PDA

View Full Version : Към selespeeder-ите



ilin4o
06-03-2009, 01:56
имам следният проблем,когато съм на 2 скорост и реша да намаля или да завиа когато си махна крака от газта колата изгасва на 1 скорост,светва червената лампа на обортомера която е като дюза,след това изключвам от контакт изчаквам около 2,3 секунди и паля отново без проблем но лампата остава да свети за около 3,4 минути след което изгася.Това не се случва всеки ден,но се случва я на отбивка,я на светофар доста неприятно,а междудрутото това става само когато е загряла колата.Нямаше да пиша въобще,но днес бях на диагностика а там пича не откри никва грешка на компа,само това че температурата на компа показваше 111 градуса,ана уреда в колата 90.Благодаря предварително

ilin4o
06-03-2009, 01:57
156 selespeed 2000

svenzbg
06-03-2009, 15:19
Ами пич ако ти се идва до Пловдив , мога да ти препоръчам човека който би ти помогнал с проблема, пък ако искаш да ти дам и телефона да се разбереш с него , ти решаваш все пак ! :gruebel:

Novachev
06-03-2009, 15:46
имам следният проблем,когато съм на 2 скорост и реша да намаля или да завиа когато си махна крака от газта колата изгасва на 1 скорост,светва червената лампа на обортомера която е като дюза,след това изключвам от контакт изчаквам около 2,3 секунди и паля отново без проблем но лампата остава да свети за около 3,4 минути след което изгася.Това не се случва всеки ден,но се случва я на отбивка,я на светофар доста неприятно,а междудрутото това става само когато е загряла колата.Нямаше да пиша въобще,но днес бях на диагностика а там пича не откри никва грешка на компа,само това че температурата на компа показваше 111 градуса,ана уреда в колата 90.Благодаря предварително

Отиди на друга диагностика щом лампата е светнала веднъж значи има грешка просто софтуера му на майстора може да не е подходящ.

ilin4o
06-03-2009, 19:20
Ами пич ако ти се идва до Пловдив , мога да ти препоръчам човека който би ти помогнал с проблема, пък ако искаш да ти дам и телефона да се разбереш с него , ти решаваш все пак ! :gruebel:
лошо щот съм на един гръцки остров

ilin4o
06-03-2009, 19:42
Отиди на друга диагностика щом лампата е светнала веднъж значи има грешка просто софтуера му на майстора може да не е подходящ.
на тоя скапан остров има два сервиза само, а алфи няма

ludkanar
07-03-2009, 23:14
закъсал си го колега,там незнам кой може ти помогне иначе в софия знам със сигурност

dobromirski
14-11-2009, 09:00
Прекалибрирай си точката на зацепване на съединителят от селето.
ПП: Нормалното тръгване на колата от място е на максимум 1100rpm без претрисане. При теб така ли е ?
Най добрият тест за точката на зацепване на съединителят е следният:
Опъваш ръчната.Ръгаш 1-ва, подаваш леко газ като я задържаш на полусъединител (колата трябва да е на около 1100 оборота и леко да е "присвила" задницата без тресене, подскачане и придърпвания) . В тоз момент пипаш спирачката за да светнат стоповете. Колата трябва да почне да "подскача" на място (натиска и пуска съединителят около точката на зацепване през половин секунда).

spe4elist
14-11-2009, 14:47
лошо щот съм на един гръцки остров

В Кавала има добър сервиз за Алфа

fiore
14-11-2009, 16:44
Прекалибрирай си точката на зацепване на съединителят от селето.
ПП: Нормалното тръгване на колата от място е на максимум 1100rpm без претрисане. При теб така ли е ?
Най добрият тест за точката на зацепване на съединителят е следният:
Опъваш ръчната.Ръгаш 1-ва, подаваш леко газ като я задържаш на полусъединител (колата трябва да е на около 1100 оборота и леко да е "присвила" задницата без тресене, подскачане и придърпвания) . В тоз момент пипаш спирачката за да светнат стоповете. Колата трябва да почне да "подскача" на място (натиска и пуска съединителят около точката на зацепване през половин секунда).

Проблема му не е в точката на зацепване. По скоро при много ниска скорост на 2-ра не отделя.
Едно калибриране преди всичко останало е задължително. Въпросът е че трябва сервизите там да имат софтуер за това...

dobromirski
16-11-2009, 09:01
Щом имаш хъркане, оределено съединителят не отделя достатъчно. Системата е наравена така, че "натиска" малко над калибрираната точна за зацепване. (clutch ref position). Ако почти винаги хърка при преминаване от 2-ра на 1-ва при скорост от около 20км/ч, просто трябва да го прекалибрираш. Ако не го прави постонно, има голяма вереоятност да имаш рязък спад на налягане в хидросистемата. Провери си сферата по описаният в темата за селето начин (с диагностиката и малко хитрост, може да се измери налягането на азота в сферата ) .
Извади буксата на потенциометърчето, което седи над хидроцилиндъра на съединителят и ръсни с контактен спрей (това е 1-ят потенциометър).

Ако хърка почти постоянно, отиваш някъде където имат диагностика която лови селето и извършваш манипулациите в реда в който съм ти пуснал линковете.
http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page36/page36.html (http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page36/page36.html)
http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page31/page31.html (http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page31/page31.html)
Ако нещо не ти е ясно : Skype :dobromir******** , 0888******* - Добри
ПП: Всичко това на топъл двигател !

fiore
16-11-2009, 10:18
Няма от къде да му се появи този рязък спад в налягането. При всички случаи обаче има проблем с позиционирането на съединителя. Почистването ще реши проблема ако става въпрос за лош контакт

dobromirski
16-11-2009, 12:33
Има , има :)
Когато налягането на азота в сферата е малко, се получават точно такива резки пикове на налягане. За това й се вика хидроакумолатор. :) В горецитираната тема съм описал как действа. Нормално , работният й обем е достатъчен за извършването на поне 2 превключвания на предавки от робота ( това ще рече , натискане на съединител, преместване на вертикален и на хоринзонтален хидроцилиндър). Между временно помпата възстановява налягането в сферата. с изсвирясването на азота се намалява и "работният обем " на сферата (това е количеството масло което тя отдава с нужното налягане). В един момент се получава така, че при натиснат съединител, налягането е все още над, но близко до 45bar. и помпата не е включена. При опит да превключи предавките се задействат 2 поредни хидроцилиндъра( това се получава от 3-та на 2-ра), налягането рязко спада (поради консумацията на масло от хидроцилиндрите) и съединителят веднага "увисва" (докато помпата компенсира налягането). Точно тогава изхърква колата. (от 2-ра на 1-ва се задейства само един хидроцилиндър и има по-малка консумация на масло)
Затуй казах, ако хърка всеки път при преминаване от 2-ра на 1-ва е от калибрация на съединителя. Ако го прави според "настроението" проблема е друг, много възможен от хидроакумолатора.
ПП: Нова сфера издържа 3 превключвания, преди да се включи помпата.

fiore
16-11-2009, 14:48
Така е, но ще го прави и при други случаи на превключване, а не само в описаните. Същото важи и ако помпата си е тръгнала и не може да възстанови достатъчно бързо налягането.

fiore
17-11-2009, 17:08
само дето аз не се занимавам да ги ремонтирам:))) имам си друга професия