PDA

View Full Version : Въпрос за включване на чейнджър



Danio
12-03-2009, 23:09
Въпросът ми е следният: Каква според вас е разликата между продукт 1 на тази страница ( http://www.tme.eu/bg/katalog/interfejsi-aux_100608/#id_category%3D100608%26) и продукт 9?Дали е задължително присъствието на черният конектор или може да се мине и без него ,тъй като разликата в цената е значителна ,а на мен ми е все ено дали ще имам входове за SD карта и USB при условие ,че имам малко мп3 плеърче което мага да ползвам само за колата така или иначе!
Благодаря предварително!

НАСОО
13-03-2009, 14:27
първото ти е адаптор, разбирай преходник от 8пин на чинчове или 3,5жак. Същото може да си го направиш без пари, от един кабел от слушалки или хендсфрии, ако ще пускаш от телефон. Само трябва да си свалиш схемата с изводите на касетофона и да видиш кои пинове са външен вход - aux.
второто е чейджър емулатор, като гледам аналог на http://www.xcarlink.bg/ и ти дава възможност да си ползваш функциите на радиото, компчетата от волана, не ти висят разни джаджи, да ги търсиш у тъмното къде са и кво си пуснал и т.н.

stani4a
13-03-2009, 16:00
второто е чейджър емулатор, като гледам аналог на http://www.xcarlink.bg/ и ти дава възможност да си ползваш функциите на радиото, компчетата от волана, не ти висят разни джаджи, да ги търсиш у тъмното къде са и кво си пуснал и т.н.

само дето е на половин цена!!!

НАСОО
13-03-2009, 17:01
по скоро на цената на xcarlink от ибей

Danio
13-03-2009, 17:31
Въпроса ми е дали ако си купя преходния кабел и мп3 плеъра е организиран на папки с имена CD01...CD12 както пише в указанията на Xcarlink ще стане номера.Дали самото устройство на Xcarlink емулира системата или е без никакво значение и всичко зависи само от кабела и правилната организация на файловете.

Dodo 155
13-03-2009, 20:51
Въпроса ми е дали ако си купя преходния кабел и мп3 плеъра е организиран на папки с имена CD01...CD12 както пише в указанията на Xcarlink ще стане номера.Дали самото устройство на Xcarlink емулира системата или е без никакво значение и всичко зависи само от кабела и правилната организация на файловете.
Не, самото устройство емулира юнита и той се "държи" като чейнджър.
Подреждането на папките е такова, колкото CD-та може да поддържа чейнджъра - фабрично.
Ако поддръжа 10, то значи максимума е 10 папки.
Този кабел е пълен майтап.
Един подобен, за щастие ми струваше 15 лв., събира прах някъде в къщи.

Danio
14-03-2009, 11:44
Колега Dodo 155 мерси много за информацията.Сега остава като вариант да събирам пари и да взема Xcarlink ,колкото и да не ми се дават такива пари!!!

Dodo 155
14-03-2009, 12:45
Колега Dodo 155 мерси много за информацията.Сега остава като вариант да събирам пари и да взема Xcarlink ,колкото и да не ми се дават такива пари!!!
Ами вземи си от посочения сайт, цената е на 1/2 от тази в БГ.

trace
16-11-2009, 20:12
Някой може ли да пусне схема на ка6ела за аудио вход.
6ях я намерил в нета ама не си запаметих сайта и сега не мога да го намеря отново. Имам схемата за касетофона на Фиат 6раво и все си мисля, че е същата ама знам ли. И някой може ли да каже качеството как е - искам да си пускам мп3 от навигацията (външна)?