PDA

View Full Version : Никелиране на рефлектор



RaIDeR
09-03-2009, 15:56
Значи вчера свалих фаровете днес ги отварям и ко да видя никела на рефлякторите се обелил почти целия ! Та въпросът ми е как се оправя това ?
Някакър спрей ли да си купя или да ги пратя някъде за да ги никелират качествено ?
Фаровете са с обикновенни крушки , колко ще държи новото покритие ?
Колко пари ще ми струва процедурата ?
Давайте предложения !

Kostadin`
09-03-2009, 16:08
мажеха се с нещо не е боя 100% съм сигурен ,няква бяла паста беше. На старата лада бащата ги беше занесъл на някой да й ги упрай ,не беше много скъпо ,тряя да го питам къде ги беше занесъл и с кво се мажеха.Ще го питам довечера и ще ти кажа.:roll2:

Linkestis
09-03-2009, 16:08
http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php

Sunny
09-03-2009, 16:54
Имаше някъде тема за една фирма която възстановяваше фарове . Потърси из архивите ;) Ако не ме лъже паметта беша някъде в района на Пловдив - Стара Загора или околията някъде .
http://www.ideabg.com/clients/ewert/proizvod.php

колегата в горния пост също е дал адреса ;)

RaIDeR
09-03-2009, 20:02
Мерси ама май ще трябва би ксенон да взема че пак така ще стане след никелирането

Kostadin`
09-03-2009, 20:14
питах бащата не помпел ,съжалявам че не ти свърших работа:brickwall:

fade
10-03-2009, 10:42
Мерси ама май ще трябва би ксенон да взема че пак така ще стане след никелирането

Не е никелиране колега! Технологията се нарича "Вакуумна метализация" и се отлага най-често тънък слой алуминий или някакъв друг метал във вакуумна среда. Видях, че сте от В. Търново. ВТ имаше традиции с пластмасите в бившия радио-завод и завода ИЗОТ (понастоящем Карат Електроникс) в Чолаковци. Като знаете името на технологията поразпитайте приятели може някъде все още да е останала работеща инсталация около вас. Другият вариант е частната фирма със специалистите от бившия оптико-електрон в Стрелча който са ви посочили в линка колегите по-горе. Иначе като офтопик аз знам едно място с хубава немска инсталация и сравнително голяма камера която от 15 години обаче не работи поради ... :( както и да е.
Успех!

RaIDeR
10-03-2009, 16:26
Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !

fein86
10-03-2009, 18:38
Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !

Дай малко повече инфо как им ги пращаш, какви парета и т.н., че докато не съм оправил моята да ги пратя и аз(тъкмо са разглобени), че и на мен единия рефлектор ми е тръгнал и се лющи даже!!!

Sunny
10-03-2009, 22:46
Дай малко повече инфо как им ги пращаш, какви парета и т.н., че докато не съм оправил моята да ги пратя и аз(тъкмо са разглобени), че и на мен единия рефлектор ми е тръгнал и се лющи даже!!!
На сайта пише батка . Пращаш само рефлектора с куриер и след около седмица ти го връщат готов . По думите на един колега от Ауди форума - връщат го в комплект с бели ръкавички които да ползваш докато го монтираш на фара .

Kostadin`
10-03-2009, 23:13
Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !
Айде и като ги направиш качи малко снимки да видим как е станало.

RaIDeR
11-03-2009, 00:57
Добре ще кача снимки когато ми ги върнат , но съм 100% сигурен ,че наще рефлекори на 33 ките всички са си кекави още от завода !

RaIDeR
13-03-2009, 19:31
Така да ви се оплачя ,значи тея от тая фирма се оказаха много несериозни , днес ми се обадиха и ми казаха ,че рефлекторите ми били много дълбоки ,досега небили правили такива и незнаели дали ще могат да ги матализират целите ! Викат ми ако станат цената ще е по-висока и аз колко а те 30лв на бр. ,а ако нестанат цената щяла да е ниска "колко" 15лв броя за осрани рефлектори ! Питът ме да ги правим ли ?
Аз им обесних как съм се обадил предварително и съм говорил с техен човек ,казъл съм му размерите на рефлектора "22шир/10вис/10дълб см." а той ми каза ,че няма проблем и колко са добри и колко хиляди рефлектори са направили и цената за мойте ще е 20лв бр. ! Това замен си е чисто изнудване и немарливост !

borislav82
14-03-2009, 20:00
http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php
тия бачкат перфектно брат ми си праща неговите станаха чисто нови 30лв броиката само че праща само лупите за алфа 166 става въпрос дано да съм помогнал с нещо

Sunny
14-03-2009, 20:02
Eми те същите за които става дума ;)

RaIDeR
14-03-2009, 21:59
То аз ако знаех ,че ще стане така изобщо нямаше да ги пращам щях да си зема един спрей и да си ги пръсна сам ! Че ми и викат ако нестанат както трябва цената ще е ниска ,а не никаква !

fade
15-03-2009, 01:39
Ще станат колега... щом веднъж са били покрити не може да не станат отново. Тази технология е една и съща навсякъде и в италия и тука... много зависи как ще ги окачат в камерата за да не засенчат. Ако са правили много (както са ви казали) ще се справят и определено ще бъде по-добре от това което ще направите със спрей! Просто най-вероятно техните критери за качествено и вашите не са еднакви.
Дайте има шанс!

RaIDeR
15-03-2009, 13:04
Моите критерии за качество са високи като давам 60 лв за два рефлектора и същевременно биха били ниски ако бях дал 10лв за спрей ! А на тея и аз това им викам уж голяма фирма правили били хиляди , а накрая дълбоки били !
А те неса съвсем нормален фар си е даже са малки с една крушка на късите и дългите ! Бе кот стане ама ако ги осерът няма да им дам и стотинка и ще искам да ми покрият разходите по трянспорта той е 20 лв ! Те златни излязоха тес рефлектори ба ги !

RaIDeR
18-03-2009, 12:50
Рефлекторите вече са при мен цената която ми зеха е 40 лв тей като не са станали така както трябва ! Външно не са пипали нищо само отвътре е минато , тук там се виждат шупли неравности ,а отпред към стъклото е по тъмно покритието , а и нещо не е хванало стъбилно , незнам дали въобще са махнали старото покритие и дали са сложили основа ! Май като гледам така са го сложили така това покритие без нищо друго ! Бе несъм доволен от резултата един голям минус - от мен за тях !

fade
20-03-2009, 10:22
Жалко колега. :(
Явно хората наистина не са се постарали! Ако старото покритие е само потъмняло няма нужда да се сваля и резултатите са много добри. Но ако покритието е почнало да пада тогава е наистина играчка и според мен за цената която са ви дали не може да стане. Затова са "били отбой" след като са видели рефлекторите иначе са си мислели че ще направят бързи пари! Знам че не Ви интересуват подобни съображения и сте абсолютно прав за себе си но...
Както и да е, съжалявам, че и аз се опитах да Ви успокоя предварително!

RaIDeR
20-03-2009, 11:10
Бе как да е ! Вече ги монтирахме на фаровете , само дано са свалили старото покритие ,че предишното хич небеше здраво направо се лющеше половината рефлектор беше останал само по пласмаса ! Дайте някой оферта за втора пъка биксенон с два балона ,че да не ги пращам пак за метализиране !