PDA

View Full Version : 1.8 тс става ли много шумна без катализатор



fastedy
27-02-2009, 16:43
мисля че катализатора ми е заминал и искам да го
заменя с резонаторно гърне.В ЕМ комплект ме редупреди
ха че колата ще стане по шумна а и задното гърне барзо
ще изгори след смяната.
Има ли някой опит в тази насока.

ФЕРАРИСТ
27-02-2009, 16:56
Ми като зех колата, на втория ден махнах катализ, без да гледам заминал ли е или не - вече 40к км никви ядове.....и не стана по шумна.....

lubo_red
27-02-2009, 18:11
мисля че катализатора ми е заминал и искам да го
заменя с резонаторно гърне.В ЕМ комплект ме редупреди
ха че колата ще стане по шумна а и задното гърне барзо
ще изгори след смяната.
Има ли някой опит в тази насока.
понеже гърнето е от неръждаема стомана ти препоръ4вам да го изкърти6(катализатора) и да си продължи6 да кара6 с него
аз миналото лято така направих и нема никакви ядове
звукът се променя само в високите обороти и то не става по-6умен а някък си по писклив
но и на това има ре6ение-слага6 му цедка и го пълни6 с тел4ета за миене на съдове(в всяко семеиство ги има) и звукъ става като с катализатор:tank:
след това събира6 праха от катализатора и 4ака6 по-добри времена да го издаде6 понеже сега не си заслужава

fred
27-02-2009, 19:42
Аз пък съм от тези, които са против безразборното маханене на катализатори, това дали е заминал или не може да установи само в съответен сервиз, иначе всичко което са ти казали в М комплект като цяло е вярно особено в частта на живота на гърнето

lubo_red
27-02-2009, 20:53
Аз пък съм от тези, които са против безразборното маханене на катализатори, това дали е заминал или не може да установи само в съответен сервиз, иначе всичко което са ти казали в М комплект като цяло е вярно особено в частта на живота на гърнето
на мене в ванто треид ми казаха 4е е запу6ен и да го махам а като го свалих няма6е никакво запу6ване
така 4е и на сервизите-вяра никаква:angry1:

fred
27-02-2009, 22:20
на мене в ванто треид ми казаха 4е е запу6ен и да го махам а като го свалих няма6е никакво запу6ване
така 4е и на сервизите-вяра никаква:angry1:

Ами то и това е вярно де, че понякога и там ги мързи да гледат и мислят, мдаа,