PDA

View Full Version : Проблем след смяна на накладките...



RahzeL
16-03-2009, 23:34
Всъщност незнам дали е проблем или но нормално, но след като смених накладките миналата седмица спирачката омекна страшно много и спира по-бавно. Самия ход на педала се увеличи в смисъл, че преди само леко докосвах педала и спираше а като натисна малко повече ми прескачаше (АБС-а се пускаше) а сега натискам колкото мога и спира плавно но много бавно. Отново искам да напомня че ми е първа кола и не съм в час с автомобилите като цяло и всяко едно нещо което ме притеснява питам, защото е по добре да ме напсува някой от колкото да стане нещо било то с колата или с мен... И като съм почнал... направиха ми една проверка на амортесьорите и се оказа че заден десен е сдал багажа и колата се държи зле на пътя в смисъл при най-малката неравност се клати адски много та другият ми въпрос е може ли да се кара няколко дена докато събера средства за нови амортесьори или да я остава в бокса. И се сетих да питам за ръчките за мигачите и чистачките- не светят. Та каква е процедурата трябва да намеря нови да се сменят или може да се разглобят и да сменят крушките... ? Мерси.

killer
16-03-2009, 23:47
Всъщност незнам дали е проблем или но нормално, но след като смених накладките миналата седмица спирачката омекна страшно много и спира по-бавно. Самия ход на педала се увеличи в смисъл, че преди само леко докосвах педала и спираше а като натисна малко повече ми прескачаше (АБС-а се пускаше) а сега натискам колкото мога и спира плавно но много бавно. Отново искам да напомня че ми е първа кола и не съм в час с автомобилите като цяло и всяко едно нещо което ме притеснява питам, защото е по добре да ме напсува някой от колкото да стане нещо било то с колата или с мен... И като съм почнал... направиха ми една проверка на амортесьорите и се оказа че заден десен е сдал багажа и колата се държи зле на пътя в смисъл при най-малката неравност се клати адски много та другият ми въпрос е може ли да се кара няколко дена докато събера средства за нови амортесьори или да я остава в бокса. И се сетих да питам за ръчките за мигачите и чистачките- не светят. Та каква е процедурата трябва да намеря нови да се сменят или може да се разглобят и да сменят крушките... ? Мерси.
обезваздуши си спирачките и щесе оправи и аз го имах същият проблем

tonov
17-03-2009, 00:07
Спирачките ти най-вероятно са за обезвъздушаване, както ти каза колегата.

Амортисьорите се сменят и двата. Може да караш още, но не е препоръчително. Поне карай внимателно докато ги смениш.

На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят.

RahzeL
17-03-2009, 00:41
Спирачките ти най-вероятно са за обезвъздушаване, както ти каза колегата.

Амортисьорите се сменят и двата. Може да караш още, но не е препоръчително. Поне карай внимателно докато ги смениш.

На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят.
За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...

hollyman_R
17-03-2009, 02:02
На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят

Е как не светят бе???? Аз таман уговорих жичкаджия супер майстор да му я карам да ги поправя... И то ся ако излезе, че фабрично не светят, ебаси резила...
Ма според мен нали не може след фейслифт да има по-малко екстри?
А, сетих се, колата е `талянска:(((
Е, това обяснява всичко:)))

killer
17-03-2009, 08:10
За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...
колата трябва дае запалена като обезвъздушаваш защото аз като обезвъздушавах моята за първи път не бях я дал на контак или небях я запалил и нестана имаше нещо такова а сега несе сещам с точност но за амортисиьорите може да караш така ама внимателно.Имам един приятел вече кара една година така и няма проблем но се разбиват и други работи следователно

RahzeL
17-03-2009, 13:22
Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?

killer
17-03-2009, 13:46
Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?
един да натиска педала а другия да отвива и да завива нети трябва други хора ама ако неможеш да се се справите отиваи на майстор като искаш това е толкова елиментарно че незнам защо няма дасе справите 2-ма човека пробваите и тогава отиваите

mariio
17-03-2009, 18:25
двама е по-добре, но можеш и сам.взимаш чиста спринцовка голяма и набиваш едно маркуче от казанчето с спирачна течност издръпваш една спринцовка и после вкарваш течноста през апаратчето и така повтаряш с всичките апаратчета и нямаш проблеми.

didod
17-03-2009, 18:32
Колко километра навъртя с новите накладки?
Щото може да не са се сработили с дисковете. :)

RahzeL
17-03-2009, 22:22
Колко километра навъртя с новите накладки?
Щото може да не са се сработили с дисковете. :)
Има няма 20-30 километра, аз не карам много че нали задния амортесьор е строшен...

mordohy
17-03-2009, 23:54
Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?


Можеш и да се справиш сам,с още един човек.но трябва и да слушаш.Обади се на Тонов и човека ще ти каже как да постъпиш.И аз мога да ти кажа,какво трябва да направиш,но все пак той е модератор на модела и се предполага,а и че -вярвай ми, знае нещо повече от другитеТи решаваш

didod
18-03-2009, 12:12
За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...

А защо се стигна до обезвъздушаване тогава? Имал ли си проблем преди това със спирането?
Щото при проста смяна накладки НЕ се налага обезвъздушаване.

Mury
18-03-2009, 14:00
Аз имах подобен проблем преди време,със старата кола 145 1.6 боксер.След смяна на накладки спирачките ептем изчезнаха,оказа се че е протекла помпата на съединителя,дърпа въздух и нема спирачки.Сменихме помпата и спирачките се появиха:devil::devil:

Sergey_gigov
18-03-2009, 16:04
опа пак ме вкара във филм -как се сменя вътрешната помпа на тея кочини ?

Mury
18-03-2009, 16:09
опа пак ме вкара във филм -как се сменя вътрешната помпа на тея кочини ?

Не е много трудно,малко е гърч ма шса оправиш:devil::devil:

Sergey_gigov
18-03-2009, 18:27
Не е много трудно,малко е гърч ма шса оправиш:devil::devil:

още преди 3 години взех помпата щот течеше - познай дали я смених . проблема е че и други майстори видни сливенски не можада :rotfl: говоря за тая до педаля

didod
18-03-2009, 18:41
С много търпение и 'мамата' ще стане. :notify:

tonov
18-03-2009, 19:08
На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят

Е как не светят бе???? Аз таман уговорих жичкаджия супер майстор да му я карам да ги поправя... И то ся ако излезе, че фабрично не светят, ебаси резила...
Ма според мен нали не може след фейслифт да има по-малко екстри?
А, сетих се, колата е `талянска:(((
Е, това обяснява всичко:)))

Може да се направи да светят. Има и тема за това как да стане :) Аз съм го правил с СМД светодиоди и става перфектно. Даже може да си ги направиш да светят какъвто искаш цвят.

Ето я темата:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17409

tonov
18-03-2009, 19:11
А защо се стигна до обезвъздушаване тогава? Имал ли си проблем преди това със спирането?
Щото при проста смяна накладки НЕ се налага обезвъздушаване.

Така е, но може да е имало още някой проблем. Както го описва колегата в първия пост, това са типични симптоми на въздух в системата.

Bobo
19-03-2009, 00:43
още преди 3 години взех помпата щот течеше - познай дали я смених . проблема е че и други майстори видни сливенски не можада :rotfl: говоря за тая до педаля

Глей са работата е дебела особенно ако е изгнила тогава ше трябва да се резне тръбичката и нова. Не е философия само дето не трябва да допускаш да ти влиза прекалено много кръв в главата докато си наопаки :tooth:

Sergey_gigov
19-03-2009, 10:18
хич нема да и се мъча - на 13 -ти съм в софия -ще изровя помпата и дано боби се навие да я смени :)

didod
19-03-2009, 10:22
Така е, но може да е имало още някой проблем. Както го описва колегата в първия пост, това са типични симптоми на въздух в системата.

Напълно съм съгласен, но пък пише, че едвам е докосвал спирачката и колата е спирала. Даже за ABS споменава. Аз нарочно разпитвам, за да стане максимално ясно какво и защо е правено по колата. Нямам за цел да споря или да налагам мнение. :thumbup:

RahzeL
19-03-2009, 21:12
Значи с накладките се наложи да сменям и някви маркучета за спирачките защото 1-я се беше запушил, а другия леко пукнат(не течеше де) И явно заради това обезвъздушаваха.

Boxer_Power
20-03-2009, 21:55
Аз имах подобен проблем преди време,със старата кола 145 1.6 боксер.След смяна на накладки спирачките ептем изчезнаха,оказа се че е протекла помпата на съединителя,дърпа въздух и нема спирачки.Сменихме помпата и спирачките се появиха:devil::devil:

И ас имам подобен проблем сега,само че след смяна на цилиндърчето на съединителя,много зле станаха тия спирачки на моменти даже не ще да спира като е натиснат до доло педала.
Смятам и ас да ги обезвъздушавам.

digitalundgrd
20-03-2009, 22:59
Освен всичко, което са ти написали колегите до тук..., имай в предвид че докато се напаснат накладките към дисковете, чувството е че все едно наистина нямаш спирачки...(поне при мен е така...) Като минеш 100км всичко си идва на мястото... :)

RahzeL
20-03-2009, 23:02
Освен всичко, което са ти написали колегите до тук..., имай в предвид че докато се напаснат накладките към дисковете, чувството е че все едно наистина нямаш спирачки...(поне при мен е така...) Като минеш 100км всичко си идва на мястото... :) Ами и на мен така ми казаха. Ще изчакам малко пък да видиме какво ще стане.

digitalundgrd
20-03-2009, 23:07
Гледай да караш лекичко, за да избягваш резки спирания и тн Първо, че няма да можеш да спреш и ще се препотиш 5 пъти, докато виждаш наближаващата задница на колата от пред и второ ще изпечеш накладките и после ще ти свирят...(това от личен опит ти го казвам)...

RahzeL
20-03-2009, 23:37
Гледай да караш лекичко, за да избягваш резки спирания и тн Първо, че няма да можеш да спреш и ще се препотиш 5 пъти, докато виждаш наближаващата задница на колата от пред и второ ще изпечеш накладките и после ще ти свирят...(това от личен опит ти го казвам)...
Благодаря ти за съветите, ще направя всичко по силите ми :)

soldier
21-03-2009, 16:10
Дам карай наистина внимателно. Аз вчера от 40 едвам спрях на 2см от една кола, то не беше блокаж на гумите, поднасяне и т.н. като спрях не можах да повярвам, че не се ударих и всичко заради некъв ватман дето си изпусна спирката на трямвая и спря 20м. по напред.

tonov
22-03-2009, 21:13
Значи с накладките се наложи да сменям и някви маркучета за спирачките защото 1-я се беше запушил, а другия леко пукнат(не течеше де) И явно заради това обезвъздушаваха.

Е баш от там е въздуха :wink: Обезвъздуши ги и ше се оправят.

me4ogt
26-03-2009, 23:56
Да обезвъздушаването е истината за твоя проблем.Аз смених предни накладки,но проблем нямаше,защото или майстора е късметлия или си разбира от работата.От първия път с една спринцовка ми изтегли от течността на казанчето точното количество или е уцелил :-),но спирачките веднага се сработиха а накладките улегнаха след 100 тина км градско каране :):go: