PDA

View Full Version : при 70градуса върви като самолет при90 започва да се мъчи.156 1.8 тс



fastedy
18-03-2009, 10:43
сменил съм дебитотомер и сонда. и още нещо
когето времето е студено пали отраз при топло над 10
градуса от 2 ри 3 ти път.Ходих на диагностика нищо.
темп датчика е трижилен.възможно ли е уреда в купето
да отчита правилно а към компа грешно.Тармостата е
сменен и работи. аз лично се насочвам към бензиновата
помпа.

mirchozo
18-03-2009, 11:00
може и ламбда сонда
може и темп датчик
може доста неща да са
общо взето се нуждаеш от качествена диагностика,пиши от къде си и колегите ще препоръчат някой който знае какво прави,щото от "майстори" може доста да патиш
това е моя съвет който мога да дам,иначе всеки може да гадае и да ти каже смени това,смени онова и докат се усетиш си сменил половината кола

oem
18-03-2009, 11:25
сменил съм дебитотомер и сонда. и още нещо
когето времето е студено пали отраз при топло над 10
градуса от 2 ри 3 ти път.Ходих на диагностика нищо.
темп датчика е трижилен.възможно ли е уреда в купето
да отчита правилно а към компа грешно.Тармостата е
сменен и работи. аз лично се насочвам към бензиновата
помпа.

Грешно си се насочил към горивната помпа. Бегай на диагностика!

fastedy
18-03-2009, 12:08
може и ламбда сонда
може и темп датчик
може доста неща да са
общо взето се нуждаеш от качествена диагностика,пиши от къде си и колегите ще препоръчат някой който знае какво прави,щото от "майстори" може доста да патиш
това е моя съвет който мога да дам,иначе всеки може да гадае и да ти каже смени това,смени онова и докат се усетиш си сменил половината кола

От софия съм.

mirchozo
18-03-2009, 13:28
има доста колеги от София,предполагам ще ти помогнат

Mury
18-03-2009, 14:16
От софия съм.

0888 232 484 Бобо :devil:

zimin
18-03-2009, 16:24
пробвай с температурен датчик!
не е скъп а и се води като консуматив
Късмет! че с тия коли...

oem
18-03-2009, 16:39
Не то при Алфата целия двигател е консуматив. Не определен пробег направо го сменяш целия. :rotfl:

mirchozo
18-03-2009, 23:04
какъв е теста колега,засилваш се по магистралата с 200км/ч и караш около 200км, ако издържи значи двигателя е ОК

oem
18-03-2009, 23:22
какъв е теста колега,засилваш се по магистралата с 200км/ч и караш около 200км, ако издържи значи двигателя е ОК

Да, ама преди това прилагаш 2, 3 заклинания, ръсиш го със светена вода, китка чемшир оставяш на капака на клапаните, правиш 3 обиколки около колата по часовниковата стрелка за късмет и тръгваш :rotfl:

Novachev
19-03-2009, 07:39
сменил съм дебитотомер и сонда. и още нещо
когето времето е студено пали отраз при топло над 10
градуса от 2 ри 3 ти път.Ходих на диагностика нищо.
темп датчика е трижилен.възможно ли е уреда в купето
да отчита правилно а към компа грешно.Тармостата е
сменен и работи. аз лично се насочвам към бензиновата
помпа.
Кой е сменял ремъци на колата и кой я е зацепил този симптом прилича малко на лошо зацепени ремъци

fastedy
19-03-2009, 07:43
Кой е сменял ремъци на колата и кой я е зацепил този симптом прилича малко на лошо зацепени ремъци

ал ауто.

Dodo 155
19-03-2009, 10:00
ал ауто.
Новачев май позна :flirt:
Трябваше да кажеш къде са сменяли ремъците, не за първи път им е да объркат TS :scherzkeks:

mirchozo
19-03-2009, 12:14
Абе то може ама,като е студена колата си върви,какво общо има между температура и ремък.Освен като е богата горивната смес да не оказва толкова волияние,а след като обеднее(т.е. като загрее колата) вече тогава си казва болката.Не се заяждам,просто логически някак не ми се връзва.Дайте повечко инфо

Dodo 155
19-03-2009, 12:35
Абе то може ама,като е студена колата си върви,какво общо има между температура и ремък.Освен като е богата горивната смес да не оказва толкова волияние,а след като обеднее(т.е. като загрее колата) вече тогава си казва болката.Не се заяждам,просто логически някак не ми се връзва.Дайте повечко инфо
Газоразпределение ...

stenli
19-03-2009, 22:09
Имам подобен проблем и на моята 156 1.6 тс. От газоразпределние едва ли ще е. Предишната ми Алфа 146 преди моята намеса беше объркано зацепването с един зъб и нямаше такива проблеми - палеше от раз при всякакви температури единствено беше малко по ленива до към 2000 - 2500 об.мин. Вървеше и без проблем с 200. 146 цата си беше с старата система Бош, което ме навежда на мисълта че проблема е изцяло в новата система на Бош. Проверявал съм 156 цата - темепратура на водата отчетена от таблото и от ЕКУ то една и съща. Температура на вхоящия въздух също е близка до реалната. От ламбда сондата не може да е - при стартирането на двигателя тя не оказва влияние. Остава дебитомера, но колегата казва че го е сменял...

Novachev
20-03-2009, 07:18
Абе то може ама,като е студена колата си върви,какво общо има между температура и ремък.Освен като е богата горивната смес да не оказва толкова волияние,а след като обеднее(т.е. като загрее колата) вече тогава си казва болката.Не се заяждам,просто логически някак не ми се връзва.Дайте повечко инфо
Когато е студена колата върви с по богати смеси защото двигателя е студен и за това върви нормално но като загрее двигателя минава в нормален режим и сместа вече е каквато трябва да и спира да върви. Това съм го виждал на друга кола една година беше ходене по мъките и накрая се оказа разлика един зъб в зацепването само че беше 8в
Също може да се дължи и на пропуск на въздух след дебитомера но това е свързано с неравномерна работа на празен ход.

fastedy
20-03-2009, 07:28
Когато е студена колата върви с по богати смеси защото двигателя е студен и за това върви нормално но като загрее двигателя минава в нормален режим и сместа вече е каквато трябва да и спира да върви. Това съм го виждал на друга кола една година беше ходене по мъките и накрая се оказа разлика един зъб в зацепването само че беше 8в
Също може да се дължи и на пропуск на въздух след дебитомера но това е свързано с неравномерна работа на празен ход.

карал съм кола с кофти зацепване но тя неможеше да откине с повече от 100.моята по магистрата
върви с 200 но иначе е ленива

Novachev
20-03-2009, 07:54
карал съм кола с кофти зацепване но тя неможеше да откине с повече от 100.моята по магистрата
върви с 200 но иначе е ленива
Зависи с колко е сгрешена центровката на алфата може да не е със зъб шайбите на валовете са рздвижни.

oem
20-03-2009, 09:28
Зависи с колко е сгрешена центровката на алфата може да не е със зъб шайбите на валовете са рздвижни.

Само едната е раздвижна ама то е достатъчно.

П.С. Не винаги където има пети е гаранция на правилно зацепване. Ако кол. вал не е точно на ГМТ пак се осира положението.

Зацепвал съм бая Твин Спаркове вече и имам случай да объркам зацепване. Слагам петите, глася на ГМТ и докато опъна ремъка, едно друго и той кол. вал мръднал.

hestrea6643
20-03-2009, 10:18
здр. колега спорет мен е датчика на температурата но все пак успех

Novachev
20-03-2009, 16:23
Само едната е раздвижна ама то е достатъчно.
И двете са раздвижни на изпускателния обаче е много малко около 1мм

oem
20-03-2009, 16:30
И двете са раздвижни на изпускателния обаче е много малко около 1мм

Ааа нещо се бъркаш. Аз съм я махал и си влиза точно в шпонката и няма никакъв луфт. Може да си виждал износено колело с изял се шпонков канал и за това да ти се струва раздвижна, но не е.

Novachev
20-03-2009, 16:44
Ааа нещо се бъркаш. Аз съм я махал и си влиза точно в шпонката и няма никакъв луфт. Може да си виждал износено колело с изял се шпонков канал и за това да ти се струва раздвижна, но не е.

