PDA

View Full Version : Стабилизираща щанга на Алфа 156



Versace
03-03-2009, 17:41
Искам да попитам някой сменял ли е тампоните на тази щанга сам или поне да е бил там за да ми каже маха ли се магарето или не?Какви тампони да сложа там?

nikotm
03-03-2009, 18:31
Здрасти колега,тампоните не са скъпи м/у 30-40 лв.Ама работата е много м/у 2 и 4 часа.Моста се сваля от задната страна.Успех.

Dodo 155
03-03-2009, 18:32
Искам да попитам някой сменял ли е тампоните на тази щанга сам или поне да е бил там за да ми каже маха ли се магарето или не?Какви тампони да сложа там?
Има доста теми по този въпрос, но ...
1. Тампони ти препоръчвам полиуретанови.
2. Опитните майстори не свалят магарето.

УСПЕХ, ако все пак се наемаш сам ;)

Mury
03-03-2009, 18:44
Магарето само се увисва на носачите,но трябва да отвиеш и рейката от магарето,и да оставиш да виси на пръта,работата е средно 4 часа,за да стане като хората:clap2::clap2::clap2::clap2:

mirchozo
04-03-2009, 10:19
за по 20лв тампончета ми вземаха 80лв за смяната им
много кофти са го измизлили жабарите,но разликата след това е осезаема,няма го онова тропкане и кефа е неописуем
инак ако имаш подемник едва ли имаш нужда от опитен монрьор,трябва ти свободно време само и малко търпение, но без подемник едва ли ще се справиш

Versace
04-03-2009, 18:48
Някой ще ми каже ли трита размера на стабилизиращата щанга?

Dodo 155
04-03-2009, 22:51
Някой ще ми каже ли трита размера на стабилизиращата щанга?
Доколкото знам - 21, 22 и 24 мм ;)
Най-добре мери, защото нямало закономерност при монтирането, а не е гаранция за предишна смяна.

Versace
04-03-2009, 23:10
Доколкото знам - 21, 22 и 24 мм ;)
Най-добре мери, защото нямало закономерност при монтирането, а не е гаранция за предишна смяна.

Ами аз я мерих и показа 22мм в края я мерих близо до биалетата!

Кажете ми сайт български да си поръчам за там полиуретанови тампони!

nikolaaaay
04-03-2009, 23:26
http://www.heed-auto.com/

Versace
04-03-2009, 23:28
http://www.heed-auto.com/

Това го гледах но няма цени :(

Dodo 155
05-03-2009, 07:49
Това го гледах но няма цени :(
Бяха 45 лв. преди нова година, а някой каза, че са станали 56 лв. сега.

Pepo
05-03-2009, 08:09
Това го гледах но няма цени :(
Няма цени, ама има телефони. Обади се и питай, няма да те заболи. Принципно пращат и с куриер. Аз миналата седмица купих от тях, но може би ще се окажат излишни - тропането при мен май е от носач. След една седмица ще минавам през сервиз и ако няма смисъл да ги сменям, може да ти ги пратя.


Бяха 45 лв. преди нова година, а някой каза, че са станали 56 лв. сега.
Да, миналата седмица ги купих на 56 лв

undy
05-03-2009, 18:52
ако са свалени носачите по-лесна ли е смяната на тампоните на щангата?????ако може някой колега с опит....мерси предварително:)

ФЕРАРИСТ
05-03-2009, 19:34
Па може и по лесно да е, но ми се чини че е излишен труд...

undy
05-03-2009, 19:48
Па може и по лесно да е, но ми се чини че е излишен труд...
колега аз съм с подкалника:))така или иначе ще сменям тампоните на носачите та за тва питам,ще чакам да звъннеш:)

ФЕРАРИСТ
05-03-2009, 20:08
Е ако ще ги сменяш така или иначе може......ама да се махат само заради това не върви май.....

undy
05-03-2009, 21:08
да така е,аз за тва ще опитам да си ги сменя сам,пък квото сабя покаже,в най-лошия случай сервизче,ама мисля,че няма да ми се налага(надявам се)

ФЕРАРИСТ
05-03-2009, 23:39
Абе тъкмо сме в тема за стабил щанга, че някой мое ли точно да ми каже какво точно стабилизира тая щанга....

Pepo
05-03-2009, 23:56
Абе тъкмо сме в тема за стабил щанга, че някой мое ли точно да ми каже какво точно стабилизира тая щанга....
Свързва двата носача при някои коли с независимо окачване (отпред, а при други я има и отзад) В завой пренася част от страничното натоварване, породено от теглото на на колата и посоката и на движение, към противоположната страна, за да се компенсира в известна степен изместването на центъра на тежеста и евентуално загубата на контрол върху автомобила.
С две думи, служи за да стабилизира, но все пак донякъде, защото както знаем, законите на физиката са непобедими и важат за всички :book:

ФЕРАРИСТ
06-03-2009, 00:15
Въртят ми се в главата разни експерименти с тия щанги, и най - вече с тия кирливи биалетки, дето имам чуството че са измислили най - калпавия вариант за някаква подвижна връзка, ама нещо трябва с време да се видя.....
Значи да уточним че нещо не ми е ясно, пък и досега като развалям не сам гледал - стабил. щанг се държи от тия тампони към магарето така ли, или към носачите.....интересува ме къде и с какво тя контактува, като изключим биалетките......

Pepo
06-03-2009, 00:20
Въртят ми се в главата разни експерименти с тия щанги, и най - вече с тия кирливи биалетки, дето имам чуството че са измислили най - калпавия вариант за някаква подвижна връзка, ама нещо трябва с време да се видя.....

Има ли стабилизираща щанга, значи има и биелети. Няма как да стане без тях. Хваната е за магарето с два тампона, а в краищата за носача, оттам през биелетата, чак горе на шенкела май отива :hmm:

ФЕРАРИСТ
06-03-2009, 00:23
Има ли стабилизираща щанга, значи има и биелети. Няма как да стане без тях.
Винаги мое да се направи нещо факултативно.....

Pepo
06-03-2009, 00:30
Винаги мое да се направи нещо факултативно.....
Ама разбира се :roll2:

ФЕРАРИСТ
06-03-2009, 00:50
А.....ей тва е арна работа, точа се и аз, Новачев обеща да свали някоя звезда от небето, ще видим що ще стане......

undy
06-03-2009, 19:06
Е ако ще ги сменяш така или иначе може......ама да се махат само заради това не върви май.....
колега какво стана с подкалника?

milen
06-03-2009, 21:53
Ферарист това задно окачване на снимката нещо май е попреработено.:th_up:
Твоята да не би да е с такова или това е снимка от интернет.
При завой колелата от външната страна потъват в калника а тези от вътрешната страна разпъват максимално пружините на окачването.
В случай, че нямаш стабилизиращи щанги когато влезеш в завой пружините на външните колела се смачкват докато опрат навивките една в друга. В този момент тежестта на автомобила вече е прехвърлена най-вече на външните колела. Тогава колелата от вътрашната страна са напълно разтоварени и пружините разпъват нацяло амортисьорите.
Представи си какъв е страничния наклон на автомобила в този момент ......УУУУЖЖЖАААААААААС!!!!!
За да не изпадаме в такава ситуация свързваме лявото и дясното окачване с една торсионна щанга (чрез биалети), която е свързана поне на две места с купето на автомобила и значително ограничава разликата в положението на окачването между левите и десните колела. Поради факта, че прави автомобила по стабилен в завой е получила името си СТАБИЛИЗИТАЩА.
Малко дълго се получи,:oops: но дано да е полезно.

Versace
07-03-2009, 22:55
Добре де някой правил ли е запитване в Хеед 91 за тампони, защото аз направих и вече 3 ден, ако не и повече няма отговор?

Dodo 155
07-03-2009, 23:02
Добре де някой правил ли е запитване в Хеед 91 за тампони, защото аз направих и вече 3 ден, ако не и повече няма отговор?
Не отговарят на запитвания, личен опит ;)
Най-добре им звънни по телефона :idea2:

ФЕРАРИСТ
08-03-2009, 09:53
Ферарист това задно окачване на снимката нещо май е попреработено.:th_up:
Твоята да не би да е с такова или това е снимка от интернет.
При завой колелата от външната страна потъват в калника а тези от вътрешната страна разпъват максимално пружините на окачването.
Нетска е снимката, но съм се навил да направя нещо такова.....както и някой други експерименти който на тоя етап не мисля да обявявам, поради консервативноста на аудиторията тука.....

Violator
08-03-2009, 11:30
Не отговарят на запитвания, личен опит ;)
Най-добре им звънни по телефона :idea2:

И сподели какво са ти казали

Dodo 155
08-03-2009, 13:06
И сподели какво са ти казали
Ами чаках да ми кажат за тампони на стаб. щанга. След 1 седмица звъннах по телефона, казаха ми веднага, че ги имат, отидох и ги взех ;)

krasy k
08-03-2009, 17:17
Ами аз я мерих и показа 22мм в края я мерих близо до биалетата.....

А дали там се мери?

Еднаква ли е по цялата си дължина?

Да не се окаже че трябва да се мери на самото място където са тампоните.

Никой нищо не е казал по този въпрос....

Dodo 155
08-03-2009, 19:35
А дали там се мери?

Еднаква ли е по цялата си дължина?

Да не се окаже че трябва да се мери на самото място където са тампоните.

Никой нищо не е казал по този въпрос....
Ами точно там се мери ;)
За какво ти е да я мериш в края или средата.
Тампоните са с тези размери така, че трябва да мериш където е тампонът :static:

Versace
08-03-2009, 20:16
Няма цени, ама има телефони. Обади се и питай, няма да те заболи. Принципно пращат и с куриер. Аз миналата седмица купих от тях, но може би ще се окажат излишни - тропането при мен май е от носач. След една седмица ще минавам през сервиз и ако няма смисъл да ги сменям, може да ти ги пратя.


Да, миналата седмица ги купих на 56 лв

56лв двата тампона или единия само?

Pepo
08-03-2009, 21:06
Комплектът бре! Двата за 56! Изчакай ме до края на седмицата и може да ти пратя моите.

krasy k
08-03-2009, 23:42
За Dodo 155

Ами аз я мерих и показа 22мм в края я мерих близо до биалетата!

Добре ,но Versace мери в края до биалетата...

в края....до биелетата....където са тампоните.....

Последно -къде се мери?

Versace
08-03-2009, 23:45
За Dodo 155


Добре ,но Versace мери в края до биалетата...

в края....до биелетата....където са тампоните.....

Последно -къде се мери?

Ами не баш точно до биалетата ами като махнеш едната гума и там мястото което ти е удобно някъде след като щангата почва да се извива

Mury
09-03-2009, 12:04
Няма значение,тя е еднаква дебелина навсякъде:evil::evil::evil:

Ген Дим
10-03-2009, 11:53
Търси само оригинални, работата е много и ако нямаш добри условия не се захващай, ще ти се завие свят да развиваш болтове и да помниш кое от къде е, може да не се сваля магарето, разхлабва се моста и се откача ауспуха, остава процеп с въртене да я извадиш, после в обратния ред.

krasy k
10-03-2009, 15:30
Няма значение,тя е еднаква дебелина навсякъде:evil::evil::evil:


Е това е отговор :bravo:

Novachev
10-03-2009, 19:47
Търси само оригинални, работата е много и ако нямаш добри условия не се захващай, ще ти се завие свят да развиваш болтове и да помниш кое от къде е, може да не се сваля магарето, разхлабва се моста и се откача ауспуха, остава процеп с въртене да я извадиш, после в обратния ред.
ТОва с оригиналните майтап ли е или какво оригинални тампони няма отделно има оригинални заедно със цялата щанга за 300++ лева за това полиуретана е за препоръчване може да е 2 пъти по скъп от другите тампони но си заслужава всяка стотинка

sp_romeo1
10-03-2009, 20:50
Пичове на повечето от алфите в БГ ,стаб щанга там където лежи тампона е износена поне с 1-1,5мм .Кажете без мерене какви тампони трябват за там ?
Колкото дават по каталог ли ,после що тампоните карали по 5000 км

haljscho
10-03-2009, 21:12
Пичове на повечето от алфите в БГ ,стаб щанга там където лежи тампона е износена поне с 1-1,5мм .Кажете без мерене какви тампони трябват за там ?
Колкото дават по каталог ли ,после що тампоните карали по 5000 км
Значи викаш, "джилязото" се износва а гумата която е с някакъв плат в основата си е здрава????:rotfl:
Съжалявам за спама ама не се сдържах.

krasy k
10-03-2009, 21:36
И от мен:rotfl:

stenli
10-03-2009, 21:47
Пичове на повечето от алфите в БГ ,стаб щанга там където лежи тампона е износена поне с 1-1,5мм .Кажете без мерене какви тампони трябват за там ?
Колкото дават по каталог ли ,после що тампоните карали по 5000 км

Преди доста време бяхме дали на един стругар от реактивна щанга да ни остърже едни шпилки. Доста се беше поизмъчил човека и накрая като разбра какво сме му дали за материал щеше да ни пребие. Скъсана и крива щанга съм виждал ама износена.

DanewRomeo
10-03-2009, 22:15
Значи викаш, "джилязото" се износва а гумата която е с някакъв плат в основата си е здрава????:rotfl:
Съжалявам за спама ама не се сдържах.

Не знам за вас, колеги, може да ви е смешно от позицията на големи разбирачи, но Гено (sp_romeo1) за разлика от вас, е монтирал тампони на стаб щанга собственоръчно в личен сервиз. Защо се правите на интересни не мога да разбера? Това е нещо, което той споделя от ЛИЧЕН опит. Най-малкото кара 156, малко повече - сменял е тампоните на моята, още малко - всички алфисти от Пловдив ходим при него. Защо ли? Ами защото не се занимава само снизходително да реже другите и да пуска забавни емотиконки. А си върши работата съвестно. И е фен. Алфист. Вие кои бяхте?

Съжалявам за спама ама не се сдържах.

sp_romeo1
10-03-2009, 22:27
да ви взема при мен да поработим 1 месец а? доста неща ще научите и видите

Dodo 155
10-03-2009, 22:29
Не знам за вас, колеги, може да ви е смешно от позицията на големи разбирачи, но Гено (sp_romeo1) за разлика от вас, е монтирал тампони на стаб щанга собственоръчно в личен сервиз. Защо се правите на интересни не мога да разбера? Това е нещо, което той споделя от ЛИЧЕН опит. Най-малкото кара 156, малко повече - сменял е тампоните на моята, още малко - всички алфисти от Пловдив ходим при него. Защо ли? Ами защото не се занимава само снизходително да реже другите и да пуска забавни емотиконки. А си върши работата съвестно. И е фен. Алфист. Вие кои бяхте?

Съжалявам за спама ама не се сдържах.
Абе никой не ти говори кой какъв е, а се смеен на износената с 1,5мм стабилизираща щанга :)
Ти да не мислиш, че дебелината на тръбата е повече от 1,2мм? А какво ли става при износване 1,5мм?
:lol_sign:

sp_romeo1
10-03-2009, 22:29
Данев,зарежи бе

Pepo
10-03-2009, 22:39
Абе никой не ти говори кой какъв е, а се смеен на износената с 1,5мм стабилизираща щанга :)
Ти да не мислиш, че дебелината на тръбата е повече от 1,2мм? А какво ли става при износване 1,5мм?
:lol_sign:
Чеки, чеки..Ква тръба, кви 5 лева? Не е ли плътно джулязо, м :oops:

sp_romeo1
10-03-2009, 22:46
плътно е ама на някои може и да е тръба:brickwall:

Dodo 155
10-03-2009, 23:21
Чеки, чеки..Ква тръба, кви 5 лева? Не е ли плътно джулязо, м :oops:
Аз мисля, че не е.

Novachev
11-03-2009, 07:52
Щангата е плътна и наистина се износва с течение на времето и то от гумения тампон. Прост пример с жилязу дето се износва от гума когато пистовия ремък вземе да приплъзва заради не добро обтягане пистите на шайбите върху които приплъзва се износва пък уж били железни.
Ако още има неверници преди около 2 години имаше няколко такива случая на колеги които сменят тампони и не след дълго тампоните пак се разбиват точно заради износване на щангата и след смяната на щангата всичко си идва на мястото.

oem
11-03-2009, 09:48
Щангата е плътна и наистина се износва с течение на времето и то от гумения тампон. Прост пример с жилязу дето се износва от гума когато пистовия ремък вземе да приплъзва заради не добро обтягане пистите на шайбите върху които приплъзва се износва пък уж били железни.
Ако още има неверници преди около 2 години имаше няколко такива случая на колеги които сменят тампони и не след дълго тампоните пак се разбиват точно заради износване на щангата и след смяната на щангата всичко си идва на мястото.

А какво пречи там където е износена да се навари и прешлайфа после до оригиналния диматър? И да си се поставят тампоните както трябва.

fade
11-03-2009, 10:13
...
Ако още има неверници преди около 2 години имаше няколко такива случая на колеги които сменят тампони и не след дълго тампоните пак се разбиват точно заради износване на щангата и след смяната на щангата всичко си идва на мястото.
Колега Novachev неверници винаги ще има и ако не им обясним защо става това няма да повярват!
Тампоните на реактивната щанга мисля, че не са вулканизирани за щангата. Така се създава предпоставка за постепенно износване на краищата и навлизане на финни абразивни частици прах (SiO2) Тъй като гумата е мек материал те засядат в нея и постепенно износват метала така като би го износила шкурка. Колкото по-голямо е износването толкова повече навътре влиза праха. Получава се нещо като два пресечени конуса(><) които постепенно увеличават размерите си. Като се замисля може би износването отначало започва с най-обикновена ръжда (FeO) под гумата която сама по-себе си също е абразив.
Общо взето по тази причина, но при малко по други условия и участници в триещата двойка примерно бронза износва закалена стомана до към 60HRC!
Лично аз как съм си решил проблема с тия "заврени на терсене" място тампони:
1. Вкарах в мястото на триене графитна смазка за смазване на външни предавки.
2. Навих между външната метална скоба и гумата по-един винт ~6мм за да затегна гумата около щангата.
(това последното го видях в един английски форум но не помня дали беше alfa156.net или някой друг) Знам, че това последното просто е отлагане на ремонта, но съм решил с едно разглобяване на предницата да сменя всички тампони, носачи и т.н.

Novachev
11-03-2009, 11:20
А какво пречи там където е износена да се навари и прешлайфа после до оригиналния диматър? И да си се поставят тампоните както трябва.

По принцип си мисля че нама да се получи тази щанга се усуква и вероятно има някакви термообработки материала и е по спрециален някаква пружинна стоамна ако тръгнеш да го наваряваш ще се получи промяна на струкрурата на материала и има вероятност след време да се счупи от нястото на наваряването. По добър вариант е втора употреба.

haljscho
11-03-2009, 18:53
Колега Novachev неверници винаги ще има и ако не им обясним защо става това няма да повярват!
Тампоните на реактивната щанга мисля, че не са вулканизирани за щангата. Така се създава предпоставка за постепенно износване на краищата и навлизане на финни абразивни частици прах (SiO2) Тъй като гумата е мек материал те засядат в нея и постепенно износват метала така като би го износила шкурка. Колкото по-голямо е износването толкова повече навътре влиза праха. Получава се нещо като два пресечени конуса(><) които постепенно увеличават размерите си. Като се замисля може би износването отначало започва с най-обикновена ръжда (FeO) под гумата която сама по-себе си също е абразив.
Общо взето по тази причина, но при малко по други условия и участници в триещата двойка примерно бронза износва закалена стомана до към 60HRC!
Лично аз как съм си решил проблема с тия "заврени на терсене" място тампони:
1. Вкарах в мястото на триене графитна смазка за смазване на външни предавки.
2. Навих между външната метална скоба и гумата по-един винт ~6мм за да затегна гумата около щангата.
(това последното го видях в един английски форум но не помня дали беше alfa156.net или някой друг) Знам, че това последното просто е отлагане на ремонта, но съм решил с едно разглобяване на предницата да сменя всички тампони, носачи и т.н.
А бе тя че се износсва износва се, ама ЧАК С 1,5мм

nikotm
11-03-2009, 20:55
Утре ако устане време ще отида до приятелчетета до сервиза и ако не са отишли за скраб ще ви снимам 2-3 щанги от различни автомобили и ще ви ги пусна да видите.Едната даже е толкова износена че не става за монтаж.До колегата който си мисли че е тръба не е,според мен ако е тръба при първия по рязък завой и щангата ще се увие като макарон.

