PDA

View Full Version : Интересува ме кой е с фланци на неговата 156-ширина на фланец и гума, впечатления.



adv_petrov
12-03-2009, 14:29
Значи, прерових търсачката преди да пусна тая тема, само не съм сигурен дали е за тоя раздел, но понеже е само за 156, я пускам тук. Та имам един специфичен въпрос:
Карам 15’ джанти на алфа 5/98 - отпред с гуми 205/60/R15 а отзад 205/65/R15 (и не ми жули отзад никъде!!!). За по-стойкаджийска визия/стабилност, като гледам разстоянието между гумите и калниците бих искал да си изработя и сложа метални дистанциращи фланци (напр.10 mm) с втулки за 4те колела, като ги разпробия равномерно по подобие на моделите на МОМО с цел олекотяването им (имам материала, машините, и т.н, после само болтове ще си купя) затова ме интересува кой от вас има сложени дистанциращи фланци на неговата Алфа 156, колко широки са и съответно на какъв размер гуми са сложени и най-накрая има ли жулене в съответния случай (особено на задните колелета, където е по-малко разстоянието от гума до калник) и т.н. Последното питам защото, ако а например карам 195/R15 и ако сложа 10 мм фланци (какъвто размер съм се насочил), малко се обезмисля работата-по-добре да си взема 205 размер гума... Предварително благодаря за информацията, която ще ми даде представа как да постъпя. Само ще помоля да е стегната – брой фланци, дебелина, размер на гума и джанта, впечатления и т.н, за да си направя изводите. Ако пък някой извади и снимки отблизо да видя нагледно, ще съм благодарен. :)

136
13-03-2009, 11:14
Сложи си 16 ки , Ще изглежда много по добре. Зимните са ми 15 ,разликата е голяма не само във визията ,а и в стабилноста на колата.

toshko69
13-03-2009, 20:54
Както казва колегата по добре си сложи джанти с по голямо ЕТ,аз си сложих 17-ки с ЕТ33 и доидоха точно както искаш.Колкото по малко е ЕТ-то джантата влиза на вътре,а по голямо на вън.

mochko1
13-03-2009, 21:08
Колкото по малко е ЕТ-то джантата влиза на вътре,а по голямо на вън.

Обратното е колега ;)

toshko69
16-03-2009, 09:57
да,вярно обратното е,къде съм мислил като съм писал и аз не знам

adv_petrov
16-03-2009, 22:11
Значи, за да не пускам нова тема, да се оплача - в петък както си карам, се чупи биела, пръска блока - и в картера гледам туршия....на 2 седмици кола, прегледах всичко дето можеше да се прегледа по тая кола, и мн ясно, не съм отварял двигателя, минах към 800 км без проблем, и изведнъж... със 170 бръмча, почна да спада мощността и угасна. Изчаках 5 мин, запалих пак, почна да се чува чукане като ЮМЗ на добруджански студ, минах така 2-3 км докато хвана отбивка на магистралата и дотам... Теглихме се 60 км на изгасена кола и сега като видях каква леш е вътре ще обикалям утре да търся друг блок с буталата, сегменти и т.н. Майстора ми вика че главата няма да сменяме. Имал съм сума ти коли ама за късмет ли никога не съм сменял двигател и идея си нямам какво ще трябва да правя сега, ама да видим.Жал ми е за колата че е хубава, ама...

ФЕРАРИСТ
16-03-2009, 22:14
Значи, за да не пускам нова тема, да се оплача - в петък както си карам, се чупи биела, пръска блока - и в картера гледам туршия....на 2 седмици кола, прегледах всичко дето можеше да се прегледа по тая кола, и мн ясно, не съм отварял двигателя, минах към 800 км без проблем, и изведнъж... със 170 бръмча, почна да спада мощността и угасна. Изчаках 5 мин, запалих пак, почна да се чува чукане като ЮМЗ на добруджански студ, минах така 2-3 км докато хвана отбивка на магистралата и дотам... Теглихме се 60 км на изгасена кола и сега като видях каква леш е вътре ще обикалям утре да търся друг блок с буталата, сегменти и т.н. Майстора ми вика че главата няма да сменяме. Имал съм сума ти коли ама за късмет ли никога не съм сменял двигател и идея си нямам какво ще трябва да правя сега, ама да видим.Жал ми е за колата че е хубава, ама...
Свари ли поне секс да правиш в нея, че беше обявил че е на дневен ред......иначе терсене е това, ей така излиза лошото име на ТС двигателите......

adv_petrov
16-03-2009, 23:10
ооо,да-в това отношение съм горд с алфата, няма такъв дразнител и много ми се кефят заради нея, и затова се надявам да се оправи без да даде някой друг проблем впоследствие... Ами един приятел ми каза че при голяма скорост при тия мотори имало обедняване на сместа подари софтуерен проблем, ама колко е вярно... Аз си мисля че стана заради маслото, беше малко над минимума преди да тръгна, но не разбирам много все пак.

digitalundgrd
16-03-2009, 23:26
Абе не знам дали е заради маслото, но според мен е изписано много по темата....Нормално е при високи обороти и продължителното им поддържане, ако колата е без чип да "роди", както е станало и при теб.

alvanovo
17-03-2009, 04:04
Абе не знам дали е заради маслото, но според мен е изписано много по темата....Нормално е при високи обороти и продължителното им поддържане, ако колата е без чип да "роди", както е станало и при теб.


затова сега си слагам манометър и тирмометър на маслото
обаче все пак 170 км/ч не е висока скорост за този мотор
колко време я поддържа? как се случи?

lubo_red
17-03-2009, 09:18
затова сега си слагам манометър и тирмометър на маслото
обаче все пак 170 км/ч не е висока скорост за този мотор
колко време я поддържа? как се случи?
слаби са биелите на алфите и може да се случи на всеки,важно е да я усетиш на време и да не я караш докато не ги смениш

adv_petrov
17-03-2009, 12:26
Ами първо от София до Варна си дойде перфектно, на магистралата даже си я натисках 150-160, 500 км се държеше перфектно, даже ми даде много нисък разход на гориво, което бе приятна изненада (понеже имам ланча Z 2.0i 147 коня турбо бензин и ми гълта 10). Бързо набира, подържа мощност и изпреварването е песен. Въртях 1 седмица във Варна, никакви проблеми. Та като стъпих за насам на магистралата, 160-180, 140, после пак 160, там някъде, никакви проблеми, движих се около половин час и окоtо постоянно на температурата на маслото. И изведнъж почна да маналя мощност, спря и така. Като отворихме двигателя и отдолу картера, и отгоре, навсякъде силикон, ама мъжката (знам че слагат черен заводски, ама то някой се е олял). Значи е преправяно нещо колкото да се продаде. В момента се разваля главата да видим по нея дали има проблем и нужда за пилене. Ще прегледаме всичко и ще я оставим готова да чака двигател от Германия. До 2 седмици се надявам да я оправим, че ми се реве и нямам желание за нищо-хубава кола е и си заслужава.

Nikiboy
18-03-2009, 00:01
Абе човека нали беше питал за фланци, кво му стана с темичката...

toshko69
18-03-2009, 19:41
първо за фланците /трябва да ги правиш на координат/защото в противен случай бие на умиране,но си поддържам мнението че с джанта ще е по добре.За проблема с мотора имало да става закърпена е за продаване както сам каза УСПЕХ в ремонта и много безаварийни километри след това

AttilaSL
08-12-2013, 22:37
Колеги,мисля да сложа фланци 10мм на четирите колела,понеже си нямам идея ме интересуват плюсове и минуси от интервенцията.Аз търся предимно външен вид,с 17-ки съм стандартният размер гуми.
Става въпрос за ето тези:http://www.ebay.co.uk/itm/ALLOY-WHEEL-SPACERS-4-X-10MM-SHIMS-SPACER-UNIVERSAL-4-AND-5-STUD-FIT-/300806487563?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Wheels_tyre _Trims_Trims_ET&fits=Car+Make%3AAlfa+Romeo|Model%3A156&hash=item460976be0b

dimitar_vd62
08-12-2013, 22:51
Ми тва са универсални фланци, не знам как ще се отрази на баланса на колелото поради многото несиметрични отвори.Защо не дадеш на някой стругар да ти направи.Карал дъм правени на друга кола до 140 не съм имал проблеми.Понече не съм пробвал щото не можеше.:-D

AttilaSL
08-12-2013, 23:30
Ми то и на Момо универсалните са същия чешит,нямам си идея за баланса.А усещането какво е,разликата?

stelt
09-12-2013, 10:26
Едва ли ще усетиш разлика. Както ти каза Митака, най много ако не се центроват добре джантите - ще се получи дисбаланс.

AttilaSL
09-12-2013, 11:23
По-добре никаква разлика отколкото отрицателна :) ,както писах аз търся само визуален ефект.Ако някой има наблюдение кой размер е по-добре 10мм,15мм или 20мм също ще ми е полезно.

barash
09-12-2013, 11:45
Колега би ли споделил с какво ет' са ти джантите?
Така когато слагаш фланци по дебели от 4,5 мм работата е по сериозна,
самите фланци трябва да имат ръб на който да легне главината и съответно да легне и джантата.
Иначе както е казал колегата,ще се получава дизбаланс след определена скорост.
И има по-голяма вероятност да трошиш лагерглавините,аз карам със 17'ки лято и зима с 2'а различни комплекта,
при едните ет-е 35 там работата спи,а при другите ет-е 42 там ве1е ползвам 3,5 мм фланци(бяха 5мм но джантата едва лягаше на главината)

AttilaSL
09-12-2013, 12:22
С ето такива съм,ЕТ-то мисля че е 35

ФЕРАРИСТ
09-12-2013, 21:07
Принципно по мое мнение слагането на повече от 10мм фланци на 156ца е даже и кофти за геометрията на окачването, особенно ако е комбинирано с джанти с кофти ЕТ.....особенно и ако колата е снижена със спортни пружини.........