PDA

View Full Version : Гори ми 1 на 100



Patsimir
06-01-2006, 22:07
Ама антифриз :)
имам едни приятели в един сервиз и я поогледаха да не би да изтича от някъде, и решиха че може да е от капачката, да избива от горе през нея, че самата тя не можела да вакуумира добре. Посъветваха ме да я сменя да проверя дали пак ще тече, и ако продължава - значи е от водната помпа. Че има една гарнитура на нея и може гарнитурата да изпуска.
Как мислите колеги - може ли да е от капачката. Ако е от нея, че първо ще взема една на заем да пробвам, от къде да си купя какпачка за резервоарчето на антифриза. А ако не е - дайте неква цена за водна помпа или ако има вариант само за гарнитура,.... :roll:

Dodo 155
07-01-2006, 15:05
Ама антифриз :)
имам едни приятели в един сервиз и я поогледаха да не би да изтича от някъде, и решиха че може да е от капачката, да избива от горе през нея, че самата тя не можела да вакуумира добре. Посъветваха ме да я сменя да проверя дали пак ще тече, и ако продължава - значи е от водната помпа. Че има една гарнитура на нея и може гарнитурата да изпуска.
Как мислите колеги - може ли да е от капачката. Ако е от нея, че първо ще взема една на заем да пробвам, от къде да си купя какпачка за резервоарчето на антифриза. А ако не е - дайте неква цена за водна помпа или ако има вариант само за гарнитура,.... :roll:
Възможно е :idea: Възможно е и да прегрява от прецакана капачка :idea:
Правилно си се ориентирал, първо смени евтината част, пък после виж какво става :wink:
Един приятел хвърли над 200лв. на 1 Рено преди да смени капачката, защото му вдигаше висока температура, от се оказа от нея :shock: :shock: :shock:

Yon
09-01-2006, 09:20
Досега не съм виждал да изтича от там, има възможност клапънчето в капачката да се е прецакало и да пропуска парите не когато трябва ... не знам по добре провери на стенд дали има антифриз в изгорелите газове. Само в специализиран магазин може да намериш капачка и то е хубаво тя да не е "менте"

Dodo 155
09-01-2006, 14:51
Досега не съм виждал да изтича от там, има възможност клапънчето в капачката да се е прецакало и да пропуска парите не когато трябва ... не знам по добре провери на стенд дали има антифриз в изгорелите газове. Само в специализиран магазин може да намериш капачка и то е хубаво тя да не е "менте"
Ако гори антифриз, ако това имаш предвид, ще е като параход отзад :wink:
Аз имах ТОЙОТА преди години и тя ми губеше антифриз постоянно без да има теч. Странното беше, че изведнъж спря загубата. След време видях от къде е сълзяло (покрай 1 маркуч), но не го пипах, защото престана да се бъзика :wink:

Patsimir
22-01-2006, 14:01
Абе както написах и в новата тема дето я пуснах - тече си от водната помпа. Странното е че изтича когато е запалена колата - на място като е спряна не тече.