PDA

View Full Version : Списание МоторШоу



Nikiboy
04-01-2006, 18:07
Ето едно мое писмо до спианието:

До
Любомир Станиславов
Главен Редактор
MotorShow

Копие
Редактори
MotorShow


Уважаеми Господа,
С изключително удоволствие чета списанието Моторшоу! Изключително ценя публикуваните новости и актуална информация.

В брой 15 (Декември 2005 г.) забелязах изключително груба грешка. На 43 страница се споменава, че Опел Зафира е най-мощният автомобил с предно предаване (240 к.с.).
Да, но това не е вярно!

Аз лично се сещам за любимата ми Алфа Ромео 147 ГТА, която има модификация с 250 к.с. серийно и предно предаване. Аналогичен е случаят с Алфа Ромео 156 ГТА.

240 к.с. Алфа Ромео с предно са:
- 166 3.2 – 2003;
- ГТ 3.2 – 2004;
- ГТВ 3.2 – 2003.

Моля, да коригирате грешката в следващият брой и да не наранявате сърцата на феновете на автомобили от слънчева Италия!

С уважение,
Николай Драгомиров


Eto i otgovora:
Zdraveite g-n Dragomirov.
Nie sa6to sme fenove na Alfa Romeo i zatova v sledva6tia ni broi (17) na korizata 6te e Alfa Romeo 159 v kompaniata na Iren Onteva.
6to kasae povoda na va6eto pismo, darja da naprava slednoto uto4nenie:
Opel Zafira OPC se zadvijva ot 2-litrov, 4 zil. dvigatel, dokato modelite, koito vie poso4vate, sa V6. Kato se vzeme tova vpredvid misla 4e ne sme dopusnali gre6ka, makar 4e opredeno ne sme bezgre6ni. Triabva da vi kaja, 4e imahme golemi trudnosti da namerim podhodia6ti konkurenti na Zafira OPC imenno zaradi dvigatela (redovi, 4 zil.)


Eto i moq otgovor:
Super za Alfata!

Shtom e taka s Opela, togava napishete to4no za kakvo go klasirate! V spisnieto e napisano awtomobil s predno, a ne avtomobil s 4 cil i predno.

Molq, badete to4ni shtom ste fenove!

Nikolay Dragomirov

MrX
04-01-2006, 18:32
колега,тенденциозната журмалистика е разпространена по цял свят,който плати повече неговото ще е и е много важно в пресата да се появи или да не се шояви дадена новина.не ми е ясно защо си толкова озадъчен това е редовна практика навсякъде

BatVas
04-01-2006, 18:58
Има още един пример за некъдърност, уронване престижа на марката или тенденциозност - може би и трите заедно - от днес. Това е новината в Дир.бг че най-слабо продаваната кола в Америка е Алфа Брера (даже и снимка и сложили) Е как да се продава като още не е излязла от производство - ебати тъпаците :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

virusalfa
04-01-2006, 23:12
Доста журналисти с боринка си търсят кютеко!! :evil: Най-мошната кола с предно предаване е Кадилак Севил или Елдорадо с мотор Нордстар -8 цилиндров над 300 коня,но не съм 100 процента сигурен дали няма и по-мощна серийна кола

brad
04-01-2006, 23:18
Относно продажбите на Алфа в САЩ,приятели, които живеят там са ми казвали,че там въобще нямало внос на Алфи.Или поне до много скоро.

valjo
04-01-2006, 23:27
Относно продажбите на Алфа в САЩ,приятели, които живеят там са ми казвали,че там въобще нямало внос на Алфи.Или поне до много скоро.
последната внасяна в САЩ Алфа е 164ката...

KGB
04-01-2006, 23:53
Аз лично съм изненадан, че някой го чете това "DriveStyle" :lol: (така му викат създателите) списание.

Обърни внимание на факта, че са ти отговорили на латиница...това само по себе си, говори доста за това колко са кадърни. В момента това списание е в тираж 1000 ако не се лъжа и има продаваемост на около 100 бройки.

Няма да забравя на времето тези измамници и некадърници, как писаха тук (не знам темата дали е останала или е дала фира покрай Насо) и в БМВ форума, че щяло да има статия за историята на БМВ и Алфа в техните първи 2 броя...естествено такава нямаше и доста хора останаха излъгани.

Пред известно време имаше статия за Алфа 159 в коята на дълго и широко се обясняваше за салона на Милано Моторс и за Калфбел и почти нищо за колата.

Сега щяло да има Алфа 159 с неква не знам си каква....ако статията е на нивото на тази за ГТ...мерси пичове...ама ако искам да гледам жени ще си купя Махим, а ако искам да чета за коли ще си взема АутоБилд,АвтоЖурнал или новото списание на пазара АвтоМобил в което скоро ще има тест на Алфа 159.

пс: Кадилак СТС беше с 320коня предно предаване с norhtstar двигателя...сега мисля го намалиха на 308коня...Но пак е най-мощната колата серейно производство с предно предаване.