PDA

View Full Version : Power Flex,има кой да ми даде адекватен отговор,как с тях и дали си заслужава.



sitalk
28-02-2009, 20:48
Изчетох доста за тях,но така и не добих представа има ли смисъл или не!има ли някой който да е с тях,да каже как са,колко килметра е минал досега,отразява ли се зле на други части по окачването!Предварително благодаря!

rusiq86
28-02-2009, 21:54
тампоните са супер, но кво правим когато шарнирният болт си замине....полза от тях за мен няма, иначе се твърди че са вечни, няма странични ефекти

oem
28-02-2009, 22:25
тампоните са супер, но кво правим когато шарнирният болт си замине....полза от тях за мен няма, иначе се твърди че са вечни, няма странични ефекти

И аз това съм се питал винаги.

Dodo 155
28-02-2009, 22:46
И аз това съм се питал винаги.
Рециклират се ;)
Но трябва да се прави преди да се скапе тотално.
Обикновено един добре рециклиран шарнир издържа 2 пъти повече от нов носач. Казвам го от личен опит!
Доколкото съм чел, на 147/156 им се скапват тампоните пъти по-бързо, отколкото самите шарнири.
Аз лично ще поръчвам от Англия такива тампони, за да стегна малко хубавицата :crazy:

old alfist
28-02-2009, 23:00
Изчетох доста за тях,но така и не добих представа има ли смисъл или не!има ли някой който да е с тях,да каже как са,колко килметра е минал досега,отразява ли се зле на други части по окачването!Предварително благодаря!

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17071

Dodo 155
28-02-2009, 23:08
Ако някой иска и е сериозен, да казва, за да правим партия на доставката ;)
Цената за предно окачване е 167 лири, за задно е 187 лири.
Към това ще начислят 15% ДДС и доставка.
Ако се купят комплекти за отпред и отзад, има отстъпка - 5%.
В момента лирата е в нокаут :) Сринала се е и върви около 2.20 лв./лира ;)
Ето тук има цени:
http://www.powerflex.co.uk/i/product_images/Alfa%20147-156.pdf

Аз ще поръчвам към средата на другата седмица така, че който желае, може да се включи ;)

ФЕРАРИСТ
28-02-2009, 23:12
Аз ще поръчвам към средата на другата седмица така, че който желае, може да се включи ;)
Тъй като гледам колко пари си готов да дадеш, направо се чудя дали да не ти оферирам мойте за 160 лири да речем......

Dodo 155
28-02-2009, 23:14
Тъй като гледам колко пари си готов да дадеш, направо се чудя дали да не ти оферирам мойте за 160 лири да речем......
Ако са нови, комплект предно и задно, ми ги загъвай и изпращай ;)

ФЕРАРИСТ
28-02-2009, 23:16
Е не, само предно са, но не мога нещо да взема решение.....хем не съм ги ползвал и нямам време да ги сложа, хем не ми се дават......

Dodo 155
28-02-2009, 23:21
Е не, само предно са, но не мога нещо да взема решение.....хем не съм ги ползвал и нямам време да ги сложа, хем не ми се дават......
Абе и аз се зарадвах :crazy:
Моят съвет е да ги слагаш, все пак си заслужава инвестицията.
Хора, които ползват подобни екстри казват, че усещането е различно.

ФЕРАРИСТ
01-03-2009, 09:38
Кофтито е че трябва да правя гимнастика с махането на тампоните, пък ми изпаднаха горни и долни отпред нови и затова ги мушнах....

sitalk
01-03-2009, 09:59
Колега,задръж малко с поръчката,защото може би и аз ще поръчам и да се комбинираме,ще направят по голяма отстъпка!Има друг сайт дето са по евтини и мисля там да го направим,поне с остъпката да ни излезне шипинга безпари!Ще ти пратя на ЛС моя мобилен да се чуем!А,ето ти скайп:pertinax2

sitalk
01-03-2009, 10:31
Ето една статистика от мен,горни носачи Могг горе-долу 32000км.Като я прегледам цялата ще кажа колко са издъжали долните Могг и задни щанги Текнорот.

Novachev
01-03-2009, 12:23
Сега мога да споделя опит цялата ми кола е с полиуретан като само стабилизиращата щанга не е Powerflex.
Първо за предницата става по стабилна и слиза малко надолу скърцанията изчезват изцяло колата става по стабилна в завой и реагира по бързо.
За шарнирите като се скапят горните се сменя носача и се слагат пак тампоните а долните трябва да се хване на време и да се рециклира. Специално горните са ми на повече от 20к км и скоро ги вадих за смяна на шарнира (целия носач) и не бяха мръднали изобщо бяха като нови по принцип трябва да издържат над 70к км
Недостатък е че вози малко по твърдо и 'чете пътя" и съответно когато асвалта има грапавини е по шумна , но примерно на магистралата след Пловдив на едрия асфалт няма разлика.
За задницата няма никакъв смисъл и ефект от цялата работа задницата не е натоварена и с обикновени части пак става и издържа много по дълго.

sitalk
01-03-2009, 14:04
Браво,браво,еййй такъв отговор чаках,от човек дето ги е сложил!Колега,защо да няма смисъл и за отзад,мисля че там ще има ефект,ще седи задницата по стабилно!?!?!
Сега видях как е излезнал скайпа ето го наново: pertinax2
А,забравих да питам,става ли да се махат тампоните и да се слагат на друг носач след като един път вече са сложени,нали уж се набиват?!?

Dexer
01-03-2009, 16:43
И аз да си споделя моя скромен досега опит - отпред моята е с полиуретани - колата наистина стана с по-чуствително управление, леко по-директно реагира при резки завои, както и при колегата се усещат малките неравности и дефекти по пътя по-силно (най-голямата разлика е при напречните канали, фуги и т.н.)
Като цяло се надявам ефекта да е по-издръжлива предница - с нормални гумени тампони носачите ми изкараха няма и 30 000 км. Сега се надявама поне на двойно.
Шарнирът се рециклира - тук няма голяма драма, просто се прави и толкова. Тъпото е, че това е свързано със сваляне на носача, бавене по сервизи и т.н. досадни неща.....
Влади, ако решиш да поръчваш от Англия ето ти по-добър сайт: http://www.larkspeed.com/index.pl?c=PFLEXALFA&s=category
Аз си взех моите от там, даже взех 3 комплекта, не съм плащал ДДС! Шипинг до адрес в англия е 10 паунда, по-скъп е шипингът до България!

ФЕРАРИСТ
01-03-2009, 17:44
Мда, Ларкспиид са точни, и мойте са оттам....

sitalk
01-03-2009, 20:07
И аз тях имах предвид,колко е до България знаете ли?Честно казано ако карат само двойно,няма много смисъл от тях,освен по доброто поведение на пътя!?
Според мен най важно е след кат оедин път си ги сложил на един носач дали може после да ги прехвърлиш на друг?!?!

Novachev
01-03-2009, 20:22
И аз тях имах предвид,колко е до България знаете ли?Честно казано ако карат само двойно,няма много смисъл от тях,освен по доброто поведение на пътя!?
Според мен най важно е след кат оедин път си ги сложил на един носач дали може после да ги прехвърлиш на друг?!?!
Горните могат да с прехвърлят без проблем но при долните е малко по особена работата защото се избиват много трудо и не е сигурно дали ще излезе цял тампона или ще се скъса всъщност може да се изкара но ще трябва даасе правят приспособления за вадене и ако не ги правиш сам ще е скъпо на сервиз.
А за задницата ефекта е никакъв и разлика във устойчивостта няма и във возията а и оригиналната гума на тампона е твърда. Просто не си заслужава парите сигурно ще издържи повече от тампоните които се продават на магазина но цената е на полиуретана е доста голяма а и за надлъжните щанги няма полиуретан там си остава гума а там тампона е малко по особен.

nikolaaaay
01-03-2009, 21:11
Рециклират се ;)
Доколкото съм чел, на 147/156 им се скапват тампоните пъти по-бързо, отколкото самите шарнири.
Моите долни носачи се скапаха на около 75000 км. показания на километража. Смених целите носачи при Румен и сп. него тампоните си бяха съвсем наред, а шарнирите бяха заминали. Обаче, това си бяха оригиналните носачи!

nesh
01-03-2009, 23:07
Имаме си вносител на Power Flex гамата, XYZ окачванията и металните спирачни маркучи и др.....сайта в момента се прави, но ако много настоявате мога да взема ценовите листи. Доста от нещата са налични,а лично обещавам за Алфи и Баварци отстъпки от цените.

Dodo 155
02-03-2009, 20:48
И аз да си споделя моя скромен досега опит - отпред моята е с полиуретани - колата наистина стана с по-чуствително управление, леко по-директно реагира при резки завои, както и при колегата се усещат малките неравности и дефекти по пътя по-силно (най-голямата разлика е при напречните канали, фуги и т.н.)
Като цяло се надявам ефекта да е по-издръжлива предница - с нормални гумени тампони носачите ми изкараха няма и 30 000 км. Сега се надявама поне на двойно.
Шарнирът се рециклира - тук няма голяма драма, просто се прави и толкова. Тъпото е, че това е свързано със сваляне на носача, бавене по сервизи и т.н. досадни неща.....
Влади, ако решиш да поръчваш от Англия ето ти по-добър сайт: http://www.larkspeed.com/index.pl?c=PFLEXALFA&s=category
Аз си взех моите от там, даже взех 3 комплекта, не съм плащал ДДС! Шипинг до адрес в англия е 10 паунда, по-скъп е шипингът до България!
Благодаря ти, Тони ;)
Май ще взема само предни, а нататък и за отзад 8-)