PDA

View Full Version : Акумулатора в багажника - но с какъв кабел??



ФЕРАРИСТ
19-02-2009, 18:16
......значи предстои ми закарването на акумулатора в багажника, щото там има повече въздух за дишане - че в тая връзка въпроса ми е следния - каква жица да ползвам до там - минуса съм измислил как да го монтирам, но по жиците съм бос, предполагам не може да се сложи ква да е, и затва питам......дебелина, и прочее....

Kuker
19-02-2009, 19:50
Минуса е лесен.За плюса може да използваш кабел за електрожен поне 800А за да ти е сигурна работата.Не знам дали не продават кабели на метър по автомагазините.Също така ти предлагам да го изолираш допълнително с някакъв шлаух, гофрирана тръба защото ако нещо стане в даден момент дето се вика, изгаряш.:picnic:

ФЕРАРИСТ
19-02-2009, 20:02
Мда, изолацията съм я измислил, само проблема ми е че не знам какъв кабел да сложа, още повече от къде да го взема.....

Kuker
19-02-2009, 20:09
:bath:Не знам, виж в по-големите магазини за електро-инструменти.

ФЕРАРИСТ
19-02-2009, 20:11
Тва 800А какво ще рече....

Kuker
19-02-2009, 20:16
Ампераж.:afro:

ФЕРАРИСТ
19-02-2009, 20:43
Тъй де, знам знака що пее, ама в смисъл че може ли да е по тънък ако пак е 800А

1239
19-02-2009, 20:58
колега вземи от АР 164 нейния акомулатор е в багажника.

nikotm
19-02-2009, 21:39
......значи предстои ми закарването на акумулатора в багажника, щото там има повече въздух за дишане - че в тая връзка въпроса ми е следния - каква жица да ползвам до там - минуса съм измислил как да го монтирам, но по жиците съм бос, предполагам не може да се сложи ква да е, и затва питам......дебелина, и прочее....

За да се застраховаш ползвай кабел от 35 квадрата нагоре,абе най добре земи 50 квадрата(многожилен).

Kuker
19-02-2009, 21:40
Тъй де, знам знака що пее, ама в смисъл че може ли да е по тънък ако пак е 800А
Едно е сигурно, трябва да е многожилен.

mirchozo
19-02-2009, 22:12
ами колега нали се сещаш колко е дебел +вия кабел, вземи си по-дебел и няма да имаш ядове
както каза колегата по-горе за електрожен ще стане,освен че е важно да е голям ампераж,трябва и изолацията да е добра(противовлажна и противоудърна ,има такива,ШТРВШ ШВПС или ШКПТ примерно)

търтей
20-02-2009, 00:09
гамакабел посещаваш
най-скъпия който можеш да си позволиш
ако държиш за точно сечение да ти кажа ще трябва да ми измериш дължината на кабела и ще ти го сметна

другото място в сф е ташев

ПП
на око с 20 квадрата си в джаза
колкото е по-дебел толкова по не ти пука за изолацията
другото важно е кабелните обувки, които използваш да могат да поемат този ток

ППП
пак аз :)
ако ти се смята те това е формулата
A= I*Rho*l/V

Ро на медта е 1.72×10^-8 Ом*M

ПППП минусът изобщо не е лесен както са ти писали колеги
оно пак си сака кабел
дебел

Kuker
20-02-2009, 08:36
ПППП минусът изобщо не е лесен както са ти писали колеги
оно пак си сака кабел
дебелСака кабел.Ама него си го прекарва без да му бере грижа.+-а е важен с оглед безопасност.

ФЕРАРИСТ
20-02-2009, 10:53
колега вземи от АР 164 нейния акомулатор е в багажника.
Засега ще прибягна до това решение......
Търтея нещо ме омота с формули и засега това остава на втори план.....
Иначе минуса ще бъде фанат на поне 3 места с жица дето трима мое да се обесят едновременно на нея.....

Nikiboy
20-02-2009, 12:50
Не знам що искаш да го правиш ама такава цифра ще се омоташ за кабели.

Днес гледах кабели за удължител - лелелеле е бати и цените...

ФЕРАРИСТ
20-02-2009, 12:59
Не знам що искаш да го правиш ама такава цифра ще се омоташ за кабели.

Засега съм пазарил вариант за 20 кинта - кабел от 164.....правя го щото в багажника имам бол място, а ся кат мушна V6 и под капака ептен ще отеснее, а трябва да имам място да вършея под него......пък и съм си наумил да поработя по олекотяването и разпределението на масите, и е много полезно да изпратя 10 кила към задницата.....плюс това съм решил че тая кола няма да я продавам, така че мога да режа и да си я правя както си искам, без да ми дреме дали евентуален следващ собственик ще я ареса......

Lqnkata
08-11-2011, 23:01
Малко да ъпдейтна темата, след като и аз реших да местя батерията. Ники би ли споделил крайното ти решение? :)

ФЕРАРИСТ
08-11-2011, 23:18
Да - отиваш в секи средно зареден магазин за освучителна техника, взимаш 8 метра от най - дебелия червен кабел, правиш го на два ката, и го пускаш към плюса на акумулат който си преместил отзад.......после вързваш подобен, може и син цвят за да не се бъркаш към шасито на колата отзад, и прокарваш втори към двигателя директно за да го вържеш и за него, щото само една маса към купето може и да не му стигне......може и да му стига, но аз предпочетох втори......ся гледам че си дизел, не знам те колко са чуствителни към масите......
Звучи така сякаш опъваш много кабели, но не е сложно, по голям проблем е да намериш откъде да ги прекараш, и да прецениш и обърнеш внимание на местата където положителния кабел може да се претрие, и да вземеш мерки........
Сите коли от подписа ми са така, с изключението на 2.5, където акумулат е зад мястото където трябва да има пасажерска седалка......
Нямал съм проблеми.....
Отваря се много място отпред, може и багаж даже да си сложиш, бях гледал некви снимки в Оунъра един си носеше верно някакви багажерии там......е за бъзик си беше снимката, не мойш сбра куфар, но все пак.....

don_pepone
10-11-2011, 17:50
един съвет от мен, предвид удължаването на разстоянието се повишава консумацията,затова ползвайте около 50 квадрата кабел и гледайте да е освен многожичен,а и да е с възможно най-тънки жички ( колкото повече жички толкова по добре поема консумацията). Друго важно нещо е ако може да си намерите оловни клеми за акумулатор,че другите са мнтак като цяло ;-)

dimitar_vd62
10-11-2011, 22:42
Кабели за електрожен.Не е хубаво да правиш 2-3 ката от по-тънък кабел, защото ако нейде има лоша връзка или окисляване целия ток ще мине по единия от кабелите.Използвай възможно най-късия път.

Lqnkata
10-11-2011, 23:54
Спрял съм се на 50кв кабел. В магазина ,от който ще го взема, разполагат с техници и те ми казаха, че това е размерът. Обърнаха ми внимание, че от изключително важно е поставянето на "обувките" (клемите) на новия кабел.
Тази дни имам малко пътувания, но като се прибера, ще го направя. Ще постна снимки, за да улесня за напред другите колеги.