PDA

View Full Version : не мога да вържа лаптопа към тв то



Stefan Caromov
24-02-2009, 00:00
Моля от някой знаещ да ми даде напътствия .
Какво правя ..първо какво имам
Лаптоп делл,кабел (от лаптопа ,към тв то) и тв лсд самсунг. Принципно е за малоумни това упражнение ,явно аз съм по малоумен ,защото пускам уредите , вкарвам кабела в лаптопа ,след това в тв то и тв то ми изписва да проверя кабел за връзка.Проверих го на друг комп ,кабела е здрав ,а и е чисто нов -днес го купих от дейтаком. Другата аномалия ,когато постои така десетина секунди и тв то дава черен екран все едно е изкл. Когато манха кабела от тв то ,се оправя.
Дайте съвет ... да не би тв то да е преебано нещо ? Щото е в гаранция още

ФЕРАРИСТ
24-02-2009, 00:09
Драйвер?????
Днеска пак не ти е ден - колата не пали, писито се опъва......

Stefan Caromov
24-02-2009, 00:11
Драйвер?????
Днеска пак не ти е ден - колата не пали, писито се опъва......

то затва треат ли драйвъри бре ... в заложната съм вързал със същия кабел настолния комп към една плазва 42 инча без никакви драйвъри и настройки

raiders
24-02-2009, 00:45
Аз на жена ми лаптопа го вързах към ЛСД Самсунг без проблеми и никакви драйвери..., само вкл. кабелите при изкл. уреди, че аз вече съм с гръмнал усилвател и РС

Stefan Caromov
24-02-2009, 01:16
Аз на жена ми лаптопа го вързах към ЛСД Самсунг без проблеми и никакви драйвери..., само вкл. кабелите при изкл. уреди, че аз вече съм с гръмнал усилвател и РС

То си има ред на връзване и способче ::)) това съм го прочел отдавна
1. Спираш и двата уреда
2. Вадиш кабела на кабелната
3. връзваш към пс то и след това към лсд то
4. Задължително ,първо пускаш тв то ... това не знам що е толкова задължително
Заради некво статично електричество отиващо към видеото било ,ама за мен е измишльотина.

Само дето аз като направя тези стъпки и к~р.. черен екран и толкова

ФЕРАРИСТ
24-02-2009, 01:22
Мда1 не трябва,не прочетох правилно....

slav40
24-02-2009, 10:12
И аз имах подобен проблем на 32" ... и какво ли не пробвах да го пусна , нов кабел ,драйвери търсих .......... оказа се, че трябваше да намаля херците преди да искам да получа картина - макс 70hz! Може да пробвате първо на 60 и после си решавате нагоре сами :)

TheBlueOne
24-02-2009, 10:46
Ако си с нвидиа видео карта отиди в панела на картата и там имаш опции display mode-a какъв да ти е: Single mode, Clone mode и Dual view май беше, като имаш падащо меню от което да избереш кой да ти е активен или кой да е primary кой secondary в зависимост от mode-a.
Ако си с АТИ или друга карта, десен на десктопа/settings/advanced и там ще видиш настройките на картата. Търсиш нещо подобно като горните.
Мисля че нямаше разлика да си вързан с S-video или VGA кабел.
Успех :th_up:

Stefan Caromov
24-02-2009, 11:23
интелска ми е картата
Оправих го. Тъпотията се пускала от видеото.
Трябва да му задам на дисплей сетингс,да е не нотбуук а монитор и си го намира тв то .Благодарности на колегата ,че ме подснтети

EH4464
24-02-2009, 13:28
Аз си правя връзката с VGA в началото и аз имах проблеми докато се сетя че трябва да се рови в настройките на видеото Та моя проблем е че някой път като го изключвам ми се преебават настройките на видеото направо изчезват някои от опцийте на картата примерно остава само режим LCD... при които на компа картината е разтеглена и леко размазана (като режим 16:9 на ТВ) и ми се е налагало да преинсталирам драйверите защото няма как да се оправи. Ако някои може да помогне ще съм благодарен

Stefan Caromov
24-02-2009, 18:26
Аз си правя връзката с VGA в началото и аз имах проблеми докато се сетя че трябва да се рови в настройките на видеото Та моя проблем е че някой път като го изключвам ми се преебават настройките на видеото направо изчезват някои от опцийте на картата примерно остава само режим LCD... при които на компа картината е разтеглена и леко размазана (като режим 16:9 на ТВ) и ми се е налагало да преинсталирам драйверите защото няма как да се оправи. Ако някои може да помогне ще съм благодарен

ако изпълняваш стъпките ,които съм описал в първия си пост , няма да имаш проблеми никога ,нито с картина ,нито с изгоряло видео или лсд ::)) просто след като изгледаш филма или като се наиграеш , спираш тв то ,изкл лаптопа, вадиш от контакта и двата уреда (да нямало статично електричество) и вадиш кабела . Това е \аз така процедирам винаги