PDA

View Full Version : мнение за 156



plkochev
24-03-2009, 18:28
Здравейте, аз съм нов и съм решил да си взема алфа 156 след 2003 facelift.Искам да е дизел.Кажете си мнението за такъв автомобил какво да гледам при покупката(слабите места) държи ли двигателя и окачването и др. Благодаря предварително

raffaello
24-03-2009, 18:40
Здравейте, аз съм нов и съм решил да си взема алфа 156 след 2003 facelift.Искам да е дизел.Кажете си мнението за такъв автомобил какво да гледам при покупката(слабите места) държи ли двигателя и окачването и др. Благодаря предварително
по-добре изпозвай търсачката, има много изписано за дизелите на алфа

plkochev
24-03-2009, 18:50
Мен по скоро ме интересува коя е скъпата част която се чупи често и какво да гледам при покупката.

lubo_red
24-03-2009, 19:03
Мен по скоро ме интересува коя е скъпата част която се чупи често и какво да гледам при покупката.
бате при 156 каквото и да се счупи не е евтино
но дизелите са по-здрави ако я вземеш запазена:th_up:

fred
24-03-2009, 19:11
Мен по скоро ме интересува коя е скъпата част която се чупи често и какво да гледам при покупката.

Колега, като всяка кола е и Алфата, една от скъпите части на дизела, ако ти се счупи е например е турбината, ама ако мислиш че на другите не се чупи, пък и тя доколкото знам не е разработка на алфа/май джапанска е/, можеш да я срещнеш и при други дизелови двигатели от този тип......
Колата си е като всяка от този клас, само дето е по готина :shock:

Dodo 155
24-03-2009, 19:13
Мен по скоро ме интересува коя е скъпата част която се чупи често и какво да гледам при покупката.
Тази кола не е за теб :idea2:
Избери си друга - Пасат, Вектра и т.н. :th_up:

п.с. Има търсачка, която ще ти отговори на многото въпроси, които тепърва ще напишеш ...
Поредната тема за кола 2-ра употреба ...
:guillotine:

plkochev
24-03-2009, 19:36
Тази кола не е за теб Колега мисля че не съм те засегнал с нищо дали е за мен или не аз си решавам. Въпроса ми мисля че не е сложен и ако не можеш да го разбереш не пиши глупости.

SandoOne
24-03-2009, 20:36
Колега , дюзите на дизелите са по 700 лева една ....
турбината е скъпа , 2 пути по скъп термостат компресията на двигателя требва да е над 20 при всички случай в противен ако е с издухана компресия ще ти е трудно зимно време ......
какво да ти кажа обслужване първо ремаци филтри масла , водна помпа по желание и това гледаш предницата да е здрава или нова като при мен
да не я правиш че е солена земи си големия дизел не малкия 2.4 ЖТД - по скъпа подръжка от 1.9 ЖТд
но с 5 цилиндъра 136 коня и върви много карах такова .... по полека с дупките като я купиш и тва е от мене

adv_petrov
24-03-2009, 20:44
Приятел, понеже виждам че си нов член, първо добре дошъл, добре си се насочил към модел кола, и второ, май не разбра мнението на колегата Dodo 155 по-горе - според мен той искаше да каже че Алфа 156 турбодизел няма евтини части за подръжка и може да останеш неприятно изненадан (аз самият като я купих хвърлих 700 лв от раз за части "дето не са скъпи", а в момента съм капарирал и чакам друг двигател без да се замислям). А тъй като си се насочил към дизелова 156, съвета ми е да видиш мобиле.де - днес го разглеждах и ми направи впечатление, че от всеки пет 156ци за продан, поне три са дизелови - все си мисля че има причина да ги разпродават така там ;) Да знаеш също така че има правило - дизела по-рядко се чупи, но консумативите му са по-скъпи, самата амортизация и подръжка на дизела е по-пегава и като се счупи - частите са му по-скъпички и кажи речи си на парите си ако вместо това имаше бензинка. Отделно за след 2003та г. кола части малко трудно като избор.
Но пък чувам тука от колегите че дизелите имaли повече ряз (заради развъртането на турбината) и съм склонен да им вярвам.
Успех и да се похвалиш с придобивката, 156 е добър избор откъм комфорт, екстри и сигурност.

SandoOne
24-03-2009, 20:59
Приятел, понеже виждам че си нов член, първо добре дошъл, добре си се насочил към модел кола, и второ, май не разбра мнението на колегата Dodo 155 по-горе - според мен той искаше да каже че Алфа 156 турбодизел няма евтини части за подръжка и може да останеш неприятно изненадан (аз самият като я купих хвърлих 700 лв от раз за части "дето не са скъпи", а в момента съм капарирал и чакам друг двигател без да се замислям). А тъй като си се насочил към дизелова 156, съвета ми е да видиш мобиле.де - днес го разглеждах и ми направи впечатление, че от всеки пет 156ци за продан, поне три са дизелови - все си мисля че има причина да ги разпродават така там ;) Да знаеш също така че има правило - дизела по-рядко се чупи, но консумативите му са по-скъпи, самата амортизация и подръжка на дизела е по-пегава и като се счупи - частите са му по-скъпички и кажи речи си на парите си ако вместо това имаше бензинка. Отделно за след 2003та г. кола части малко трудно като избор.
Но пък чувам тука от колегите че дизелите имaли повече ряз (заради развъртането на турбината) и съм склонен да им вярвам.
Успех и да се похвалиш с придобивката, 156 е добър избор откъм комфорт, екстри и сигурност.

