PDA

View Full Version : Хайде въпрос с повишена трудност!



oem
19-03-2009, 17:58
Да речем колата ми седи цял ден или нощ на паркинга или в гаража. Паля и тръгвам. И по малките и незначителни неравности тропа и от пред и от зад. Ако покарам да речем половин час и спира да тропа.

Що е то?

П.С. Колата е така от както я купих. И когато е вдигната на крик, предните колела като ги размърдам на горе на долу има едни чукане и празен ход около 2 милиметра. И се чува от горе около ботуша на макферсона. От зад на задницата този луфт и чукане го няма. Кокато карам обаче тропкане се чува и от пред и от зад.

EDIT: Да добавя също, че ако колата е била вдигната известно време на подемник и колелетата си били увиснали после като тръгна да карам е колата с най-тихо окачване която съм карал.

sp_romeo1
19-03-2009, 19:36
Щом като покараш изчезва,ми мирише на амортисьори

mirchozo
19-03-2009, 19:41
Аз имах подобен проблем на предната си кола.Амортисьорите имаха мъртъв ход и при малко неравности тропкаше,някой път като се напомпат изчезва,абе доста неща смених ама като смених амортисьорите изчезна напълно.Най-интересното че като я клатим амортисьорите перфекто я спират,няма лашкане,абе...Мен ако питаш карай докато не започне постоянно да тропка,те амотр и без това не са никак евтини за 156-цата.

RaZZoR
19-03-2009, 20:33
колега това е задна биалета100% сигурен съм! амортисьорите мисля нямат тампон отгоре,пък може и да е от тях щом после спира като покараш.Но провери си задните биалети

oem
19-03-2009, 20:39
Задни стабилизиращи щанги и биалети сменени преди 4 месеца. Тогава тропкаше от зад по друг начин.

Тампони на макферсоните горе има. И аз мисля, че са амортесьори, но като клатя колата я спират моментално. Те и пружините са ми твърди и баш не мога да я заклатя много добре. По-скоро ще огъна калник.

Ма много ме дразни това тропкане.

И друго. На запален мотор като свия рязко на ляво и има едно чукане. На дясно го няма. Това или накрайник или нещо рейката, но не мога да разбера докато не я разпилея.

П.С. Тъпото е че при който майстор по окачване да ида, докато отида при него и той като се качи и вече не тропка нищо и ставам за смях.

haljscho
19-03-2009, 21:12
Ако не си ходил на стенд за амортисьори, иди ако е от тях предполагам ще ги хванат.

mirchozo
19-03-2009, 21:19
Колега ОЕМ,значи да кажа как да го провериш дали е от амортисьорите.Значи принципно се прави от 2-ма души(по-лесно е).Единия клати нагоре надолу много леко(само 3-4 сантиметра се клати,не както да се проверчват амортицьори)Другия слуша или може да си сложи ръката дето е амортиьора,така малко по-добре се усеща.
Ще прозвучи смешно,но аз имам един познат монтьор,който има докторски слушалки,как се чува не е истина просто.
Общо взето при мен беше такава процедурата(това на предната ми кола ауди 80),естесвено няма гаранция че ще ти помогна с това,но поне няма да се вкараш в разходи,пък и се прави лесно.

oem
19-03-2009, 21:25
Колега ОЕМ,значи да кажа как да го провериш дали е от амортисьорите.Значи принципно се прави от 2-ма души(по-лесно е).Единия клати нагоре надолу много леко(само 3-4 сантиметра се клати,не както да се проверчват амортицьори)Другия слуша или може да си сложи ръката дето е амортиьора,така малко по-добре се усеща.
Ще прозвучи смешно,но аз имам един познат монтьор,който има докторски слушалки,как се чува не е истина просто.
Общо взето при мен беше такава процедурата(това на предната ми кола ауди 80),естесвено няма гаранция че ще ти помогна с това,но поне няма да се вкараш в разходи,пък и се прави лесно.

Правихме го това. Някъде от горната част на амортисьора се чува.



Ако не си ходил на стенд за амортисьори, иди ако е от тях предполагам ще ги хванат.


Тук в региона не знам да има тръскалка някъде.

mirchozo
19-03-2009, 22:20
Ми май няма какво да го мислиш,или е макферсона или амортисьора, то май няма какво друго да е там.Като го разглобиш то ще си каже :hehehm: Дано да не е "монтирисьора" че бая пари струва.

ludkanar
19-03-2009, 22:27
данеби нщо главините да са издали багажа

fade
19-03-2009, 23:25
...

Тук в региона не знам да има тръскалка някъде.

Колега това е несериозно, Търново да няма тръскалка, всеки уважаващ себе си сервиз в който се прави реглаж на окачване трябва да има тестер... ако нямаш познати в Търново мога да проверя вместо теб! Само кажи!

oem
20-03-2009, 00:57
Колега това е несериозно, Търново да няма тръскалка, всеки уважаващ себе си сервиз в който се прави реглаж на окачване трябва да има тестер... ако нямаш познати в Търново мога да проверя вместо теб! Само кажи!

Аз едно място знам къде правят реглаж и там нямат. Ако може да питаш питай. :)

vovata
20-03-2009, 06:34
На запален мотор като свия рязко на ляво и има едно чукане
При този симптом на мен ми излезна вътрешен кормилен накраиник.

krasy k
20-03-2009, 08:23
.............

Тук в региона не знам да има тръскалка някъде.


Що се чудите?
Вярно,че Ловеч е 2х по-малък от В.Търново ,но и тук няма стендове за амортисьори и фарове.
Лесно ви е на вас , особено на колегите от София - даже имате и право на избор в кой сервиз да отидете...
В провинцията е умряла работа...

oem
20-03-2009, 09:17
При този симптом на мен ми излезна вътрешен кормилен накраиник.

И на мен това ми идва на ума.

toshko69
20-03-2009, 09:53
този проблем го имах на служебния си автомобил ходих на стенд за амортисьори и господата майстори при първото замерване отчетоха 89% износване,и веднага се изказват амортисьори за смяна,а тя колата на 2 години и ги попитах може ли за това време да заминат единия каза че е невъзможно и ме прати да покарам малко из дупки да мина 10-15 пъти през един спящ полицай и като спря да клопа ме върна на стенда и всичко беше 6.Казаха ми понеже колата се движи в по голямата част от времето с постоянен товар се износва стеблото на амортисьора/няма промяна в килиграмите които носи/то е невидимо с просто око,и докато се раздвижи семеринга и оплътни поклопва,пита ме иначе дали седи в пътя колата като карам,казах му че седи безупречно,сложи диагноза че рано или късно ще заминат амор......,и да карам и свиквам в началото да клопа.вече 3 години си карам така.Казвам го като варянт при теб може да е друго,но според мен диагнозата е същата,защото предполагам не си се прибил да си товариш колицата,а се возиш само ти и тук таме още 2-ма 3- ма около теб

oem
20-03-2009, 10:00
този проблем го имах на служебния си автомобил ходих на стенд за амортисьори и господата майстори при първото замерване отчетоха 89% износване,и веднага се изказват амортисьори за смяна,а тя колата на 2 години и ги попитах може ли за това време да заминат единия каза че е невъзможно и ме прати да покарам малко из дупки да мина 10-15 пъти през един спящ полицай и като спря да клопа ме върна на стенда и всичко беше 6.Казаха ми понеже колата се движи в по голямата част от времето с постоянен товар се износва стеблото на амортисьора/няма промяна в килиграмите които носи/то е невидимо с просто око,и докато се раздвижи семеринга и оплътни поклопва,пита ме иначе дали седи в пътя колата като карам,казах му че седи безупречно,сложи диагноза че рано или късно ще заминат амор......,и да карам и свиквам в началото да клопа.вече 3 години си карам така.Казвам го като варянт при теб може да е друго,но според мен диагнозата е същата,защото предполагам не си се прибил да си товариш колицата,а се возиш само ти и тук таме още 2-ма 3- ма около теб

Само аз се возя. И то кво возене. Тя повече седи на едно място. А и както казха пружините ми са ниски и твърди и аморт. не се движи много много.

Чакам да се постопли и ще сменя накрайниците на рейката ама сигурно всичките. И горните носчи може би, че скърцат яко.

fade
20-03-2009, 15:00
Аз едно място знам къде правят реглаж и там нямат. Ако може да питаш питай. :)

Велико Търново, старата Мототехника на Биляковско шосе към КАТ! Братовчед ми е 90% сигурен, че там има стенд за амортисьори. Направо ме изненадахте колеги В.Търново и Ловеч да нямате стенд за амортисьори! В нашия малък град има на две места (които аз знам), като едното дори не е в сервиз, а в център за технически прегледи и предлагат теста безплатно като екстра към техническия преглед. Миналата седмица като минавах технически преглед тествах моите и отпред единият е на 40% и съм за смяна вече :(

П.П.
Ето тук (http://www.tarnovo-avto.net/index.php?linkID=618)

oem
20-03-2009, 15:57
Велико Търново, старата Мототехника на Биляковско шосе към КАТ! Братовчед ми е 90% сигурен, че там има стенд за амортисьори. Направо ме изненадахте колеги В.Търново и Ловеч да нямате стенд за амортисьори! В нашия малък град има на две места (които аз знам), като едното дори не е в сервиз, а в център за технически прегледи и предлагат теста безплатно като екстра към техническия преглед. Миналата седмица като минавах технически преглед тествах моите и отпред единият е на 40% и съм за смяна вече :(

П.П.
Ето тук (http://www.tarnovo-avto.net/index.php?linkID=618)

Е знам го този сервиз, но не знаех, че имат тръскалка.

digitalundgrd
20-03-2009, 16:57
От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха

търтей
20-03-2009, 17:01
От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха

батко при теб проблемът е от слабо пусната музика :mr-t:

ФЕРАРИСТ
20-03-2009, 17:04
От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха
Накладките да не скърцат и те.....:noooo:

digitalundgrd
20-03-2009, 17:05
аххахха търтей, аз сега карам без НИКАКВА музика, че нали слухта за двигателя и от там иде цялата работа ;)

п.с. Ферарист не съм сложил още твоите накладки, ама сегашните просвирват при по-леко натискане. Като ги накова яко не се чуват :) ахаха ама това са бели кахъри...

търтей
20-03-2009, 17:07
аххахха търтей, аз сега карам без НИКАКВА музика, че нали слухта за двигателя и от там иде цялата работа ;)

слухтиш не слухтиш се тая :)
карай и да не ти пука бе
после нов

2.0 :calc:

digitalundgrd
21-03-2009, 21:35
Юпиии след снега и кишата в София тия дни, скърцането изчезна :) ехеххех

mirchozo
21-03-2009, 23:23
носи си вода в колата и като почнат да скърцат слизаш,мокриш и
напред :gayfight:

Bobo
22-03-2009, 03:11
И горните носчи може би, че скърцат яко.

Ето сам си стигна до отговора :D

oem
22-03-2009, 11:03
Ето сам си стигна до отговора :D

Да се постопли малко и ще и разкова цялата предница. :) Много ме дразни това тропкане.

oem
22-03-2009, 15:54
Пууу... освен вътрешен накрайник и стабилизиращата щанга чука, и горните носачи и те. :( Утре за по сикурно ще ходя на стенд да кажат точно кое да се смени.

Ако са горни носачи и стаб щанга да слагам полиуретанови тампони?

Novachev
22-03-2009, 18:26
Пууу... освен вътрешен накрайник и стабилизиращата щанга чука, и горните носачи и те. :( Утре за по сикурно ще ходя на стенд да кажат точно кое да се смени.

Ако са горни носачи и стаб щанга да слагам полиуретанови тампони?
Много често тропане от рейката може да се сбърка нс тропане от вътрешен накрайник ако ти тропа в ккраката да знаеш че почти сигурно е че е самата рейка а не накрайниците. Аз смених 2 здрави накрайника щото си мислех че е от тях но накрая се окача рейката.
А за тампони няма по здраво от полиуретана.

Ivo Mitkowsky
22-03-2009, 18:47
при мен се чува ужасно скърцане на гума, по точно некой тампон и при най-малките неравности се чува. Много изнервящо

oem
23-03-2009, 10:16
Аз като натисна спирачката и се чува хрупане от тампон. Особено като е стояла на едно място. Като поакрам малко и като се загреят тампоните спира да хрупа и да скърца, но в началото ме дразни много.

Ivo Mitkowsky
23-03-2009, 12:28
Аз като натисна спирачката и се чува хрупане от тампон. Особено като е стояла на едно място. Като поакрам малко и като се загреят тампоните спира да хрупа и да скърца, но в началото ме дразни много.

същото е

oem
24-03-2009, 19:43
Значи днес ходих при най-добрия в Търново. Така ми казаха. Имам познати от сервиз дето правят бегачките. Даже на 28-ми ще с епускат с едно поло. Днеска го гледах как бяга. Та те ме пратиха там. Даже единия деойде с мен. И майстора само качи я на стенда и отсече. Ляв долен носач... след малко и Десен долен носач... след малко и тампони на стабилизираща щанга.

Вика сменяй тези неща и ела да видим има ли друго щото сега друго не мога да хвана.

Сега съм пред дилема какви тампони да взема за щангата? Майстора каза полиуретановите ще ти износят щангата. Оригиналните ше изкарат пък доста по-малко време и пак ще трябва след година, две да идваш да я разковаваме пак.

Та не знам. Той и не каза нищо за шарнирите как са. Вика тя играе и от 3-те тампониа на носача. Не мога да разбера така шарнира дали е здрав.

Питах го за горните носачи. Вика горните са добре. Не мръдват.

Мисля да взема 2 носача OCAP и PowerFlex за щангата. Ако някой има по-добро решение да каже моля. Не знам да слагам ли PowerFlex на старите носач, защото ме е страх да не би и шарнирите да се окажат зле или да се споминат бързо.

Bobo
25-03-2009, 00:28
Значи днес ходих при най-добрия в Търново. Така ми казаха. Имам познати от сервиз дето правят бегачките. Даже на 28-ми ще с епускат с едно поло. Днеска го гледах как бяга. Та те ме пратиха там. Даже единия деойде с мен. И майстора само качи я на стенда и отсече. Ляв долен носач... след малко и Десен долен носач... след малко и тампони на стабилизираща щанга.

Вика сменяй тези неща и ела да видим има ли друго щото сега друго не мога да хвана.

Сега съм пред дилема какви тампони да взема за щангата? Майстора каза полиуретановите ще ти износят щангата. Оригиналните ше изкарат пък доста по-малко време и пак ще трябва след година, две да идваш да я разковаваме пак.

Та не знам. Той и не каза нищо за шарнирите как са. Вика тя играе и от 3-те тампониа на носача. Не мога да разбера така шарнира дали е здрав.

Питах го за горните носачи. Вика горните са добре. Не мръдват.

Мисля да взема 2 носача OCAP и PowerFlex за щангата. Ако някой има по-добро решение да каже моля. Не знам да слагам ли PowerFlex на старите носач, защото ме е страх да не би и шарнирите да се окажат зле или да се споминат бързо.


Аз пък мисля че няма майстор който да неможе да хване разбит шарнир! ако ще и тампони да няма! И кво вика ше износи полиуретана стоманата :tooth: Ше я износи ама след 5 години ! А нали се сещаш че тая щанга се сменя заедно с тампоните по юзер манюал! Като и сложиш гуменетки ше изкарат не година ами 2-3 месеца макс. И още кво ти каза че горните са перфектни само дето скърцат кат побъркани и тропат иначе нищо им няма :calc: А що не кажеш на майстора да си прави бегачки и да не гледа на кафе ами да почне на карти ;)

Сори за острия език ама ми писна некви чичо манчовци и менте майстори да прават хората на балъци - на сичкото отгоре има и разни словоухотливи дето приказват такива небивалици и така омайват че и клиента накрая доволен остава :dunno:

Ivo Mitkowsky
25-03-2009, 07:30
Аз пък мисля че няма майстор който да неможе да хване разбит шарнир! ако ще и тампони да няма! И кво вика ше износи полиуретана стоманата :tooth: Ше я износи ама след 5 години ! А нали се сещаш че тая щанга се сменя заедно с тампоните по юзер манюал! Като и сложиш гуменетки ше изкарат не година ами 2-3 месеца макс. И още кво ти каза че горните са перфектни само дето скърцат кат побъркани и тропат иначе нищо им няма :calc: А що не кажеш на майстора да си прави бегачки и да не гледа на кафе ами да почне на карти ;)

Сори за острия език ама ми писна некви чичо манчовци и менте майстори да прават хората на балъци - на сичкото отгоре има и разни словоухотливи дето приказват такива небивалици и така омайват че и клиента накрая доволен остава :dunno:

:big_bow_down: за пореден път Bobo казва самата истина

oem
25-03-2009, 09:15
Аз пък мисля че няма майстор който да неможе да хване разбит шарнир! ако ще и тампони да няма! И кво вика ше износи полиуретана стоманата :tooth: Ше я износи ама след 5 години ! А нали се сещаш че тая щанга се сменя заедно с тампоните по юзер манюал! Като и сложиш гуменетки ше изкарат не година ами 2-3 месеца макс. И още кво ти каза че горните са перфектни само дето скърцат кат побъркани и тропат иначе нищо им няма :calc: А що не кажеш на майстора да си прави бегачки и да не гледа на кафе ами да почне на карти ;)

Сори за острия език ама ми писна некви чичо манчовци и менте майстори да прават хората на балъци - на сичкото отгоре има и разни словоухотливи дето приказват такива небивалици и така омайват че и клиента накрая доволен остава :dunno:

Ама той ми показа къде е луфта. Аз го видях. Те втулките играят в тампоните на долните носачи. Иначе каза, че шарнирите му се виждат здрави по принцип. За горните носачи го питах и гледах и там нямше луфт до колкото ми показа. Може само да скърцат, но тропкането не е от тях.

За стабилизиращата щанга наистина каза, че износването ще е след много време. Абе полиуртен ще сложа там то е ясно. Аз обикновени тампони освен Бърт други не намерих. А Бърт няма да си сложа никога!

Тропкането е само на горе - на долу. Като напъна колелетата на вътре и на вън не се усеща да има луфт в шарнира. И не знам какво да правя. Да сменя само тампоните на носача ли или да купувам нови носачи? 440 лв. са два носача OCAP. :(

arieca155
25-03-2009, 19:44
:big_bow_down: за пореден път Bobo казва самата истина

Bobo,неможах и аз да се здържа вече обаче ми напълни душата.:big_bow_down:.прав си за много неща и ти е хаплив езика,доста.ама и то вече не се трае.БРАВО.:big_bow_down:

oem
25-03-2009, 20:27
Bobo,неможах и аз да се здържа вече обаче ми напълни душата.:big_bow_down:.прав си за много неща и ти е хаплив езика,доста.ама и то вече не се трае.БРАВО.:big_bow_down:

Той, че е прав човека е прав. Аз за това на майстори не ходя по принцип. Но тука става въпрос за апарататура. Тая щанга аз на канал не мога да и сменя тмапоните сам. Първо колата ми е на 5 пръста от земята крик/крокодил не мога да вакарам под нея заради праговете. Само фабричниа крик влиза и то с много зор. Второ и да успея да я вдигна във въздуха някак сам пак няма да мога. Трябва си още един да помага.

Абе трябва си подемник за да увиснат колелата и после да увисне и целия мост за да стане работата.

Трето: не разбирам от окачване много и най-добре в сервиз. Аз в сервиза пак аз ще си я правя. Но ще има и хора дето да ми помагат и ше си ползвам подемника като бял човек.

Ще сменя тези неща дето ми казаха и дето и аз ги видях с очите си. После ако има друго да хлопка и да скърца ще го мисля. А зи без тва не мога да дам повече пари за части на веднъж. Другия месец сменям тези неща. Ако има после за смяна друго, то другия месец и другото ще се смени.

:)

Bobo
26-03-2009, 02:58
Той, че е прав човека е прав. Аз за това на майстори не ходя по принцип. Но тука става въпрос за апарататура. Тая щанга аз на канал не мога да и сменя тмапоните сам. Първо колата ми е на 5 пръста от земята крик/крокодил не мога да вакарам под нея заради праговете. Само фабричниа крик влиза и то с много зор. Второ и да успея да я вдигна във въздуха някак сам пак няма да мога. Трябва си още един да помага.

Абе трябва си подемник за да увиснат колелата и после да увисне и целия мост за да стане работата.

Трето: не разбирам от окачване много и най-добре в сервиз. Аз в сервиза пак аз ще си я правя. Но ще има и хора дето да ми помагат и ше си ползвам подемника като бял човек.

Ще сменя тези неща дето ми казаха и дето и аз ги видях с очите си. После ако има друго да хлопка и да скърца ще го мисля. А зи без тва не мога да дам повече пари за части на веднъж. Другия месец сменям тези неща. Ако има после за смяна друго, то другия месец и другото ще се смени.

:)

Ама теб никой не те обвинява бе човек давай по тая тактика ;) Просто ми избиха нервите шото некой прекаляват;) Аз поне кат не разбирам си казвам :D

oem
26-03-2009, 09:06
Ама теб никой не те обвинява бе човек давай по тая тактика ;) Просто ми избиха нервите шото некой прекаляват;) Аз поне кат не разбирам си казвам :D

Мхм... да де... аз тези дни ще измеря щангата и ще ти се обадя да ми пратиш тампони за нея.