PDA

View Full Version : Проблем със 156-цата



newuser
27-02-2009, 18:54
Днес се получи нещо странно с автомобила.. 2.4жтд 2000 година е машината и като я запалих и реших да тръгвам се наложи да завъртя волана на дясно докрай и в момента в който подадах савсем леко газ колкото да трагна нищо не се получи.. в смисъл нито оборот нагоре.. педала на газта го бях настъпал вече на половина но никакъв резултат... завъртях леко волана напред и нещата се оправиха. след малко пробвал със завъртян докрай наляво волан и отново настъпах газта до долу но пак нищо. ако някой има идея какви са тея истории защото не ми се е случвало с никакъв автомобил досега.

oem
27-02-2009, 19:07
Днес се получи нещо странно с автомобила.. 2.4жтд 2000 година е машината и като я запалих и реших да тръгвам се наложи да завъртя волана на дясно докрай и в момента в който подадах савсем леко газ колкото да трагна нищо не се получи.. в смисъл нито оборот нагоре.. педала на газта го бях настъпал вече на половина но никакъв резултат... завъртях леко волана напред и нещата се оправиха. след малко пробвал със завъртян докрай наляво волан и отново настъпах газта до долу но пак нищо. ако някой има идея какви са тея истории защото не ми се е случвало с никакъв автомобил досега.

Помпата на хидравликата ти тормози двигателя здраво. Друго не би имало връзка с кормилната уредба.

Novachev
27-02-2009, 19:20
Не бе не може да е от помпата на хидравликата тоя мотор може да я направи на трески вероятно като завъртиш до край кормилото някой кабел се опъва и не прави контакт примерно нещо свързано потенциометъра на газта А тя нале с кабел газта не е с жило и колкото и да натискащ колата няма да реагира ако се губи връзката между предала и компа който трябва да накара помпата да вдигне цикловата порция и да се повишат оборотите.
Най лошото е че тези работи се откриват трудно и бавно.
Няма да забравя един кадет който гаснеше при ляв завой беше голяма загадка.

newuser
27-02-2009, 20:12
има логика, обаче ако го прави примерно само при едната посока на завиване на волана, а то ситуацията е същата и в свете посоки. а и защо го прави точно на милиметър като се завърти волана до краи, а не ако има савсем леко раздвижване в посока.. направо ме вкара в тъч тая история.. не че е кой знае какъв проблем но си е проблем...

fred
27-02-2009, 22:53
Най лошото е че тези работи се откриват трудно и бавно.
Няма да забравя един кадет който гаснеше при ляв завой беше голяма загадка.

В рамките на майтапа, виждал съм трабант, който като му подадеш мигач, когато е на контакт и палеше, беше мноого отдавна, 1980 някъде, на един преглед, технически