PDA

View Full Version : пааак проблем !



life style
22-03-2009, 17:13
значи, отивам да я паля днес, давам контакт подгрявам 2 пъти свещите и тъкмо тръгвам да паля и до там няма ,никакъв ток, викам ко стана пак да ти еба маиката, отивам до акумулатора откачих клемата на + , закачих я пак, въртя и запали, гася въртя запали , пак гася изчаквам 1 мин въртя пак ташак, и пак откачаи и закачай, от кво може да е тва, сефте ми го праи ?

164 td
22-03-2009, 17:29
Фарли и боб.

life style
22-03-2009, 17:52
ше и фърля леша накрая. засилвам я към надин и съм и ебал маиката и талига

icedoc
22-03-2009, 20:26
Колега не един път съм казвал че Алфа Ромео не е просто автомобил , това е автомобил с характер , начин на живот . Прави всякакви щуротий и то когато си поиска .
Моята понякога прави този номер , но досега несъм опитвал с клемите на акумулатора. Просто изчаквам да мине малко време ( няколко минути ) и опитвам пак . Можеби някъде по тоците се ебава. Изкарвала ме е извън равновесие тая кола , но когато седна зад волана всичко ми минава !

Boby
22-03-2009, 22:42
А защо подгряваш 2 пъти?:notify:Тази зима не ми се е налагало да подгрея 2 пъти камо ли сега! Провери си стартера.Ако затяга нещо, консумацията на ток е много голяма и е възможно да ти "спира тока".В комбинация с разреден или стар акумулатор се получава точно това.

virusalfa
23-03-2009, 09:00
На разделителната кора м/у мотора и парното има кутийка ,където е бушона за подгряването-прилича на лист ламаринка.Я провери дали не е прекъснал и под него провери клемите,там ти е плюса.В краен случай проблема може да се окаже в клемата на контактния ключ.

vegasboy
23-03-2009, 13:39
Аз сам сагласен за стартера.

life style
23-03-2009, 16:32
е тази сутрин слизам да я паля и няма никои, върти като скъсана и не пали, оставям я за сега , че ме хвана гнойна ангина, като се по оправя ще проверя всичко за което писахте, мерси за помоща !

life style
26-03-2009, 16:01
проверих бушона за подгряването , цял си е и отдолу клемата си е закачена, тва с тока се оправи , смисъл като си дам на контакт и тръгна да паля не спира тока, ама ся не иска да пали пущината върти яко ама не ще, пречи ли и нещо ако я запаля на скорост ? или поне се пробвам !

Boby
26-03-2009, 18:41
То не пречи,но едва ли ще запали.Ако ти е изгоряла и последната работеща свещ на стартер няма да запали.Ще трябва да се тегли.

life style
26-03-2009, 20:15
виж теа свещи не ги видях, ше ги видим и тях

life style
27-03-2009, 18:12
оказа се че не стига ток до подгревните свещи и проблема е ф някво реле което се намира на над водния радиатор, поне така остановиха за сега , утре трябва да я дърпам до сервиз да видим дали ще излезне то, някой има ли представа колко пари струва това реле ?

Boby
27-03-2009, 22:46
47-8лв ново на Стамболийски 155

virusalfa
01-04-2009, 12:55
47-8лв ново на Стамболийски 155
Това май е за 84А,за суперките е доста скъпо доколкото знам.Но щом като свещите за 08В за като на опел астра 1,7Д,не виждам проблем да се насади едно опелско реле.

life style
01-04-2009, 18:37
така сега се установи друго, значи първата свещ не е работела, и някво кабелче въразано към нея което не можахме да проследим днес, дава на късо, и е изгорял некаф бусон или реле, и утре ще я качим на канал да проследим тва кабелче и тряя се оправи, и ако се размина само с 1 свещ и едно бушонче ше е мнооого добре ! утре ш кажа какво кое точно е било и можете да заключвате темата !:prescription:

icedoc
02-04-2009, 00:18
Това кабелче най-вероятно отива в помпата ( ако е електронна ! ) , и ако е от тая свещ проблема няма да се разминеш леко и тънко...
успех !

life style
02-04-2009, 17:36
ами значи преди 20 мин. си я взех, майстора които я прави го нямаше и другия дето ми я даде каза нищо не дължиш, не знам кво е сменял и кво е правил, без пари ми е щото е познат на баща ми,вече само там ше ходя !!!

icedoc
02-04-2009, 18:59
ами значи преди 20 мин. си я взех, майстора които я прави го нямаше и другия дето ми я даде каза нищо не дължиш, не знам кво е сменял и кво е правил, без пари ми е щото е познат на баща ми,вече само там ше ходя !!!
То това е добре , ама все пак какво и е било на колата ???

life style
02-04-2009, 19:03
не знам, майстора го нямаше като я взимах, и никой нищо не ми каза, само знам че имам 1 свещ за смяна, ама той не ми я сменил щото не се занимавал с тва !

Sunny
02-04-2009, 21:34
Марияне от къде ги копаш тия майстори дето не се занимават с това ?

life style
02-04-2009, 22:17
Марияне от къде ги копаш тия майстори дето не се занимават с това ?

ами, тои човека си е еладжия по принцип, ама така ми каза баща ми че не се сменял нишо друго освен жички, ама иначе ко , пак съм си на кирия, щяха дам е обръснат поне 50 франака ако бях я закарал некаде другаде,както галин от "КИРОВ" щял да ми оправя запалката в колата за около 5-6 часа, ебах таа запалка, 2 жици има е, кви са тес часове, сметни ги по 25лв на час и ко праи - към 150лв, и тва само за запалката, кожедер!, не стига че ми взе 100лв да ми оправи климатроника ами и след 2 седмици пак се прецака, аман от такива, поне знам че тоя е познат и пари не взима за труд, само за части, ся ф таа криза секи дере от всякаде!!

MILEN 76
04-04-2009, 18:12
за да не се пуска но ва тема иска да пи там за така наречената "умна дюза" име дадено от майсторите на коли.Та тая дюза я имат колите с електрона помпа и като направи бела след извесно време след запалване колата губи мощност но не винаги и за мен поне проблема е много интересен.Това са доводи по работата на едно гранд чероки 2,5тд което е със същият мотор.Е с някой разлики естествено като буксата на дюзата и дебитомера и т.н. но като цяло мотора е същия.Мен ме достраша да отрежа кабела на моята дюза зада го пробвам:book:.Ми четох много ама нищо и не разбрах общо взето.Писах го на търсачка зада не зада не задръствам темата ама го няма.Предполагам че всеки с електрона помпа ще го интересува
:rosso_racers:

didod
04-04-2009, 18:15
Какъв е въпроса всъщност?

MILEN 76
04-04-2009, 18:50
като цяло за какво служи и какви проблеми създава все пак сам с такава дюза.

didod
04-04-2009, 18:56
Ахааа...
Служи за обратна връзка на компютъра - да се определи точния момент на впръскване. И според това се коригира аванса във всеки един момент. Най-често май прекъсва намотката вътре. Дизелджиите ще кажат колко ома трябва да е тази дюза точно. На подобни е 90-130 ома. Отделно с осцилоскоп може да се види дали и какъв сигнал дава при работа. И понякога проблема не е от нея - тя е здрава примерно, но при понижено налягане на впръскване (например проблем с помпата) сигнала не е коректен.

MILEN 76
04-04-2009, 20:23
мерси за изчерпателния отговор.