PDA

View Full Version : Как трябва да се форсира 2.0 ТС



ancho
15-03-2009, 13:06
Здравейте, почти съм сигурен че не е било нужно да пускам нова тема, но нещо не сам ориентиран с търсачката и не открих съществуващ отговор на моя въпрос. Така, значи вчера гледахме 2 броя 156-ци с 2.0 двигателя. И в двата автомобила ме смути едно и също нещо:след запалването примерно искам да я изфорсирам за да се чуе как работи. Обаче при първото натискане на педала има нещо като дупка, зачудване и претрисане, след това безпроблемно си качва оборотите, но това е от вътре. Отвън се чува нещо като засмукване на въздух и тогава започва да качва оборотите. Та това ми е въпроса, нормално ли е да прави така, защото тази седмица предполагам пак ще се ходи на оглед и искам да знам как стоят нещата .


Благодарности :-P

fein86
15-03-2009, 13:11
Моята лично докато беше здрава, никога не е имала такова зачудване!!! Мисля, че това е конкретен отговор на въпроса ти!!!:-P:picnic:

krasy k
15-03-2009, 13:21
Моята лично докато беше здрава, никога не е имала такова зачудване!!! Мисля, че това е конкретен отговор на въпроса ти!!!:-P:picnic:

А защо да не е скъсан някой въздуховод?Това засмукване....
Или пък дебитомера нещо...
Незнам,нека знаещите да кажат....

ancho
15-03-2009, 14:14
Според собственика на 2рата дебитомера е чисто нов. Интересното е че и на 2та автомобила е едно и също. Незнам дали не е и въпрос на някакви настройки :gruebel: Сега тая седмица живот и здраве ако и следващите набелязани са така, голям смях ще е :D

fein86
15-03-2009, 14:36
Според собственика на 2рата дебитомера е чисто нов. Интересното е че и на 2та автомобила е едно и също. Незнам дали не е и въпрос на някакви настройки :gruebel: Сега тая седмица живот и здраве ако и следващите набелязани са така, голям смях ще е :D

Наистина е странно, защото такова нещо при мен не е имало, затова мисля, че не всичко е както трябва, но нека ако наистина някой се е сблъсквал с това да даде по компетентно мнение!!!

Novachev
15-03-2009, 16:15
Здравейте, почти съм сигурен че не е било нужно да пускам нова тема, но нещо не сам ориентиран с търсачката и не открих съществуващ отговор на моя въпрос. Така, значи вчера гледахме 2 броя 156-ци с 2.0 двигателя. И в двата автомобила ме смути едно и също нещо:след запалването примерно искам да я изфорсирам за да се чуе как работи. Обаче при първото натискане на педала има нещо като дупка, зачудване и претрисане, след това безпроблемно си качва оборотите, но това е от вътре. Отвън се чува нещо като засмукване на въздух и тогава започва да качва оборотите. Та това ми е въпроса, нормално ли е да прави така, защото тази седмица предполагам пак ще се ходи на оглед и искам да знам как стоят нещата .


Благодарности :-P
По рпинцип звука си е такъв по рождение но тярвба да поема и да се форсира без да претриса възможно е леко зачудване но такова че като дадеш газ от вътре в купето да не разбираш че има зачудване но ако всичко е наред няма зачудване .

qpwo
15-03-2009, 16:27
Ами на и моята е така, само че дори по някои път дори въобще неиска да се изфорсира и стоиш с натиснат педал до дупка и се оглеждаш тъпо... Мисля си дали не е лимбдата , но незнам...

zimin
15-03-2009, 16:27
палиш гасиш палиш пак и трябва или да е изчезнало или поне да е намаляло,ако при второто палене няма ефект пали 3-ти път.Ако това не действа незнам...моята не смуче въздух,всичко си е ОК и пак го прави...на мен не ми пречи,сутрин паля 2 пъти и огън.

едит: прави го само при студен мотор!?
сменени сам ми свещи,темп.датчик и сякви други лайна и пак така прави.
свиква се

ancho
15-03-2009, 16:33
Еми не съм пробвал да я паля и гася, защото на 2рото палене и и се счупи ключа и отказа да пали. Питах едни приятел, той има такава и каза че това с смученето на въздух го има, но зачудването и претрисането го няма. И въобще сега незнам ако и на другите го има това явление как да се процедира. Проблем ли е, възможно ли е да дава по-големи проблеми и така :S

boian
15-03-2009, 17:03
Този ефект със засмукването на въздух се получава в момента на отваряне на дросела и е нормално да се чува когато си пред мотора, а не в купето. Замислянето при студен мотор е софтуерно решение да се пази двг от натоварване, докато не е достигнал работна температура. В момента, в който стрелката на температурата мръдне на 50градуса трябва да си върви без никакво замисляне, тресене и т.н.

oem
15-03-2009, 18:02
И при мен го има това замисляне. А всичко ми е ново по електрониката и работи добре.

ФЕРАРИСТ
15-03-2009, 18:16
Моето мнение е че такова замисляне не трябва да има, тая дето я суркам временно сега го има това замисляне, като се запали сутрин, отделно че има леко мислене с поемането на газта, като натисна педала(не съм отворил капака и да давам газ от врътката на дросела ръчно) и се получава един момент в който сякаш за десета от секундата колата глъхне, и после поема газта - другите "англичанки" досега не са го правили, оня ден на магистралата я изцедих един път на втора, и веднъж на трета до 6600обм и дебитомера отчете едва 330лч въздух - почти си е заминал......а маркуча след дебитом е като излязъл от завода, плсм колектори също са в перфектно визуално състояние, не мисля че смуче въздух, макар че ако деб е здрав може и това да е причина.....
Друг добър тест според мен е поне минута след като се запали колата, двг се закарва между 2500- 3000 оборота и се почва рязко пускане и натискане на газта - визуално оборотите да са в тоя диапазон, но с резки чуквания по педала - ако двг си поема веднага всяко натискане на педала, значи нещата са добре, ако няма еластичност в оборотите, то някъде нещо куца......
Това е мое мнение, и всеки път ще повтарям че аз не съм автосервиз и просто споделям мойте си наблюдения, всеки е свободен да си изгради сам мнение.....

ancho
15-03-2009, 18:16
И при мен го има това замисляне. А всичко ми е ново по електрониката и работи добре.

