PDA

View Full Version : Модифициране на волана?



Grizoo
15-03-2009, 12:26
На снимки съм виждал волани за 146ци различни от моя. http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=11718&d=1235561177 - снимката съм я взел от обявата на колегата 145QV
Става въпрос за това като карбон дето е. Има ли някав шанс да се сложи такова и на моя и защото аз нямам такова, а на други имат?

Balagan
15-03-2009, 12:27
Има да като си намериш и закупиш такъв волан...Твоя от пластмасовите ли е ???

svetlinst
15-03-2009, 19:43
Колега, можеш да си закупиш такъв волан обаче не се знае в какво състояние ще е. Моят е същия - кожен с червени конци, но вече доста се е изтрил и седи грозно. А само за парчетата, които приличат на карбонени - мисля че те си вървят заедно с волана и немогат да се свалят.

vankata_ll
15-03-2009, 19:56
Паркираш я в гаража, сваляш и волана, като внимаваш с аърбега, и я даваш някъде да ти го тапицират с каквато кожа искаш. Ще стане екстра от естетическа и зле от финансова гледна точка. Успех

D-I-V-A-K-A
16-03-2009, 14:16
На снимки съм виждал волани за 146ци различни от моя. http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=11718&d=1235561177 - снимката съм я взел от обявата на колегата 145QV
Става въпрос за това като карбон дето е. Има ли някав шанс да се сложи такова и на моя и защото аз нямам такова, а на други имат?

Тези шевове и по-спортният волан принципно вървят с новата TI-ka и лимитираната 145. Повечето 145/146 ги нямат тези екстри ;) Най-лесно е от някъде да си вземеш такъв волан. Претапицирването ще ти излезне същите пари и никога няма да се получи същото като оригиналното ;)

vankata_ll
16-03-2009, 14:44
Прав си ... няма да е същото ... ще е по-готино. Не знам колко запазен ще е тоя волан, който ще намери.

chico
16-03-2009, 16:45
Пичове, на мойта таквоз нешо "като карбон" няма - там си е шита кожа отсекъде. Мислата ми е, че ако ше търсите, евентуално требе да е след 97-ма...

ivo_red
16-03-2009, 17:58
Що не си вземеш един хубав спортен волан, вместо да се занимаваш с глупости???

soldier
16-03-2009, 18:05
Що не си вземеш един хубав спортен волан, вместо да се занимаваш с глупости???

Е това не е голф gti на газ :hump:

Balagan
16-03-2009, 18:57
Ха ха ха - вери фъни :D


моята кола е 96 и е с такъф волан просто колите малки двигатели са пласмасови а другите вече са по шукаритетни :) :hump:

archangel
17-03-2009, 09:31
най добре наистина да си вземеш нов спортен волан
а за свалянето на волана.. един приятел така си направи неговия, взеха му за естествената кожа 1 евро на квадратен дециметър и 20 лева труд

ivo_red
17-03-2009, 17:25
Е това не е голф gti на газ :hump:

Баси, не знаех, че momo и OMP правят модели само за голфове. По твойта логика сигурно е некво селско и джанти да си слагаш...

soldier
17-03-2009, 17:52
Баси, не знаех, че momo и OMP правят модели само за голфове. По твойта логика сигурно е некво селско и джанти да си слагаш...

Ми не идеята е че това е спортен волан, а мойта кола не е спортна. Да не говорим, че си губиш еър-бега, който е доста важен.
И няма нищо общо с джантите, защото джанти не могат да ти спасят живота, а волан с еър-бег може.

kolev
17-03-2009, 17:52
Баси, не знаех, че momo и OMP правят модели само за голфове. По твойта логика сигурно е некво селско и джанти да си слагаш...

е, правят и за опели и фордове, не само за фв :tooth:

ivo_red
17-03-2009, 18:51
Е това не е голф gti на газ :hump:


Ми не идеята е че това е спортен волан, а мойта кола не е спортна. Да не говорим, че си губиш еър-бега, който е доста важен.
И няма нищо общо с джантите, защото джанти не могат да ти спасят живота, а волан с еър-бег може.


До някъде имаш основание, но не виждам как това е свързано с голф GTI с газова? Иначе всеки си има своите съобръжения и никой не те кара насила да си слагаш спортен волан, да не говорим, че предложението изобщо не беше към теб, но...

Grizoo
18-03-2009, 15:19
Спортен волан няма да слагам това е сигурно. Явно ще се спра на варианта с претапицирането, понеже невярвам да намеря такъв волан някаде на цена която ме устройва. Явно тия волани вървят с КВ-тата, понеже снимката е взета от такава кола.

stelt
18-03-2009, 20:13
Аз мисля че съм виждал и на дизели такъв волан, вероятно вървят с някакво ниво на оборудване.

svetlinst
19-03-2009, 11:23
Със сигурност вървят с някакво ниво на оборудване или в за висимост от това с какви екстри я е искал първия собственик на колата. Моята кола не е нито КУВЕ нито ТИ нито дизел, а е с кожен волан и ск. лост

П.С. - в сайта, в който въвеждаш ВИН номера, изписва ниво на оборудване. На моята е Медио. Можеш да провериш и на твоята какво е... :thumbup:

Grizoo
20-03-2009, 02:20
Работещ сайт за проверка на ВИН ненамерих :sad:.
Сега обмислям вариант да пообиколя моргите с надеждата да намеря 156ца или 166ца с махагонов волан за да ми се върже с главната конзола която също е махагонена. Мисля, че ще се получи добре. Предполагам няма да има проблем в това да се разменят воланите без да се загуби бег-а?

niki19
28-03-2009, 00:31
Това не е карбон,а перфорирана кожа. Има я и на няколко места на таблото.А за претапициране по миналата година ми взеха 80 лв. за естествена кожа .Не се разбира че е сменяна.Даже момчето ми сложи и червени конци.

AndreyVelikoff
28-03-2009, 06:38
Работещ сайт за проверка на ВИН ненамерих :sad:.
Сега обмислям вариант да пообиколя моргите с надеждата да намеря 156ца или 166ца с махагонов волан за да ми се върже с главната конзола която също е махагонена. Мисля, че ще се получи добре. Предполагам няма да има проблем в това да се разменят воланите без да се загуби бег-а?

Тази процедура и мен ме вълнува. Нека някой да сподели дали е възможно донорство от 156, без да губим възглавницата. Мисля, че наистина ще е много яко с дървен обръч :super:

niki19
13-04-2009, 01:04
Дървеният обръч наистина е много красив,но не е много функционален.Карал съм коли с такива волани ,когато леко ти се запотят ръцете се пързаля. С кожа е по-добре.Но все пак това е въпрос на вкус.

tokata_pz_flex
13-04-2009, 01:12
Аз пък си мислех , че всички ЖТД-та са с такъв волан . Моята е с такъв волан , но пък е с кожен салон ... да не би заради това да е такъв волана ...