Dodo 155
11-03-2009, 21:25
Утре ако устане време ще отида до приятелчетета до сервиза и ако не са отишли за скраб ще ви снимам 2-3 щанги от различни автомобили и ще ви ги пусна да видите.Едната даже е толкова износена че не става за монтаж.До колегата който си мисли че е тръба не е,според мен ако е тръба при първия по рязък завой и щангата ще се увие като макарон.
Чакам снимки, интересно ми е да видя как изглежда износване от 1,5 мм ;)
Няма да стане на макарон, спокойно ;)
Сети се от физиката как се разпределя напрежението или силата върху един цилиндър ;)

Mury
12-03-2009, 10:57
Чакам снимки, интересно ми е да видя как изглежда износване от 1,5 мм ;)
Няма да стане на макарон, спокойно ;)
Сети се от физиката как се разпределя напрежението или силата върху един цилиндър ;)

Абе бате,не случайно от Алфа дават за 156/147 смяна на цялата шанга,а не само на тампоните:super::super::super:

Dodo 155
12-03-2009, 12:12
Абе бате,не случайно от Алфа дават за 156/147 смяна на цялата шанга,а не само на тампоните:super::super::super:
Те и рейка сменят при износен накрайник, но това не означава, че се скапва целият елемент :super: :super: :super:
Същото важи и при носачите - скапва се единия тампон и хайде нов носач :super:

При по-стари Рена се сменя цяла полуоска, заради външно каре ;) Значи ли това, че полуоската се е износила? Не ;)

Евала за такива маркетингови решения на Алфа!
Така се правят пари, а не като нас - рециклаж и смяна на детайлите ;)
Така ще устоят на кризата, а ние ще се озъбваме :gayfight:

Mury
12-03-2009, 14:10
При по-стари Рена се сменя цяла полуоска, заради външно каре Значи ли това, че полуоската се е износила? Не Има много по-стари френски коли,на които каретата им са неразглобяеми,демек се сменя цялата полуоска:super::super:

Sam76
12-03-2009, 20:24
Абе бате,не случайно от Алфа дават за 156/147 смяна на цялата шанга,а не само на тампоните:super::super::super:
Да. Само не разбирам за какво спорите. Отивате в някой представител и питате: "Имате ли тампони за стабилизираща щанга?", а те ви отговарят: "Имаме стабилизираща щанга, струва 2xx лв." Сменяте и забравяте за проблема за 10-тина години. Какви тампони (18лв. бройката), какви 5 лева? Ако ставаше така и те щяха да продават тампони. Но за каквото не могат да гарантират не го пускат на пазара. Иначе на aftermarket има и от пиле мляко. Само дето пилето на дава мляко! Май...

nikotm
12-03-2009, 20:50
Чакам снимки, интересно ми е да видя как изглежда износване от 1,5 мм ;)
Няма да стане на макарон, спокойно ;)
Сети се от физиката как се разпределя напрежението или силата върху един цилиндър ;)

Днес по-между задачите в работата наминах да видя да ли има какво да снимам.Щангите за които споменах ги нямаше,но за мой късмет има едно фалве ударено там и реших да погледна него.И ето резултата,на всички снимки видимо се вижда износване на металната част.Ако можете да видите показанията на уреда ще видите че разликата е от над 1 милиметър.Надявам се това да сложи край на спора за износването.А щангите които исках да снимам са с много по-голямо износване.

П.С.Стига си ми намигал че ще ми излезе ечемик и жената ша пита от кой е,и аз кво да отговоря.:hehe::hehe::hehe:

П.С.2 Земи зарежи тея формули че аз нещо не ги разбирам,ма зе ми направи един опит.

1.взимаш една празна бутилка от минерална вода и я усукваш.
2. Същата бутилка само че пълна с вода и я замразяваш във фризера и пак я усукваш.
Ти си направи изводите коя е по-здрава.

Dodo 155
12-03-2009, 21:48
Днес по-между задачите в работата наминах да видя да ли има какво да снимам.Щангите за които споменах ги нямаше,но за мой късмет има едно фалве ударено там и реших да погледна него.И ето резултата,на всички снимки видимо се вижда износване на металната част.Ако можете да видите показанията на уреда ще видите че разликата е от над 1 милиметър.Надявам се това да сложи край на спора за износването.А щангите които исках да снимам са с много по-голямо износване.

П.С.Стига си ми намигал че ще ми излезе ечемик и жената ша пита от кой е,и аз кво да отговоря.:hehe::hehe::hehe:

П.С.2 Земи зарежи тея формули че аз нещо не ги разбирам,ма зе ми направи един опит.

1.взимаш една празна бутилка от минерална вода и я усукваш.
2. Същата бутилка само че пълна с вода и я замразяваш във фризера и пак я усукваш.
Ти си направи изводите коя е по-здрава.
Абе от къде го извади тоя скрап :repuke: :repuke: :repuke:
Че то има повече ръжда, отколкото желязо е останало по-него :gayfight:
И как да видим колко е износването като си снимал на 0,01 мегапиксела и сигурно обективът е бил мазен :lupe:
Колкото до износването - прав си! Днес се консултирах с доста по-компетентни хора от мен и теб и казаха следното, относно износването: "Да! Щангата може да се износи на това място. Средно с няколко десети, но в рамките на 20 - 30 години!". Твоите 1,5мм ще се достигнат след 150 - 170 г., но тогава няма да я има щангата :grin:
Е, толкова не смятам да си карам колата.

:wink: ... дано не ти излиза ечемик, защото съм чувал от други хора, че е кофти :clown:

п.с. Остроумен си, но не мисля повече да ти пиша :saint:
УСПЕХ!

п.п.с. Осрахме яко темата, дано някой да зачисти ...

nikotm
12-03-2009, 22:41
Абе от къде го извади тоя скрап :repuke: :repuke: :repuke:
УСПЕХ!

п.п.с. Осрахме яко темата, дано някой да зачисти ...

Тя и за скраб не става,удара е много як.А това за ечемика беше шега и браво че си я хванал,а нея зе на сериозно.А иначе колата не е много стара джета някаде из между годините:super::super::super:.Успех и на теб.

П.С.И аз съжелявам за осирането на темата.

Versace
17-03-2009, 18:41
Интересуване кой си е поръчвал тампони от Хеед 91 и за колко време са пристигнали?
Защото аз ги поръчах в събота и още нема!

155
18-03-2009, 19:09
Има ли стабилизираща щанга, значи има и биелети. Няма как да стане без тях. Хваната е за магарето с два тампона, а в краищата за носача, оттам през биелетата, чак горе на шенкела май отива :hmm:

Колега имаш ли такава снимка на цялото магаре.

Pepo
18-03-2009, 19:23
Колега имаш ли такава снимка на цялото магаре.
Нямам колега, но ако си на зор, ще ти изровим нещо от ePER :spoko:

undy
29-03-2009, 22:36
аз само неразбрах,щангата сваля ли се,за да се подменят тампоните,отначало мислех,че не се сваля,ма сега като чета,нещо се обърках???

Versace
30-03-2009, 16:01
Аз ги сменях и свалих всичко цялото магаре, носачите долните всичко.Оригиналните тампони на колата са с капсаловани планки и трябва да се разпробият за да може да сложиш новите тампони!

haljscho
30-03-2009, 20:22
аз само неразбрах,щангата сваля ли се,за да се подменят тампоните,отначало мислех,че не се сваля,ма сега като чета,нещо се обърках???
Мове и без да се сваля.
И не се разпробиват, а отцепват със секач.