Другия път пак провери дали е плътна в шпонката защото мърда и не на една на 3 коли съм го мърдал и се мърда.

oem
20-03-2009, 17:10
Другия път пак провери дали е плътна в шпонката защото мърда и не на една на 3 коли съм го мърдал и се мърда.

Възможно е да има лек луфт. Но шайбата е далеч от идеята да е раздвижна.

Novachev
20-03-2009, 20:08
Ааа нещо се бъркаш. Аз съм я махал и си влиза точно в шпонката и няма никакъв луфт. Може да си виждал износено колело с изял се шпонков канал и за това да ти се струва раздвижна, но не е.

:cheers:

JACCOMO
21-03-2009, 17:59
И аз от 1 месец имам някакъв проблем подобен на колегата.Сменил съм всичко с изключение на бобините!Колата при подаване на газ бучи все едно съм махнал въздушния филтър,някакси празно и набира тромаво.Интересното е че от време на време се оправя,случва се един два дни да върви добре и да работи много тихо и в следващият момент да се разбучи пак и да забие муцуната!И идната седмица ще посети вантотрейд защото се съмнявам в пробив след дебитомера някъде или някоя свещ ако е изпуснала.Предишният път 2 от свещите им се беще отлепила керамиката от метала и се въртяха и компресията си изхвърчаше през тях няправо.Сега са 8бр. НЖК и се съмнявам да е от тях но ще видиме.Може и някоя бобина да е щото на празен ход рязко като е подам газ и заглъхва и прекъсва в ниските.НО майсторите ще си кажат :)

Djalev
24-03-2009, 21:36
Колеги има ли нещо развитие по въпроса, че и моята го прави същото ?!

Novachev
24-03-2009, 21:42
може да е заразно нещо вирус.

SandoOne
24-03-2009, 21:51
ебаси мамата половината целата кола сте сменили почвам да се плаша щото и мойта са е в бокса докато не зема свещои и нее сигорно дали само това

JACCOMO
24-03-2009, 23:54
Започвам да се убеждавам че имат проблем с компютрите тези коли,нещо в самоя софтуер което не управлява добре мотора,и една малка намеса подобрява нещата за малко докато компътъра не оплеска пак нещата!Неможе всяко чудо да е за 3 дни!Или пък ако е прецакано нещо наистина то поне да си личи че е така а не 2 дни да върви 2 дни не!Не е нормално,само от скапания софтуер е нещо!

Bobo
25-03-2009, 00:49
Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави ;)

Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти ;)

Djalev
25-03-2009, 12:32
Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави ;)

Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти ;)

Ще се идва скоро до Софето нема начин :pizza: !

arieca155
25-03-2009, 19:31
Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави ;)

Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти ;)

Bobo,ще ме побъркаш с тия диагностики,съгласен съм с теб само че проблема не е от компа..със същата симптоматика е и мойта кола и в мойта тема ми пишеш за диагностика ама аз немога да храня цялата околия дето има лаптоп и си е свалил някаква верся на "autodata" и айде аз съм голем майстор.за себе си колеги съм решил,сменям наред,поне всичко ще ми е новичко по колата докато уцеля проблемния чарк.говоря за 1.6 16 Т.С..до тук дебитомер(тоя обяче го върнах),стъпков мотор,ТПС,датчик за температурата,кабели на свещи.и вече зацепването ми е на дневен ред.айде който намери лек за тая болест че го черпим:tequilla::cheers:

SandoOne
25-03-2009, 22:48
Започвам да се убеждавам че имат проблем с компютрите тези коли,нещо в самоя софтуер което не управлява добре мотора,и една малка намеса подобрява нещата за малко докато компътъра не оплеска пак нещата!Неможе всяко чудо да е за 3 дни!Или пък ако е прецакано нещо наистина то поне да си личи че е така а не 2 дни да върви 2 дни не!Не е нормално,само от скапания софтуер е нещо!

Аз имам чувството че я по преебах с един баварец до прекъсвача и от там испуши сондата и зацапа сигорно свещите и от си еба мамата да го запуши се здраво са ще я отпушвам нема начин 4 ти цилиндър не работи .....

Novachev
26-03-2009, 07:50
Аз имам чувството че я по преебах с един баварец до прекъсвача и от там испуши сондата и зацапа сигорно свещите и от си еба мамата да го запуши се здраво са ще я отпушвам нема начин 4 ти цилиндър не работи .....
Това дето го описваш няма как да стане нито могат да се зацапат свещи нито да се преебе сонда от няколко дръбки и прекъсвача сондите обикновенно изкарват много повече ако имаш много висок разход на масло сондата ще замине поне за 10-15 к км а може и повече да изкара а пък свещите имат опция и се самопочистват но и те не може да са се зацапали от това. Ако беше така от няколко прекъсвача да заминават свещи и сонда знаеш ли колко трябва да съм сменил до сега а и моя прекъсвач е на 8000 оборота макар че съм го стигал 4-3 пъти в движение щото са си мъки за маторЯ

Djalev
20-02-2010, 15:55
Нещо решение по въпроса :yawn:

oem
20-02-2010, 19:03
Ох мойта как хубаво бягаше на -10 :) Днеска на 20 градуса усетих разликата от температурата на въздуха :) Крайно време е да си изпера филтъра :)

Djalev
20-02-2010, 19:13
Ох мойта как хубаво бягаше на -10 :) Днеска на 20 градуса усетих разликата от температурата на въздуха :) Крайно време е да си изпера филтъра :)

И моята е така колега..предишните дни дърпа яко , днес изпрах филтъра,почистих дросела и нищо ново.. +18 градуса и веднага се усети яко муд.:no_no_no:

zimin
20-02-2010, 19:31
накрая ще й изкорубя сичко и ще и налея един мотор от жигула вътре и да не се занимавам с глупости :D:D:D
то направо е мъчение,сяка сутрин да палиш по няколко пъти за да заработи кошарата както трябва...иначе е немислимо тръгването...

BLUE1
20-02-2010, 19:42
Някой ще конкретизира ли проблема точно, за запалването при топло време то е ясно- става от вторият път и проблема е от софта, но другото не ми е ясно какво значи при 70* върви при 90* ....

napoli
20-02-2010, 19:43
Стана въпрос за Ал.ауто смяна на ангренажен ремък,защото на мойта сам го смених и проблем няма.Тук става въпрос за някакви пети които застопоряват двете колела така ли:?:.Другото което не ми се връзва е реглажа на колелото разпр.вал.

oem
20-02-2010, 20:13
Някой ще конкретизира ли проблема точно, за запалването при топло време то е ясно- става от вторият път и проблема е от софта, но другото не ми е ясно какво значи при 70* върви при 90* ....

Проблема не е в софта. софта си е много добре даже :) Колите ви имат проблеми. Моята пали от раз, и върви еднакво при 70 и 90 градуса. И аз съм имал вашите проблеми и със сигурност ви казвам, че не е от софтуера. :)

BLUE1
20-02-2010, 20:22
Проблема не е в софта. софта си е много добре даже :) Колите ви имат проблеми. Моята пали от раз, и върви еднакво при 70 и 90 градуса. И аз съм имал вашите проблеми и със сигурност ви казвам, че не е от софтуера. :)

Исках да кажа, че при топло време пак пали от ряз но понякога двигателя тресе и трябва да се изгаси и после пак да се запали, като е откачена ламбдата този проблем го няма. Иначе другият проблем и на мен ми е интересен защото и аз карам същата кола и бих искал да разбера повече.

Djalev
20-02-2010, 20:27
Няма никакви проблеми с паленето сутрин и т.н .. пали си отраз !
Просто като се стопли времето , примерно днешния ден (задушно) се усеща разлика във вървежа , става някакси по мудна и бавно се развърта.. иначе всичко друго си е ок по колата !

radiboy
20-02-2010, 22:35
Имах такъв проблем,но със смяната на дебитомер,ламда,и какво ли не,оправия няма!Започнах да сменям софтуер и на четвъртият опит "Бинго".Все едно,че не е било,да чукна на дърво!Успех на всички!

BLUE1
20-02-2010, 23:18
Имах такъв проблем,но със смяната на дебитомер,ламда,и какво ли не,оправия няма!Започнах да сменям софтуер и на четвъртият опит "Бинго".Все едно,че не е било,да чукна на дърво!Успех на всички!

Я дай повече подробности, как смени софтуера
?