PDA

View Full Version : автопилот при 147



urmi
27-02-2009, 22:35
Здравейте колеги,

Бих искал да попитам откъде се вкл. автопилота при изпълнението с навигация. Благодаря предварително

Dodo 155
27-02-2009, 23:33
Здравейте колеги,

Бих искал да попитам откъде се вкл. автопилота при изпълнението с навигация. Благодаря предварително
Може и да нямаш.
Навигацията няма нищо общо с автопилота ;)
Ако ти се намира още един лост от ляво, под този за мигачите, значи цъкваш вътрешния плъзгач.
Ако нямаш подобен лост, наслаждавай се на навигацията ;)

vovata
28-02-2009, 07:35
Както каза колегата,акоимаш лост под мигачите вътрешния плъзгач има ОН и ОФ.Когато включиш на ОН си в режим стендбай и при дадена скорост (над 60км) примерно пътуваш с 100км/ч завърташ втория плъзгач на които има + и - в позиция + ,при това положение е активиран круизконтрола и поддържа зададената скорост. При допир на спирачка или съединител круизконтрола минава в стендбаи,зада възтановиж зададената скорост натискаш бутона в началото на лоста. При вече зададена скорост искаш да увеличиш скороста с 5 - 10км завърташ и задържаш плъзгача с + до достигане на исканата скорост,да намалиш става с -
Успех

urmi
28-02-2009, 11:02
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ

AR28
02-07-2012, 20:37
Здравейте колеги, виждам че тази тема е на вече 3 години, надявам се да я погледнете. Имам проблем с автопилота, имам подобен лост, но не реагира под никаква команда. Къде може да бъде проблема?

Dodo 155
02-07-2012, 21:25
Здравейте колеги, виждам че тази тема е на вече 3 години, надявам се да я погледнете. Имам проблем с автопилота, имам подобен лост, но не реагира под никаква команда. Къде може да бъде проблема?
Като за начало може да я закачиш на диагностика, защото е голяма вероятността да се окаже машинката на педала на спирачката или съединителя. Обикновено сдава багажа тази на спирачката, но винаги има изключение ... трябва да се види с РС, за да не откриеш проблема на принципа "опит - грешка" ...

btw ... прочети пост #3 на Вовата дали изпълняваш всичко както е описано, за да стигнеш до извода, че не работи ;)

Omni
02-07-2012, 21:28
Провери ли бушоните?

AR28
02-07-2012, 21:29
Не съм проверявал бушоните, днеска ще сваля кората да погледна дали всичко е сложено. Иначе прочетох по горния пост, и съм го правил точно както е описано. То не подава дори някакъв сигнал че е пуснал Cruise Control или нещо подобно. Ще погледна бушоните и ако няма проблем там, ще опитам това с диагностиката :)

NightRider
02-07-2012, 22:05
Само едно уточнение - това е темпомат. Автопилот - далеч сме от тази екстра.
За да реагира трябва да включиш на ON, да ти светне едно зелено кръгче, а за да ускориш трябва да задържаш врътката в положение + докато стигнеш желаната скорост

AR28
02-07-2012, 22:06
Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON :(

NightRider
02-07-2012, 22:39
Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON :(Разликата сам ще си обясниш къде е.
Колкото до това, че не ти свети лампата - ами имаш проблем и ако не можеш сам -> на специалист

Dodo 155
02-07-2012, 22:55
Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON :(
Post #6 ... прочете ли го?
Автопилот е функция, която управлява вместо човек ... в колите е темпомат (май идва от немски), на англ. език е Cruise control, което значи "поддържане на определена скорост" ... но все пак в БГ е известен като "автопилот" и позволено е да се казва така, щом на релсите на покрива казват "Рейлинг", а на въздушното окачване "Нивомат" ... както и всички турбо-дизели (common-rail) са TDI :priest:

Виж някои от постовете, провери някои детайли и после кажи какво е положението ...