PDA

View Full Version : въпрос за шофьорска врата



mirchozo
15-03-2009, 17:58
Колеги имам следния проблем,шофьорската ми врата се затваря трудно,т.е. трябва малко по-силно да се блъсне за да се затвори.Та питанката ми е - има ли нещо за регулиране ,или нещо което се износва и трябва да се смени?Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

ФЕРАРИСТ
15-03-2009, 18:23
Колеги имам следния проблем,шофьорската ми врата се затваря трудно,т.е. трябва малко по-силно да се блъсне за да се затвори.Та питанката ми е - има ли нещо за регулиране ,или нещо което се износва и трябва да се смени?Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
С шестограм 4 или 5 се регулира планката дето е на гредата между двете врати, и се настройва оттам....лесно е и отнема между 3-9 мин, но първоначално се драсни някъде какво е било първоначалното и положение за да няма ож беж.....
Ако ти е крива вратата по вертикала, е малко по терсене, тогава трябва по голям шестограм.....:-P

mirchozo
15-03-2009, 19:14
мерси колега,ще опитам по този начин
а в пантите не се ли регулира нещо?
принципно не ми е крива вратата,поне не се забелязва нещо да е изкривено

ФЕРАРИСТ
15-03-2009, 19:37
От пантите се регулира вертикален наклон, както и надлъжен - като се развият с големия шестограм двете болчета там, планката има по половин сант луфт навсякъде за регулация......но за да ги отвиеш трябва или да си магьосник, или да свалиш вратата......

muchev
15-03-2009, 21:43
а ако отвориш малко прозореца не се ли затваря по лесно.Ако е така сам ще си отговориш защо.:-P

mirchozo
16-03-2009, 00:36
абе ще пробвам и това ,ама не съм забелязал досега такова нещо,
ако е така ще рече че вратата ми е провиснала и ще трябва реглаж на пантите предполагам

muchev
16-03-2009, 21:09
не бе колега -друго имах в предвид. Сега половината във форума ще ми се изсмят-ама караи да върви. Имах в предвид заради съпротивлението на въздуха и уплътняването му в купето. И аз като затварям шофъорската и са ми затворени всички останали врати я блъскам малко по силно, а като е отворена и друга врата ми е необходимо по малко усилие.:strong:
1 куб.м. въздух=1,223кг.

но при теб може и да има някаква друга причина

mirchozo
16-03-2009, 22:07
ааа :big_whoops: ,абе аз за какво си помислих,пък то какво било
ама мисля че не във въздуха е проблема,тъй като когато затварям друга врата тоя проблем го няма,т.е. затварят си се нормално,само шоферската трябва да се блъсне малко по силно