PDA

View Full Version : Бихте ли емигрирали на Запад? И Защо?



Mapтo
20-02-2009, 21:30
Въпреки голямата криза, обхванала всички ни, не само в Бг, а и на Запад..Все пак тук из Европа има доста неща, които на нас българите са все още непонятни - например
По-добре платена работа, спокойствие, сигурност, осигуровки, дисциплина...и Ред! Има ли поне едно от тези гореизброените неща, което би могло да ни задържи в БГ?
А и напоследък се забелязва "Завръщане" на гурбетчиите, емигрантите, студентите и прочие в Бг... и с какво биха спомогнали те на страната ни? Все пак има тълпи от желаещи да се махнат час по - скоро от Бг, но има пък и такива, които не биха си опитали късмета си в чужбина..
Та въпроса е - Кое ни задържа тук в Татковината и кое не ни задържа....(Въпреки лични благосъстояния, финансови възможности или "Камъка си тежи на мястото" или др....????
Интересно ми е да видя кой какво мисли по темата, кой какво би предприел...?

mochko1
20-02-2009, 22:31
Винаги бих предпочел да работя в чужбина ,но не за постоянно ,просто там не се чувствам на мястото си ,а може просто още да не съм го намерил това място ;) все пак не съм бил на всякаде. Понякога ми липсва деструктивноста на наща българска култура ,диващината и всички останали качества които е прието да бъдат нещо лошо.
Проблемът е ,че Европа и не само тя ,ни превъзхожда в пъти и винаги (е почти винаги) разумът надделява над сърцето !!!

nhg
20-02-2009, 23:54
аз ще го кажа накратко: защото мога когато поискам да се обадя на някой приятел/познат и да отидем да изпием по кафе или по бира, или пък да му отида на гости след 15 мин.
т'ва го нема никъде (поне където съм ходил или имам познати...)

fred
21-02-2009, 07:43
Аз не бих бил емигрант, имахме спечелена зелена карта през 2000 или 2001 и се отказахме, като цяло не съжелявам, някои мои познати се върнха, един стана американски гражданин,но си живее и работи тук, други въобще не чакаха и да станат и се върнаха, трети останаха там.Абе като цяло не ми се живее извън България, пък и вече станах улегнал идиот, както се казва:BBQ:

gadimir
21-02-2009, 08:23
Ами лично аз вече не бих емигрирал...Правих няколко елементарни опита преди доста години,но къде от некомпетентност,къде от липсата на помощ,къде от страх така или иначе нищо не стана.Нямам такива желания вече.Може да работя временно в чужбина,но ...толкова.При комунизма съм обиколил доста из Европа,имах предложение да се състезавам за Гърция(с договор,гражданство и т.н.),но....отказах.Не, че съм голям националист или много си обичам страната,просто ме беше страх .Не станах голям спортист,но не съжалявам за нищо....Братовчед ми спечели зелена карта и заминава в началото на м.май.Както казва той:Трябва да опитам.
P.S.През ноември на мой приятел дойде на гости една девойка от Орландо,САЩ.20 дни ходеше ококорена и накрая каза:При нас пътувам 120 км.за да отида на пазар,при вас след 20 мин.вече съм на масата,на гости се ходи мнооооого рядко-САМО събота,а вие през ден се събирате къде с повод къде без..природата ви е невероятна(нали се сещате че и показахме много малка част),не е виждала череша(плода ама на дървото) и много други работи.Имате страхотна страна.
Май се отплеснах..

ФЕРАРИСТ
21-02-2009, 09:24
Не.....
Щото БГ си ме кефи......

marian
21-02-2009, 09:32
Работил сьм в Гьрция преди 20год.но сега не се мьрдам от тук.В БГ.се чувствам спокойно.

viki
21-02-2009, 11:06
Незнам,честно казано:)
Може би,ако се наложиhttp://place.forumotion.com/users/84/14/08/smiles/52226.gifБих заминала, заради любим човек ,защото към материални неща не се привързвам :):):)Искам да кажа,че навсякъде бих живяла ,стига да са с мен хората ,които обичам :)Направо да ме занесат на ръце http://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif

rumenti77
21-02-2009, 13:20
Ако имах възможност бих дръпнал веднага с цялото си семейство.Защо ли?Защото тука работиш като роб за нищо.Знам,че никъде не е лесно ,но аз и не търся лесното.В тази държава с всяка изминала година става все по лошо.То са политици,чиновници,бирници и още много други корумпирани ..............ици.

georgyg
21-02-2009, 13:26
Ако имах възможност бих дръпнал веднага с цялото си семейство.Защо ли?Защото тука работиш като роб за нищо.Знам,че никъде не е лесно ,но аз и не търся лесното.В тази държава с всяка изминала година става все по лошо.То са политици,чиновници,бирници и още много други корумпирани ..............ици.

Зависи от гледната точка.
Има хора, които се чувстват все по добре всяка следваща година.

Аз бих отишъл в чужбана за кратко 1-3 години от комерсиална гледна точка, на като цяло приятелите са ми тука.
Предпочитам в чужбена на ЕКСКУРЗИЯ. :Lkingsmiley:

Pebles
21-02-2009, 13:40
Аз пък имам възможност даже и избор от няколко места....В чужбина не се чуствам на мястото си...Както казаха някой колеги няма ги приятелите и познатите...А и където и да си НИЕ си личим и не ни харесват особенно......Кво да ви кажа колкото и да е мизерия и анархия в нашата "държавица" аз си оставам тук......... по зле не може да стане.......

EMo0o
21-02-2009, 13:46
........ по зле не може да стане.......

Винаги може да бъде по-зле ;)

DSlavev
21-02-2009, 14:12
Единственото за което бих отишал някаде извън България, е че там има правила на работа, тук всяка фирма и работодател си определя правилата. Казват ти това са правилата ако изкаш. Иначе вече и ние се научихме да работим поне хората от големите градове, за заплщането няма смисъл да го сравнваме.
Дугия основен проблем е че много хора отиват неподговеи, незнаят език нямат и най-малка предсава какво ще работят там, просто тръгват и след 6 месеца се връщат.

digitalundgrd
21-02-2009, 14:24
При първа възможност изчезвам

Pinky
21-02-2009, 15:10
може би бих, ако получа добра оферта за работа. За момента, обаче, като тукашната няма ;-)

Stoyan Georgiev
21-02-2009, 15:13
не

нещата, които искам да се променят в държавата ни не са чак толкова много

организираната престъпност да стане по-прикрита

инфраструктурата да се оправи най-накрая - израснах в зандан, и още живея в такъв , човек като си вземе нова кола и на третия месец е раздрънкана , независимо от марка/модел

хората да се научат да се доверяват на специалистите в бизнеса (поне на добрите)

да са малко по-усмихнати хората по улиците


4 не чак толкова трудни неща, с изключение на първото

pent
21-02-2009, 21:55
гласувах с 'не' :) ама никога не казвам категорично 'не'... където е текло, пак ще тече :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

а и докато Бълагрия е най-евтината държава и с най-готините жени, какво да търсим навън?

164 td
21-02-2009, 22:51
Гласувах ДА. От 8 години съм в странство. Има си добрите и ло6ите страни.

PEPI-2ALFA
22-02-2009, 02:07
Не. Минало ми е времето, а и не ме влече.

Bonev
22-02-2009, 02:43
От тука не мърдам!!!:hehe::hehe::hehe:

Mury
22-02-2009, 18:21
Абе аз гласувах с да,ма не съм сигурен,все пак при определени обстоятелства бих заминал:noooo::noooo::noooo:

Susscrofa
23-02-2009, 09:51
Това е въпрос на личен избор.
Не смятам, че емигрантите трябва да се чувстват виновни за нещо или да бъдат обвинявани за своят избор.
Държавата има нужда от хора, които се чувстват добре тук.
Аз много трудно бих взел подобно решение.
Трудно бих преглътнал загубата на всичко, което имам тук, и то не е красивата природа, или саможертвата на редица герои за свободата на България.
Причината, аз лично, не мога да я обясня, още по малко да я опиша с думи, и именно това сигурно е причината да съм още тук. Има нещо, което ме задържа, и то е прекалено силно.
Не съм за замислял, ако съм влюбен, и съм поставен пред дилемата, България или любим човек, тогава не мога да кажа, какво точно бих избрал, н определено не искам да бъда изправен пред подобна дилема.
Няма твърд отговор на подобен въпрос.

pr_00f
23-02-2009, 12:41
Не.

Бобби
23-02-2009, 14:53
Само аз останах...мамка му и тъпо копеле:phone:

Слав
23-02-2009, 17:32
Аз имах възможност още преди 4 години да замина за Италия и да живея там.Бях приет в университет в Торино и бях спечелил стипендия, но не заминах, защото НЕ ИСКАМ.

За мен е много важно, когато правя нещо да го правя, защото искам, а не защото трябва.

Тук са ми семейството, приятелите, тук се чувствам вкъщи.Обичам страната си много и не бих заминал никога.Ако трябва(ше) пак да избирам пак ще(ях) да си остана в България :)

Трябва да решаваме проблемите си, а не да бягаме от тях :)

galinves71
23-02-2009, 18:25
ако запад значи американския запад бих искал да отида да го видя но не и да емигрирам.мисля че балканския манталитет си е труден и комбинацията става страшничка.

mordohy
26-02-2009, 23:54
Бях там,ял съм го... и знам за какво става въпрос.Интегрирах се много добре и колкото и парадоксално да звучи,към тая дата повечето от приятелите ми са чужденци.И в Гърция и в Турция и в Индонезия и в Южна Африка и в Сиера леоне и В Бразилиа и в Италия имам истински приятели,на които няма нужда да им казвам,че идвам.Просто ще отида и ако ги няма , знам къде се намира ключа.Тоя само за приятели.Но това,както каза един мъдър албанец е "кърпен живот".За това и се върнах,Вярно,че тука не се намери още "Работодател",който да може да работи с мен и се разпилявам с дребнотемие,но все пак съм си в къщи.

Kostadin`
10-03-2009, 17:24
...

nightroller
10-03-2009, 18:19
Твърдо не ... Аз казвам твърдо да!!! :) отпреди, когато повечето ми хора се махнаха навън и аз останах тука като се надявах да стане готино и да направя бизнес. Сега направих бизнеса за който мечтах но не стана готино - напротив все по-зле е :) тази държава за целия преход не се промени с нищо или ако е то е с по-лошо отпреди :) за мен тази държава е изчерпана!! точка!! при първи възможен момент отивам далече оттука :) мое мнение :) :)

Neokill
10-03-2009, 20:19
Я съм си натурално странджанско българче де че одим по чужбината да стааме за срам. У назе сичко си имаме цветен телевизор топла вода и даже и пералня. Кат седна на масата се нагалтвам кат лилек и всичко мий наред.

SFINKS
23-03-2009, 14:54
задължително , ама на определно място и не просто на Запад . Бих се преместил някъде на по топличко :)

Stoyan Georgiev
23-03-2009, 14:59
задължително , ама на определно място и не просто на Запад . Бих се преместил някъде на по топличко :)

виж за по-топличкото и аз бих се замислил :th_up: инак не

Доко
24-03-2009, 17:02
задължително , ама на определно място и не просто на Запад . Бих се преместил някъде на по топличко :)

Las Vegas ............ само предложение......:big_heat:

SFINKS
25-03-2009, 11:47
сестрата на жената живее в Лас Вегас , мисля лятото да и погостуваме :on_da_beach:

adv_petrov
25-03-2009, 13:52
Хареса ми поста на един колега по-горе, че тук по-зле няма да стане. И е прав. Просто нещата полека-лека стават по-бели, ако направим сравнение с преди 10, че и преди 5 г. На запад? Не ща и да чуя за Запада, бачкал съм като вол на Запад нискоквалифицирана работа (те директори и шефове нещо не търсят да си внасят от чужбина) и съм търпял само заради мисълта че тук ще си завърша образованието и ще съм човек с пари и положение. Както и стана :) Уверил съм се че освен студентите, на Запад бяга най-нискоквалифицираната работна ръка, хората от долния край на социалния спектър, хора без перспектива и надежди в БГ. Боли ме че е така щото съм родолюбец и не мразя никого но пък последно време се радвам, че от година насам се връщат обратно много, и си намират работа тук. На запад намаляха заплатите и текат протекции за собствените им граждани, докато постепенно в БГ те се вдигат, и няма друг курс. Сега ходя в чужбина само на почивка. Българите не сме като поляците да живеем цял живот на гурбет и да не ни пука - ние сме специфична нация и нас винаги нещо си ни влече към дома, софрата, запивките с многобройните роднини и безгрижието, което властва тук. А това на Запад никъде не можем да го получим...

soldier
25-03-2009, 13:56
Отговор ДА, за да си направя магистратурата и после обратно в БГ

Доко
26-03-2009, 00:26
сестрата на жената живее в Лас Вегас , мисля лятото да и погостуваме :on_da_beach:

Няма да съжаляваш :th_up:

Furious 155
26-03-2009, 00:36
Отговор ДА, за да си направя магистратурата и после обратно в БГ

извинявай, ма тва е доста тъп ход... направиш ли магистратура там, няма да ти се мисли за насам... иначе си обречен пак...

и аз бих избягал на място в което основните грижи, които тук имаме са определени и има строг ред и правила по които се движат нещата, а в бг са ежедневните ни главоблъсканици. Това е... хората му викат стандарт на живот и имам чувството че навсякъде другаде в цивилизованият свят са по-подредени нещата отколкото в бг... силно се дразня от този факт и може би затова още съм тук и се старая да го преодолявам, някакси...

DanewRomeo
26-03-2009, 13:51
Да, разбира се. В страната на ченгета, доносници, крадци и мутри място за мен няма.

mirchozo
28-04-2009, 22:58
Аз ще цитирам една латинска поговорка с която веднага ще се сетите какво е моето мнение
“Ubi bene, ibi patria” / където е добре, там е родината

AntiLuuP
28-04-2009, 23:27
Мойта родина е там където са парите... А особено след случката която ми се случи с най-голямо удоволствие бих се разкарал от БГ направо ми се драйфа от всички управляващи и разните им производни!!!

spe4elist
29-04-2009, 12:13
Все по-малко причини има, за да не се емигрира...
Съжалявам, че не съм го направил досега. Надеждата, че нещата в България ще се оправят, ме е крепяла.
Но, управляващите в тази страна, ми дават ежедневни доказателства, че това няма да се случи! Никога!
Имам доста примери около себе си, че нормалните хора в нормалните страни, могат да живеят достойно. Кога ще се случи това в България? След изборите? Едва ли....

търтей
29-04-2009, 12:16
Е, то само и единствено от нас зависи кой управлява и аккво рпави докато управлява. Ама ние сме силни само по кръчми и форуми и както е казано всеки народ си заслужава управниците.

spe4elist
29-04-2009, 12:21
Е, то само и единствено от нас зависи кой управлява и аккво рпави докато управлява. Ама ние сме силни само по кръчми и форуми и както е казано всеки народ си заслужава управниците.
Може би репликата е към мен.
Нещата може и да се променят, но същите тези управляващи трябва да гласуват мажоритарната система. Кога ще стане това? Може би след гражданска война? Ако това е начина ...

mirchozo
29-04-2009, 12:28
Колега Търтей, донякъде си прав ама айде кажи за кого да гласуваме като всички са един дол дренки.Всеки гледа да си напълни джоба,пък другите ... дето имаше една приказка "да го ду...ат бедните".За жалост все още съм в тази държава, защо и аз не знам...

PEPI-2ALFA
29-04-2009, 18:00
... както е казано всеки народ си заслужава управниците.
Аз пък тук се сещам за оня почти-виц, дето Господ като правил България (територията), след като натворил всички земни хубавини (природа , климат...), си казал: "Аааа прекалено хубаво ще стане, я да заселя тук българите..."

Bella
29-04-2009, 22:32
Лично за себе си отговорът е ДА,бих заминала отново!

Но този път ще имам няколко огромни предимства:
-създадени контакти
-отлично владеене на език
-опит в странство
-житейски опит
-яснота върху това как бих желала да живея
-яснота върху собствените си възможности
-ясно съзнание какво ме очаква и каква е реалността там
-възможността да бъда себе си НЕ съобразявайки се с останалите

И в последно време все по-често се замислям дали да не замина отново ... просто тук възможностите за оцеляване станаха прекалено ограничени ... за нормален живот НЕ говоря!

nightroller
29-04-2009, 22:38
Лично за себе си отговорът е ДА,бих заминала отново!

Но този път ще имам няколко огромни предимства:
-създадени контакти
-отлично владеене на език
-опит в странство
-житейски опит
-яснота върху това как бих желала да живея
-яснота върху собствените си възможности
-ясно съзнание какво ме очаква и каква е реалността там
-възможността да бъда себе си НЕ съобразявайки се с останалите

И в последно време все по-често се замислям дали да не замина отново ... просто тук възможностите за оцеляване станаха прекалено ограничени ... за нормален живот НЕ говоря!

!!!!:respect: това е много добре синтезирано казано (писано де;))

Bella
29-04-2009, 22:43
Както е казъл българският мъдър народ ... " Не питай старило, а питай патило ! "

...

търтей
30-04-2009, 11:28
-възможността да бъда себе си НЕ съобразявайки се с останалите

Хех, несъобразявяне с останалите
Интересно
...

nhg
01-05-2009, 11:41
бях решил да не пиша в тази тема, но две неща ме провокираха:
преди няколко дни срещнах стара приятелка - от известно време са в Лондон с мъжа си и детето; в еврейски квартал, имат преуспяващ бизнес създаден там, петдесетина служители, добро училище за детето - нормални неща, към които почти всички се стремят... та разказвам и как са нещата тук, в 'забутаната провинция' (както се казваше в една друга тема); не съм се оплаквал, просто и казах някои факти, а тя просто ми каза: 'от Габрово по-хубаво няма!'; просто ме застреля, нямаше какво да говоря повече
а като прочетох постовете на колегите по-горе си помислих, че май трябва някой да постне текста на "Бай Ганьо прави избори" (или дори цялата книга, май някои колеги не са я чели...)

micevmi
02-05-2009, 13:25
Никога не бих емигрирал, да им мия чинии и търкам мазнините от тиганите... Тук съм си супер, няма живот за мен на запад...

digitalundgrd
02-05-2009, 14:25
Ако си с нужната "тапия" няма да им търкаш тиганите и чиниите...Все пак кой за каквото е учил....
Вярно е, обаче и че няма да ти плащат еднакво, колкото дават на техен сънародник със същата "тапия" като твоята...

mohi
17-07-2009, 12:18
Българина е ... обича си родното място и да тежи на мястото си. Та при евентуална емиграция с цел постоянно пребиваване в съответната страна, този който (тези които) го прави го прави с ясно съзнание, че това е по-добре за децата му/им и, че той се жертва в случая за тази кауза. Винаги ще ти е мъчно и ще тъгуваш по приятели, близки и т.н.

Никой (или поне повечето) не се чувства добре на чуждо място, винаги в него си носи една носталгия по родния дом.

Като дългосрочно решение, поне аз имам горе долу такава идея, е да пратиш децата да учат в чужбина на място което харесвате и биха се интегрирали и реализирали за в бъдеще. Пак ще си потърпевш, но децата по-лесно биха се приспособили към новите условия, те хората са го казали, че да преместиш възрастен човек от домът му е все едно да пресадиш старо дърво на друго място.

Между другото това е голям фактор за смъртноста по стаческите домове.


