PDA

View Full Version : Между 146 и 155



Demode
06-01-2006, 16:07
Мисля да си купувам Алфа, ама се чудя между 146 и 155 около 95-96 год. Цена около 4500-5000 реална ли е за тези модели и добре ли е да са с газова уредба или по-добре аз да си я слагам след това. Казвали са ми да не взимам boxer(били трудни за ремонт), има ли нещо такова или не.
Благодаря предварително :D

pent
06-01-2006, 16:10
който разбира да ти каже разликите по двигателя, ама според мен трябва да си решиш сам дали искаш по малката или по-голямата кола... примерно аз съм си сам, и двувратка ми е идеална, докато има хора с гаджета, деца, баби и тн, и на тях 146 им е перфектна :)

Lucky
06-01-2006, 16:26
Значи 146 и 155 са две различни коли
146 е по скорошна концепция
155 приключва мисля 96год
моторите боксер не са по трудни за подръжка от всички други двигатели
за газ по добре според МЕН да е дошла с такава уредба защото тук МайсТоритЕ са баш!Но това не значи че всичко е ок като е дошла с газова от там .
Ти си решаваш за мощност и големина год.
И двете си заслужават зависи какво ти трябва.
Аз съм с малко дете и карам 145 и ми е достатачна :D :D :D :D

Gogata
06-01-2006, 17:34
за тези пари които казваш,аз лично бих избрал 155 :wink: Защото това,което можеш да вземеш от гамата на 155 ще е много повече отколкото на 146.АР 146 е както казаха колегите е по-нова концепция,но пък 155 си е една култува Алфа 8) Така че моята лична позиция е за 155.Успех :D

BatVas
06-01-2006, 17:46
А пък моя съвет е най-травиалния. Да гледаш и за двата модела и като харесаш да пробваш и двата и да решиш сам спрямо това което чувстваш.
Аз лично като видях моята и я запалих(без да съм я карал даже) и вътрешно си казах "това ми е колата" - после диагностика, каране, пазарене - ама вътрешно бях решил че ще я взема. :D :D :D
За което не съм съжалявал нито за миг - дано да ме радва още дълго:)
Харесвам си я и дори като купя нещо за колата ми е хубаво - все едно си вземам нещо лично за мен :)
Все пак прочети повечко и за двете за да не те подведат търговците. виж колите на притежатели на въпросните модели и не слушаи хората които не са имали Алфа , а ти говорят че не струва.
Ако си в София заповядай на срещата в неделя и ще може да разгледаш , повозиш на въпросните модели!!! :D :D :D
Поздрави и успех в избора и търсенето!!!

Милен
07-01-2006, 07:52
Аз бих взел 146. Поне на външен вид е по-красива.Но това е мое мнение и не ангажирам никой с него.

Crusader
07-01-2006, 10:00
Какво да ти кажа колега, и двете коли са страхотни, като 155 е малко по широка /вътрешно/ Частите на 155 идват мааалко по-ефтинки от 146, но пък интериора на 146 според мен да е по-приятен за окото. При мен надделя желанието за по-нов, като концепция и години автомобил, но си оставам влюбен в клиновидното купе на 155! Сега за моторите, Twin spark-а е по новия мотор, по тих и с по-добри динамични характеристики, но на 146 е вграждан чак от 1996-1997 г. нагоре /може и да греша/. Обаче Boxer-а е култов за Алфа Ромео мотор /винаги съм имал афинитет към него/ невероятен звук, но примерно 1.3 /90к.с./ идва слабичък за 146 - минимум 1.6 /103 к.с./ а най добре 1.7 - това е 16 клапанов Boxer с невероятна динамика!
Twin spark-овете почват от 1.4 /103 к.с.- като моя/ динамиката не е лоша за кола около 100к.с. но на мен ми изва слабичък. Преди време карах 1.8 Twin spark, на един колега /Bat Vas/ и направо :shock: -мнооооооого ми хареса, 2.0 Twin spark, не съм карал но предполагам че е още по разкошен!
Сега, не си вземай кола внесена с газова уредба - има реален шанс да са и "скъсани шортите" от каране, макар че с монтирането у нас да има доста ядове /знам го от опит/. Обаче аз лично вече мисля за Diesel, при 146 има 1.9 TD а при 155 1.9TD и 2.5 TD, мисля че за тия пари може да си намериш читава 155-ца с 2.5 турбо дизелов ДВГ, който хем ще те изненада с динамика, хем разхода му не чак толкова висок.
Аз карам 146, но за тези пари мисля че ще вземеш по-читава 155-ца. Дано да съм ти бил полезен! А и ако има някои неточност, Valjo, да ме коригира!
Успех с избора!