Съгласен съм с тебе за возията обезшумена е и двувалката е стращен кеф след 150 км твойта 2 ка върви още повече но не съжелявам че я купих са малко ремонти ама кво да се прай така ще е дизела големия уцели мотора няма да съжалява само конпресията ... гледай на дизелите ако моеш преди да я земеш закачи на цилиндрите да я погледнеш ако има такава опция де

newuser
24-03-2009, 21:08
каквото и да говорим почти всичко си е на късмет. това за турбините, дюзите и какво ли още е вярно както казват колегите, скъпичко е но не е само при алфите и не знам защо се тиражират едни такива мнения, че едва ли не алфите са сред най-скъпите коли за подръжка.. верно ако нямаш опит с други коли може и така да ти се струва, но си е идеално съотношение цена/качество. до сега проблем с турбо, дюзи и такива истории не съм имал с нито един от дизеловите ми автомобили (френски, немски, италиански..) и при положение че настъпвам постояно.успех с избора и моя съвет е ако бензин 2-ойката, а за дизел 2.4 добре си се насочил да попиташ хората които имат опит с тея автомобили но не задълбавай прекалено, че все ще се намери кой да те откаже

SandoOne
24-03-2009, 21:25
Още нещо да включа интериора на колата я прави уникална ако намериш и точното радио примерно за пласмасата или махагона на което седат уредите датчиците демек с цвета мойто е алпин червено зелено и жълто и пасва с таблото Ако сложиш бас каса ще завършиш саунда 6+1бас- 2 пищялки 4 среди и една 12 ка примерно Херц ако имаш пари ако не БМ на средна цена батко става ненормалната кола откъм саунд не ти требват чеинджъри ... та това е от мен

mirchozo
24-03-2009, 23:05
Ти пък чак музика му сложи на човека бе колега,музиката не прави колата нали знаеш.
Та по темата, успех колега,дано попаднеш на нещо читаво каквото и да е то бензин или дизел.По възможност вкарай колата в сервиз преди да я купиш.Пиши от къде си за да те насочим къде да отидеш да диагностика.

SandoOne
24-03-2009, 23:15
Ти пък чак музика му сложи на човека бе колега,музиката не прави колата нали знаеш.
Та по темата, успех колега,дано попаднеш на нещо читаво каквото и да е то бензин или дизел.По възможност вкарай колата в сервиз преди да я купиш.Пиши от къде си за да те насочим къде да отидеш да диагностика.

Кенлоод заводска не съм я сменял и си сложих бас бокс 12 БМ с усилвател ... муцка е вътре е Дискотека боом повече не и требва .... а относно темата за сервиза съм съгласен ... :bouncing_smiley:

plkochev
25-03-2009, 22:23
Аз музика си имам 2 Пайнера 20см трилентови и 30см Пайнер и усилвател 4*100 + CD Mp3 Kenwood от старата кола-лудница.Ама тия Алфи след фейса 2003г. са много малко няма избор-защо така чупят ли се и не се внасят или са здрави и не се продават?????

SandoOne
25-03-2009, 22:35
Аз музика си имам 2 Пайнера 20см трилентови и 30см Пайнер и усилвател 4*100 + CD Mp3 Kenwood от старата кола-лудница.Ама тия Алфи след фейса са мн малко няма избор-защо така чупят ли се и не се внасят или са здрави и не се продават?????

Всичко е до вноса една Алфа в германия 98 1.8 ТС струва 5000 Евро на 69 000 км реални с пълна сервизна история просто караме коли над 200 000 за тва са така Моя пасат 2 дето го продадох внос от Италия целата кола смених за 1 година излезна 4900 през март 2004 година го зех и се върза 8000 лева просто са големи дараци от италия един път стегнеш ли я проблеми няма ако я караш добре и не обираш сяка дупка де

RPWWD
26-03-2009, 09:39
Моята е такава, досега съм сменил един термостат за 130 кинта и един датчик на коляновия вал за 76 кинта. Това за "повредите", другото е един съединител за 500 кинта, но той може да мине в графа консумативи ;-) Колата си е много яка, набира като изтребител и на всичко отгоре е икономична. За 15000 км. в БГ окачването все още не се е разтропало, иначе доколкото знам то е по-скъпичко.
Един колега по-горе пишеше, че от 5 156-ци в немското мобиле 3 били дизелови и се чудеше що ги продавали - щото повечето продадени 156-ци от тези години са дизелови и щото им е време да си вземат дизелови 159-ки;-)
Скачай смело и няма да съжаляваш, стига да не уцелиш някоя възкръснала след челен удар "кукла" или вече да е на 600 000 км., щото горе-долу тогава са за смяна на турбина.

jimmyfloyd
26-03-2009, 10:46
мда дизела изглежда по-добър на 156,обаче сичко си е до кола...как попаднеш :) аз мойта я купих за 10к преди 3 години и половина и до сега ми е стъпила на 18к и нещо :) като броя и последния ремонт по моя вина (без масло) ако си купуваш алфа 156 какъвто и да е двигател си задели след покупката поне едно 2000лв ,че незнаеш до близкия месец (недай си Боже) може да се почне с хленченето на хубавицата :)