PDA

View Full Version : Превъртане на километраж!



latimer
11-03-2009, 11:49
Искам да попитам дали има някакъв начин да се разбере нали е превъртан километража на 156,1.8 1998г.В момента на километража пише че е на 132000 купена е на 106000 км.Карам я от година и 3-4 месеца.

Sam76
11-03-2009, 12:46
Няма начин.

me4o4ko
11-03-2009, 14:05
Ако е превъртан и ти все още караш,това означава,че твоята кола трябва да се впише в историята :super:
Ако питаш за връщане на километража - на TS не може.

Old Fox
11-03-2009, 14:07
Ако питаш за връщане на километража - на TS не може.
Може, може. Много хубу си може даже.

lubo_red
11-03-2009, 14:19
Ако е превъртан и ти все още караш,това означава,че твоята кола трябва да се впише в историята :super:
Ако питаш за връщане на километража - на TS не може.
напротив може
има доста писано по въпроса предимно за коли внесени от Италия
от там рядко идват без превъртян километраж

oem
11-03-2009, 14:22
Лично съм виждал че може :) 100% гаранция е че може!!!

ФЕРАРИСТ
11-03-2009, 14:34
Искам да попитам дали има някакъв начин да се разбере нали е превъртан километража на 156,1.8 1998г.В момента на километража пише че е на 132000 купена е на 106000 км.Карам я от година и 3-4 месеца.
Има - закачам те на Алфадиага, и те разочаровам - досега не съм видял нов внос да не е с пренавъртян километраж.....
Така както гледам щом си я взел на 106к, то е била на поне 220.....това е положението, колкото и неприятно да звучи.....

adv_petrov
11-03-2009, 14:37
Колега, щом имаш възможност да го замериш и ако си в Сф, пусни ми едно лично ква пара вземаш за услугата, че в петък и събота ще ходя до Сф и ми е любопитно мойта на колко е (взех я преди 2 седмици)?

marian
11-03-2009, 14:38
Може и да е случил на реални км.Винаги има изключения:grin:

ФЕРАРИСТ
11-03-2009, 15:05
Колега, щом имаш възможност да го замериш и ако си в Сф, пусни ми едно лично ква пара вземаш за услугата, че в петък и събота ще ходя до Сф и ми е любопитно мойта на колко е (взех я преди 2 седмици)?
Довечера идвам в СФ, до петък сутринта ще съм там, в четвъртък ще обикалям из града, проблема е че надали ще мога да дойда при тебе, ти ще трябва да додеш до мене някъде, взимам за услугата 35 стотинки, включва се и повърхностна диагностика и триене да грешки.....
0888135063 - довечера след 9 съм си в Надежда иначе, вечер в четвъртък там също е добре.....

fred
11-03-2009, 18:35
напротив може
има доста писано по въпроса предимно за коли внесени от Италия
от там рядко идват без превъртян километраж

Те направо в Италия ги нулират, а от Германия и АВстрия ги дават пък напред, за да не се мине купувача...
Митове и легенди.
Не виждам защо един нормален човек с бензинка /не че дизела е невъзможно/ да не прави по 10-15 хиляди на година???Е не, те всички правят поне по 25 хиляди, а под превъртян колегата има предвид сигурно цифрата 999 999 хиляди, а не върнат

lubo_red
11-03-2009, 18:50
ти врачка ли си че знаеш какво има колегата на предвит
в Италия километрите ги връщат яко
ферариста споделя че в Англия това нешто го няма
за Германия също не съм чул оплакваня
а за 999999 струва ми се нема как да стане за 10 години и колата да е здрава и да не е сменено всичко по нея няколко пъти
и на моята на оригиналните документи от Италия пише 90000 км ама ти ако им вярваш,аз не им
просто не ми се дават пари, за да разбера реалните километри а и не ме интересуват честно казано
колата няма да стане по-нова от това или по-малко чуплива:saint:

lubo_red
11-03-2009, 18:57
Те направо в Италия ги нулират, а от Германия и АВстрия ги дават пък напред, за да не се мине купувача...
Митове и легенди.
Не виждам защо един нормален човек с бензинка /не че дизела е невъзможно/ да не прави по 10-15 хиляди на година???Е не, те всички правят поне по 25 хиляди, а под превъртян колегата има предвид сигурно цифрата 999 999 хиляди, а не върнат
и колега погледни в мобилето за обяви след 2005г на какви километри са-някои са даже повече от моите:bravo:
моята е чисто нова сигурно някой дядо я е карал само в неделя до пазара и обратно:dance:
нема как да е така собственика на моята е бил на 27 години като си я е купил и съм сигорен ,че добре си я е покарал преди да я "хвърли"

Versace
11-03-2009, 19:11
Има - закачам те на Алфадиага, и те разочаровам - досега не съм видял нов внос да не е с пренавъртян километраж.....
Така както гледам щом си я взел на 106к, то е била на поне 220.....това е положението, колкото и неприятно да звучи.....

Твоята на колко беше като я закачи на диага?

fred
11-03-2009, 19:16
Моята беше на 120700, според диагностика при един добрите форумни спецове, ама не искама да цитирам имена, да избегна спорове, толкова или с около 300-400 километра повече показваше километража, на 9 години

vikoalfa
11-03-2009, 21:41
Интересно,че моята я взех от Горубляне внос Италия и се оказа на реални както каза и пише продавача 340000-99г.

fred
11-03-2009, 21:53
ти врачка ли си че знаеш какво има колегата на предвит
в Италия километрите ги връщат яко
ферариста споделя че в Англия това нешто го няма
за Германия също не съм чул оплакваня
а за 999999 струва ми се нема как да стане за 10 години и колата да е здрава и да не е сменено всичко по нея няколко пъти
и на моята на оригиналните документи от Италия пише 90000 км ама ти ако им вярваш,аз не им
просто не ми се дават пари, за да разбера реалните километри а и не ме интересуват честно казано
колата няма да стане по-нова от това или по-малко чуплива:saint:

Не съм врачка, врач съм . Иначе ходя при доста по големи спецове от ферариста /да ме прощава, че го цитирам и обсъждам, ама ти го вкара тук, не целя да го обиждам/ те ми казват какво е и какво не е, ти ако си спец си отвори сервиз, изгради си реноме и като направиш 10 годишна успешна кариера тогава ми констатирай километрите, но като дойда на диагностика, а не да ми говориш какво си мислиш.Аз говоря за моята кола, не за твоята, нали?:super:
Иначе,според теб, в Германия не си карат колите, само в Италия, така ли и затова десет годишните немски коли са три пъти по малко км от тези в Италия....е ако смяташ че е така, твоя работа :wink: Знам и за швейцарски баби, немски баби, жени и какви ли не, които никога не са си карали колите и си ги пазят точно за да ги продадат на български търговци.

Колкото за другото темата се казва ПРЕВЪРТАНЕ, а не ВРЪЩАНЕ тия две думи имат различно значение, който може да го тълкува де.

Bubuto
11-03-2009, 22:07
Колеги занимавам се и със внос на автомобили, но само от Австрия.Там няма такова нещо като връщане на километраж, Германия - също.За Италия знам, че ги барат още там....то от Италия доскоро ги вкарваха и без докуметнти та километржите ли ще им се опрат.
А за връщането - няма проблем, мисията е възможна.
И между другото, че 90% са с върнати километражи истина е, но все пак.....има винаги изключения и зависи от човекА РАЗБИРА СЕ.Поздрави
П.С. Май се поотнесох...

Novachev
11-03-2009, 22:15
Колеги занимавам се и със внос на автомобили, но само от Австрия.Там няма такова нещо като връщане на километраж, Германия - също.За Италия знам, че ги барат още там....то от Италия доскоро ги вкарваха и без докуметнти та километржите ли ще им се опрат.
А за връщането - няма проблем, мисията е възможна.
И между другото, че 90% са с върнати километражи истина е, но все пак.....има винаги изключения и зависи от човекА РАЗБИРА СЕ.Поздрави
П.С. Май се поотнесох...
Сега само да вметна на колега от БургаЗ колата е купена преди двегодини и половина от германия от автокъща със сервизни книжки и разните му салтанати и като я закачим на алфадиага излиза че не е на 112к км а на 220к така че си мисля че на всякъде ги връщат.

lubo_red
11-03-2009, 22:49
Не съм врачка, врач съм . Иначе ходя при доста по големи спецове от ферариста /да ме прощава, че го цитирам и обсъждам, ама ти го вкара тук, не целя да го обиждам/ те ми казват какво е и какво не е, ти ако си спец си отвори сервиз, изгради си реноме и като направиш 10 годишна успешна кариера тогава ми констатирай километрите, но като дойда на диагностика, а не да ми говориш какво си мислиш.Аз говоря за моята кола, не за твоята, нали?:super:
Иначе,според теб, в Германия не си карат колите, само в Италия, така ли и затова десет годишните немски коли са три пъти по малко км от тези в Италия....е ако смяташ че е така, твоя работа :wink: Знам и за швейцарски баби, немски баби, жени и какви ли не, които никога не са си карали колите и си ги пазят точно за да ги продадат на български търговци.

Колкото за другото темата се казва ПРЕВЪРТАНЕ, а не ВРЪЩАНЕ тия две думи имат различно значение, който може да го тълкува де.
значи си имаме голям спец в форума:big_whoops:
значи само ти си с компетентно мнение и тебе ще слушаме за на пред:bravo:
ние ходиме при скапани майстори ти при най-добрите и те ти казват че всички са еднакви мошенници
еми аз имам няколко познати "автовозаджии" от които съм си изградил мнение за мошенниците в този бранш и от тях знам че в Италия са най-големите джамбази,даже правиталството им ги разкри миналата година за огромните измами с скрап
освен това Италия е на 1 място в Ежропа по навъртени километри и брой коли от глава на населението има си статистики които човек трябва да чете

zabolokor
11-03-2009, 23:45
lubo_red,теза далавери със скрап да не са правени с такива баракуди като нашите?Те били за скрап пък после решили,че могат да ги продадат на българчетата:heavy_cry:

lubo_red
11-03-2009, 23:54
lubo_red,теза далавери със скрап да не са правени с такива баракуди като нашите?Те били за скрап пък после решили,че могат да ги продадат на българчетата:heavy_cry:
значи тяхната мафия ги води тези коли за рециклирами и получава собсидия за това от правиталството им в огромни размери
след това тези коли се изнасят в България и се продават за употребявани и от тука съшто печелят нашите търговци,защото ги взимат за жълти стотинки там от Италианската мафия.
миналата година скандалат беше голям в Италия заради тази схема която е действала от много ходини

fuji
12-03-2009, 00:23
Така и така сме си ги купили колите не мога да разбера и какво като разберем че километрите не са реални или са реални?Да вземем да ги вьрнем.

Jivko_Kolev
12-03-2009, 00:54
Така и така сме си ги купили колите не мога да разбера и какво като разберем че километрите не са реални или са реални?Да вземем да ги вьрнем.

Да прав си. Предлагам всички да проверят колко са реално навъртяните км. и ако има разминаване с това което пише на километража веднага да го превъртят напред за да са спокойни, че колат им е на реални километри :tooth:

fred
12-03-2009, 09:33
значи си имаме голям спец в форума:big_whoops:
значи само ти си с компетентно мнение и тебе ще слушаме за на пред:bravo:
ние ходиме при скапани майстори ти при най-добрите и те ти казват че всички са еднакви мошенници
еми аз имам няколко познати "автовозаджии" от които съм си изградил мнение за мошенниците в този бранш и от тях знам че в Италия са най-големите джамбази,даже правиталството им ги разкри миналата година за огромните измами с скрап
освен това Италия е на 1 място в Ежропа по навъртени километри и брой коли от глава на населението има си статистики които човек трябва да чете

Колега, чудя се дали можеш да четеш или има някаква друга причина,защото комуникацията с теб не върви???? След като превъртян и върнат имат за теб едно и също значени, сега пак нещо не си разбрал.

Сега да поясна допълнително, щом не схващаш отново, какво казах по-горе, ако трябва кажи да ти го напиша още веднъж-говоря,че посещавам сервизи, а не вися около колата събота и неделя и не чопля вътре, след като съм питал къде се намира двигателя или еди какво си от него,а и не ме и интересува много.Посещавам сервизи /ще ти обява три имена Бобо, Лисан и Ватно Трейд, само там ходя, ако ти си по голям спец, значи никой от освен теб не го знае явно, хаха, пък и покажи отзивите за теб от благодарни клиенти, да разберем че се е пръкнал още един майстор.
Купи си кола от Германия тогава и си гледай кефа, щом така мислиш, може и Голф да си вземеш щото има статистика че са по добри от алфите а Германия не ги карат въобще, само до 5000 за да ги разработят и ведна ги пласират в България, само и само да не ги докопа някой друг/или италианската мафия/, не знаех, че италианците карат повече от германците :super::phone:, я покажи тая статистика, а като ми я намериш, аз ще ти намеря 10 с обратното значение, да си доволен.

Поздрави от мен

Bubuto
12-03-2009, 09:48
Сега само да вметна на колега от БургаЗ колата е купена преди двегодини и половина от германия от автокъща със сервизни книжки и разните му салтанати и като я закачим на алфадиага излиза че не е на 112к км а на 220к така че си мисля че на всякъде ги връщат.


Винаги е възможно да има и изключения, но съм 100% сигурен, че колата е закупена от някой прекупчвач и най-вероятно ШИПТЪР...То ние ги научихме на тези простотии-за съжаление.Иначе от реален автосалон или частна обява(германец, австриец) и най-важното е колата да има ПИКЕЛ или там немската маркировка за минал технически преглед.Това е абсолютна гаранция, че клата е изправна.
Поздрави и все пак всичко си е на чист КЪСМЕТ...

ФЕРАРИСТ
12-03-2009, 10:08
Твоята на колко беше като я закачи на диага?
На километраж е 123к, диага казва 229к - внос от Швейцария....
Не казвам че няма реални километражи - на 100 коли мое да има 5-6-7.....на запад трябва да ти я кара колата бабичка само градско за да върти 10-15к на година.....в Германия и Италия се кара на бургия, затва като дойде кочината от там, и се чудим що ражда като я държим 5-10 мин на 6000 оборота.....щото е била пред издъхване......

ФЕРАРИСТ
12-03-2009, 10:10
Иначе от реален автосалон или частна обява(германец, австриец) и най-важното е колата да има ПИКЕЛ или там немската маркировка за минал технически преглед.Това е абсолютна гаранция, че клата е изправна.

Абсолютно, така е и с англииския МОТ - там на всеки преглед километрите се записват, и имали разминаване, не минаваш.....

Колеги занимавам се и със внос на автомобили, но само от Австрия.Там няма такова нещо като връщане на километраж, Германия - също.За Италия знам, че ги барат още там...
Там мое и да го няма, тука го има....

136
12-03-2009, 10:26
В Германия за пипане на км. закона предвижда от 3-5 години затвор.

lubo_red
12-03-2009, 10:56
Колега, чудя се дали можеш да четеш или има някаква друга причина,защото комуникацията с теб не върви???? След като превъртян и върнат имат за теб едно и също значени, сега пак нещо не си разбрал.

Сега да поясна допълнително, щом не схващаш отново, какво казах по-горе, ако трябва кажи да ти го напиша още веднъж-говоря,че посещавам сервизи, а не вися около колата събота и неделя и не чопля вътре, след като съм питал къде се намира двигателя или еди какво си от него,а и не ме и интересува много.Посещавам сервизи /ще ти обява три имена Бобо, Лисан и Ватно Трейд, само там ходя, ако ти си по голям спец, значи никой от освен теб не го знае явно, хаха, пък и покажи отзивите за теб от благодарни клиенти, да разберем че се е пръкнал още един майстор.
Купи си кола от Германия тогава и си гледай кефа, щом така мислиш, може и Голф да си вземеш щото има статистика че са по добри от алфите а Германия не ги карат въобще, само до 5000 за да ги разработят и ведна ги пласират в България, само и само да не ги докопа някой друг/или италианската мафия/, не знаех, че италианците карат повече от германците :super::phone:, я покажи тая статистика, а като ми я намериш, аз ще ти намеря 10 с обратното значение, да си доволен.

Поздрави от мен
ти не си човека който щте ме учи
от изброените от теб сервизи не съм посещавал само този на Лисан
по колата пипам самот там където разбирам
за отделните страни имам впечатление от хора които карат там а не от" майстори"
не можеш да ми кажеш каква кола да карам:repuke:
за статистики-намери си ги сам ако си грамотен и те интересуват ако нешто не си разбрал да продължаваме на лични че наводнихме темата
поздрави и а знаеш че не се заяждам а си имам лично мнение

svetlastf
12-03-2009, 12:07
Някой може ли да ми каже къде в менютата на Visata се вижда тази информация. Виждат се реалните километри или само че е пипан километража? Може и на лично, обещавам да ползвам информацията само за лични цели...:cheers:

vanboxer
12-03-2009, 13:36
Колеги,моята е с първа регистрация на 27.12.2001,показва 162000 ,според вас дали са реални?

ФЕРАРИСТ
12-03-2009, 17:35
Колеги,моята е с първа регистрация на 27.12.2001,показва 162000 ,според вас дали са реални?Аз минавам 40-50к на година, всеки среден италианец или германец минава да речем айде малко по малко - има вероятност, но е малка.....

archer
12-03-2009, 17:58
хората в европа си карат колите доста сериозно. няколко пъти съм излизал за коли в австрия и мога да Ви кажа, че 10 годишна кола на по-малко 250 000 няма. или е много рядко. обикновено са на по 300 000 и нагоре. друг е въпроса, както са писали, че ако има пикел, колата е напълно обслужена и нямате ядове :)

fred
12-03-2009, 21:06
По тая логика излиза че всички са с върнати километри, защото, аз пък почти не съм виждал коли, независимо от марката, да е на повече от 220 хиляди да речем, ако ще и от Афганистан да е внесена.
А ако е автобус на 15 години трябва да е над 1 500 000, понеже тях ги карат повече от колите,
Ако някой си кара колата ежедневно, 365 дни в годината по 30 км на ден, за една година ще навърти към 10 950 км, но всеки ден и събота и неделя, на Коледа, Велик ден и т.н, това не е малко, но прави 110 хиляди за 10 години, не че не може разбира се да кара и повече, ама не всички дремят непрекъснато в колите си.С други думи мисля, че коли има на всякакви километри.
А темата бе дали може да се видят реалните километри или не

digitalundgrd
12-03-2009, 21:20
Ферарист, гледам ще идваш на Велинград...Ще имаш ли възможност там на място да ми провериш колицата на колко РЕАЛНИ км е, че ми е много интересно, особено след като се наложи да я ремонтирам основно... :) Купих я на около 110 000 км...по километраж...

raffaello
12-03-2009, 21:58
винаги има изключения за това дали една кола е на много или на реални километри
преди години самият аз се занимавах с внос на автомобили от Германия, винаги на ход по една кола, купувах ги от частни обяви - от собствениците им, колите бяха на по 7-8-9 години и не съм имал кола на повече от 150-160 000 км
само една единствена беше на 230000
повечето бяха от първия или втория собственик, и за километрите се подписваха за РЕАЛНИ, а и взимах документацията им на минатите TUV и DEKRA, а там са описани и километрите при прегледа
още нещо, моята Алфа я купих преди 2 години, беше на 96000 км, взех си я от София, внос от Италия, като я закарах при майсторите, те се очароваха че е толкова запазена
за 2 години съм минал с нея 7000 км, имам и друга кола и алфето го карам само за по няколко месеца в годината, така че винаги е възможно да има изключение за пробега
дори ми е много любопитно да видя на алфадиага колко ще покаже, ако има някои от Бургас нека каже, ще си платя за да я видим на колко е

Novachev
12-03-2009, 22:07
винаги има изключения за това дали една кола е на много или на реални километри
преди години самият аз се занимавах с внос на автомобили от Германия, винаги на ход по една кола, купувах ги от частни обяви - от собствениците им, колите бяха на по 7-8-9 години и не съм имал кола на повече от 150-160 000 км
само една единствена беше на 230000
повечето бяха от първия или втория собственик, и за километрите се подписваха за РЕАЛНИ, а и взимах документацията им на минатите TUV и DEKRA, а там са описани и километрите при прегледа
още нещо, моята Алфа я купих преди 2 години, беше на 96000 км, взех си я от София, внос от Италия, като я закарах при майсторите, те се очароваха че е толкова запазена
за 2 години съм минал с нея 7000 км, имам и друга кола и алфето го карам само за по няколко месеца в годината, така че винаги е възможно да има изключение за пробега
дори ми е много любопитно да видя на алфадиага колко ще покаже, ако има някои от Бургас нека каже, ще си платя за да я видим на колко е
Ако си навит на другата среща ще закачим Алфадиага и ще видим дали е на тези километри.

vankata_ll
12-03-2009, 22:30
Да питам информативно, макар и в грешния раздел, на 146 могат ли да се проверят по този начин километрите или това е само за 156 и нагоре?

R-156
22-03-2009, 15:23
Колеги къде в Пловдивско мога да видя реалните на мойта :go:

ФЕРАРИСТ
22-03-2009, 15:26
При някой с Алфадиаг......

assassin's
22-03-2009, 18:17
колега Ферарист!ади и аз да се наредя да попитам за моята може ли едно око да я видим на колко по 100 хиляди е!!!!???

ФЕРАРИСТ
22-03-2009, 19:01
Ми може бе - Димчо Стаев 54

fred
22-03-2009, 19:28
А после споделете резултатите, ако желаете :busted_cop:

Петър Павлов
27-03-2009, 18:31
Общата практика е, когато се внасят автомобили в България, да се внасят по-тънките оферти, тоест коли на много километри. И понеже никой не иска колата, която купува, да е на 300000+ км, джамбазите ги въртят. Почти винаги, с повече или по-малко, зависи колко е запазена на външен вид. И така кола на 10 г. идва от германия на 100000 км, а там средния километраж на такава кола е 200-300к. Виждал съм как идва автовоз с БМВ-та и на ВСИЧКИ им се превърта километража.

Когато купувах моята, гледах няколко оферти на коли от 2005 г., 70-80000 км, износени като за 200000+ км., пълен боклук. Трудно е тук да се попадне на кола внос с реални км и запазена. Трябва си много късмет. Но какво да очакваме, като искаме за малко пари хубава кола...

ФЕРАРИСТ
27-03-2009, 20:53
колега Ферарист!ади и аз да се наредя да попитам за моята може ли едно око да я видим на колко по 100 хиляди е!!!!???

Дами и господа, колата на тоя колега е първата от може би 30-те коли регистрирани в БГ и закачени от мен на диага, която имаше реални километри......

digitalundgrd
27-03-2009, 20:58
Братле айде като идваш в Сф ми пиши Лс да видим и мойта на колко е и да ти платя накладките :)

ФЕРАРИСТ
27-03-2009, 21:03
Е в СФ съм до понеделник сутринта, но кабела не си нося......пък за накладките само ще почерпиш.....неделя ако си свободен.....

Bobo
28-03-2009, 02:57
Дами и господа, колата на тоя колега е първата от може би 30-те коли регистрирани в БГ и закачени от мен на диага, която имаше реални километри......

Аз имам доста на реални километри ;) Че даже имам една на 25 000 156-ца от италия :sniping: Просто беше карана служебна в някъв огромен дилър и даже не беше регистрирана там аз лично гледах много тъпо :gruebel: Се едно тия дет ги гледате нерегистрирани вътре в летищата ;)

oem
28-03-2009, 09:40
Е в СФ съм до понеделник сутринта, но кабела не си нося......пък за накладките само ще почерпиш.....неделя ако си свободен.....

Абе Ники. Как ги познаваш на колко км са? При мен на АлфаДиаг-а на одометър винаги ми показва едни и същи километри. А нали я карам тая кола? Винаги показва 164724 или нещо подобно. А на таблото са ми малко над 130 000

ФЕРАРИСТ
28-03-2009, 22:30
Аз имам доста на реални километри
Имаш по голямо текучество.....

ФЕРАРИСТ
28-03-2009, 22:31
Абе Ники. Как ги познаваш на колко км са? При мен на АлфаДиаг-а на одометър винаги ми показва едни и същи километри. А нали я карам тая кола? Винаги показва 164724 или нещо подобно. А на таблото са ми малко над 130 000
На одометър ласт реурайтинг какво ти пише, както и на програминг дейта на екуто - това е на първата страница.....

oem
03-04-2009, 13:19
На одометър ласт реурайтинг какво ти пише, както и на програминг дейта на екуто - това е на първата страница.....

На ласт реурайтинг винаги са ми същите километрите както и на одометър. А на програминг дата 98-ма година. Но и на одометър и на ласт реурайтинг май показваше различни километри, но винаги едни и съши. Не се променят. И на двата се повече от това което ми показва на таблото. Единствено с Галлето като я закача си ми показва тези км които пише на километража.

ФЕРАРИСТ
03-04-2009, 13:24
На ласт реурайтинг винаги са ми същите километрите както и на одометър. А на програминг дата 98-ма година. Но и на одометър и на ласт реурайтинг май показваше различни километри, но винаги едни и съши. Не се променят. И на двата се повече от това което ми показва на таблото. Единствено с Галлето като я закача си ми показва тези км които пише на километража.
Ако не се променят не знам какво да ти кажа.....

oem
03-04-2009, 13:35
Ако не се променят не знам какво да ти кажа.....

Не, все така си седят :)

Mury
03-04-2009, 13:44
Аз имам доста на реални километри ;) Че даже имам една на 25 000 156-ца от италия :sniping: Просто беше карана служебна в някъв огромен дилър и даже не беше регистрирана там аз лично гледах много тъпо :gruebel: Се едно тия дет ги гледате нерегистрирани вътре в летищата ;)

Да не гвовриме за рекорда на Алфа 147 ЖТД при Бобо-855 000,на километраж 130 000:hehe::hehe::hehe:

ancho
03-04-2009, 14:50
Да не гвовриме за рекорда на Алфа 147 ЖТД при Бобо-855 000,на километраж 130 000:hehe::hehe::hehe:

Олелелеле, от една страна браво на ЖТД-то че е праснало близо милион, ама не ми се мисли какво му е било на собственика и като е разбрал това :frown: . Ама как са я взимали незнам, то неможе 1милион да не и личи :frown:

Иначе на мойта случайно видях един етикет, върху който е имало друг, но е махнат и се разчита горе доло нещо: 2003год.демек на 5-6години е била на 80к. и е сипано Кастрол, а сега още 5-6год. след това излиза че е минала още 60к. Незнам не ми се струва много невъзможно, ама ми е интересно, искам и аз на тоя уред :lupe:

Mury
03-04-2009, 15:17
Олелелеле, от една страна браво на ЖТД-то че е праснало близо милион, ама не ми се мисли какво му е било на собственика и като е разбрал това :frown: . Ама как са я взимали незнам, то неможе 1милион да не и личи :frown:

Иначе на мойта случайно видях един етикет, върху който е имало друг, но е махнат и се разчита горе доло нещо: 2003год.демек на 5-6години е била на 80к. и е сипано Кастрол, а сега още 5-6год. след това излиза че е минала още 60к. Незнам не ми се струва много невъзможно, ама ми е интересно, искам и аз на тоя уред :lupe:

Абе може и да не личи,то освен това го бяха излъгали некви джамбази,че колата е 2004/съответно бяха трили цифричките от прозорците,беше удряна челно,и т.н.,иначе като цяло колата изглеждаше добре,а и му я беха продали за 15 000 лв.:hehe::hehe::hehe:

simeon123
07-04-2009, 13:52
В Германия за пипане на км. закона предвижда от 3-5 години затвор.
Така е прав си, НО влез в немска търсачка или google.de и напиши "tachojustierung" виж, какво или колко сте ти излезе. Да не мислиш, че турските или арабските джамбази пасът трева. На всякъде се връщат километрите. Друг е въпроса до колко се следи това от властите и до колко се санкционира. Моя личен опит с Германия е, че се базикат километрите само на коли за експорт, Но въприки върнатите километри на договора за покупко- продажба фигурират оригиналните км. Сомо че този договор едва ли сте ти го покаже някой автоджамбаз

nikolaaaay
07-04-2009, 14:23
Доколкото зная, в Германия, ако се докаже че км. са връщани, си взимаш адвокат и връщаш колата, те ти връщат парите.

fred
07-04-2009, 14:27
Абе тая Германия няма нищо общо с Германия преди 40 години, това са някакви стари спомени
Вижте какво пише тука, питат си и там здраво, друг въпрос е че ако не е отразено в документа можеш да върнеш колата, ама като знам българина, колко се занивама с адвокати...., ако беше така КАТаджиите щяха да са умрели от глад



"Не считайте също, че примерно в Германия, няма да направят опит да ви залъжат, макар и по по-фин начин от нашите търговци. Там автокъщите се държат от малцинства или германци с не особено висок интелект. При това продаваните коли са обикновено без номера и не може да ги изпробвате в движение дори на 100 метра. В Германия връщането на километража е също законно, въпреки че трябва да се отрази в документите. Установено е, че се практикува често и незаконно. Разликата е, че там превъртането се прави примерно на всяка трета и то по-скъпа кола, защото услугата е 100 евро, докато у нас се прави почти на всяка кола срещу "твърда цена" от обикалящите из Горубляне специалисти срещу 25лв..-.."

пълният текст тук

http://cars.bghot.com/

digitalundgrd
07-04-2009, 15:37
Ама наивно е да купуваш колата по това какво пише на километража...Като цяло външния вид, салона, скоростния лост, педалите, воланът издават истинските километри на колата...
Лично аз предпочитам кола на 300 000км със сменяни редовно консумативи и отремонтирани проблемни "зони" с качествени части, от колкото кола на 60 000км, която е още с първото си масло от завода, но пък иначе лъскава на външен вид...
Един път я сърбах тая попара...та вече си знам, че салон и боя кола не купуват...

fred
07-04-2009, 23:49
Така е и да чукаш на дърво да имаш късмет, всичко друго е боза:Bolt:,

Mury
08-04-2009, 10:48
Доколкото зная, в Германия, ако се докаже че км. са връщани, си взимаш адвокат и връщаш колата, те ти връщат парите.

Така е,ма проблема е че километража го връщат наще джамбази.Единствения шанс е да отидеш сам да си я докараш:evil::evil::evil:В Швейцария е същото положение,ма там и хората са с друг манталитет,и въобще не мислят за тези неща,даже 90% от колите в Швейцария се продват с 2 комплекта гуми с джанти,ма докат стигне до БГ вече са с един:shoot::shoot::shoot:

lubo_red
08-04-2009, 10:50
Така е,ма проблема е че километража го връщат наще джамбази.Единствения шанс е да отидеш сам да си я докараш:evil::evil::evil:В Швейцария е същото положение,ма там и хората са с друг манталитет,и въобще не мислят за тези неща,даже 90% от колите в Швейцария се продват с 2 комплекта гуми с джанти,ма докат стигне до БГ вече са с един:shoot::shoot::shoot:
даже и без един:shoot:

fred
08-04-2009, 14:00
Ама наивно е да купуваш колата по това какво пише на километража...Като цяло външния вид, салона, скоростния лост, педалите, воланът издават истинските километри на колата...
Лично аз предпочитам кола на 300 000км със сменяни редовно консумативи и отремонтирани проблемни "зони" с качествени части, от колкото кола на 60 000км, която е още с първото си масло от завода, но пък иначе лъскава на външен вид...
Един път я сърбах тая попара...та вече си знам, че салон и боя кола не купуват...

Точно така е