sharky
07-01-2006, 10:31
Аз да споделя малко опит - като си вземеш кола с газова уредба рано или късно ти излиза през носа. Имах Мондео преди време и като го купих, веднага му сложих газова уредба - след два месеца незнам по каква причина гръмна и изпотроши всички пласмасови кутии и направи маса поразии (имаше 2 кихалки, само едната "помогна" като ми изкриви предния капак баш в средата). Както и да е... късмет. По същото време майка ми си взе Ескорт и пак му сложихме газова - караше го повече от две години без проблеми, но преди два месеца сменихме бензинова помпа, дюзи и още куп глупости и пари за диагностики, настойки и др. Абе само мизерии... в момента ескорта се движи само на бензин, защото на газ гърми, прекъсва, дави се и вообще е някъв ужас. Никакво намерение нямам да го оправям. Мога да ти дам поне още 10 примера за пр****ни от газ коли. Мисля, че разликата в цената не е толкова голяма (газ/бензин) и не си заслужава ядовете, още повече, че на алфите не са толкова евтини частите. А относно двата модела верно ти трябва да си прецениш, и двете си имат плюсове.

wasp
08-01-2006, 19:06
Лично аз като видях 146-цата и и си казах - това е автомобила, голям, 5 врати, просто идеален. Много хубава кола. Доволен съм от нея, исках с 4-5 врати и си взех такава точно. 155-ца не съм карал, но за 146 - само хубави думи мога да кажа :)

Demode
08-01-2006, 23:01
а широка ли е вътре

gigi
08-01-2006, 23:22
а широка ли е вътре
155 и 146 са на една база просто на 155 е по дълъг малко багажника и съвсем малко маската отпред. Така че вътре са еднакви на ширина единствено разлика има на мястото до шофъора при 146 пода е изравнен заради компютъра и изглежда малко по тясно, но съм мерил и е само 5 см и то отляво защото отдясно е гумата. :wink:

bass
09-01-2006, 09:57
...на 155 е по дълъг малко багажника

В багажника на 155 се събират 4 бр. джанти с гумите (15") и има място за още половин прасе - емпирично доказано около коледа :D :D :D

pr_00f
09-01-2006, 10:34
И аз да добавя нещо съвсем тривиално. Ако си вземеш 155 95-96 , това са от последните произведени , така че много от "детските проблеми" на модела са отстранени. Докато същата година 146 е от първите произведени от този модел/ мисля че 145/6 е показана за пръв път 94г/ , там такива дребни проблемчета не са оправяни фабрично. Иначе ти си решаваш и двата модела са :loveeyes:

pent
09-01-2006, 10:39
за 145 само след 97ма! и то края! най-добре 98 - 99!

ето едно цитатче от една известна статия:
"компанията дори прекратява временно производството на модела през 1997 г. и променя основно конструкцията на скоростната кутия"

и още едно:

"Alfa\ romeo 145/146 определено може да се нарече стъпка в правилната посока към привличане на купувачи вън от групата на заклетите фенове на марката. Макар съвсем да не е лишен от недостатъци, моделът има какво да предложи на мераклиите за бърза, красива и относително евтина кола - особено екземплярите след 1996 г., за които са полагани нужните грижи."

Lucky
09-01-2006, 11:36
за 145 само след 97ма! и то края! най-добре 98 - 99!

ето едно цитатче от една известна статия:
"компанията дори прекратява временно производството на модела през 1997 г. и променя основно конструкцията на скоростната кутия"

и още едно:

"Alfa\ romeo 145/146 определено може да се нарече стъпка в правилната посока към привличане на купувачи вън от групата на заклетите фенове на марката. Макар съвсем да не е лишен от недостатъци, моделът има какво да предложи на мераклиите за бърза, красива и относително евтина кола - особено екземплярите след 1996 г., за които са полагани нужните грижи."

Абе не вярвайте на всичко което пишат Джурналистите
Не е баш така :roll: :roll: :roll:

gigi
09-01-2006, 12:01
за 145 само след 97ма! и то края! най-добре 98 - 99!

ето едно цитатче от една известна статия:
"компанията дори прекратява временно производството на модела през 1997 г. и променя основно конструкцията на скоростната кутия"

и още едно:

"Alfa\ romeo 145/146 определено може да се нарече стъпка в правилната посока към привличане на купувачи вън от групата на заклетите фенове на марката. Макар съвсем да не е лишен от недостатъци, моделът има какво да предложи на мераклиите за бърза, красива и относително евтина кола - особено екземплярите след 1996 г., за които са полагани нужните грижи."
Това не е точно така мойта като е 96 пройзводство 97 купена та кво и е даже таблото и не дрънка а на новите променената централна конзола се скапва и дрънчи.. А на тия драскачи който не са и виждали 145(6) и се прават на много разбиращи не им имайте никакво доверие щото точно тоя от който е цитата е писъл такива тъпотии за 155 ама явно не знае че практически 145 и 155 са почти еднакви като механика, а и това със спирането на пройзводството утрепа рибата ми че те сменят тогава и боксерите с ТС-и и явно че скоростите вече не са същите :lol: :lol: :lol:

Bobo
09-01-2006, 12:41
Абе тоя сме го обсъждали 100 000 пъти ама явно има заблудени дето още го четът :lol:

pent
09-01-2006, 13:29
пича ще си мисли дали да го има впредвид ;) заблудения приема по презумция, умния чете ;)

BatVas
09-01-2006, 14:15
пича ще си мисли дали да го има впредвид ;) заблудения приема по презумция, умния чете ;)

Пък най-умния разчита на практиката - или "око да види ръка да пипне" ,
а написалия тази статия не е имал такава Алфа - преписал е доста от една руска статия и е добавил това което е чул-недочул - аз я бях намерил статията на руски, ама сега не ми се търси.

Та все пак е най добре да се чуят отзивите на хората притежаващи въпросните коли - отколкото да се вярва на хора виждали колата от разтояние :wink:

pent
09-01-2006, 14:40
така е васко, но от кола до кола..... разлика много! това коя е сполучлива и тн..... няма нищо лошо да има впредвид още едно мнение! пак нека да си пита и да гледа!

мислиш ли че няма нищо вярно в тази статия?

BatVas
09-01-2006, 14:55
Има и верни неща - Примерно че най-кефят 1.8 и 2.0 :D :D :D
Сега серьозно - да има - проблема които се споменава за скоростните кутии на боксерите и факта че 1.3 боксер е слабичък за тази кола, сигурно има и друго - все пак не бях сигурен и за скоростните кутии - за тях знам от това което са споделяли като проблем колегите тук. :?

valjo
09-01-2006, 22:19
тва със скоростите наистина касае боксерите, които имат добре известни проблеми със скоростите още от времето на 33ката

моята като е 99та това не и попречи да счупи 2ра скорост, и после и диференцияла ;))))))))))
така че като ти е писано ... нема да избегаш

аз сега съм със скоростна кутия с щемпел 96та на нея, и е перфектна, да чукна на дърво....

та така :)

@гиги за таблото , не ми гавари, твоито ако не дрънка, то е ОГРОМНО изключение! :) намен таблото не ми мъцва, е за сметка на други неща

@всички, мисля че все пак трябва да имаме един добър тон тук, а да не се доказваме един на друг кой колко е велик, и другите са ламери:) все пак тук сме за да се опитваме да си помогнем, и да се уважаваме, и дори обичаме :)

virusalfa
09-01-2006, 22:28
бземи си 155!!! В 146 аз примерно отзад не мога да се сабера-главата ми удря в тавана...не,4е ми е голема главата или съм висок,колата си е за деца :idea:

Dodo 155
09-01-2006, 22:39
бземи си 155!!! В 146 аз примерно отзад не мога да се сабера-главата ми удря в тавана...не,4е ми е голема главата или съм висок,колата си е за деца :idea:
:lol: :lol: :lol: Вируса пак се изказа :lol: :lol: :lol:
Аз ще кажа следното: ВЗЕМИ СИ ТАЗИ, КОЯТО ТИ Е НА СЪРЦЕ И ДА СИ Я КАРАШ СЪС ЗДРАВЕ :wink:
От много избиране ще седнеш на някой к** накрая :wink:

gigi
10-01-2006, 00:31
Най добре отиваш на горубляне например правиш кръгче с 155 после със 146 и виждаш че пак не можеш да вземеш решение щото и двете кефят яко. Затова търсиш по читава меткаш се и караш.
Аз сега временно карам освен мойта и тази от аватара на Додо и все не мога да взема решение с коя да излезна просто ми е кеф и с двете, но интересното е че по различен начин. Единствено ако ти трябва голям багажник взимаш 155 обема му е колкото на S-класа :)

Tino
10-01-2006, 13:21
Имах алфа 155 2.0 twin spark Super, 96 г., невероятна отвъртре, махагон, конкретно на такава ако попаднеш-не се колебай. Съжалявам, че я продадох, но се утеших наскоро с 145, 1.6 boxer, съгласен съм с всички - звука е друго нещо. Всичко зависи от състоянието, това е определящо, не гледай конкретен модел. Запази обаче търсенето само до Алфи :D

ZoE23
15-01-2006, 22:47
Въпрос на вкус,ако питате мен :static: