PDA

View Full Version : регулация на фарове



littlesister
18-03-2009, 16:20
Колата е 156 спортвагон и е кривогледа.Десния фар свети по нависоко ии не искам да хода при некви паляци да ми регулират фаровете та за тва питам тук къде точно се пипа при фара за да го регулирам,върти ли се нещо? Ако някои и снимки може да покаже ще е екстра .мерси предварително :)

ФЕРАРИСТ
18-03-2009, 16:49
От задната страна на фара има две шестоъгълни врътки, който го регулират на височина, и наляво и дясно.....аз като ги регулирах спрях на един мегдан, закривам единия фар за да не се бъркам и регулирам един по един - накрая заставаш 30-40 метра пред колата си и гледаш дали заслепява, и дорегулираш и си пушка.....

littlesister
18-03-2009, 17:02
трябва ли да развивам капачката отвътре,който се отвърта като си сменяш крушката или отвънка някъде е тва ?

ФЕРАРИСТ
18-03-2009, 17:09
Няма нужда, отвънка е...

krasy k
18-03-2009, 17:11
Не,няма да сваляш капачката.Отвори капака на двигателя,застани отпред/може и странично/,наведи се и погледни фара отзад и ще видиш тези шестоъгълни шипчета.

JAMAL
18-03-2009, 17:19
А най-добре, ако имаш винтоверт, спестява доста въртене....само полека със спусака, че в един момент винта започва да трака на разпадане..

krasy k
18-03-2009, 17:24
А най-добре, ако имаш винтоверт, спестява доста въртене....само полека със спусака, че в един момент винта започва да трака на разпадане..

Аз го правих гедорето,по-лесно и по-безопосно е ...

littlesister
18-03-2009, 23:35
значи още докато по обяд написах темата видях това нещо на алфата на баща ми,която е същата,видях тези шипчета и ги развъртях малко да се уверя ,че е това.Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда :(

fred
19-03-2009, 09:08
Пръсни го нещо което преобразува ръжди или от сорта

търтей
19-03-2009, 10:24
значи още докато по обяд написах темата видях това нещо на алфата на баща ми,която е същата,видях тези шипчета и ги развъртях малко да се уверя ,че е това.Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда :(

е ти с пръсти ли го въртиш??? :haha:

BLUE1
19-03-2009, 12:49
Що не си идеш в сервиз да ти ги регулират? Само 10 лева и го правят на специален уред.

ФЕРАРИСТ
19-03-2009, 14:51
Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда :(
И стоманени да сложиш, надали ще стане - зимаш една отверка която е с сменяем връх, и има шестограмен женски отвор(макар че някой не стават), пъхаш го и въртиш с кеф.....

krasy k
19-03-2009, 14:57
Що не си идеш в сервиз да ти ги регулират? Само 10 лева и го правят на специален уред.

Да бе,лесно ви е на вас дето имате свестни сервизи.Не е въпрос за пари, а за хора ,които могат да ти свършат работа.

littlesister
19-03-2009, 18:18
аз знам много добре,че ако отида в сервиз ще ми земат не 10,а поне 20-30 лева като няма гаранция дали ще свършат работа,а освен тва искам нещо сам да си правя по колата,че ми е кеф. Ааа за винтчето..на другата кола ,на която първо го видях си се въртеше и с пръсти

fred
19-03-2009, 20:04
Ако си от София, нямаш проблеми, има доста сервизи в общ технически, които ще ти свършат добра работа, а ако ти се занимава е друг въпрос.

търтей
19-03-2009, 21:40
абе ем нищо не разбирате от ремонти, ем не щете по сервизи да ходите?
е не може всеки да разбира от всичко

фарове сам не можеш да си регулираш правилно, квото и да обясняват колегите как регулират на око и добре ставало

тва окометъра е най-точния прибор

а на оная кола винтовете за реглаж са счупени и не работят дето си ги въртял с пръсти

...

krasy k
19-03-2009, 21:59
Търтей,прав си ,но както казва колегата по-добре да си я регулираш така, че да ти вършат работа ,а не някой да се газурчи около нея, да ти вземе 20-30лв. и после пак същото.Където има свестни сервизи с техника става работата но като нямаме......

търтей
19-03-2009, 22:38
кфа техника бе
фарове се регулират с тебешир и голям равен двор

littlesister
19-03-2009, 23:36
готово! едни клещи фанах и го направих... може да го сваля още половин идея единия фар,ама пак е доста по-добре

krasy k
20-03-2009, 08:09
Първо пишеш това :


абе ем нищо не разбирате от ремонти, ем не щете по сервизи да ходите?
е не може всеки да разбира от всичко

фарове сам не можеш да си регулираш правилно, квото и да обясняват колегите как регулират на око и добре ставало

...

krasy k
20-03-2009, 08:09
А сега това :


кфа техника бе
фарове се регулират с тебешир и голям равен двор

?????????????????

търтей
20-03-2009, 10:23
А сега това :



?????????????????

еми знаеш ли как се регулират фарове?

didod
20-03-2009, 10:50
Пусни им пак схемата. И всеки с тебешир и евентуално стена подръка ще си ги регулира. :popesmiley:

търтей
20-03-2009, 10:59
Пусни им пак схемата. И всеки с тебешир и евентуално стена подръка ще си ги регулира. :popesmiley:

съмняам са
ама те го как се прави според завода производител

http://turtey.alfaromeo-bg.com/docs/farove_reglajpdf.pdf

krasy k
20-03-2009, 11:50
еми знаеш ли как се регулират фарове?


Да,мойте на око ги направих.
Доста е писано за рег. на фаровете, колегата сигурно не го е открил и стана кашата и се наложи уточнението.
Иначе мойте уважения и нищо лично,просто се омотахме в стремежа си да му помогнем.... :cheers: