PDA

View Full Version : враща ми от гаС на бензин



jan
02-03-2009, 09:29
колеги имам алфа 155 1.7 тс и скоро и сложих гас,минах някаде 100 км няма проблеми то и ся си варви без грешка ама кат я засила и пусна гаста да намаля прехварля от гас на бензин.Казаха ми парво ,че гарнето ми е запушено да го сменя смених го,па сащия номер,ся ми викат реглаш на клапаните,абе кво ли не,карах колата кат я зех една година на бензин мн хубав разход ми даваше та ся нз кво да правя.Само тая анумалия ми прави иначе е мн добре на гас.Някои ако мойе да даде някав акал кво да правя.

cobra_11
02-03-2009, 10:26
С каква газова уредба си , обикновенна или газова инжекция ? И друго ,като ти е давала хубав разход на бензин ,що сложи газова . Трябва ти свестен газаджия , да ти регулира/настрои/ газовата. Запушени гърнета , регулиране на клапани и други такива са празни приказки и бягай от такива майстори . успех

didod
02-03-2009, 10:33
Има сектор 'Алфи на газ'. Пиши там.

rumenti77
02-03-2009, 11:40
На един колега на BMWто му даваше същият проблем,но той е с газов инжекцион.Ходил в сервиз и са му казали че му се е пре..ал компютъра.А в крайна сметка се е оказало че не е от компютъра,а от някакъв изгорял бушон.

VFTI
02-03-2009, 17:47
Просто не пускай газста...Дръж я на скорост и си я карай вместо да ходиш по майсторите да те лъжат... Или обръща на бензин и като е на скорост? Или само на свободна?

Най-вероятно го прави след като вдигнеш 60км..Така ли?
И най вероятно заради това като пуснеш на свободна и изгасва или си обръща на бензин...

Мога още боб да хвърлям, а може ти просто по четливо и ясно да пишеш и с колегите да се опитаме да помогнем...

tipo1960
02-03-2009, 18:33
Имах същия проблем на ГИ-BRC,какви ли проби не правихме всичко си е на ред,явно е калпава газта,настроиха някакъв-Л-показател и се позакрепи,но това го прави само зимата.

galinves71
02-03-2009, 18:44
както колегата VFTIти казва карай и без свободни енерции алфите не го харесват свободното течение.и по-добре без майстори за такива дреболии щот ще смениш куп неща и накрая ще иде у раздел" продава".

jan
02-03-2009, 18:44
Като карам с висока скорост напрмер 120,130 пускам газта и да си намаля на 5та предавкакат падне малко скороста обраща от газ на бензин сама.Сащо и със 100 да карам пусна да намаля и то е на скорост е тва е някав допалнителен клапан искат да ми слагат ся дет ваобще го няма по принцеп а е с газов инжекцион

VFTI
02-03-2009, 23:20
"Дъ такова онова научиш че тека ни можим разбере ти какво пише не ясно какво стане когат кара 120 на скорост или не на кое да обърне"

Сега да ти го преведа...Докато не започнеш да пишеш по четливо и с препинателни знаци, КОИТО са много важни защото отделят СМИСЛОВО изреченията, трудно ще получиш помощ... И кажи от къде си...

И все пак за да не е напълно празен поста ми ти давам телефона на колегата robygas Роби- 0887 263 878 Обади се и той ще ти помогне и насочи... Дано поне можеш да говориш по-добре отколкото пишеш :)

Без лоши чувства колега:tongue::tongue:

rumenti77
02-03-2009, 23:52
Като карам с висока скорост напрмер 120,130 пускам газта и да си намаля на 5та предавкакат падне малко скороста обраща от газ на бензин сама.Сащо и със 100 да карам пусна да намаля и то е на скорост е тва е някав допалнителен клапан искат да ми слагат ся дет ваобще го няма по принцеп а е с газов инжекцион

Пич,може някой бушон да ти е изгорял.За правописа......ще се научиш,нема се сърдиш:tooth::tooth::tooth:

kolev
04-03-2009, 13:54
аз знам кой бушон е изгорял! бушона на газаджията който ти е настройвал ГИ-то... :tooth:
върви при друг който разбира.

търтей
04-03-2009, 16:17
колеги имам алфа 155 1.7 тс и скоро и сложих гас,минах някаде 100 км няма проблеми то и ся си варви без грешка ама кат я засила и пусна гаста да намаля прехварля от гас на бензин.Казаха ми парво ,че гарнето ми е запушено да го сменя смених го,па сащия номер,ся ми викат реглаш на клапаните,абе кво ли не,карах колата кат я зех една година на бензин мн хубав разход ми даваше та ся нз кво да правя.Само тая анумалия ми прави иначе е мн добре на гас.Някои ако мойе да даде някав акал кво да правя.

олелеее

абе ти май имаш само 3 думи правилно написани :tequilla:

robygas
05-03-2009, 17:49
Отиди си при газаджийте, или ако не искаш при тях, при други , стига да имат софт. за твоя модел Г.И.

П.П. Като гледам темата ти /много е образователна/, ще я оставя още един ден и ще отиде в кошчето.

tipo1960
07-03-2009, 19:52
Днес както си карам и изведнъж като че ли няколко цилиндъра спряха да работят,прехвърлих на бензин работи идеално,пак на газ все една работи само на 2 цилиндъра,в понеделник ще трябва да я карам на доктор.С тази кофти газ ни съсипаха ГИ :ranting:

jan
08-03-2009, 11:14
Мойта на газ работи идеално.С изключение на това ,че ми враща от газ на бензин,и това само като я пусна да намаля и е на скорост,на свободна не го прави.

tipo1960
08-03-2009, 16:12
Мойта на газ работи идеално.С изключение на това ,че ми враща от газ на бензин,и това само като я пусна да намаля и е на скорост,на свободна не го прави.И на мен ми се е случвало същото няколко пъти,ходих на диагностика уж всичко показва че е добре,а прехвърля на бензин.

jan
08-03-2009, 16:38
Същата история колега.Първия път като ходих ми казаха,че колата е екстра само гарнето да си сменя че е задрастено,смених го.Пак сащия проблем,сега ми казват реглаж на клапаните,и някакав допалнителен клапан да ми сложат на редуктора.Абе от девет кладеница вода.

tipo1960
08-03-2009, 20:44
Същата история колега.Първия път като ходих ми казаха,че колата е екстра само гарнето да си сменя че е задрастено,смених го.Пак сащия проблем,сега ми казват реглаж на клапаните,и някакав допалнителен клапан да ми сложат на редуктора.Абе от девет кладеница вода.Ти при кой ходиш,аз ходя при BRC в Тракия,защото ГИ ми е BRC.Утре пак ще ходя да видим дали ще открият нещо.

jan
09-03-2009, 18:23
Аз при един мой приятел ходя,той е уж много печен,той и газовата уредба ми слага,ама нещо тоя проблем не може да го реши.Аз сам със ГИ-Zavoli.
На теб от колко време ти го прави тоя номер.На теб как точно прехварля на бензин.

tipo1960
09-03-2009, 20:40
Открихме проблема,след 30 км обикаляне по булевардите на Тракия с включен лаптоп и следене на целия процес,оказа се температурния датчик който е във изпарителя/на снимката с баркода/, само за 1 секунда дава -40 гр. и веднага превключи на бензин.Абе голямо возене падна,етого и самия датчик http://www.picvalley.net/u/1521/1750532160907401185.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1521/1750532160907401185.JPG)http://www.picvalley.net/u/2859/3657856662080071922.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2859/3657856662080071922.JPG)

jan
12-03-2009, 08:09
Колега извиняваи ама неразбрах,кое точно реле е.Вчера един мои колега ми каза,че сигурно ще е от термо датчика и той без да гледа колата ще зема да ида да я видят,че сигурно ще е от това,което ти казваш.

robygas
12-03-2009, 10:16
Колега извиняваи ама неразбрах,кое точно реле е.Вчера един мои колега ми каза,че сигурно ще е от термо датчика и той без да гледа колата ще зема да ида да я видят,че сигурно ще е от това,което ти казваш.
Колега ,доколкото познавам тази система: в случая става въпрос за настройки на Г.И.,а не за температурен датчик/а при тебе те са 2/. Аз лично се отказах от тази марка след една Тойота и едно БМВ които ми скъсаха нервите и накрая просто смених уредбите с друга марка и нещата се оправиха. Колите гаснеха на скорост при намаляване. Въпреки ,че няколко други с такъв проблем се оправиха с настройване в движение. Затова още в началото ти казах да си отидеш при човек който има софт. и да си поиграете в движение.

jan
12-03-2009, 15:24
Значи колега според теб няма да е от тоя датчик,нито да е необходимо регилиране на клапаните.И да те питам казаха ми,че е ако ми сложат някакав клапан на редуктора това щяло да спре.Ти изобщо знаеш ли за някакви такива допалнителни клапани.Че маи както отива БРЦ да бях сложил вместо това ЗАВОЛИ.

robygas
12-03-2009, 22:26
Значи колега според теб няма да е от тоя датчик,нито да е необходимо регилиране на клапаните.И да те питам казаха ми,че е ако ми сложат някакав клапан на редуктора това щяло да спре.Ти изобщо знаеш ли за някакви такива допалнителни клапани.Че маи както отива БРЦ да бях сложил вместо това ЗАВОЛИ.
За съжаление не знам за какво говориш, и колегите какво имат предвид. Според мен, нямаш кой знае какъв избор освен да си намериш верния човек и да борите проблема. Просто през форума едва ли ще стане.