А като ти качи температура не се ли оправя :-)

ancho
15-03-2009, 18:20
Моето мнение е че такова замисляне не трябва да има, тая дето я суркам временно сега го има това замисляне, като се запали сутрин, отделно че има леко мислене с поемането на газта, като натисна педала(не съм отворил капака и да давам газ от врътката на дросела ръчно) и се получава един момент в който сякаш за десета от секундата колата глъхне, и после поема газта - другите "англичанки" досега не са го правили, оня ден на магистралата я изцедих един път на втора, и веднъж на трета до 6600обм и дебитомера отчете едва 330лч въздух - почти си е заминал......а маркуча след дебитом е като излязъл от завода, плсм колектори също са в перфектно визуално състояние, не мисля че смуче въздух, макар че ако деб е здрав може и това да е причина.....
Друг добър тест според мен е поне минута след като се запали колата, двг се закарва между 2500- 3000 оборота и се почва рязко пускане и натискане на газта - визуално оборотите да са в тоя диапазон, но с резки чуквания по педала - ако двг си поема веднага всяко натискане на педала, значи нещата са добре, ако няма еластичност в оборотите, то някъде нещо куца......
Това е мое мнение, и всеки път ще повтарям че аз не съм автосервиз и просто споделям мойте си наблюдения, всеки е свободен да си изгради сам мнение.....




Точно това е: като я дигна примерно на 2хил оборота и оттам започна да си играя до 4-5хил няма никакви проблеми, но в началото от хиляда нагоре за част от секундата е това зачудване. Но ако е наистина софтуерна намеса (звучи логично да предпазва двигателя от високи обороти в студен режим) то тогава това си има обяснение.

marti-69
15-03-2009, 19:09
логично е да е така, и на моита го има тва замисляне, но наистина само като е студена

lubo_red
15-03-2009, 19:19
и при мен е така ама знам че е "тръгнал" дебитомера

spe4elist
15-03-2009, 19:24
Този ефект със засмукването на въздух се получава в момента на отваряне на дросела и е нормално да се чува когато си пред мотора, а не в купето. Замислянето при студен мотор е софтуерно решение да се пази двг от натоварване, докато не е достигнал работна температура. В момента, в който стрелката на температурата мръдне на 50градуса трябва да си върви без никакво замисляне, тресене и т.н.

АБСОЛЮТНО ВЯРНО!

ФЕРАРИСТ
15-03-2009, 19:34
логично е да е така, и на моита го има тва замисляне, но наистина само като е студена
Е логично е, но пък на моята например го няма, дебитом е изряден, ся найстина като е студена сякаш е малко по "замислена"(макар че чесно казано въпреки че както казва Боян е логично софтуерно това да е заложено в екуто, аз не го усещам толкова осезаемо, или не поне след 20 сек след студен старт), но после изобщо мисля че не трябва да го има.....
А иначе също е вярно че пред капака се усеща по различен начин, отколкото зад волана.....

oem
15-03-2009, 19:36
А като ти качи температура не се ли оправя :-)

Това замисляне го имам постояно и е само ако от празен ход подам рязко газ. Тогава се чува първо замукването на въздух и след този звук тогава оборотите скачат. На горе след 1500 оборота ако подавам рязко и пускам няма проблеми. Реагира моментално.

Другия проблем е като запаля и веднага тръгна без да я чакам. Без значение студена ли е загряла ли е. Тръгвам и първоте 3, 4 подавания на газ не ще да отлепи както след това. На 1700 и после 2700 една таква се зачудва за момент. Също когато е карана и е загряла. Ако подам леко газ да речем на 3-та и я оставя да си вдигне обороти. когато преминава през 2700 за момент спира да ускорява и после продължава.

Нещо мисля с ТПС-а имам рпоблем, но не съм сигурен, защото и като спирам и ми пропадат оборотите понякога. Играят.

Но пък съм разкапсоловал ТПС-а вендъж и го чистих. И няма видимо нараняване на пистите. Няма и луфт в зъбния механизъм на моторчето. И понеже не съм на 100% сигурен, че е от него не купувам нов.

Може би ако купя нов ТПС всички тези пробхлеми ще изчезнат, но не знам дали е от него наистина и чакам да ми падне от небето някакъква идея, че да го сменя тогава. Или да имам 300 лв излишни та да се чудя къде да ги дам.

ЕДИТ: Нямам проблеми с Дебитомер или с каквито и да е други сензори. Дебитомера отчита равномерно. Графиката е права, няма пропадания и си достига максимума 408 кг/ч. на празен ход 12 кг/ч. Ламбда фактора 1. Свещите бели, демек правилно горене. Мотора в цветущо здраве. Температурни сензори нови. Изобщо всичко изглежда на ред. И си го има това замисляне.

zimin
15-03-2009, 22:25
Сутрин като я запаля и подам газ,започва да глъхне и ако не я отпусна ще загасне,мотора се тресе целия и се чува едно пукане.ТЪЙ!
ако е софтуерно,защо след 2-рото палене не го прави?
ако я оставя да работи 1мин й минава,все пак е мн кофти,не е като да запалиш и да тръгнеш веднага...
Но това да й е кусура! тъка се успокоявам :)

toshko69
15-03-2009, 22:51
моята не съска но и тя се чуди на ниските

ancho
15-03-2009, 23:37
Дефакто един вид да го приемам за нормално :-P

oem
15-03-2009, 23:38
Дефакто един вид да го приемам за нормално :-P

Колега ти не си ли с дизел? Ние какво ти обесниаваме тука? Пише, че си JTD в подписа ти?!?!?!

lubo_red
15-03-2009, 23:49
Колега ти не си ли с дизел? Ние какво ти обесниаваме тука? Пише, че си JTD в подписа ти?!?!?!
:big_whoops:

oem
15-03-2009, 23:52
:big_whoops:

Aaaa чакай ве аз нещо се побърках. Той човека питал за 2.0 ТС точно.

хахахах... бе гледам JTD пък викам брей... кво стана тука сега... :tequilla:

Ъъъъъ... лягам си вече!

ancho
16-03-2009, 08:53
Колега ти не си ли с дизел? Ние какво ти обесниаваме тука? Пише, че си JTD в подписа ти?!?!?!

Дизел е буса, просто съм си писал за ЖТД, но не го гледай.

Питам за бензин, защото мисля да взимам такава, но задължително 2.0 двигател. Това е :grin:

toshko69
16-03-2009, 09:40
правилен избор

spe4elist
16-03-2009, 12:49
Дизел е буса, просто съм си писал за ЖТД, но не го гледай.

Питам за бензин, защото мисля да взимам такава, но задължително 2.0 двигател. Това е :grin:

Няма да сбъркаш :jumping:

Mury
16-03-2009, 13:12
АБСОЛЮТНО ВЯРНО!

Ето го отговора,стига бе хора,дъвкано е хиляда пъти-недейте да се мъчите да преборите софтуера:grin::grin::grin::grin:

shosha
16-03-2009, 13:22
при мен има същотото спъване. ходих на диагностика на двигатела и показа че ламбдсондата ми си е заминала и има логика в това предполагам всички знаем за какво служи този датчик. и скоро ще си копувам тази чудесия която струва 120лв. и ще си покаже дали има разлика

oem
16-03-2009, 13:58
при мен има същотото спъване. ходих на диагностика на двигатела и показа че ламбдсондата ми си е заминала и има логика в това предполагам всички знаем за какво служи този датчик. и скоро ще си копувам тази чудесия която струва 120лв. и ще си покаже дали има разлика

Не е от ламбда сондата колега. Ако сега ти харчи много и върви после ще харчи нормално и ще върви пак толкова, че даже и по-малко.

zimin
16-03-2009, 14:12
при мен има същотото спъване. ходих на диагностика на двигатела и показа че ламбдсондата ми си е заминала и има логика в това предполагам всички знаем за какво служи този датчик. и скоро ще си копувам тази чудесия която струва 120лв. и ще си покаже дали има разлика

и на мен ми излезе същата грешка в сондата,мислех че е от нея,смених я но абсолютно никаква разлика...

bokota
16-03-2009, 14:29
Аз имах такъв проблем,който се оказа,че е от потенциометъра на газта,който с една адаптация се оправя,но може и да е от дебитомера.Откачи го,докато е запалена и обърни внимание дали има голяма промяна в работата на двигателя.

lubo_red
16-03-2009, 14:41
Аз имах такъв проблем,който се оказа,че е от потенциометъра на газта,който с една адаптация се оправя,но може и да е от дебитомера.Откачи го,докато е запалена и обърни внимание дали има голяма промяна в работата на двигателя.
това с дебитомера не действа при всички алфи
на един приятел направо откача когато откачи бухсата,при мене нрма разлика а на диагностика показва че си е тръгнал дебитомера

Novachev
16-03-2009, 16:35
Аз имах такъв проблем,който се оказа,че е от потенциометъра на газта,който с една адаптация се оправя,но може и да е от дебитомера.Откачи го,докато е запалена и обърни внимание дали има голяма промяна в работата на двигателя.

Тоси ТПС може и да е различерн на тази кола ако е преди 2001 а твоята е с електрона газ няма жило (ако не се лъжа) А за дебитомера особенно при по новите може и да не запали изобщо.
а дебитомера е най диобре да се замери в движения и става ясно каква ще е съдбата му.

ancho
16-03-2009, 17:11
Значи горе доло нормално и с качването на температурата трябва да се нормализира.

Сега друго да ви питам. Понеже и в двете гледани не можах да стигна до движение (за едната нямаше смисъл, а другата и се счупи ключа :grin:) и нямам търпение как вървят тези 155к.с. Значи с много големи очаквания съм, смисъл очаквам да върви много и циганските 318ки както и 320Д да не са и проблем. Не че ще се дърпам с нея, но просто съм мн любопитен дали няма да остана с прекалено високи очаквания :go:

oem
16-03-2009, 17:26
Значи горе доло нормално и с качването на температурата трябва да се нормализира.

Сега друго да ви питам. Понеже и в двете гледани не можах да стигна до движение (за едната нямаше смисъл, а другата и се счупи ключа :grin:) и нямам търпение как вървят тези 155к.с. Значи с много големи очаквания съм, смисъл очаквам да върви много и циганските 318ки както и 320Д да не са и проблем. Не че ще се дърпам с нея, но просто съм мн любопитен дали няма да остана с прекалено високи очаквания :go:

318 и 320 бензинките ще ги правиш да си хапят ушите. Дизелите пък изобщо да не се пускаш с тях. 525 tds е като спрял. Аз със 1.8 ги прескачам. Смятай с 2.0 и един чип просто ще са ти точка в огледалото. Задължително чип на тоя мотор, за да не се чупи :) С чипа ще прескачаш и 320ис дето уж е 163 коня. Ако си добро ЗКУ де!

ancho
16-03-2009, 19:44
318 и 320 бензинките ще ги правиш да си хапят ушите. Дизелите пък изобщо да не се пускаш с тях. 525 tds е като спрял. Аз със 1.8 ги прескачам. Смятай с 2.0 и един чип просто ще са ти точка в огледалото. Задължително чип на тоя мотор, за да не се чупи :) С чипа ще прескачаш и 320ис дето уж е 163 коня. Ако си добро ЗКУ де!

