PDA

View Full Version : Въпрос за бутала на 1,6ТС



digitalundgrd
26-02-2009, 22:42
Хора, вкарах се в поредния филм...Трябва ми бутало за 147-цата...Двигателя ми е 1,6ТС 120 коня. Проблема е, че нещо са дефицит тия бутала. Има ли разлика между тези от моя двигател и тези примерно от 146 1,6ТС, понеже гледам, че един колега ( аскоо88 ) продава такива...

DanewRomeo
26-02-2009, 22:59
Такова ти мамата тази кола... :prison:

digitalundgrd
26-02-2009, 23:00
Не ми говори колега, направо ми се повръща! Колкото повече разкостваме мотора, толкова повече пумия излиза на яве!
п.с. Ако някой има или знае от къде да намеря такова бутало да пише, че е много спешно! Цял месец съм без кола и вече ми иде ритуално да си прережа вените....Не се издържа и сега нова изненада...и още по-лошо, че май трудно се намира точно такова бутало като за тоя мотор...Накрая ще взема да клекна на вариант ново...:(

Dodo 155
26-02-2009, 23:03
Хора, вкарах се в поредния филм...Трябва ми бутало за 147-цата...Двигателя ми е 1,6ТС 120 коня. Проблема е, че нещо са дефицит тия бутала. Има ли разлика между тези от моя двигател и тези примерно от 146 1,6ТС, понеже гледам, че един колега ( аскоо88 ) продава такива...
Би трябвало да е същото.
Защо не попитап Нео, той сигурно знае всяко болтче на този мотор :)
В неделя ще ходя към Солун, да питам ли за ново?

Satanism
26-02-2009, 23:09
В 156ците от същата година със сигурност се слага същия двигател, защо не кажеш кода на самия мотор, на 145/6 първия 1.6 беше АР323хх, а фейслифтовия е AR67601, като 2та са съвместими почти за всичко, доколкото съм забелязал....

digitalundgrd
26-02-2009, 23:10
Аз говорих с Лисан (той ми прави колата), та по неговите думи буталото е дефицитно и не се намирало лесно. Тоя моя мотор е некав егати и УНИКАТА...валът му беше по-различен от на другите 1,6 ( някакъв олекотен ли беше ...) итн.. Та по-скоро си отговарям сам на въпроса, ама все пак може и да изскочи нещо втора ръка...
Принципно в БГ цена за ново е от порядъка на 230-250лв, до колкото разбрах...Така, че попитай ако не е проблем и в СОлун, ама при мен играе и друг фактор..., че адски много вече бързам и не мога да чакам и колата да седи разпиляна в сервиза :( Утре трябва да се вземе решение какво ще става

niki-25
27-02-2009, 08:18
Колега защо не се обадиш в сервиза на Бобо и да ги питаш те може и да им се намери http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

oem
27-02-2009, 09:24
Има по-леки и по-тежки бутала колега. Внимавай какво слагаш. Да не дебалансираш мотора! В биелите също има разлика в теглото им. Не знам дали са същите с на 146, но знам че ремонтните които се продават чисто нови са по-леки.

digitalundgrd
27-02-2009, 11:54
Ами на живо видях буталата и има разлика..Моите са с равна повърхност, докато от 146 са някак си леко изпъкнали...

DerMeister
27-02-2009, 11:55
Ами на живо видях буталата и има разлика..Моите са с равна повърхност, докато от 146 са някак си леко изпъкнали...
Твоят двигател нали се оказа магарен, да не би буталата да са някакви други и затова да са различни.

Mury
27-02-2009, 12:01
Аз говорих с Лисан (той ми прави колата), та по неговите думи буталото е дефицитно и не се намирало лесно. Тоя моя мотор е некав егати и УНИКАТА...валът му беше по-различен от на другите 1,6 ( някакъв олекотен ли беше ...) итн.. Та по-скоро си отговарям сам на въпроса, ама все пак може и да изскочи нещо втора ръка...
Принципно в БГ цена за ново е от порядъка на 230-250лв, до колкото разбрах...Така, че попитай ако не е проблем и в СОлун, ама при мен играе и друг фактор..., че адски много вече бързам и не мога да чакам и колата да седи разпиляна в сервиза :( Утре трябва да се вземе решение какво ще става
Тва ми се види малко невъзможно,Сашо нали е голем майстор,да ти намери бутало:wazuuup::wazuuup:Аз доколкото знам м/у стария и новия ТС разликата е в биелите,но тва го знам за 2.0 ТС,незнам дали при 1.6 е така.А тея глупости дето ти ги е говорил Сашо за по-лек колянов и т.н. направо ме убиха,баси тая твойта кола е извънземна да знаеш:innocent::innocent::innocent:

П.С.Обади се на Нено или Бобо,те ще ти намерят бутало:lol::lol::lol:

didod
27-02-2009, 12:02
А кой клас ти са буталата?

Търси от 156 321.03 и 321.04.

digitalundgrd
27-02-2009, 12:03
Не те са си 4 еднакви просто блока е някакъв по-къс ли беше какъв.. и е с по-различни вал и бутала явно от масовите. Нямат такива бутала при Нено и Бобо ....Поръчано е ново бутало...Иначе на доста места, където е проверено нямаше...

Mury
27-02-2009, 12:05
Не те са си 4 еднакви просто блока е някакъв по-къс ли беше какъв.. и е с по-различни вал и бутала явно от масовите.

Само 1.4 ТС е с по къс блок,продължавай да слушаш и да вярваш:wazuuup::wazuuup::wazuuup::wazuuup::wazuuup :Обади се където ти казах:clap2:

didod
27-02-2009, 12:19
Ето картинка. Ако се вижда нещо де...

Mury
27-02-2009, 12:48
щом е поръчано,значи всички са доволни и щастливи:crazy::crazy::crazy:

didod
27-02-2009, 12:52
То че поръчано добре. Кога ще дойде обаче?

digitalundgrd
27-02-2009, 12:56
Ами принципно би трябвало утре да дойде...

Lisan
27-02-2009, 16:49
Тва ми се види малко невъзможно,Сашо нали е голем майстор,да ти намери бутало:wazuuup::wazuuup:Аз доколкото знам м/у стария и новия ТС разликата е в биелите,но тва го знам за 2.0 ТС,незнам дали при 1.6 е така.А тея глупости дето ти ги е говорил Сашо за по-лек колянов и т.н. направо ме убиха,баси тая твойта кола е извънземна да знаеш:innocent::innocent::innocent:

П.С.Обади се на Нено или Бобо,те ще ти намерят бутало:lol::lol::lol: Ти пак ми ядеш гъза,що не пробваш и с друго? На 147 1.6 слагат два вида валове бе,аматьор такъв. С Нено съм
говорил вече,няма!! Намерил съм ново,но е 230лв и правех опит за по тънко. И не ми давай класификации къв съм майстор!! Що не си гледаш работата,а правиш смешни опити за ебавка с мен?

ludkanar
28-02-2009, 01:53
Ами принципно би трябвало утре да дойде...

ццц тая кола само те изненадва напоследък а колега

Kuker
28-02-2009, 12:05
А тези дали не могат да свършат работа?http://www.drouzhba.bg/BG/index.html Правили са ми сегменти за Фиат.На 'Кешан'9 им е магазина.Виждам че Сашо е намерил бутало но все пак на някой може да е полезно..

acko88
28-02-2009, 15:39
Не те са си 4 еднакви просто блока е някакъв по-къс ли беше какъв.. и е с по-различни вал и бутала явно от масовите. Нямат такива бутала при Нено и Бобо ....Поръчано е ново бутало...Иначе на доста места, където е проверено нямаше...

Колега за по -малко пари от тези който плащаш новото щях да ти дам и 4-те!Тогава нямаше да има разлика и щеше да си със сигурност с 4-и еднакви,ама щом си се оправил жив и здрав и дано автомобила тръгне :)

Lisan
28-02-2009, 15:49
Колега за по -малко пари от тези който плащаш новото щях да ти дам и 4-те!Тогава нямаше да има разлика и щеше да си със сигурност с 4-и еднакви,ама щом си се оправил жив и здрав и дано автомобила тръгне :):angry1:Абе,вие що не разберете че не СТАВАТ от стандартна 1.6!! Аз имам също,и без пари мога да му ги дам. Аре стига тия дървени коментари!!!!!! Айде с здраве на всички разбирачи:clap2::clap2::big_bow_down:

Kuker
28-02-2009, 16:11
:angry1:Абе,вие що не разберете че не СТАВАТ от стандартна 1.6!! Аз имам също,и без пари мога да му ги дам. Аре стига тия дървени коментари!!!!!! Айде с здраве на всички разбирачи:clap2::clap2::big_bow_down:Аз па не знам защо се ядосваш?:)

acko88
28-02-2009, 16:33
:angry1:Абе,вие що не разберете че не СТАВАТ от стандартна 1.6!! Аз имам също,и без пари мога да му ги дам. Аре стига тия дървени коментари!!!!!! Айде с здраве на всички разбирачи:clap2::clap2::big_bow_down:

Сашо и аз незнам какво се ядосваш!Лично пък на тебе нищо несам ти казал,с който там си спориш мен неме интересува,нито се правя на разбирач!!!!Човека ми писа з абутала 1.6 новия мотор какъвто имам аз,следователно аз му казвам че имам от каде да знам че специално на 147 били други... нема смисал да се нервираш още повече на мене щотот нема закакво,ай със здраве :)

Mury
28-02-2009, 19:08
Ти пак ми ядеш гъза,що не пробваш и с друго? На 147 1.6 слагат два вида валове бе,аматьор такъв. С Нено съм
говорил вече,няма!! Намерил съм ново,но е 230лв и правех опит за по тънко. И не ми давай класификации къв съм майстор!! Що не си гледаш работата,а правиш смешни опити за ебавка с мен?

OK

digitalundgrd
04-03-2009, 23:33
Мама му стара тая кола е прокълната!!!!!!!! Днес уж буталото най-накрая трябваше да дойде и какво...познайте...дойде точно това бутало, което не ми върши работа...демек от това изпъкналото!!!!!! Пак търсих на 1000 места бутало няма...В една автоморга утре ми е последната надежда казаха, че имат ама то все така ми викат имаме и отивам и кво гледам от другия вид бутало, което не става за моята...Вече ми омръзна от тая кола ебаси...и пари да имам да искам да купя - части НЯМА....не е ли пародия това?!?!?! Ако след тая кола си взема някога Алфа Ромео просто ме намерете и застреляйте публично за назидание!!!!!!!!!!

Ето това е мойто бутало...такова търся, ако някой знае къде мога да открия моля да съдейства...Да пише на ЛС или тук в темата...Гсма ми е 0898538044 чукнете, аз ще ви набера...

http://img6.imageshack.us/img6/5592/33581823.jpg

http://img144.imageshack.us/img144/666/26715694.jpg

http://img186.imageshack.us/img186/4744/84109617.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/9023/33486161.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/3484/82864397.jpg

DerMeister
05-03-2009, 02:19
Ето това е мойто бутало...такова търся, ако някой знае къде мога да открия моля да съдейства...Да пише на ЛС или тук в темата...Гсма ми е 0898538044 чукнете, аз ще ви набера...

Не се ядосвай колега, няма смисъл. nikola nikolov пита ли?

digitalundgrd
05-03-2009, 02:55
питах Никола Николов, Яворчо, ТиН, Стамболийски 155, Лисан пита негови познати от автоморги и магазини за авточасти...няма и няма...само от другя модел бутало!

marian
05-03-2009, 07:51
питах Никола Николов, Яворчо, ТиН, Стамболийски 155, Лисан пита негови познати от автоморги и магазини за авточасти...няма и няма...само от другя модел бутало!Бях ти дал 1 телефонче:spoko:
Провери ли там?

oem
05-03-2009, 09:54
Звънни им на тези и питай. От тук съм поръчвал бутала за Ланчиа. Точно ей такива приличат на твоите на пръв поглед.

http://www.drouzhba.bg/BG/pistons.html

Само, че те ги произявеждат и трябва да претеглиш твоето първо и да ги питаш тяхното ако имат такова колко тежи. Техните тогава май бяха по-леки и купихме направо 4 нови. Защото също като теб момчето не можа да намери оригинално.

Pepo
05-03-2009, 11:45
Има по-леки и по-тежки бутала колега. Внимавай какво слагаш. Да не дебалансираш мотора! В биелите също има разлика в теглото им. Не знам дали са същите с на 146, но знам че ремонтните които се продават чисто нови са по-леки.


Ами на живо видях буталата и има разлика..Моите са с равна повърхност, докато от 146 са някак си леко изпъкнали...

Задължително трябва да ги претеглиш, не трябва да са с различно тегло

stenli
06-03-2009, 19:19
Миналата година и аз имах приключения с моя двигател 1.6 ТС - прогори ми бутало. Оригиналните бутала са с тънки сегменти 1.2/1.2/2 мм, но не успях да намеря такова. Сложих бутало от по-стария 1.6 с по-дебелите сегменти 1.5/1.5/3 мм /благодаря на Лисан за буталото/ Буталото със сигурност е по-тежко от другите /има подсилващи метални вложки/ и въпреки това за 10 000 км колата си върви съвсем нормално. Като добавим и доста надрания цилиндър за този пробег съм долял 1 литър масло и то в началото докато си легнат сегментите. Двигателите не са чак толкова капризни от към тези неща все пак не караме болиди от Формула 1.

oem
07-03-2009, 09:45
Миналата година и аз имах приключения с моя двигател 1.6 ТС - прогори ми бутало. Оригиналните бутала са с тънки сегменти 1.2/1.2/2 мм, но не успях да намеря такова. Сложих бутало от по-стария 1.6 с по-дебелите сегменти 1.5/1.5/3 мм /благодаря на Лисан за буталото/ Буталото със сигурност е по-тежко от другите /има подсилващи метални вложки/ и въпреки това за 10 000 км колата си върви съвсем нормално. Като добавим и доста надрания цилиндър за този пробег съм долял 1 литър масло и то в началото докато си легнат сегментите. Двигателите не са чак толкова капризни от към тези неща все пак не караме болиди от Формула 1.

Да, ама на една ланчиа така и смениха 3 бутала с нови и едно старо и мотора счупи биела после точно на старото бутало. То беше по-тежкото.

П.С. Колегата що не си ревизира целя мотор. Купи му нови бутала и сегменти. Всички еднакви смени гумичките на клапаните... напасни клапаните... направи си ремонт на мотора и без това му е време най-вероятно. Веднъж го отваряш. Аз ако съм така ще направя ако се наложи да го отворя някога моя.

digitalundgrd
07-03-2009, 09:54
Да бе всичко ще бъде направено, както трябва....Шлайфане на глава, шлайф на вала, нови основни и биелни лагери, нови гумички на клапаните, нови семеринги, нови сегменти, нов вариатор...може и да забравям нещо...Само буталата и биелите си остават старите...не заради друго, ами просто не мога да намеря същите 1:1, а не мога да чакам повече за поръчки от чужбина итн. Проблемното бутало Лисан ще го прави някак си и дано нямам проблеми за напред...

oem
07-03-2009, 10:26
Да бе всичко ще бъде направено, както трябва....Шлайфане на глава, шлайф на вала, нови основни и биелни лагери, нови гумички на клапаните, нови семеринги, нови сегменти, нов вариатор...може и да забравям нещо...Само буталата и биелите си остават старите...не заради друго, ами просто не мога да намеря същите 1:1, а не мога да чакам повече за поръчки от чужбина итн. Проблемното бутало Лисан ще го прави някак си и дано нямам проблеми за напред...

Е купи си 4 нови. Еднакви.

Mury
07-03-2009, 14:41
Да бе всичко ще бъде направено, както трябва....Шлайфане на глава, шлайф на вала, нови основни и биелни лагери, нови гумички на клапаните, нови семеринги, нови сегменти, нов вариатор...може и да забравям нещо...Само буталата и биелите си остават старите...не заради друго, ами просто не мога да намеря същите 1:1, а не мога да чакам повече за поръчки от чужбина итн. Проблемното бутало Лисан ще го прави някак си и дано нямам проблеми за напред...
:grandpa::grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:

Novachev
07-03-2009, 18:44
Е купи си 4 нови. Еднакви.
Нови бутала на АЕ са 700лв комплект със сегменти и болтове НО са АЕ малко са фалш иначе сегментите им са колбеншмит

digitalundgrd
07-03-2009, 18:52
Абе хора вие разбирате ли, че няма НОВИ, СТАРИ никакви, които да станат на тоя моя умрял двигател!!! Ако имаше щях да купя...

Novachev
07-03-2009, 20:36
Абе хора вие разбирате ли, че няма НОВИ, СТАРИ никакви, които да станат на тоя моя умрял двигател!!! Ако имаше щях да купя...
А рикамбита няма ли верно имат доставка месец и са скъпи но тях поне трябва да ги има.

stenli
07-03-2009, 21:59
А рикамбита няма ли верно имат доставка месец и са скъпи но тях поне трябва да ги има.

Колегата няма да си купува втора кола. Не може да не се пригоди нещо. То за такива пари ше си вземе цял мотор от по-стария модел.

digitalundgrd
08-03-2009, 00:53
Новачев, колега...с поръчка може би щеше да стане, но аз лично нямах времето и нервите да чакам доставката...Вече ще стане месец и половина без кола, а тя много ми трябва понеже работата ми е свързана с много ходене наляво-надясно из София и околността...Адски трудно ми е при сегашното положение...Парите не бяха проблем, стига да имаше части. Лисан беше претърсил цяла София, даже и до Бургас беше пратил заявка и или нямаха или ни пращаха от другия вид бутало (изпъкналото)....
Сега последно се спряхме на вариант ремонт на старото бутало + по-дебел маслен сегмент, ако съм разбрал правилно от Лисан...

Mury
08-03-2009, 18:25
Нови бутала на АЕ са 700лв комплект със сегменти и болтове НО са АЕ малко са фалш иначе сегментите им са колбеншмит

Па те АЕ са за оригинално вграждане в Алфа Ромео:grandpa::grandpa::grandpa:

Novachev
08-03-2009, 20:19
Па те АЕ са за оригинално вграждане в Алфа Ромео:grandpa::grandpa::grandpa:
Ми то хубу ама след смяната на 16 повдигача с АЕ след около 3000км смених разпределителни валове и сложих старите повдигачи от тогава тези съм ги анатемосал а и 6 от повдигачите излизаха разглобени. Оказа се че размера им е малко по голям от на оригиналните (по голям имай предвид сигурно около 0,1мм и влизаха просто плътно в отворите но се движиха все пак) съответно няма мазане на валовете и гърбиците на някой от цилиндрите бяха заминали.

Dodo 155
08-03-2009, 22:01
Ми то хубу ама след смяната на 16 повдигача с АЕ след около 3000км смених разпределителни валове и сложих старите повдигачи от тогава тези съм ги анатемосал а и 6 от повдигачите излизаха разглобени. Оказа се че размера им е малко по голям от на оригиналните (по голям имай предвид сигурно около 0,1мм и влизаха просто плътно в отворите но се движиха все пак) съответно няма мазане на валовете и гърбиците на някой от цилиндрите бяха заминали.
На пазара е пълно с ментета така, че може да си попаднал на такива ;)
Аз лично съм решил за напред да купувам части от вън ;) Там са главно оригинални и дори излизат по-евтино от тук :tongue:

Bobo
09-03-2009, 00:26
Новачев, колега...с поръчка може би щеше да стане, но аз лично нямах времето и нервите да чакам доставката...Вече ще стане месец и половина без кола, а тя много ми трябва понеже работата ми е свързана с много ходене наляво-надясно из София и околността...Адски трудно ми е при сегашното положение...Парите не бяха проблем, стига да имаше части. Лисан беше претърсил цяла София, даже и до Бургас беше пратил заявка и или нямаха или ни пращаха от другия вид бутало (изпъкналото)....
Сега последно се спряхме на вариант ремонт на старото бутало + по-дебел маслен сегмент, ако съм разбрал правилно от Лисан...

Много мразя да се меся ама понеже накрая пак ти ше си дал парите и пак ти ше си наигран да питам не помислихте ли че нещо има сбъркано и от там идват проблемите ? И сега като го сглобите с лопатата дали пак няма да стане некоя проблемация ?

Novachev
09-03-2009, 11:58
На пазара е пълно с ментета така, че може да си попаднал на такива ;)
Аз лично съм решил за напред да купувам части от вън ;) Там са главно оригинални и дори излизат по-евтино от тук :tongue:
По този повод исках да правя рекламация на повдигачите в Евро-07 но ми казаха че не можело и на тях им дадох анатема мизерници никога повече части от там.

Mury
09-03-2009, 12:09
По този повод исках да правя рекламация на повдигачите в Евро-07 но ми казаха че не можело и на тях им дадох анатема мизерници никога повече части от там.
що бре,вземи си Метели от тях,много са добри,аз съм с такива вече 20 000км,и никви ядове:evil::evil::evil:само малко потракваха,когато колата беше с 20К,и смених и малсото с Рейсинг:evil::evil::evil:

Novachev
09-03-2009, 12:16
що бре,вземи си Метели от тях,много са добри,аз съм с такива вече 20 000км,и никви ядове:evil::evil::evil:само малко потракваха,когато колата беше с 20К,и смених и малсото с Рейсинг:evil::evil::evil:
Нищо им нямаше на мойте повдигачи колата си работи тихо със тях но направих глупостта да ги сменя с ремонтен комплект на вариатора. Само втора ръка вече старото е изпитано :tooth::tooth::tooth:

Mury
09-03-2009, 12:21
Нищо им нямаше на мойте повдигачи колата си работи тихо със тях но направих глупостта да ги сменя с ремонтен комплект на вариатора. Само втора ръка вече старото е изпитано :tooth::tooth::tooth:

ОК щом казваш,стига спам айде че осрахме темата:rotfl::rotfl::rotfl:

Lisan
09-03-2009, 14:11
Много мразя да се меся ама понеже накрая пак ти ше си дал парите и пак ти ше си наигран да питам не помислихте ли че нещо има сбъркано и от там идват проблемите ? И сега като го сглобите с лопатата дали пак няма да стане некоя проблемация ? Като мразиш не се меси,ако обичаш. Не го приемай лично. Дай да не правим поредна простотия и саир с някакви безмислени спорове. Поздрави!!!

Bonev
10-03-2009, 16:03
...Ако след тая кола си взема някога Алфа Ромео просто ме намерете и застреляйте публично за назидание!!!....

Такъв ти е бил късмета за съжаление!!!

ФЕРАРИСТ
10-03-2009, 16:19
Баси да знаех че ще стане такава Одисея да се бяхме споразумяли нещо да ти взема колата без двг-то......жената щеше да си удари седалището в тавана......и без това като я видя пред Лисан и се почна пак едно мрънкане.......

marian
10-03-2009, 16:25
Просто лош кьсмет :dyrvo_v_kenefa:

digitalundgrd
12-03-2009, 22:09
.

didod
12-03-2009, 22:14
Е хайде честито! :cold:

Dodo 155
12-03-2009, 22:47
Колата си я взех днес - оправена! Дано вече каръка се махне и от тук насетне само безаварийни :) Благодаря на Лисан и Дригата за ремонта :)
ЧЕСТИТО!
Със здраве да си я караш и повече да не те оставя!

Как я усещаш сега?

fred
12-03-2009, 22:49
Колата си я взех днес - оправена! Дано вече каръка се махне и от тук насетне само безаварийни :) Благодаря на Лисан и Дригата за ремонта :)

Е хората си разбират, повече да не ги видиш, освен за смяна на масло примерно :grin:

digitalundgrd
12-03-2009, 22:51
Усещам я Много бавна...

Mury
13-03-2009, 12:15
Айде безавариино:mrgreen::mrgreen:

digitalundgrd
20-03-2009, 23:15
j

zombiran
21-03-2009, 10:33
digitalundgrd (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4833), Колега... и аз правих подобен ремонт на същата кола и същия двигател и днеска очаквам колата да е готова нацяло. Сменях всичко по двигателя освен бутала,сигменти,раз. вал и вориатор но за него не съм сигурен... Та мисълта ми е след всичките тези смени трябва ли да се отиде някъде да се настройва "ГИ" или всичко си беше наред след като ти събраха колата ? Мисля, че ти беше запитвал за нещо такова но така и не намерих темата. Благодаря.

digitalundgrd
21-03-2009, 10:39
Какъв беше проблема при теб, та да стигнеш до ремонт?

zombiran
21-03-2009, 10:54
Скъсан ангренажен ремък