PDA

View Full Version : Какво е необходимо да се смени на нова Alfa 156



tanatana
14-03-2009, 18:41
Здравейте
/ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
Върви много добре
Какво е необходимо да сменя?

krasy k
14-03-2009, 18:45
Ремъци,ролки,филтри,масло,антифриз-това "на първо четене".
Внимавай къде ще ги сменяш!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Има ужасни квартални майстори и сервизи.

RaZZoR
14-03-2009, 18:59
:)Така както си озаглавил темата:"нова алфа 156" си мисля че не е нужно да сменяш нищо,но все пак колегата краси к е прав!И найстина внимавай каде ще сменяш ангренажа и дали тези в сервиза имат нужните инструменти за ремонта!успех

krasy k
14-03-2009, 19:06
Кажи къде се намираш,за да те ориентират къде да отидеш за това обслужване. Наистина внимавай да не се набуташ в някой уж фирмен или оторизиран сервиз и после да гледаш филм на ужасите..... Запомни - първо чети тук,питай,слушай "старите кучета" и ще имаш пари за бензин....

Sam76
14-03-2009, 19:24
Здравейте
/ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
Върви много добре
Какво е необходимо да сменя?

Двигателят.

raffaello
14-03-2009, 19:31
Двигателят.
е не отчайвай колегата
бих те посъветвал да смениш и свещите, те са 4 малки и 4 големи, едва ли са сменяни скоро на тази която си купил

fein86
14-03-2009, 19:49
Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), ако свещите ти не прекъсват нещо (някоя свещ или кабел ако не са зле)и колата си работи добре, пак не ги сменяй!!! Задължителното начално сервизиране на една кола е основно в ремъци, масло и филтри(освен ако и нещо друго не е зле), иначе после и ти ще плюеш, че нема толко скъпа поддръжка на кола!!! Ролки, свещи, дебитомери, ламбда и т.н. се сменят като се прецакат, иначе докато работят ако ги сменяш, никога няма да ти излезе сметката с тая кола!!!:yes:

Нещо много важно, което съм пропуснал - прегледай си накладките и дисковете, щото колкото и да ти е добре колата, зле ли са ти спирачките, значи нищо не правиш!!!

old alfist
14-03-2009, 21:17
Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), ако свещите ти не прекъсват нещо (някоя свещ или кабел ако не са зле)и колата си работи добре, пак не ги сменяй!!! Задължителното начално сервизиране на една кола е основно в ремъци, масло и филтри(освен ако и нещо друго не е зле), иначе после и ти ще плюеш, че нема толко скъпа поддръжка на кола!!! Ролки, свещи, дебитомери, ламбда и т.н. се сменят като се прецакат, иначе докато работят ако ги сменяш, никога няма да ти излезе сметката с тая кола!!!:yes:

Нещо много важно, което съм пропуснал - прегледай си накладките и дисковете, щото колкото и да ти е добре колата, зле ли са ти спирачките, значи нищо не правиш!!!
Това дето го пишеш за ролките не съм много съгласен с теб.

Dodo 155
14-03-2009, 21:50
Това дето го пишеш за ролките не съм много съгласен с теб.
Да, и аз!
Все едно да смениш дискове и да оставиш старите накладки :dyrvo_v_kenefa:

tanatana
15-03-2009, 10:10
Благодаря за съветите, разбрах и за евтините квартални "майстори"
Първо ще сменя ремък, филтри и малсо
от Казанлък съм

vankata_ll
15-03-2009, 10:46
Дори и сега ролките да са наред ще кара с тях още 50 000 км. Не ми се вярва да имат живот два пъти по-дълъг от предвидения. И после ако, в най-добрия случай, някоя от тях предупреди, че си отива, ще се натовари 120лв и нагоре само за труд за смяната. Аз бих си помислил.

krasy k
15-03-2009, 11:56
Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), .............

Да ,обслужването е около 500лв /и повече/,но това е по-добре от проблеми по пътя и от страшни ремонти за хиляди лв..
Вярно,ще спестиш около100-150 лв като не ги смениш , но риска е голям.СМЕНИ СИ РОЛКИТЕ , че който не е късал ремък от блокирала ролка той незнае за какъв филм на ужасите става въпрос....Ролката няма как да я познаеш дали й е дошло време за смяна,а повярвай - ужасно е като блокира и скъсаш ремъка....
Относно коментара ,че е скъпо обслужването си прав , но той си е избрал кола от автокъща.Ако я беше взел от форума ще бъде обслужена и излиза по-евтина като "теглиш чертата" за колко си я взел + колко си дал за обслужване/а лошия вариянт и ремонт на скрити проблеми/ + регистрации,такси.....

zimin
29-03-2009, 19:51
Колега,смени си ролки ремъци ,масла и филтри задължително.Ако трака (работи като дизел :Д ) оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. (спестяваш от труд след това) .. За на4ало това направи.. на мен ми взеха 683 лв за това вси4ко .. 4асти и труд.. ама колегите са прави .. ВНИМАВАЙ КЪДЕ ХОДИШ и кой пипа колата .. съвет от мен гледай познат или с познат да идеш ина4е лошо ..



имаше предвид вариатора нали?! --- "оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. "

не пести от ролки и ремъци,колкото и добре да изглеждат! по добре ги смени да ти е мирно на главата :fish:

krasy k
29-03-2009, 20:53
имаше предвид вариатора нали?! --- "оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. "

:fish:

НЕ !

Дебитомер - представлява част от тръба с монтиран на нея сензор.Погледни тръбата която излиза от въздушния филтър На едно място ще видиш че е включен кабел с букса Това място представлява чест от тръба и на нея е монтиран този датчик който стърчи вътре в отвора на тръбата.

Едно момче продава дебитомер и е качил снимки . Виж в " Продава" - там има тема написана точно така - "Дебитомер" Погледни ги и ще се ориентираш.

SandoOne
29-03-2009, 20:58
Здравейте
/ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
Върви много добре
Какво е необходимо да сменя?

Ангренажен комплект
Масло 10В40 Селеника (Оликрон) мое
Филтри - Маслен Въздушен
Горивния не можеш щото е заедно с помпата
Свещите
И накладките ако е необходимо по принцип отпред са по износени отколкото отзад ....
Другото ако се строши или ако си е за смяна

SandoOne
30-03-2009, 21:57
Опа да ВАРИАТОР исках да кажа :Д в главата ми е дебитомера от няколко дни 4е смятам да стягам вси4ко по моята :) Сорри за грешката :)

Много пара е батко се видиш у чудо Тва е Мерцедеса на Италианските ....

SandoOne
30-03-2009, 23:40
Ми виж днеска си купих свещи за 100 лева не са орегинални не са и менте по принцип с прилични цени са 200 и отгоре за кво като и другите ще искарат

Bobo
31-03-2009, 01:45
Ми виж днеска си купих свещи за 100 лева не са орегинални не са и менте по принцип с прилични цени са 200 и отгоре за кво като и другите ще искарат

Я сега кажи колко ще изкарат тия за 100лв и какви са?

qpwo
01-04-2009, 22:54
Много пара е батко се видиш у чудо Тва е Мерцедеса на Италианските ....
Колега недеи сравнява някво си мерцедесче с алфата. :pp: По скоро мерцедесчето е алфата на германските автомобили...:drunk:

Dodo 155
02-04-2009, 00:35
Я сега кажи колко ще изкарат тия за 100лв и какви са?
1 седмица, после ще почернеят и ще вземе от истинските :clapping:

Bobo
02-04-2009, 01:17
1 седмица, после ще почернеят и ще вземе от истинските :clapping:

Аз познавам мазохисти дет са обиколили всички диагностици и се чудат що им харчат колите и що не вървят пък като им кажеш че карат ментета те гледат умно и викат ма те свещите не требе ли да са черни :shutup: