PDA

View Full Version : тех. преглед



TheBlueOne
09-03-2009, 11:12
Колеги, някой да знае, някъде в Младостите където се минава на преглед, че гледам ми е изтекъл февруари, и не искам да спонсорирам куките ако ме спрат.
И също така нали няма значение, че колата не е със софийска регистрация?

DSlavev
09-03-2009, 11:23
Колега незнам за младост, но е тея момчета в дианабад зад магазин BMB са много точни и няма да ти създават никакви неприятности http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=ebac0a828993ed469b6cb967972dc3bc&tip=1&initsearch=1
Няма проблем че колата ти не е с СФ регистрация.

TheBlueOne
09-03-2009, 11:26
Колега незнам за младост, но е тея момчета в дианабад са много точни и няма да ти създават никакви неприятности http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=ebac0a828993ed469b6cb967972dc3bc&tip=1&initsearch=1

Няма проблем че колата ти не е с СФ регистрация.

Колега, мерси за отговора, ама точно от бгмапс копи/пейст линковете не се отварят :). Ако можеш да сложиш скрийншот или адрес, ще е екстра.

DSlavev
09-03-2009, 11:41
А да, ето тека по-добре

AntiLuuP
09-03-2009, 14:07
До колкото знам при тези момчета в диана бад дори не е необходим документ за платен данък и присъствието на автомобила не е задължително :)

bilgiiski
09-03-2009, 19:10
До колкото знам при тези момчета в диана бад дори не е необходим документ за платен данък и присъствието на автомобила не е задължително :)
Там минавам и аз - много съм доволен.

mordohy
09-03-2009, 23:58
До колкото знам при тези момчета в диана бад дори не е необходим документ за платен данък и присъствието на автомобила не е задължително :)
Това е само за по телефона или по-точно за на никъде.Провери си спирачките

hsr
04-04-2009, 17:39
А някой може ли да разясни как се минава преглед без платен данък ? :unsure:
За предпочитане на ЛС.

fred
04-04-2009, 18:11
Ми данък никога не са ми искали/бележка/, иначе си го плащам редовно

hsr
05-04-2009, 09:55
Доколкото знам искат бележка. Казаха ми че, преди лесно се минаволо без такава, но отскоро ги карали да записватват някакви данни от бележката.
В темата за данъка сумати колеги казаха, че не го плащат, а тук няма кой да напише два реда. Ако не ви се пише в темата пратете поне едно ЛС.

SokOtPraskova
05-04-2009, 10:02
Напоследък тоя дакък са го сложили навсякъде да го искат :(
Иначе знам едно място за прегледи след ОМВ Горубляне, малко като продължиш нагоре. Там преди минавах Бравото, даже без и да го карам. Само ми искаше гражданска и талона големия. Продажници са, така че няма да имаш проблем според мен.

SokOtPraskova
05-04-2009, 10:08
А относно данъка:
Сега като ходих да си бракувам Бравото ми искаха документ за данък, сещаш се, че не съм плащала, нито съм я и завела в общината. Беше минала една година и се плащало и глоба за закъснение. А даъка ми беше към 180лв. - то колата смачкана струваше по-малко в оня момент.
Та отидох в Общинска Банка и преведох на община Витоша 20лв. (Там имах IBAN на всички общини), като в платежното пише: Данък върху автомобили Фиат Браво СА 2440 ВН, ще се опитат да ти кажат "трябва да се напише за какъв период се плаща" ти отговаряш "ми не помня точно оставете го така" => платил си си данъка. После отидох в КАТ с платежната бележка (тя не е от тия зеленичките ами по друг начин изглежда) и нямам проблем. После, чак от банкат ами се обадиха (оставих си телефона), че м връщали превода.... та ходих да си взема 20лв. :-D

fred
05-04-2009, 12:18
Напоследък тоя дакък са го сложили навсякъде да го искат :(
Иначе знам едно място за прегледи след ОМВ Горубляне, малко като продължиш нагоре. Там преди минавах Бравото, даже без и да го карам. Само ми искаше гражданска и талона големия. Продажници са, така че няма да имаш проблем според мен.
ОМВ среще Ванто Трейд ли?

Alfa User
06-04-2009, 10:37
Минах ГТП преди месец и половина - единствените документи, които ми искаха, бяха :
- лична карта
- валидна ГО
- талона на автомобила.
Сервиза, в който минах преглед, не работи от вчера и пипат сериозно - чак се притесних че може да не мина :)
Но бележка да платен данък никой не ми е искал.
П.П. Става дума за Пловдив ... но не мисля че ще има проблеми в Сф или където и да било другаде.

Alexanderbb
06-04-2009, 14:57
Никъде в закона не пише че трябва да има такава бележка. Другото което винаги ме е интересувало е например ако трябва да съм на преглед през февруари от къде на къде някой ще ме кара да плащам данъка до тогава тъй като дори данъчните дават отстъпка до март ако не се лъжа а и е съвсем законно да си го платя през септември например

SokOtPraskova
06-04-2009, 15:11
В закона също не пише, че за бракуване искат бележка за данък, ама на 25.03.2009г. си бракъвах колата и ми искаха...

dilian alfa gtv
06-04-2009, 16:04
Минах ГТП преди месец и половина - единствените документи, които ми искаха, бяха :
- лична карта
- валидна ГО
- талона на автомобила.
Сервиза, в който минах преглед, не работи от вчера и пипат сериозно - чак се притесних че може да не мина :)
Но бележка да платен данък никой не ми е искал.
П.П. Става дума за Пловдив ... но не мисля че ще има проблеми в Сф или където и да било другаде.
от днес нататък да видим как ще си минава преглед без данък.

AntiLuuP
06-04-2009, 21:51
от днес нататък да видим как ще си минава преглед без данък.
Както и до сега

TheBlueOne
06-04-2009, 22:36
Както и до сега

Хахах, точно. Днес най после намерих време да мина през един сервиз за ГТП. В Младост 3 или 4, посока БП, се намира ( на стената на сградата има залепен мотор с моторист). Та минах аз само да проверя до колко работят и има ли начин да мина без платен данък..... след около 10 мин си излязох с талончето за преминат ГТП :mrgreen: , като даже не се оказа и пречка липсата на голям талон или документ от където да видят номера на двигателя, хахах. Накрая при въпроса "Колко ви дължа?", ми отговориха, че прегледа "струва 40лв а другото (тук последва вдигане на рамене :D ) ". Сложих още 7лв ( нямах повече дребни, а 20лв нямаше дам посмъртно :) ) и си тръгнах по живо по здраво.

hsr
07-04-2009, 10:23
А вярно ли е, че имало някакъв срок, в който колата трябвало да се мине преглед след изтичане на стария? И ако да, какъв е той?

chico
07-04-2009, 15:02
Хахах, точно. Днес най после намерих време да мина през един сервиз за ГТП. В Младост 3 или 4, посока БП, се намира ( на стената на сградата има залепен мотор с моторист). Та минах аз само да проверя до колко работят и има ли начин да мина без платен данък..... след около 10 мин си излязох с талончето за преминат ГТП :mrgreen: , като даже не се оказа и пречка липсата на голям талон или документ от където да видят номера на двигателя, хахах. Накрая при въпроса "Колко ви дължа?", ми отговориха, че прегледа "струва 40лв а другото (тук последва вдигане на рамене :D ) ". Сложих още 7лв ( нямах повече дребни, а 20лв нямаше дам посмъртно :) ) и си тръгнах по живо по здраво.

А, чичо Митко май се казваше "шефа"... аз около 3 години минавах там на преглед ;)
BTW там правят и преглед на газови уредби.

dilian alfa gtv
07-04-2009, 15:32
А вярно ли е, че имало някакъв срок, в който колата трябвало да се мине преглед след изтичане на стария? И ако да, какъв е той?
няма такова нещо.когато искаш и кадето искаш минаваш а ако е изтекъл и те хване кат глобата е от 50 до 150лв и 5 точки или пари на ръка на КАТ според договорката с катаджията.:beer:

hsr
07-04-2009, 15:46
няма такова нещо.когато искаш и кадето искаш минаваш а ако е изтекъл и те хване кат глобата е от 50 до 150лв и 5 точки или пари на ръка на КАТ според договорката с катаджията.:beer:

И аз така знам, но един приятел ме изненада като ми каза, че имало глоба :shocking:

dilian alfa gtv
07-04-2009, 16:11
някой си е направил майтап или е бил дотолкова компетентен в тази област.едно време бяха така наречените (наказателни прегледи) и то по област където е регистрирана колата а това го няма от давна.
информацията е достоверна имам пункт за ГТП:beer:
пак може и да са му взели глоба на твоя приятел някой колеги -какво ли не съм чувал по 2лв на месец просрочка примерно хахаххах

soldier
07-04-2009, 16:33
И аз така знам, но един приятел ме изненада като ми каза, че имало глоба :shocking:

Има ако те спрат полицай, но това предполагам си го знаеш

hsr
07-04-2009, 16:48
Той е от типа, дето са компетентни по всичко въпроси :)

Относно спирането - аз колата не я карам понеже й изтече и застраховката и прегледа, данъка не е плащан и за миналата година и винетка нямам и така.. :goodnight:
Чакам да ударя шестица от тотото и да платя всичко накуп :)

dilian alfa gtv
07-04-2009, 17:18
Той е от типа, дето са компетентни по всичко въпроси :)

Относно спирането - аз колата не я карам понеже й изтече и застраховката и прегледа, данъка не е плащан и за миналата година и винетка нямам и така.. :goodnight:
Чакам да ударя шестица от тотото и да платя всичко накуп :)

от всичкото това което си изброил няма никав проблем да него плащаш ако не караш колата освен данъка който си върви с лихвата иначе другото няма проблем като я подкараш тогава иначе няма смисъл.а аз лично имам клиенти (пенсионери) които колите им стоят в гаража и на годината може и да не излезе и 1-път но плащат всичко гражданска прегледи че и винетка и купува.така са свикнали от едно време хората макар че е излишно.

hsr
31-05-2009, 15:24
Скоро мисля да пускам Алфата в движение или по-точно да направя застраховка, да мина преглед и да платя данъка. И понеже вече дължа данък за 2 години- 2008 и 2009 г. дали може сега да платя само за миналата (2008 г.) и с тази бележка да мина преглед, а след някой месец и за настоящата (2009г.) ? И дали в данъчното ще ми позволят да платя само за миналата или ще искат парите за 2-те год. наведнъж ?

ПП: Само да поясня, че нямам намерение да правя някакви шашми, а просто не ми достигат финанси да платя всичко наведнъж :(

soldier
31-05-2009, 16:07
Скоро мисля да пускам Алфата в движение или по-точно да направя застраховка, да мина преглед и да платя данъка. И понеже вече дължа данък за 2 години- 2008 и 2009 г. дали може сега да платя само за миналата (2008 г.) и с тази бележка да мина преглед, а след някой месец и за настоящата (2009г.) ? И дали в данъчното ще ми позволят да платя само за миналата или ще искат парите за 2-те год. наведнъж ?

ПП: Само да поясня, че нямам намерение да правя някакви шашми, а просто не ми достигат финанси да платя всичко наведнъж :(

Мисля, че ще може да платиш само за 2008, пък после като решиш и за 2009.

virusalfa
31-05-2009, 19:54
За преглед нема що да караш колата-фащаш Търтейо,той знае как се минавало:thumbup:

trustworthy
31-05-2009, 20:43
Скоро мисля да пускам Алфата в движение или по-точно да направя застраховка, да мина преглед и да платя данъка. И понеже вече дължа данък за 2 години- 2008 и 2009 г. дали може сега да платя само за миналата (2008 г.) и с тази бележка да мина преглед, а след някой месец и за настоящата (2009г.) ? И дали в данъчното ще ми позволят да платя само за миналата или ще искат парите за 2-те год. наведнъж ?

ПП: Само да поясня, че нямам намерение да правя някакви шашми, а просто не ми достигат финанси да платя всичко наведнъж :(

По-добре намери къде да минеш без бележка за данъка, а после плащай поетапно данъците. Няма да свърши работа платен данък за 2008 само, ако ще те поверяват и за това. Средата на годината сме и искат платен данък за настоящата.
Аз предните две години се бях отплеснал и не бях платил за 2007 и 2008. Минах първо прегледа, че бях на ръба да просроча, на място, където нито ми задаваха въпроси, даже не ме погледнаха в очите :), После си кихнах дължимото на данъчните и изчистихме задълженията (над 400 лв бяха се събрали с лихвите, тяхната вяра :paddle:)

hsr
01-06-2009, 07:15
По-добре намери къде да минеш без бележка за данъка, а после плащай поетапно данъците. Няма да свърши работа платен данък за 2008 само, ако ще те поверяват и за това. Средата на годината сме и искат платен данък за настоящата.
Аз предните две години се бях отплеснал и не бях платил за 2007 и 2008. Минах първо прегледа, че бях на ръба да просроча, на място, където нито ми задаваха въпроси, даже не ме погледнаха в очите :), После си кихнах дължимото на данъчните и изчистихме задълженията (над 400 лв бяха се събрали с лихвите, тяхната вяра :paddle:)

Преди време в една тема някой беше казал, че е достатъчно да се преведе някаква сума на общината и с бележката може да се мине преглед. Но пък май трябваше да да стане през банка, а не дирекнто на гишето :gruebel:

А нали уж се говореше, че нещо затегнали положението и вече не можело да се мине преглед без данък ?