?

VFTI
13-07-2009, 00:17
Не не съм вземал други....Ако ти пречат мога да ги вкарам в моето мъзе...Имам достатъчно място...За момента обаче няма да ги ползвам....Отказах се защото си трябват едно 200лв. и не ми се дават толкова пари в момента :) Може би Румен като се върне от почивката си Септември месец...Пък и ако се съберат повече финанси... НО както казах имам място в моята маза, така че мога и 4те да ги взема да ги прибера..>Тъкмо ще правят компания на старото ми гърне, двата ми носача и едни амортесьори :tooth:

MUROMAN
13-07-2009, 12:53
Значи вас четиримата ще ви съберем в стая с четири легла - няма проблеми за това.
Ще бъдете като THE FOUR HORSEMEN :roll2:

Те са си баш такива.:roll2:

MUROMAN
13-07-2009, 12:55
Не не съм вземал други....Ако ти пречат мога да ги вкарам в моето мъзе...Имам достатъчно място...За момента обаче няма да ги ползвам....Отказах се защото си трябват едно 200лв. и не ми се дават толкова пари в момента :) Може би Румен като се върне от почивката си Септември месец...Пък и ако се съберат повече финанси... НО както казах имам място в моята маза, така че мога и 4те да ги взема да ги прибера..>Тъкмо ще правят компания на старото ми гърне, двата ми носача и едни амортесьори :tooth:

Тебе май не са ти разбивали мазето.
На терасата се държи всичко при мен.:boost:

gboiaj
13-07-2009, 13:30
Няма проблем колега, записан си :)

:big_bow_down:

TS
13-07-2009, 19:38
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1502/2174012816799907841247503041eYfJMRLn2e6JlCXVOSHI.J PG:calc:

MUROMAN
13-07-2009, 22:39
Надъхваш ни за 155-срещата ли?
На която гледам не си се записдал още?:director:
Ах ти лошо момче.:roll2:

VFTI
13-07-2009, 23:00
Тебе май не са ти разбивали мазето.
На терасата се държи всичко при мен.:boost:


Напротив...входа към мазето е напълно свободен...Има 3 врати и 3те са разбити... Просто толкова стотици пъти е претършувано, че всички врати на всички от входа в мазето са отворени и никой няма амбиции да рови да търси нещо...А и от моето както казах нищо ценно няма...Стари носачи, амортесьори, изгнило гърне...

Аааааааааааа има и учебници...за тях вече съм на 100% сигурен че няма кой да ги бутне:roll2::roll2::roll2:

Furious 155
13-07-2009, 23:27
Аааааааааааа има и учебници...за тях вече съм на 100% сигурен че няма кой да ги бутне:roll2::roll2::roll2:
абе има плъхове като котки големи и те закусват с такива работи ;) Иначе като решиш звънни - ще ти ги дам, засега не ми пречат ;)!

thecleaner
14-07-2009, 00:22
айде някой не иска ли едно ъпгрейтче на мене не ми достигат около 26000-26500 лв

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11247496506394895&f1=details

Furious 155
14-07-2009, 00:30
айде някой не иска ли едно ъпгрейтче на мене не ми достигат около 26000-26500 лв

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11247496506394895&f1=details

еййй тая май е Младост-ката - пича май го е треснала кризата... на мен не ми достигат 27к лв :) много арна ейй

VFTI
14-07-2009, 14:14
Хехех на мен само още 26К не ми стигат...а и ако продам легендата(около 10хил лв. ще и търся:roll2:) И едно кредитче и съм готов:big_money: :go:

MUROMAN
14-07-2009, 14:18
Хехех на мен само още 26К не ми стигат...а и ако продам легендата(около 10хил лв. ще и търся:roll2:) И едно кредитче и съм готов:big_money: :go:

Леелеле много поевтинели тия Легандарни амтомобили бре?:boost:
Баси кака падат цените?:boost::roll2:

MUROMAN
14-07-2009, 14:21
Ако не е свободен май ще е по-добре да ни делнеш 2х2...Да не се тъпчим всички в една стая:surrender::Tease::pizza:

Тъпчете се диЦа мой.:boost:
Здравословно еее.:roll2:


ПП. Лелееее днеска съм царя на спама в 155 раздела,ама нещо съм на такава вълна.:surrender:

Wolfy
14-07-2009, 17:55
Тъпчете се диЦа мой.:boost:
Здравословно еее.:roll2:


ПП. Лелееее днеска съм царя на спама в 155 раздела,ама нещо съм на такава вълна.:surrender:

Alfa 155 - CONNECTING PEOPLE

Другари и другарки от всички околии - обединявайте се :roll2:

Alfa User
14-07-2009, 18:49
Шшшш, да не съм ви чул да си продавате колите, ей !!!
След още 8-10 години ще са класики, и ще са по 15-20 хиляди евра ... В autoscout.it преди година бяха по 500-200Е, сега няма под 3000Е ... Сещайте се за какво иде реч - имаме честта да караме автомобил, който вече става ИСТОРИЯ !!!

155_8000rpm
14-07-2009, 21:45
:roll2:Митак ти шкембето не го мисли...то без него е скучно...
Айде ша си ги мерим...като се видим...

155_8000rpm
14-07-2009, 21:46
{ Защото пък иначе ако сме 4 човека в една с:gruebel:тая с 4 легла май ще ни дойде малко тясничко :) }


Любовта е хубаво чувство.:roll2::censored:
Абе ти вземи зарежи тая приятелка и ела при нас...ще те дарим с безброй незабравими мигове...:roll2:

mitaka_111
14-07-2009, 22:13
:roll2:Митак ти шкембето не го мисли...то без него е скучно...
Айде ша си ги мерим...като се видим...
каде се губи6 бе баце,4еститих ти ама малко касно,бях на море,да е живо и здраво и поздрави на силвето

155_8000rpm
14-07-2009, 22:25
каде се губи6 бе баце,4еститих ти ама малко касно,бях на море,да е живо и здраво и поздрави на силвето
Тук съм бе мите,сички сме живи и здрави и благодарим за пожеланията...ще се видим най-късно на 25,па да вземем да се напием по тези хубави поводи...