Versace
30-03-2009, 22:58
Да ти кажа дали ще ги цепиш или разбробиеш е същата работа кой както иска, така че определението "не се разпробиват" мисля е много силно казано

undy
01-04-2009, 11:25
ок,това е добре,че не се сваля щангата,но понеже чета ,че може и без да се откача моста,как става в този случай.или тва са два отделни случая.в единия не се откачва магарето и се сваля щангата и в другия се откачва магарето и не се сваля щангата или има 3-ти вариант.ако все пак реша да откача моста всички болтове ли дето са отдолу трябва да отвия?никъде не намерих да е писал някой по-подробно как става,като например с носачите как става.или аз не съм търсил достатъчно.много ще съм благодарен,а и не само аз,ако може все пак по-подробно да се каже как става.не сме малко новите алфистчета.извинявам се предварително,ако е задаван въпроса вече,но просто не намерих това което ме интересува.

kalojan
01-04-2009, 14:04
ок,това е добре,че не се сваля щангата,но понеже чета ,че може и без да се откача моста,как става в този случай.или тва са два отделни случая.в единия не се откачва магарето и се сваля щангата и в другия се откачва магарето и не се сваля щангата или има 3-ти вариант.ако все пак реша да откача моста всички болтове ли дето са отдолу трябва да отвия?никъде не намерих да е писал някой по-подробно как става,като например с носачите как става.или аз не съм търсил достатъчно.много ще съм благодарен,а и не само аз,ако може все пак по-подробно да се каже как става.не сме малко новите алфистчета.извинявам се предварително,ако е задаван въпроса вече,но просто не намерих това което ме интересува.

тая щанга колко гадно се сваля е трудно да си представиш без да опиташ :)
свалят се всички болтове отдолу..дори се откачва и кормилната рейка цялата, за да пропадне магарето надолу..точно по тая причина се откачва и гърне и тунела на ръчната и скоростния лост...тоест събираш една кофа с болтове и после докато ги наредиш ще ти побелее косата

haljscho
01-04-2009, 22:34
ок,това е добре,че не се сваля щангата,но понеже чета ,че може и без да се откача моста,как става в този случай.или тва са два отделни случая.в единия не се откачва магарето и се сваля щангата и в другия се откачва магарето и не се сваля щангата или има 3-ти вариант.ако все пак реша да откача моста всички болтове ли дето са отдолу трябва да отвия?никъде не намерих да е писал някой по-подробно как става,като например с носачите как става.или аз не съм търсил достатъчно.много ще съм благодарен,а и не само аз,ако може все пак по-подробно да се каже как става.не сме малко новите алфистчета.извинявам се предварително,ако е задаван въпроса вече,но просто не намерих това което ме интересува.
Здравеи колега.
Първо изкам да кажа, че варианта без да сваляш моста също не е много лесен. Ако имаш възможност да ползваш подемник предполагам, че ще ти е по-лесно, защото ще си прав а не легнал и ще имаш по-добра опора.
Планките които държат тампоните са закопчани, т.е. /мъжко и женско/
Затова ти трябва тънък секач за да ги отцепиш. Удря се в края т.е. отпред и отзад.
Долната планка е с много малка извивка и излиза лесно. Но горната е доста висока и не излиза свободно, за това трябва да разхлабиш максимално болтовете на моста за да пропадне и да се освободи място.
Добре е да си викнеш приятел, за моабет:grin: и да ти помага тук там де.
При сглобяването гледай да уцелиш мъжкото и женското на планките да прилепнат добре и да стегнат тампона.
В общи линии е това.
Успех!!!!!

undy
02-04-2009, 14:36
много мерси,колега.мисля,че ако я вдигна на трупове и съм на канал,че ще се получи.ще имам в предвит това което ми каза:)благодарско:)понеже забравих да питам,биалетките ртябва ли да са откачени предварително.

haljscho
02-04-2009, 17:41
много мерси,колега.мисля,че ако я вдигна на трупове и съм на канал,че ще се получи.ще имам в предвит това което ми каза:)благодарско:)понеже забравих да питам,биалетките ртябва ли да са откачени предварително.
Да. :th_up: