PDA

View Full Version : Странно забиване



slaviego
01-03-2009, 18:48
Колеги имам един проблем, който ми се появява от време на време, а именно че когато карам градско(само тогава ми го е правила) за период от около 4-5 сек. колата тотално забива муцуната, никакво поемане на газ и изведнъж тръгва. И това го преви през неопределен период.Има месеци не го е правила има някога когато за 15 мин 2 го прави. Някои има ли представа какво може да е.
Само да кажа, че съм с нов дебитомер. свещи Денсо, ламбда и тя е сменяване преди около година.:wallbash:

ФЕРАРИСТ
01-03-2009, 19:02
Това при подаване на газ ли става или просто при равномерен ход.....и какво значи забива - не поема газта, или друго....

slaviego
01-03-2009, 19:36
Направило ми е впечатление че е при превключване на скоростите. Например от 2 на 3 и като дам газ на 3 забива. Никаква газ. Дори и обратното от 3 на 2 или 4 на 3. При поскане на газта и след това при подаване.
То затова можеби извъхградско не го прави щото по малко превключвам.

ФЕРАРИСТ
01-03-2009, 19:44
Даже и предположение нямам....

slaviego
02-03-2009, 19:56
Колеги никой ли не може да помогне. Поне насока да даде.

oem
02-03-2009, 19:59
Колеги никой ли не може да помогне. Поне насока да даде.

Колега извинявай ама... ти разбираш ли си какво си написал? Аз изобщо не можах да разбера какъв точно е проблема и кога.

Обясни както трябва да може да те разберат хората и да ти помогнат!

slaviego
02-03-2009, 21:08
Колега извинявай ама... ти разбираш ли си какво си написал? Аз изобщо не можах да разбера какъв точно е проблема и кога.

Обясни както трябва да може да те разберат хората и да ти помогнат!

Обяснявам!
Карам си колата в града и съм на 2 предавка. Решавам да превключа на 3-та. Пускам газта, натискам съединителя, вкарвам 3 и точно когато натисна газта отново колата забива. Изобщо не реагира на газта. Така около 4-5 секунди и след това колата се оправя. :shock:
ЩО Е ТО???

Novachev
02-03-2009, 21:10
Обяснявам!
Карам си колата в града и съм на 2 предавка. Решавам да превключа на 3-та. Пускам газта, натискам съединителя, вкарвам 3 и точно когато натисна газта отново колата забива. Изобщо не реагира на газта. Така около 4-5 секунди и след това колата се оправя. :shock:
ЩО Е ТО???
TPS капут пропуск на въздух пък може и дебитомер една диагностика би изяснила картината до някъде

slaviego
02-03-2009, 21:15
TPS капут пропуск на въздух
Извинявай колега ама това нещо не го разбрах. Някаде след дебитомера ли поема въздух???(Има логика - утре ще погледна)
Дебитомера и свещите ги смених точно поради тази причина .

Novachev
02-03-2009, 21:40
TPS капут пропуск на въздух
Извинявай колега ама това нещо не го разбрах. Някаде след дебитомера ли поема въздух???(Има логика - утре ще погледна)
Дебитомера и свещите ги смених точно поради тази причина .
Ако позиционера на дросела не отчита че отваряш дроселовата клапа е много възможно да прави чалъми той може да се види на диагностика или да се замери изменението на съпротивлението му с мултицет изменението трябва да става плавно без скокове.
А пропуска на въздух е пак причина
може и да е лоша връзка по куплунгите може да ги почистиш със спрей особено този на ТПС-са

slaviego
02-03-2009, 21:48
Благодаря колега. Утре ще ги почиста куплунгите и ще проверя дали не пропуска въздух. И ако след това пак се появи ще я карам на диагностика.:respect::big_bow_down:

50 cent
03-03-2009, 11:30
Светва ли лампата на инжекциона за няколко секунди?
При мен се случваше точно това и дори изгасваше колата ако е изключена от скорост. Оказа се една жичка (маса) която стои на корпуса на дроселовата клапа. Направи диагностика, но не разчитай много на показанията там защото при мен показваше грешка на имобилайзера и ако не бях отворил капака сам да си разгледам щях да дам 300 излишни лева за махане на имобилайзера.

slaviego
03-03-2009, 12:56
Не бе колега ништо не светва. А по принцип колата си върви стабилно. За първи път като се появи това я закарах при Бобо и направихме диагностика и сменихме Дебитомер и свещи (Денсо) и колата литна още повече и това го нямаше около 1-2 месеца, и сега пак този месец(Февруари) го направи няколко пъти.
Имам съмнения за бобини,лули или бензина нещо да е некачествен и от време на време да задръства.
Как може да се проверат бобините и лулите и кабели.

INTEGRALE
03-03-2009, 21:59
Колега, при мен от проблемна бубина ми забиваше муцуна, на всички предваки и то винаги на определени обороти от празен ход до 2 000.
Според мен не е там проблема. TPS-а или някаква скапана връзка ти прави тези мизерии.

Novachev
03-03-2009, 23:04
Не бе колега ништо не светва. А по принцип колата си върви стабилно. За първи път като се появи това я закарах при Бобо и направихме диагностика и сменихме Дебитомер и свещи (Денсо) и колата литна още повече и това го нямаше около 1-2 месеца, и сега пак този месец(Февруари) го направи няколко пъти.
Имам съмнения за бобини,лули или бензина нещо да е некачествен и от време на време да задръства.
Как може да се проверат бобините и лулите и кабели.

Като се свалят замерят и огледат по друг начин не става. А кабелите и лулите ако не са работили обикновено изличат на части заради напълване на кладенчетата на свещите с вода или масло.

50 cent
04-03-2009, 08:40
Чувал съм че кабели се проверяват като запалиш мотора на някое много тъмно място и ги огледаш дали дават искра някъде. Не съм го изпробвал, но може да го провериш ако ти се занимава.

miro_dr
04-03-2009, 21:53
Пич аз имам подобен проблем и като ходих на преглед първата работа беше да ми кажат че е от някаква джаджа на педала на газта която често сгъвала (тя е вместо жилото,забравих как се казваше) ако е тя не е скъпа.Търси проблема там вместо да рахвърлиш двигатела.

slaviego
04-03-2009, 22:15
Пич аз имам подобен проблем и като ходих на преглед първата работа беше да ми кажат че е от някаква джаджа на педала на газта която често сгъвала (тя е вместо жилото,забравих как се казваше) ако е тя не е скъпа.Търси проблема там вместо да рахвърлиш двигатела.

Колега каде да я търся тази джаджа. Около самия педал или някаде около дросела.

Novachev
04-03-2009, 22:19
Пич аз имам подобен проблем и като ходих на преглед първата работа беше да ми кажат че е от някаква джаджа на педала на газта която често сгъвала (тя е вместо жилото,забравих как се казваше) ако е тя не е скъпа.Търси проблема там вместо да рахвърлиш двигатела.
Пич при колегата най вероятно е по различно от твоята кола която не си описал каъв модел двигател и година на производство е. При колегата тоя нещо което има връзка с доресла е (TPS +МПХ) в един корпус и струват скромните 320лв (има и опция за почистване някой беще пускал из форума но резултата не винаги е положителен
А по твоите думи ще се направя на медиум и ще предположа че караш JDT но което тая гжаджа на педала на газта струва 700лв честито. А ако случайно не съм познал значи караш бензин след 2001 но се съмнявам.

BatGergi
02-11-2009, 12:52
При мен го прави когато запаля и веднага тръгна по някога и ми изгася двг мисля си че ще е от дебитомера но ходих на диагностика и излезе ламадата смених я но проблема си остана даже мисля че се задълбочи май пак ще се ходи на диагностика

AlfaMan
02-11-2009, 13:09
Ако ти го прави веднага като тръгнеш след като запалиш, значи или нямаш проблем или просто всички собственици на бензиноеи Алфи ТС имат такъв - както ти харесва повече.
Жабарите са го измислили така, че около две минути колата работи в някакъв защитен режим, който е с понижена мощност и е много тромава. След това вече нещата се оправят и започва да си върви нормално.

oem
02-11-2009, 13:52
Това не е защитен режим. Няма такива неща. Има проблем с колата. И много го имат тоя проблем. Подаваш газ, мотора бучи и не откъсва. Бедна смес, детонации, късно запалване... това не е фабрично така. Че софтуера е смотан, смотан е. Но, че има и проблем с инжекциона си го има.

Stranger65
02-11-2009, 14:07
Това не е защитен режим. Няма такива неща. Има проблем с колата. И много го имат тоя проблем. Подаваш газ, мотора бучи и не откъсва. Бедна смес, детонации, късно запалване... това не е фабрично така. Че софтуера е смотан, смотан е. Но, че има и проблем с инжекциона си го има.
А мен ми мяза на свещи и кабели - аз съм с нови, паля и тръгвам. А искрене не можеш да видиш щото и осемте лули са скрити

oem
02-11-2009, 14:27
Цък. Тая кола и на 4 свещи и две бубини си пали и се движи. Вярно не работи много леко но и подаваш и си тръгва.

Друг проблем има и трябва да се гадае от компетентни лица.

Stranger65
02-11-2009, 14:31
Цък. Тая кола и на 4 свещи и две бубини си пали и се движи. Вярно не работи много леко но и подаваш и си тръгва.

Друг проблем има и трябва да се гадае от компетентни лица.
Е, аз не казвам, че това и е проблемът, но по-горе пишеше нещо за свещи, кабели и гледане на тъмно за искрене та затова го написах.

BatGergi
02-11-2009, 14:40
свещите съм ги сменил може и от тях да е мотара не бучи а направо ако не отнемеш газта изгася а на празен ход си работи на 1200 300 оборота без да ги клати после нямам никакви проблеми но когато запаля трябва да я чакам малко да загрее и тогава да тръгна явно е от нещо ама ще видим какво благодаря за мненията сложих 100 октана няма промяна даже и като че ли е по лошо.

Stranger65
02-11-2009, 15:01
свещите съм ги сменил може и от тях да е мотара не бучи а направо ако не отнемеш газта изгася а на празен ход си работи на 1200 300 оборота без да ги клати после нямам никакви проблеми но когато запаля трябва да я чакам малко да загрее и тогава да тръгна явно е от нещо ама ще видим какво благодаря за мненията сложих 100 октана няма промяна даже и като че ли е по лошо.
За...би ги тия 100 октана. Какви са ти свещите и проверил ли си лулите и дали няма нещо като вода, масло около тях (при свещите)

oem
02-11-2009, 15:06
Офф няма да има разлика разбира се. Инжекциона не е толкова проста система, че да я излъжеш ей така. Има ли една камара изчисления и базови параметри при смесообразуването. Трябва да караш бая време със 100 октана, че да усетиш разлика някаква и някога. Не става сипвам и на другия ден колата перфектна. И да важно е горивото и качеството му, но проблема не е в горивото :)

Че караме с лоши горива си е вярно, но не чак толкова лоши все пак.

Съвет от мен. Ходи в сервиз където разбират и ще ти орпавят ядовете бързо и ще спестиш пари от безрезултатни експерименти. В техническия раздел има такива компетентни лица.

Значи със сигурност са няколко нещата които не са на ред по тази кола и е въпрос не на смяна на нещо най-вероятно, а до проста настройка, но от компететни лица и апаратура.

BatGergi
04-11-2009, 10:43
Ок благодаря за съветите но май в Бургас няма компетентни хора на никой не му се занимава с такъв проблем това не било проблем нали вървяла иначе така че ще чакаме да се скапе нещо и тогава но сега 2 дни не го е правила забиването и си е всичко ок.

Novachev
06-11-2009, 08:15
Ок благодаря за съветите но май в Бургас няма компетентни хора на никой не му се занимава с такъв проблем това не било проблем нали вървяла иначе така че ще чакаме да се скапе нещо и тогава но сега 2 дни не го е правила забиването и си е всичко ок.

Виж кога са сбирките в Бургас и къде ела да се запознаеш с колегите ще замерим някой работи и може и да немерим от къде е проблема

alfa147 120k.c.
30-12-2009, 11:54
колеги и аз имам същия проблем бях на диагностика и ми казаха че е от потенциометъра на педала на газта сега се ослушвам за такъв ,по моргите е около 150 лв нов с поръчка 250лв.

---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

тези дни ще го сменям и ще пиша за резултата