PDA

View Full Version : смяна на маншон???????



undy
25-03-2009, 17:39
здравейте,колеги.търсих в търсачката,но не намерих това което ме интересува,значи трябва да си сменя маншона на преден ляв амортисор,интересува ме само горния ли носач се сваля или и двата,и какъв е реда на деиствия общо взето.питам ви щото така и така седнах да видия как е във форума,и като сляза в гаража да не чешам главата напразно,а направо да се захващам с работата.отскоро карам алфа и имам много за учене по нея,затова и питам преди да почна нещо по нея.мерси на всеки отговорил ми.:))

krasy k
25-03-2009, 17:50
Я виж това ,което е писано дали няма да ти помогне :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30246

Сваляш и подменяш каквото ти се налага.

Мисля че това верния / и най-лесния / път за подмяна на маншона на амортисьора.

Успех!!!

ФЕРАРИСТ
25-03-2009, 18:18
Само гледай да не те тресне пружината по челото......

undy
25-03-2009, 18:38
Я виж това ,което е писано дали няма да ти помогне :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30246

Сваляш и подменяш каквото ти се налага.

Мисля че това верния / и най-лесния / път за подмяна на маншона на амортисьора.

Успех!!!
колега,изключително добра и много подробна информация,адски много благодаря

undy
25-03-2009, 18:42
Само гледай да не те тресне пружината по челото......
хаха ще внимавам,поради липса на каска ще сложа цукалото на детето,може и пълно ,материала да поеме от удара.шегувам се разбира се,благодаря все пак:)

arieca155
25-03-2009, 19:00
хаха ще внимавам,поради липса на каска ще сложа цукалото на детето,може и пълно ,материала да поеме от удара.шегувам се разбира се,благодаря все пак:)

не се шегувай с това нешо че си е.... м.....!едно приятелче така слага пружина без скоби,на струг я смачкаха да я вържат с тел.познай,добре че се изплъзна от към другата страна на струга.пазете се ей.не подценявайте железата че много боли и понякога се умира.

undy
25-03-2009, 19:51
не се шегувай с това нешо че си е.... м.....!едно приятелче така слага пружина без скоби,на струг я смачкаха да я вържат с тел.познай,добре че се изплъзна от към другата страна на струга.пазете се ей.не подценявайте железата че много боли и понякога се умира.
знам колега,така е,много си прав,аз самия работя с желязо,с машини и съм виждал страшни и жестоки неща

krasy k
25-03-2009, 21:08
Само гледай да не те тресне пружината по челото......

Благодаря от името на новия алфист.Тази подробност я пропуснах,защото би трябвало да я знае....

Намери си СКОБИ, ОПАСНО Е !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pininfarina
25-03-2009, 21:47
Благодаря от името на новия алфист.Тази подробност я пропуснах,защото би трябвало да я знае....

Намери си СКОБИ, ОПАСНО Е !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

неможе да я сложи без скоби - може да я махне без скоби, но с голям риск за живота.

undy
25-03-2009, 21:51
благодарско за вниманието,ок ,колеги,ще бъда много внимателен.

krasy k
25-03-2009, 22:04
В Н И М А В А Й !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Novachev
25-03-2009, 22:12
неможе да я сложи без скоби - може да я махне без скоби, но с голям риск за живота.
Може и има много лесен начин скоро се светнах. Значи наистина трябва апаратура (повдигач) Значи като си сменях амортисьорите свалям макферсона и отивам в един сервиз и му казвам смени ми амортисьорите ще си плата а той ми връчи скобите и вика оправяй се след около 15 минути и изтърване на едната скоба се отказах отидох при едни познати със сервиз имаше кола на подемника и им викам айде да сменим амортисьорите и за по малко от 0 мин ги сменихме и двата . Хватката е че на подемника има степенка която е оригинална но е нарочно разширена така че да може да минава през нея тампона на амотрисьора и само се слага отдолу натиска се отвива се гайката и се сменя после пак се натиска завива се гайката и всичко е наред. Много е вашно да се бележи положението на "чоповете на амортисьорите така че след монтаж на новиите да са насочени по същия начин защото след като се сложат веднъж после не могат да се въртят. Аз уж ги белязах но се връщах още веднъж за да го завъртя малко че не пасваше.

undy
28-03-2009, 19:07
свалянето беше лесно,без скоби,само увързах пружината с яка тел,но за слагането взех от приятел скобки,иначе не стана,даже и на струга опитах ,но ме хвана шубето,и на винтова преса пак не се получи както трябва,само скоби за домашни условия(и не само)а това с нагаждането на винтовете на макферсона,верно е гадно,но аз забелязах с маркерче къде е бил. и преди да сваля скобите сложих амортисора на мястото му и се убедих че ухото на амортисора ще пасне.разправия си беше,но си заслужава.интересното ми е обаче друго,значи смених само отляво тампоните,и спря да ми потропва изцяло,сега се чудя да ли да сменям тампоните на стабилизиращата щанга.ще сменя и дясните тампони всичките,но за щангата незнам какво да правя.

krasy k
28-03-2009, 20:24
Е щом няма тропане що да ги подменяш?

undy
29-03-2009, 11:41
май ще ги сменям,днес 1час карам и само слухтя за потропване и се оказа че го има пак ,но по-малко.интересно вчера нямаше нищо.само смяна му е майката.

spe4elist
29-03-2009, 11:52
Много е вероятно да ти тропкат тампончетата на стабилизиращата щанга. Масов проблем при този модел. Дори и след смяна, новите се разтропват сравнително скоро. Доста колеги се оплакват от това...

Виж за амортисьорите - много по-рядко се налага подмяна, в сравнение с други модели...

digitalundgrd
29-03-2009, 14:49
ДОбре, а възможно ли е да скърца от тампони на стаб.Щанга, а да не тропа? Питам защото съм сменил горни носачи скоро и не може да е от тях, и скърцането е само като скоча в дупка или при бързо преминаване на хлътнал участък от пътя...:)
Звука наподобява нещо като човешко ХЪЛЦАНЕ аахахха :) , докато ако е носач е по-различно...

spe4elist
29-03-2009, 18:46
Според мен, скърцането се получава от триенето между втулките (тампоните) и оста (болтовете) на носачите.
При подмяна на носачи, втулките са нови, но болтовете си остават старите. Те също имат износване (повърхностно). Обилно смазване на втулките и оста при монтажа имат временен ефект, тъй като оста влиза със стегнатост в тампона и избутва греста навън ... и пак почва да скърца.

Така си го обяснявам

undy
29-03-2009, 20:53
аз все си мисля,че триенето е между тампона и носача,не би трябвало да"лагерува"на болта,не е логично според мен.и че скърцането се получава от триенето между гумата и втулката на тампона,поне при мен гумата се въртеше свободно на втулката.

undy
02-04-2009, 14:29
ДОбре, а възможно ли е да скърца от тампони на стаб.Щанга, а да не тропа? Питам защото съм сменил горни носачи скоро и не може да е от тях, и скърцането е само като скоча в дупка или при бързо преминаване на хлътнал участък от пътя...:)
Звука наподобява нещо като човешко ХЪЛЦАНЕ аахахха :) , докато ако е носач е по-различно...
а в какво състояние са ти долните носачи,да не би от тях да поскърцва.