PDA

View Full Version : Въпрос за акумулатор



slaviego
21-03-2009, 18:20
Колеги значи акулуматора ми е Варта необслужваем 52Ам. Така си купих колата. Та въпроса ми е възможно ли е от слаб акумулатор да ми прави проблеми във вървежа.
Питам това защото миналите една две седмици като карах колата нямаше проблеми, а днес при по студеното и снеговалежа като включа фаровете, парно, нагревател на задно стъкло, радио, от време на време колата не върви. Не иска да ускоряв
Да кажа също че не я паля по 5 дни и след това само завъртя 3-4 пъти и пали.
Просто незнам. Няма никакви видими признаци за проблеми.

Dodo 155
21-03-2009, 18:28
Колеги значи акулуматора ми е Варта необслужваем 52Ам. Така си купих колата. Та въпроса ми е възможно ли е от слаб акумулатор да ми прави проблеми във вървежа.
Питам това защото миналите една две седмици като карах колата нямаше проблеми, а днес при по студеното и снеговалежа като включа фаровете, парно, нагревател на задно стъкло, радио, от време на време колата не върви. Не иска да ускоряв
Да кажа също че не я паля по 5 дни и след това само завъртя 3-4 пъти и пали.
Просто незнам. Няма никакви видими признаци за проблеми.
Нормално е под товар да върви по-тегаво.
Все пак, за да имаш ел.енергия, двигателят я произвежда от горивото.
Иначе съм имал кола (преди смяната на акумулатора), която сутрин палех с бутане, през деня също и вървеше нормално.

Kuker
21-03-2009, 19:01
Колеги значи акулуматора ми е Варта необслужваем 52Ам. Така си купих колата. Та въпроса ми е възможно ли е от слаб акумулатор да ми прави проблеми във вървежа.
Питам това защото миналите една две седмици като карах колата нямаше проблеми, а днес при по студеното и снеговалежа като включа фаровете, парно, нагревател на задно стъкло, радио, от време на време колата не върви. Не иска да ускоряв
Да кажа също че не я паля по 5 дни и след това само завъртя 3-4 пъти и пали.
Просто незнам. Няма никакви видими признаци за проблеми.Щом не си купувал ти акумулатора нищо не ти пречи да минеш през някой да ти го провери.Виж си също алтернатора.Но ако колата се държи така и в следващите дни търси проблема другаде, не знам защо свързваш акумулатора с невървенето.Бил ли си скоро на диагностика?


Нормално е под товар да върви по-тегаво.
Все пак, за да имаш ел.енергия, двигателят я произвежда от горивото.
Иначе съм имал кола (преди смяната на акумулатора), която сутрин палех с бутане, през деня също и вървеше нормално.Това не го разбрах.