Ми да ти кажа мислил съм за чип, ама според мен повече поразии ще вкара отколкото дивиденти :disgust:

oem
16-03-2009, 20:03
Ми да ти кажа мислил съм за чип, ама според мен повече поразии ще вкара отколкото дивиденти :disgust:

Напротив! Прочети малко за чип тунинга.

plamen76
16-03-2009, 21:39
[quote=ancho;439308]Значи горе доло нормално и с качването на температурата трябва да се нормализира.

При мене е точно така нищо че съм с дизел.Първите 5-6минути след като я запаля студена двигателя е много тромав и ускорението е на-половина от нормалното.Сега това изчезна след като температурите се повишиха.И при старите ми коли се наблюдаваше същото нещо:kicking::thumbup:

ancho
17-03-2009, 09:15
Напротив! Прочети малко за чип тунинга.

Еми най малкото заради ускореното износване на двигателя според мен не си заслужава да се прави. Още повече че е кола 2ра ръка и не е ясно на какви километри е, и аз доълнително да я съсипвам-няма смисъл :)

oem
17-03-2009, 09:42
Еми най малкото заради ускореното износване на двигателя според мен не си заслужава да се прави. Още повече че е кола 2ра ръка и не е ясно на какви километри е, и аз доълнително да я съсипвам-няма смисъл :)

Ускорено износване? Няма такова нещо. Просто прочети най-добре какво прави чип тунинга.

Ако ти е тежък крака с чип или без ускореното износване тие в кърпа вързано! :)

ancho
17-03-2009, 16:06
Ускорено износване? Няма такова нещо. Просто прочети най-добре какво прави чип тунинга.

Ако ти е тежък крака с чип или без ускореното износване тие в кърпа вързано! :)

Далеч от тежък е, дори смятам като ми мине мерака да си я карам спокойничко (нека да я взема все пак де :) ) че зашочва и да погорва здраво. Иначе какви стойности достига при чип-а и дали 300кинта вършат работа ?

fred
17-03-2009, 16:16
В раздел продава има обява за чит тунинги, особено важно е чипа да ти е качествен, много зависи кой го слага и т.н., ако си решил във форума има кадърни хора.
Едно от следствията е по бързото износване на съединителя, с около 20% казват спецовете, твърди се, че няма други последствия, но ако колата ти е в ред.

oem
17-03-2009, 16:26
Далеч от тежък е, дори смятам като ми мине мерака да си я карам спокойничко (нека да я взема все пак де :) ) че зашочва и да погорва здраво. Иначе какви стойности достига при чип-а и дали 300кинта вършат работа ?

12 - 15 к.с. от горе и много повече пъргавина в ниските. Ти ще се убедиш, че не мож я изтърпя така в ниските. Много е мудна оригинално.

Novachev
17-03-2009, 16:43
12 - 15 к.с. от горе и много повече пъргавина в ниските. Ти ще се убедиш, че не мож я изтърпя така в ниските. Много е мудна оригинално.

Мислиш ли че наистина са толкова конете щото аз мисля че повече от 5к.с. чип направен за нормален разход не може да вдигне но вървежа наистина се подобрява. Заначи някъде бях описвал какво съм парвил по колата и съм се нареждал с 2,0ТС 156 с кутия от 1,8 вървенето им е еднакво до трета повече не сме ги гонили дърпам един калник при старта о толкова а тази кола дето се дърпах с нея е в добро състояние.
Ако всички приказки за сгъстявания спортни филтри премахване катализатори и чипове отговаряха на това което се пише ърябваше да го дръпна доста повече но даже с тези всички работи едвам съм ги докарал някъде малко над 150к.с.

Fear
17-03-2009, 16:44
Това замисляне го имам постояно и е само ако от празен ход подам рязко газ. Тогава се чува първо замукването на въздух и след този звук тогава оборотите скачат. На горе след 1500 оборота ако подавам рязко и пускам няма проблеми. Реагира моментално.

Другия проблем е като запаля и веднага тръгна без да я чакам. Без значение студена ли е загряла ли е. Тръгвам и първоте 3, 4 подавания на газ не ще да отлепи както след това. На 1700 и после 2700 една таква се зачудва за момент. Също когато е карана и е загряла. Ако подам леко газ да речем на 3-та и я оставя да си вдигне обороти. когато преминава през 2700 за момент спира да ускорява и после продължава.

Нещо мисля с ТПС-а имам рпоблем, но не съм сигурен, защото и като спирам и ми пропадат оборотите понякога. Играят.

Но пък съм разкапсоловал ТПС-а вендъж и го чистих. И няма видимо нараняване на пистите. Няма и луфт в зъбния механизъм на моторчето. И понеже не съм на 100% сигурен, че е от него не купувам нов.

Може би ако купя нов ТПС всички тези пробхлеми ще изчезнат, но не знам дали е от него наистина и чакам да ми падне от небето някакъква идея, че да го сменя тогава. Или да имам 300 лв излишни та да се чудя къде да ги дам.

ЕДИТ: Нямам проблеми с Дебитомер или с каквито и да е други сензори. Дебитомера отчита равномерно. Графиката е права, няма пропадания и си достига максимума 408 кг/ч. на празен ход 12 кг/ч. Ламбда фактора 1. Свещите бели, демек правилно горене. Мотора в цветущо здраве. Температурни сензори нови. Изобщо всичко изглежда на ред. И си го има това замисляне.
На тази тема попаднах случайно, но това, което си написал, все едно си го писал за моята кола.
Изглежда, този проблем често се среща, ама досега еднозначно решение няма.
По чуждите форуми някои от решенията са: Дебитомер, кабели/свещи, ТПС, температурен датчик, ламбда сонда...
При мен всичко без ТПС-а е сменено, само той остава. Надявам се скоро да се заема с това, пък да видим...

ancho
17-03-2009, 17:22
На тази тема попаднах случайно, но това, което си написал, все едно си го писал за моята кола.
Изглежда, този проблем често се среща, ама досега еднозначно решение няма.
По чуждите форуми някои от решенията са: Дебитомер, кабели/свещи, ТПС, температурен датчик.
При мен всичко без ТПС-а е сменено, само той остава. Надявам се скоро да се заема с това, пък да видим...

Ако действително това е проблем и се решава с изброените подмени-то аз тряя да му я сваля на 2000лв. Е*ахти алфата и парите, но наистина е така, едни свещи (не съм сигурен дали за тази бях чел че били по 2 на цилиндър) с кабели , дебитомера и т.н отиват на хилка че и отгоре :dunno:

И друго да питам, ако съвсем случайно няма 2ри ключ колко кинти могат да се бутнат, смятам живот и здраве в четвъртак да се ходи да се взима ?

Fear
17-03-2009, 17:27
Aми колко това е проблем, не е ясно. Ето, оказва се, че доста колеги имат такива или подобни оплаквания.
За мен е проблем, защото обичам всичко да ми е ОК по колата. Иначе се свиква, колата уж си върви и дърпа нормално, но лично мен това замисляне ме дразни и ще направя каквото е необходимо за да го разкарам. :)
Иначе ако трябва да сменяш всички описани неща, цифрата си става сериозна. Но при мен всичко без ТПС-а е сменено, "проблемът" си стои. :dunno:

П.П.
Линкът не работи. ;)

spe4elist
17-03-2009, 17:49
Ако действително това е проблем и се решава с изброените подмени-то аз тряя да му я сваля на 2000лв. Е*ахти алфата и парите, но наистина е така, едни свещи (не съм сигурен дали за тази бях чел че били по 2 на цилиндър) с кабели , дебитомера и т.н отиват на хилка че и отгоре :dunno: ...

Младий ми колега,
всички тез неща , дето си ги изброил, се сменят при всяка новокупена кола втора употреба!
Без значение дал купуваш Алфа, Опел, Фольцуаген ...

Те, Хората, в Италия, тез коли са ги хвърлили, щот са остарели или скапали ... капиш?

ancho
17-03-2009, 19:12
To ще се види в какво състояние е, но ако не е в добро-няма място при мен. И не съм съгласен с това че на всяка кола се сменят тези неща при закупуването и. Освен това не искам да излязат 100неща за смяна които са "уш" нормални и да глътнат пари за още една? Капиш?

lubo_red
17-03-2009, 19:22
To ще се види в какво състояние е, но ако не е в добро-няма място при мен. И не съм съгласен с това че на всяка кола се сменят тези неща при закупуването и. Освен това не искам да излязат 100неща за смяна които са "уш" нормални и да глътнат пари за още една? Капиш?
напълно съм съгласен с тебе:thumbup:

marti-69
17-03-2009, 19:56
318 и 320 бензинките ще ги правиш да си хапят ушите. Дизелите пък изобщо да не се пускаш с тях. 525 tds е като спрял. Аз със 1.8 ги прескачам. Смятай с 2.0 и един чип просто ще са ти точка в огледалото. Задължително чип на тоя мотор, за да не се чупи :) С чипа ще прескачаш и 320ис дето уж е 163 коня. Ако си добро ЗКУ де!

колега аз и без чип ги касам тия че и много други

ancho
18-03-2009, 11:52
Твойта е по-лека :devil: мисля 900кг. А 156-цата е 1250кг :)

Novachev
18-03-2009, 13:29
Твойта е по-лека :devil: мисля 900кг. А 156-цата е 1250кг :)

по лека е но с 30-50 кг ако е QV върви повече заради скоростите щото са по къси

oem
18-03-2009, 13:50
по лека е но с 30-50 кг ако е QV върви повече заради скоростите щото са по къси

Не знам кое върви повече и кое по-малко. 320 ис го бия с калник пред него. 2.0и го бия с половин кола. 1.8 с една кола. е ТДС-а не знам ама с много.

Novachev
18-03-2009, 17:02
Не знам кое върви повече и кое по-малко. 320 ис го бия с калник пред него. 2.0и го бия с половин кола. 1.8 с една кола. е ТДС-а не знам ама с много.
Не си се гонил с 145 QV и за това така приказваш и аз бях много курназ щото с чипосаните 156 2,0 вървях наравно обаче QV-to искаше да ме гази тия коли вървят повече от 156-ците нищо че са на едни килограми и еднакви двигатели.

marti-69
18-03-2009, 18:16
бате не че е моя,имал сам и други коли и сам карал тва онова,ама смея да твардя че на тия Алфи тва купе с тоз двигател просто нямат ражни в класа си.ся то може и да има някви други стрели ама тази комбинация е страхотна,небих я заменил за нищо друго,освен може би по нова, 147

oem
18-03-2009, 19:12
Нищо не съм казал. Казвам просто че 156 1.8 сток е куца. И може да бяга единствено с 1.8 бмв и с тдс-а може би ще се паенти.

Нема нютон-метри. Дет има една приказка "Конските сили продават колата, нютон-метрите я движат". ТДС-а на всяка предавка дръпва и ме настига но му свършва предавката бързо, а аз имам да набирам бая още и точно тогава се изстрелвам. И на следващата пак го гледам как спира да изостава и се закрепва и изведнъж пак изостава и така. Ама турбопечките са така. В ниските тръгват здраво да наемат и съзадават излюзия само, че вървят дефакто.

М/у другото много искам да седна на 2,4 ЖТД да го усетя как върви това животно. Стоково и чипнато.

ancho
18-03-2009, 19:32
Нищо не съм казал. Казвам просто че 156 1.8 сток е куца. И може да бяга единствено с 1.8 бмв и с тдс-а може би ще се паенти.

Нема нютон-метри. Дет има една приказка "Конските сили продават колата, нютон-метрите я движат". ТДС-а на всяка предавка дръпва и ме настига но му свършва предавката бързо, а аз имам да набирам бая още и точно тогава се изстрелвам. И на следващата пак го гледам как спира да изостава и се закрепва и изведнъж пак изостава и така. Ама турбопечките са така. В ниските тръгват здраво да наемат и съзадават излюзия само, че вървят дефакто.

М/у другото много искам да седна на 2,4 ЖТД да го усетя как върви това животно. Стоково и чипнато.


хехех как 143к.с са куци :) , не че имам преки наблюдения де, ама ако това е куцо, то тия по 110-120 тряя да са ненормално зле :)

oem
18-03-2009, 20:00
хехех как 143к.с са куци :) , не че имам преки наблюдения де, ама ако това е куцо, то тия по 110-120 тряя да са ненормално зле :)

На мен ми е слаба.

spe4elist
18-03-2009, 20:49
На мен ми е слаба.

Дааа, веднъж като те захапят петлите - няма пускане и е завинаги :rotfl:

oem
18-03-2009, 21:09
Дааа, веднъж като те захапят петлите - няма пускане и е завинаги :rotfl:

Прав си... каквото и да значи това :)

AlfaMan
18-03-2009, 23:40
To ще се види в какво състояние е, но ако не е в добро-няма място при мен. И не съм съгласен с това че на всяка кола се сменят тези неща при закупуването и. Освен това не искам да излязат 100неща за смяна които са "уш" нормални и да глътнат пари за още една? Капиш?

Напълно си прав! За това се ходи на диагностика, за да се видят как са нещата и се сменя само след като е установено. Иначе задължително освен диагностика на двигателя, трябва да направиш и на ходовата част (независимо, че уж видимо е здрава), защото после може да има "хубави" изненади и да ядеш здраво дръвцето.

ancho
19-03-2009, 21:50
Koлата е взета. Леле направо е жестока :) , немога да и се нарадвам, ненормално готина е и просто съм много ама много щастлив. Ей сега и малко снимки :blush:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=355000&pid=11146969


тези са от обявата, утре ще има авторски :)

Сега имам въпрос. Онзи ден си купих нова хубава топка за скоростния лост и сега искам да я сменя, обаче тази дървената не можах да видя как е хваната, ако някой има идея ще ми помогне много :)


Ааа и ангренажния комплект колко ще ми легне :)

qpwo
19-03-2009, 21:59
Аиде снимки де.............опа видях ги сега...... супер.честито..

ancho
20-03-2009, 17:53
Сега имам и друг въпрос :)

Значи, маслото е доста бистричко, може би не е за смяна и аз съм на път да напрая една цигания. Понеже както казах е добро за момента, но пък е на точката на минимума и си мисля дали да не купя 1л. 20К или ГОЛД и да му долея там колкото трябва за да стигне средата. Дали има проблем, и двете са 3базови синтетични и не вярвам в момента да е с различно от тези 2те :calc:

:)

slav40
20-03-2009, 18:00
Koлата е взета. Леле направо е жестока :) , немога да и се нарадвам, ненормално готина е и просто съм много ама много щастлив. Ей сега и малко снимки :blush:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=355000&pid=11146969


тези са от обявата, утре ще има авторски :)

Сега имам въпрос. Онзи ден си купих нова хубава топка за скоростния лост и сега искам да я сменя, обаче тази дървената не можах да видя как е хваната, ако някой има идея ще ми помогне много :)


Ааа и ангренажния комплект колко ще ми легне :)


Пише,че албума е личен и иска парола!
Сменявай си ремъци,ролки и не се цигани за масло,че не се знае от коя година кисне в двигателя! Отвори капака и виж ремъка(пистовия в ляво на двигателя) от вътрешната страна дали е напукан .... Един колега беше писал наскоро ,че се мотал така със смяната на ремъци и беше скъсал ангренаж !!!!!!!!!!!!!!!!
Тя е залепена ...дърпаш докато не ти стане червено лицето и така окло 30-40 пъти и ще извадиш топката,ама не е сигурно , внимавай да не си избиеш зъбите само като дърпаш :)

ancho
20-03-2009, 18:41
Утре направо с новите снимки ще прасна линк :)

zimin
20-03-2009, 18:56
айде да ти е естита!
кажи паролата на албума да я видим! или го направи "публичен" 8-)
чакаме твои снимки!

zimin
20-03-2009, 18:58
едит:топката ще я дърпаш както каза колегата!
само да питам дали не може направо да се среже за да се изкара по лесно!? :hmm:

ancho
20-03-2009, 22:56
едит:топката ще я дърпаш както каза колегата!
само да питам дали не може направо да се среже за да се изкара по лесно!? :hmm:

Ми незнам, одеве дърпах, дърпах и се чува как пука лепилото, ама бая още иска за да излезе. Тя е с тези дървените, и е доста висока -> грозна :)

Иначе просто е жестока, моля се да е сполучлива и да слуша, с тоя кожен салон е бомба :)

slav40
21-03-2009, 10:46
аз моята топка я извадих на околовръстното без да искам....карам си с около 70-75 и нещо ме издразни тоя отпред дето се влачеше,от 5-та дръпнах лоста за 2-ра и топката ми остана в ръката ........ :beer:

vankata_ll
21-03-2009, 11:01
аз моята топка я извадих на околовръстното без да искам....карам си с около 70-75 и нещо ме издразни тоя отпред дето се влачеше,от 5-та дръпнах лоста за 2-ра и топката ми остана в ръката ........ :beer:

