PDA

View Full Version : Шум в купето при дизелови двигатели



naiki
25-02-2009, 17:51
Здравейте колеги от доста време следя форума, може да се каже дори ,че съм с единия крак вътре понеже съм си набелязал автомобила само чакам да се появи на автомобилния пазар (Алфа Ромео 147 1,9 JTD 16V, 4 врати, цвят Черен).......

та по ВЪПРОСА:

Някой ако може да деде мнение относно нивото на шума в купето между Алфа 147 JTD и Тойота Корола 2.0 D4D след 2003 година ???

Бензинова Алфа съм карал но дизел .... уви не!!!

miro_dr
25-02-2009, 18:44
Аз имам Alfa 147 1.9 JTD 115hp това ми е третия дизел преди това съм имал форд и пежо трябва да ти кажа че много добре е обезшумена.Спокойно мога да кажа че вътре е като бензинка почти не се чува мотора.За тойотата незнам как е но алфата е супер.

miro_dr
25-02-2009, 18:46
Между другото днес един познат с тойота корола версо рева че много скъпи части има.

Jivko7777
25-02-2009, 19:55
Аз имам също дизел и мога да ти кажа че въобще не се чува нищо в купето...Дори влез в раздела за бас каси, буфери, усилватели и прочие...Там ще прочетеш че толкова добре са обезшумени че по скоро отвън да се чува буфера отколкото вътре...Поне според мен Алфа Ромео са се постарили в този аспект "обезшумяване" и доста добре...Най-добре отиди в някоя автокъща, за да покараш дизелова Алфа и сам ще прецениш...Това е от мен, с пожелание за бързо откриване на твоята желана Алфа...

Dodo 155
25-02-2009, 21:21
Между другото днес един познат с тойота корола версо рева че много скъпи части има.
Ти да не мислиш, че на Алфа са евтини?
Нали си карал някаква, би трябвало да знаеш как е?
Да ти кажа честно, цени на части, разход, шум и т.н. не ме вълнува в една кола. Важното е да ми легне на сърце :thumbup:
На Алфа дизелът работи по-твърдо от френския и японски, но звукът е много готин след 2500 оборота :firstprize:

hektor
25-02-2009, 23:31
Колеги незнам, ама до колкото имам поглед в немско доста неща са по-евтини и качествени от БГ. А да си призная като гледам цените на Алфа не са никак скъпи. Един пример - дебитометър на Мерцедес А класа 1000 евро.
Инак и аз съм се запътил да се качвам на дизелка!