Но да се върна на темата, аз също сякаш не бих емигрирал, въпреки, че от време на време като измислят накоя нова простотия или стане некой сакътлък по вина на държавни служители и ми иде да си дигна чукалата.

Да се надяваме, че ще се посъвземат управниците ни, то по скоро ние трябва да ги държим изкъсо с протести и митинги и ясно да изразяваме недоволството от свършената от тях работа.
Ето на тея избори показахме, че сме жадни за промяна, но нищо не приключва само с изборите, трябва всеки да поеме повече отговорност и да следи как се вършат нещата, и като не ни изнася нещо да се вдигаме всички на куп, не да блеем в кошарата и да чакаме поредното стригане.

Айде, че много се отплеснах

rusiq86
17-07-2009, 12:30
Бих заминал назапад.
Приоритетите в полза заминаване са много повече:
Бях две години в САЩ, и наскоро се върнах, имах възможност да остана, работата ми бе страхотна, мн добре платена, страшно добро уважение от другата страна, добро платена работа.
Но найстина мн мн ти липсва БГ, приятелите, роднини.

Светът там е различен и то мн добре устроен, жевеят в пъти по-добре, живота е по-спокоен,нз можеби някой ден ще замина перманентно, Усетих нещо: Държавата се грижи за теб и ит помага, там ако имаш малко повече сиво вещество, можеш лесно да станещ заможен, самите пари не са проблем, защото накадето и да се огледаш, виждаш възможности да направиш някой Benji, просто условията за живот са по-добри.
Имах възможността да остана, да работя мн приятна работа и доста добре платена, откъм жени, е избора е голям, докато бях там те те търсят, не ти тях, има си.

моето мнение е: направи пари там достатъчно за да започнеш нещо тук в бг и си живей живота, но никога няма да упрекна някой заминал, защото просто няма база за сравнение, нито начин на живот, нито манталитет, отношение, култура, инфраструктурата е чудесна,мога да продължа да пиша още мн мн ....

То бива неграмотност ...

DerMeister
17-07-2009, 12:41
Бих емигрирал, защото не понасям селяците, простаците и комплексарите, които са на мода и си избиват комплексите с черни пари. Не че там няма такива, но нормалните хора си имат права и са защитени.

Kuku
17-07-2009, 13:00
Колеги, искрено СИ пожелавам да заминете за където ви видят очите, ЧАС ПО-СКОРО ;)

detelazurno
17-07-2009, 18:43
Бих емигрирал, защото не понасям селяците, простаците и комплексарите, които са на мода и си избиват комплексите с черни пари. Не че там няма такива, но нормалните хора си имат права и са защитени.

Към това бих прибавил и условията на живот.

tokata_pz_flex
17-07-2009, 20:28
Аз не бих емигрирал никаде ! Нашата държава има нужда от нас , за да не мислим за запад , изток и т.н.

detelazurno
18-08-2009, 22:59
Може и да сте го гледали, но на мен днес ми го пратиха. Точно като за темата е!
http://vbox7.com/play:7b0b454a

mordohy
19-08-2009, 03:03
Бих заминал назапад.
Приоритетите в полза заминаване са много повече:
Бях две години в САЩ, и наскоро се върнах, имах възможност да остана, работата ми бе страхотна, мн добре платена, страшно добро уважение от другата страна, добро платена работа.
Но найстина мн мн ти липсва БГ, приятелите, роднини.

Светът там е различен и то мн добре устроен, жевеят в пъти по-добре, живота е по-спокоен,нз можеби някой ден ще замина перманентно, Усетих нещо: Държавата се грижи за теб и ит помага, там ако имаш малко повече сиво вещество, можеш лесно да станещ заможен, самите пари не са проблем, защото накадето и да се огледаш, виждаш възможности да направиш някой Benji, просто условията за живот са по-добри.
Имах възможността да остана, да работя мн приятна работа и доста добре платена, откъм жени, е избора е голям, докато бях там те те търсят, не ти тях, има си.

моето мнение е: направи пари там достатъчно за да започнеш нещо тук в бг и си живей живота, но никога няма да упрекна някой заминал, защото просто няма база за сравнение, нито начин на живот, нито манталитет, отношение, култура, инфраструктурата е чудесна,мога да продължа да пиша още мн мн ....

То бива неграмотност ...
Искам и да добавя!Само след 4 години,вече владеех шибания език,който по трудност се равнява само на славянските езици и на индонезийския.Последния го научих по-късно и много лесно.Положих изпит и си защитих инженерна диплома,като електричар.Имах вече приятели и ме приемаха за свой.Даже искаха и да ме женят там.Отговорих им,че щрък с гъска не правят гнездо.(малко Кюстендилски фолклор).Бях и все още съм уважаван специалист и официален представител на фирмата за БГ.НО!!! Мизерията не е в заплащането,а в начина на живот.Получавах межди 1800 и 3500 евро заплата.Ниската ставка беше,когато не работех,а се мотаех и просто идвах на работа-8 часа на ден ,5 дни в седмицата.Така обаче не се работи там.Правил съм по над 300 часа на месец.Сметнете колко работни дни са това.Да имах къща с 5 стаи и оборудване,за което може само да си мечтае някой в БГ,ако изобщо го е чувал.Имах служебна Алфа 159 1.9 жтдм,а освен това и целия парк.Не ми е било проблем да си викна гаджето да прекараме няколко дни на Малта или някъде другаде,но това е само лустро.Ежедневната самото е нещо страшно.Храната не струва.Не случайно се заклех,като се прибера да ям домати,колкото мога.Да ям сливи,круши,джанки,ябълки и каквото и да е,но да има червеи в плода.Да лягам и да ставам с българка и да ми мирише на жена,а не на крава или на леш.
Алеко трябва още много да го четем!И да си вземем поуките!

Old Fox
19-08-2009, 09:07
Искам и да добавя!Само след 4 години,вече владеех шибания език,който по трудност се равнява само на славянските езици и на индонезийския.

Aз не искам да спамя или да се заяждам и т.н. но пък може да се получи интересна дискусия, която евентуално да се отдели в отделна тема на по-късен етап.
Дали разбрах правилно, английският е шибан и труден език? И то по труден от славянските? Ингилизкия е смотан и елемнтарен език за елементарни хора. Та те и родове нямат да ги ева. С кой славянски го сравняваш? Български, руски, полски, чешки, словенски, словашки? От тия тука само нашия няма падежи, та така в славянските бъка от падежи, граматични правила, изключения, куп странни букви(диакритики) и сложни произношения. Как изобщо ги сравняваш?
А ако не съм разбрал и не става въпрос за английски, пърдон.

digitalundgrd
19-08-2009, 09:23
Дали греша не знам, но все си мисля, че колегата имаше предвид ГРЪЦКИЯ език ?!?

Old Fox
19-08-2009, 09:49
Цитирано е мнение за САЩ затова реших, че е ингилизки. Може и да греша, сори ако е така.

digitalundgrd
19-08-2009, 09:53
Колега, и аз не съм сигурен, но тъй като от както се е регистрирал mordohy, така да се каже му "следя" постовете ( с чисто информативна цел ), мисля че беше споменал, че работи(ел) в гръцко...


Днеска пак прочетох за проблеми на наши приятели в Гърция.Живях там девет години и темата е болезнена за мене.Гръцката полиция,няма нищо общо с гръцкия народ!!!Това първо,но ако някой има проблеми,където и да е в Гърция,мога с моите скромни познания и съвсем не скромни партньори да ви помогна.Там полицейските произволи не се толорират.Ако някой го тероризират,нека ми се обади.Мисля,че ще му помогна.Не съм Бог,но имам приятели.Клуба същио там е силен.

detelazurno
19-08-2009, 23:20
Аз лично го разбирам като попринцип дали би заминал някъде. "Запад" според мен е станало точно толкова нарицателно колкото и "Ксерокс". Аз, както и много от хората във форума не са се насочили точно в западна посока, но пък са си изказали мненията. Аз лично разбирам темата повече като advantages/disadvantages на емигрирането като цяло.