Извод: ancho, дай колата на slav4o да я покара на околовръстното, да намери някой пред него да го издразни и ще ти извади топката :tooth:

ancho
22-03-2009, 19:33
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=356059

Eто снимките, малко се забавих, но ето ги :)

Снимал съм ремъка (не ангренажния) за да видите в какво състояние е (видимо). Колата дърпа здраво, ама нещо датчика за температурата ту отчита, ту не ? На 138 000км. е . Днес проверявах дисковете и ми се струва че горе доло съответстват, без да имам никаква гаранция за пробега, просто се надявам :) Супер си е колата, ама незнам с тоя датчик какво ще се прави защото от Пловдив е зета до сега има 95км и е на път да потроши 30лв бензин :Suicide:

zimin
22-03-2009, 20:31
разхода сигурно е от ламбда сондата,ходи ли на диагностика?
:go:

ancho
22-03-2009, 22:48
На диагностика не е ходила, обаче и аз си мисля че е ламбда сондата :cry: То и да питам колко и е резервата на 156цата, смисал след като светне лампата какво количество остава в резервоара ?

ФЕРАРИСТ
23-03-2009, 08:58
63

ancho
23-03-2009, 09:19
6.3 ???

Иначе почти на 100% термостата е за смяна :boo:

oem
23-03-2009, 10:54
На диагностика не е ходила, обаче и аз си мисля че е ламбда сондата :cry: То и да питам колко и е резервата на 156цата, смисал след като светне лампата какво количество остава в резервоара ?

На мен като ми светне лампата отивам да зареждам и ми пълнят от 58 до 60 литра. Ако резервоара е 63 литра от 3 до 5 литра ми е резервата. Аз за това избягвам да карам на светнала лампа. На 156-ците, а и на други показанието за нивото на гировото е лъжливо. Така, е не чакай много много да ти свети лампата.

ancho
23-03-2009, 16:29
Maлиии незнам дали и 110км ще мине с тея 30лв. :-| Нещо си е заминало ама трябва да се види какво, така като чета или е Лсондата или термостата :calc:

Питах да си имам на предвид ако се наложи, а и да видя още колко горе доло и остава, че гледам сега кав разход ще удари, засега някаде 14ка ми се вижда :)

2литра ги оправдавам че се кара най много 10ина км на ден и то на 2-3пъти когато ДВГ е студен, ама останали 3-4 някаде се губят :) Без ръчки предполагам че максимума и трябва да е 9 ?

Fear
23-03-2009, 16:56
Грешно предполагаш. :D
Teзи 155 "коня" са си гладни, каквото и да си говорим. ;)

oem
23-03-2009, 16:59
Maлиии незнам дали и 110км ще мине с тея 30лв. :-| Нещо си е заминало ама трябва да се види какво, така като чета или е Лсондата или термостата :calc:

Питах да си имам на предвид ако се наложи, а и да видя още колко горе доло и остава, че гледам сега кав разход ще удари, засега някаде 14ка ми се вижда :)

2литра ги оправдавам че се кара най много 10ина км на ден и то на 2-3пъти когато ДВГ е студен, ама останали 3-4 някаде се губят :) Без ръчки предполагам че максимума и трябва да е 9 ?

9? Хахахха

Колега. В града 13/100 гори. Ни повече, ни по-малко. Това моята 1.8. На един познат 2.0 му гори 15. И двете коли са изправни. Засичам си я на всяко зареждане. Вече 12-ти месец засичам. Все 13/100. Зима, лято.. все толкова.

spe4elist
23-03-2009, 17:47
9? Хахахха

Колега. В града 13/100 гори. Ни повече, ни по-малко. Това моята 1.8. На един познат 2.0 му гори 15. И двете коли са изправни. Засичам си я на всяко зареждане. Вече 12-ти месец засичам. Все 13/100. Зима, лято.. все толкова.

9 :hmm:

Фиат Браво гори повече...

@oem - гори ти 13, щото си с чип и спортен филтър.
Моята е пълен сток и е 2.0, гори 12, само студен мотор ... :spiteful:

oem
23-03-2009, 19:49
9 :hmm:

Фиат Браво гори повече...

@oem - гори ти 13, щото си с чип и спортен филтър.
Моята е пълен сток и е 2.0, гори 12, само студен мотор ... :spiteful:

Да ама аз много газ давам пич. И карам на къси разстояния. Горна Оряховица е малък град. 5 улици са. Аз докъдето искам да стигна минавам 2 км и стигам. До Търново минавам през Арбанаси, а там баира не го знам дали го знаеш какъв е.

spe4elist
23-03-2009, 19:59
Николай, бъзикам те, бре ... Туй, младежите, много бързо палите ... :tooth:

oem
23-03-2009, 20:11
Николай, бъзикам те, бре ... Туй, младежите, много бързо палите ... :tooth:

:tooth:

slav40
23-03-2009, 21:02
ремъка е снимат от външната страна ...виж го от вътрешната .......... там си личи дали е напукан, на снимките и на 50 000-60 000км да е от външната страна не можеш да го разбереш ....

SandoOne
23-03-2009, 22:52
9? Хахахха

Колега. В града 13/100 гори. Ни повече, ни по-малко. Това моята 1.8. На един познат 2.0 му гори 15. И двете коли са изправни. Засичам си я на всяко зареждане. Вече 12-ти месец засичам. Все 13/100. Зима, лято.. все толкова.

10 на 100 при каране до 3000 оборота
така е мойта след 3000 не ми се мисли

ancho
24-03-2009, 01:16
В точни цифри: 17,5 литра = 110км :hmm::hmm::hmm: твърде много ми се вижда, при положение, че се кара МАХ до 3000оборота. Освен това съм говорил с един приятел който има същата и ми каза, че дори с ръчка не му удря 10так ? В Пазарджик няма задръсвания и режим тип "тръгни-спри" :-|

oem
24-03-2009, 01:20
И моята гореше преди 20/100.

lubo_red
24-03-2009, 01:22
В точни цифри: 17,5 литра = 110км :hmm::hmm::hmm: твърде много ми се вижда, при положение, че се кара МАХ до 3000оборота. Освен това съм говорил с един приятел който има същата и ми каза, че дори с ръчка не му удря 10так ? В Пазарджик няма задръсвания и режим тип "тръгни-спри" :-|
закачи я на диагностика и ще си покаже:guillotine:

SandoOne
24-03-2009, 22:59
Ламбда сонда е сигорно мойта на компа харчеше 24/100 км градско смених я и на 10 падна

ancho
25-03-2009, 11:53
Mи датчика за температурата също има някакъв проблем: Ту работи и показва температурата, ту удря ограничителя доло и там умира, добре поне че чат пат се включва за да се следи нивото, но все пка в датчика ли е проблема ?:roll:

Mury
25-03-2009, 12:06
Mи датчика за температурата също има някакъв проблем: Ту работи и показва температурата, ту удря ограничителя доло и там умира, добре поне че чат пат се включва за да се следи нивото, но все пка в датчика ли е проблема ?:roll:

Възможно е,отиди на диагностика:screwy::screwy:

AlfaMan
25-03-2009, 21:47
Mи датчика за температурата също има някакъв проблем: Ту работи и показва температурата, ту удря ограничителя доло и там умира, добре поне че чат пат се включва за да се следи нивото, но все пка в датчика ли е проблема ?:roll:
Колега, отивай на диагностика, защото само така може да се разбере какво не и наред на колата ти. Много неща могат да са. Сега и на диагностиката ако излезе, че всичко и е наред тогава вече става лошо, защото влизаш в страшен филм, който аз примерно го играя вече 5 месеца

ancho
28-03-2009, 23:16
Сега ще видя, но може и нормален да се окаже пусти разход :)

Иначе искам да питам нещо друго: Колко пари мога да взема от задните стопове, ако реша да ги продам ?:gruebel:

ancho
29-03-2009, 22:30
:drive:

zimin
30-03-2009, 11:39
дайте сега малко по темата!
мислих си: да не би акумулатора да му пада заряда вечер и сутрин при първото стартиране да не стига тока нещо нз? /от тоци не разбирам!/ мислех си да сложа чужд акумулатор и да пробвам!?
защото е много странно! при първо палене тръцка,гася веднага/няма значение колко е работела/ и като запаля мялка!?

Novachev
30-03-2009, 22:09
дайте сега малко по темата!
мислих си: да не би акумулатора да му пада заряда вечер и сутрин при първото стартиране да не стига тока нещо нз? /от тоци не разбирам!/ мислех си да сложа чужд акумулатор и да пробвам!?
защото е много странно! при първо палене тръцка,гася веднага/няма значение колко е работела/ и като запаля мялка!?
Ако имаш в предвид проблема с тресене при палене и последващо гасене и палене двигателя заработва добре иам доста писано но проблема е че изчезва при смяна на различни компоненти по инжекциона. Като за начало с почне със смяна на бензина с някакъв 100октана ОМВ ШЕл ЕКо нещо такова. Имяше една много дълга тема и там беше писано с най различни предложения за отстряняване на проблема но след сравняване на сведенията не се стига до еднозначно заключение. Като проблеми може да са бензин температурен датчик дебитомер запушени дюзи пропуски на въздух ламбдасонда ТПС, свеши кабели бубини самия софтуер а най лошото е че има колеги които са сменили всичко описано и пак не се е подобрило а и проблема започва да се появява като се постопли времето. Даже мисля че на Николайчо -Ферариста му се беше оправила след смяна гарнитура на капака на клапаните (нерде Ямбол нерде Стамбул) и въпреки това колата пали от първия път след смяната.

zimin
30-03-2009, 22:43
знам градски...четох тия теми,писах,умувах,сменях няколко неща и няма оправия...
питам за акумулатора защото е зле и върти бавно

Novachev
31-03-2009, 07:48
Ами нима някаква вроятност но може да пробваш следното преди да запалиш да дадеш за няколко секунди на дълги (да включиш фаровете) за да възбудиш акумулатора и да пробваш дали няма да запали лесно но като за начало пробвай с бензина в голяма част от случаите пи зареждането на хубава бензин проблема изчезва.

ancho
31-03-2009, 15:53
Някой ще ми каже ли какви пари мога да взема от стоповете ?

А и случайно ако някой знае какъв е проблема: Преди малко сложих секретни болтове, за да не ми литнат гумите и джантите, секретните бяха с около 2см. по-дълги от обикновените, но си влязоха и сичко какти си трябва, паля да я махам и опаа, няма никой. не помръдва нито напред. нито назад. слизам махам ги и тръгна, от дължината ли е проблема, да ходя да зимам по къси или ? :surrender:

Mury
31-03-2009, 15:58
Някой ще ми каже ли какви пари мога да взема от стоповете ?

А и случайно ако някой знае какъв е проблема: Преди малко сложих секретни болтове, за да не ми литнат гумите и джантите, секретните бяха с около 2см. по-дълги от обикновените, но си влязоха и сичко какти си трябва, паля да я махам и опаа, няма никой. не помръдва нито напред. нито назад. слизам махам ги и тръгна, от дължината ли е проблема, да ходя да зимам по къси или ? :surrender:

Да трябват по-къси:pimp::pimp:

qpwo
31-03-2009, 17:43
И моята на първо запалване тресеше и си искаше второ, и прекалено бавно наемаше , а понякога хич...Мислех че е от ламбдата и дори колегата новачев ми предложи помощта си , но след като смених дебитомера(136лв) колата заработи както трябва и конете и си доидоха на мястото...

nikotm
31-03-2009, 22:23
Споку,топлото иде,пак ще падне писане.:grin: