PDA

View Full Version : WISHBONE BAR ???



dudeslav
25-03-2009, 13:26
Някои да знае това чудо ЦЪК (http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-156/Suspensions/omp-Wishbone-Bar::1418.html) къде точно се монтира?Че рових насам натам из нета, ама не мога да се сетя къде съм гледал за тея нещица.

oem
25-03-2009, 13:30
Някои да знае това чудо ЦЪК (http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-156/Suspensions/omp-Wishbone-Bar::1418.html) къде точно се монтира?Че рових насам натам из нета, ама не мога да се сетя къде съм гледал за тея нещица.

Това е разпънка за задните макферсони. Слага се в багажника м/у двата ботуша на емортисьорите.

toshko69
25-03-2009, 14:01
да задна спънка е това

ФЕРАРИСТ
25-03-2009, 14:06
Новачев ми "тунингова" моето сега, като е готово ще постна пикчърс....
Всъщност сега като го погледнах това не е разпънка за задните ботуши, а за под предното магаре - слага се и се фаща с болтовете на носачите........написах първото изречение щото директно почнах на пиша по мнението на Оем.....

JAMAL
25-03-2009, 14:08
Някои да знае това чудо ЦЪК (http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-156/Suspensions/omp-Wishbone-Bar::1418.html) къде точно се монтира?Че рових насам натам из нета, ама не мога да се сетя къде съм гледал за тея нещица.

Проявяваш ли интерес към тази разпънка?
Питам, защото мога да поръчам три разпънки, които вървят комплект, а на мен ми трябва само за предните макферсони. Цената по този начин излиза доста прилична.
Нещо като тази, която виждаш в сайта, имайки впредвид, че и доставката ще оскъпи?

oem
25-03-2009, 14:32
За отзад трябва да е тази разпънка. Но може и долу за магаретата да е за предницата. И аз не съм сигурен сега като се замислих.

ФЕРАРИСТ
25-03-2009, 14:46
За отзад трябва да е тази разпънка. Но може и долу за магаретата да е за предницата. И аз не съм сигурен сега като се замислих.
Може да си заложиш главата че е предна долна - http://cgi.ebay.co.uk/OMP-Front-Lower-Rear-Braces-ALFA-ROMEO-156-1-6-1-8-2-0_W0QQitemZ260308181893QQihZ016QQcategoryZ40192QQc mdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262
Първата е горна отпред, втората задна горна, третата е предната долна.....

dudeslav
25-03-2009, 15:42
Проявяваш ли интерес към тази разпънка?
Питам, защото мога да поръчам три разпънки, които вървят комплект, а на мен ми трябва само за предните макферсони. Цената по този начин излиза доста прилична.
Нещо като тази, която виждаш в сайта, имайки впредвид, че и доставката ще оскъпи?
Да,ама ще си ги поръчвам и трите бъзикни,че...:screwy:

oem
25-03-2009, 15:55
Може да си заложиш главата че е предна долна - http://cgi.ebay.co.uk/OMP-Front-Lower-Rear-Braces-ALFA-ROMEO-156-1-6-1-8-2-0_W0QQitemZ260308181893QQihZ016QQcategoryZ40192QQc mdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262
Първата е горна отпред, втората задна горна, третата е предната долна.....

Мммда. М/у другото цената не е лоша. Може и аз да си поръчам. Някой паричен месец:rotfl:

fade
25-03-2009, 15:59
FRONT UPPER & FRONT LOWER & REAR UPPER
Предна горна & предна долна & задна горна
... на мен третата ми прилича на задна горна и на въпросната от първия пост :oops:

Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...

П.П.
Сори за спама ама не можах да се удържа! :tooth:

oem
25-03-2009, 16:01
FRONT UPPER & FRONT LOWER & REAR UPPER
Предна горна & предна долна & задна горна
... на мен третата ми прилича на задна горна и на въпросната от първия пост :oops:

Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...

П.П.
Сори за спама ама не можах да се удържа! :tooth:

Ние заради лепенките OMP бе колега. Ти какво си помисли? :laughing1:

fade
25-03-2009, 16:14
Ние заради лепенките OMP бе колега. Ти какво си помисли? :laughing1:

:oops: Сори не разбрах дълбокия промисъл...
Тия ОМР нEкви важни ли са? Колко коня дигат?
:spam:

oem
25-03-2009, 16:17
:oops: Сори не разбрах дълбокия промисъл...
Тия ОМР нEкви важни ли са? Колко коня дигат?
:spam:

Колега, недей така да се впрягваш де. Всичко е в гръга на шегата :)

RaZZoR
25-03-2009, 16:23
и като си ги сложите тия неща може направо да се пуснете на някоя писта или да участвате в WTCC :) пък и както вика колегата може и да качи някои и др. кон

JAMAL
25-03-2009, 16:31
По-добре да инвестирам в нещо подобно, макар и скъпи на пръв поглед, но да си спестя изяждането на предните гуми. Имайки впредвид, че са 17-ки, доста бързо ще я избия тая разпънка или както беше написал един колега разСпънка.

dudeslav
25-03-2009, 16:50
това не е разпънка за задните ботуши, а за под предното магаре - слага се и се фаща с болтовете на носачите........
ФЕРАРИСТ:Някви идеи(снимки-мимки) ,че не мога да си го представя тва.
За fade продукт МА/1785 (http://www.ompracing.it/lista.php3#) ма за нея няма схема за монтаж.

dudeslav
25-03-2009, 16:52
Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...
Ми при положение ,че сестра ми е от 11 години там що да не си поглезя колицата малко.

Lqnkata
25-03-2009, 16:57
Ще се радвам като ги попръчате да ни датете размери, за да може ние с Fade при желание и свободно време да си ги направим... аз не държа на лепенките и парите са ми кът за момента... Мерси предварително ;)

търтей
25-03-2009, 17:07
FRONT UPPER & FRONT LOWER & REAR UPPER
Предна горна & предна долна & задна горна
... на мен третата ми прилича на задна горна и на въпросната от първия пост :oops:

Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...

П.П.
Сори за спама ама не можах да се удържа! :tooth:



щото не до заварките
трябва и акъл за да се направи

напоследък имам прекрасно мнение за някои заварчици, дето се оказва, че и двете им ръце са вгз

като и да е

то всъщност и много заварки не трябват, щото смислените разпънки са регулируеми ;)

и като се добави малко шлайф и прахово и цената става каквато става

fade
25-03-2009, 17:22
По-добре да инвестирам в нещо подобно, макар и скъпи на пръв поглед, но да си спестя изяждането на предните гуми. Имайки впредвид, че са 17-ки, доста бързо ще я избия тая разпънка или както беше написал един колега разСпънка.
Според мен колега сте назад още със слагането на 17" джанти:
1. От гориво
2. От ходене по гумаджийници за оправяне на джантите заради хубавите ни пътища. Освен ако не ходите само на кафенце и на дръпки по околовръстното.
Не знам дали тия разСпънки ще могат да ви дръпнат напред от икономия на гуми! ;) Надявам се да имате чувство за хумор!


Ми при положение ,че сестра ми е от 11 години там що да не си поглезя колицата малко.
Та казвате колега... сестрите са за глезене на колите... аз как не съм се сетил да ползвам тази "опция" на моята сестра!



....
и като се добави малко шлайф и прахово и цената става каквато става

Колега прхово на неръждаема стомана?... Шлайф на заврките?... определено тоя заварчик на който се налага да му шлайфам заварките НЕ Е моя ;)
Виж някой леФ за режещ плотер да ми изреже OMP или там каквото беше... мое да пусна :tooth:

Надявам се и вие да имате чувство за хумор, че точно вас не ми се иска да ви дразня!

търтей
25-03-2009, 17:31
Колега прхово на неръждаема стомана?... Шлайф на заврките?...

естетика му викат на това :drinking:

ФЕРАРИСТ
25-03-2009, 17:38
ФЕРАРИСТ:Някви идеи(снимки-мимки) ,че не мога да си го представя тва.
За fade продукт МА/1785 (http://www.ompracing.it/lista.php3#) ма за нея няма схема за монтаж.
Скии тука.....
Мислех и долна да си взема, но за отпред и отдолу не ми се рискува, щото в БГ се ще я халосам някъде отдолу......иначе имам много идеи за задните стаб щанги, но на тоя етап съм назад с необходимите матряли....

Ще се радвам като ги попръчате да ни датете размери, за да може ние с Fade при желание и свободно време да си ги направим... аз не държа на лепенките и парите са ми кът за момента... Мерси предварително ;)
Че специално за долните е нужно само да легнеш под колата, като успееш да я направиш примерно 2-3-4-5 см регулируема(не ще можеш да варираш повече от 1-2-3 мм там, но поне да обереш излишното)....

Novachev
26-03-2009, 07:55
Николайчо да снимка на задната щанга бре нали ми обеща

ФЕРАРИСТ
26-03-2009, 08:26
Абе снимката дето търсех е махната от хостинга, и видях само тая - на другата беше монтирана поне половин педя нагоре, там на ботуша има една допълнителна обшивка на която беше закачен, мисля че е логично да е там, едно че е по здраво, както и да се закачи по високо.......

http://i3.photobucket.com/albums/y92/alfa147turbo/IMG_036h9.jpg

136
26-03-2009, 10:35
Хубаво нещо са тези РазСпънки :) но много втвърдяват возията и на нащо хасфалтче .... пластмасите отвътре ще запеят. Според мен задна не е необходима, зад гърба на седалк е дебела ламарина която е точно м/у двата задни ботуша.

ФЕРАРИСТ
26-03-2009, 11:05
Отзад гледам че на запад кораво кичат с такива неща, дори и слагат на мястото на тия 4 напречни щанги, някакви хенд мейд, и ги фащат на още един болт на главината, изглежда всичко се сковава, мисля че не е зле, пък и всяка 2-3 156 като се погледне отзад, и се вижда че задните гуми са леко разкрачени.....

oem
26-03-2009, 11:33
Отзад гледам че на запад кораво кичат с такива неща, дори и слагат на мястото на тия 4 напречни щанги, някакви хенд мейд, и ги фащат на още един болт на главината, изглежда всичко се сковава, мисля че не е зле, пък и всяка 2-3 156 като се погледне отзад, и се вижда че задните гуми са леко разкрачени.....

Разкрачването идва от напречните стаблизиращи щанги. Не, че се е осукало купето. :hump:

JAMAL
26-03-2009, 11:40
Според мен колега сте назад още със слагането на 17" джанти:
1. От гориво
2. От ходене по гумаджийници за оправяне на джантите заради хубавите ни пътища. Освен ако не ходите само на кафенце и на дръпки по околовръстното.
Не знам дали тия разСпънки ще могат да ви дръпнат напред от икономия на гуми! ;) Надявам се да имате чувство за хумор!



Така е колега, но ни оставиха малко радости у държавицата, та поне съм си доставил удоволствието да плакна окото по колицата /освен, когато е по гумаджии де:-)/

Иначе и аз съм на този принцип, че подобни глезотии са излишни и затова си карам с Нокиа 2310, която струваше 130лв, чисто нова преди 2 години. Сега може би няма пазарна стойност и се чудя за какво дават толкова пари хората, за преносими компютри в джобовете. Та дали ще си със железни жанти или с халуминиеви, или с телефон с зелено и червено копче, или с майкорсофт уиндоус ххх, все същата ху.ня!

toshko69
26-03-2009, 19:57
има ефект и то голям на предната си кола имах друго си е ,и според мен това са спънки защото нищо не разпъва и спъва.не се заяждам давам си мнението