PDA

View Full Version : Температурни сензори EPS



oem
26-03-2009, 16:11
Вече на няколко 156-ци сменям датчиците за температура с такива на EPS. Този за инжекциона долу горе отчита вярно. Но другия на блока все показва повече на таблото. На моята кола с 5, 6 градуса повече, на една друга с 10, а на 3-та когато температурата реално е 90 градуса вътре показва 130.

От къде да намеря оригинални датчици на ФИАТ? Защо навсякъде продават само EPS?

Във ФИАТ сервиз имат на Мeat & Doria сензори, но точно този дето е на блока го нямат.

ЕДИТ: В Косер имат някакви FACET. Не знам какви са обаче.

Novachev
26-03-2009, 16:30
Вече на няколко 156-ци сменям датчиците за температура с такива на EPS. Този за инжекциона долу горе отчита вярно. Но другия на блока все показва повече на таблото. На моята кола с 5, 6 градуса повече, на една друга с 10, а на 3-та когато температурата реално е 90 градуса вътре показва 130.

От къде да намеря оригинални датчици на ФИАТ? Защо навсякъде продават само EPS?

Във ФИАТ сервиз имат на Мeat & Doria сензори, но точно този дето е на блока го нямат.

ЕДИТ: В Косер имат някакви FACET. Не знам какви са обаче.
Поръчай по номер от е-пер комбинирания датчик струва 60лв моя е такъв и ако температурата за еку-то е 80-82 градуса вътре на таблото е малко след чертичката между 50 и 90 а като се включи първата степен на вентилатора е на 1-2мм след 90 градуса аз си мисля че това е малко занижено. А иначе от моята кола бях свалил магнетамрели но до сега не съм имал проблеми със моя ЕПС работеше нормално май леко завишаваше.

oem
26-03-2009, 16:42
Поръчай по номер от е-пер комбинирания датчик струва 60лв моя е такъв и ако температурата за еку-то е 80-82 градуса вътре на таблото е малко след чертичката между 50 и 90 а като се включи първата степен на вентилатора е на 1-2мм след 90 градуса аз си мисля че това е малко занижено. А иначе от моята кола бях свалил магнетамрели но до сега не съм имал проблеми със моя ЕПС работеше нормално май леко завишаваше.

И как да сложа комбиниран? Трябва буксата да сменям. Аз имам две букси с по 2 крака. Така ще карам явно. Много ме шашка по някога като отиде на стрелката м/у 90 и 130 градуса... въпреки, че знам, че лъже в първия момент като погледна и ми се изпотява задника. :)

Novachev
26-03-2009, 16:44
И как да сложа комбиниран? Трябва буксата да сменям. Аз имам две букси с по 2 крака. Така ще карам явно. Много ме шашка по някога като отиде на стрелката м/у 90 и 130 градуса... въпреки, че знам, че лъже в първия момент като погледна и ми се изпотява задника. :)
Ами поръчай си два оригинални един за термостата и един за блока да не се разминават много.

oem
26-03-2009, 16:45
Ами поръчай си два оригинални един за термостата и един за блока да не се разминават много.

И от къде да ги поръчам? В АутоИталия ще ме обръснат здраво :)

Novachev
26-03-2009, 16:48
И от къде да ги поръчам? В АутоИталия ще ме обръснат здраво :)
Ама ти нем х-я до края хем душата в рая където и да ги поръчаш ще са скъпи и ще са на подобни цени.
Питай Лисан и Бобо с какви работят щото те ще ти кажат кое си струва и коее фалш.

oem
26-03-2009, 16:48
Ама ти нем х-я до края хем душата в рая където и да ги поръчаш ще са скъпи и ще са на подобни цени.
Питай Лисан и Бобо с какви работят щото те ще ти кажат кое си струва и коее фалш.

Той Бобо ще прочете тука и ще пише :)

AlfaMan
27-03-2009, 00:04
Чакай ти...., той Бобо си няма друга работа и само във форума кисне.

Мислил ли си по въпроса, че може тези неточностти да са от самия стрелкови идикатор. Той също не е безгрешен и е съвсем нормално след определен период на експлуатация да дава отклонения. При мен на блока е магнети марели и пак имам проблем с неточно отчитане, само че не в крайния обхват, както при теб ами само в интервала 50-80 градуса.

Bobo
27-03-2009, 00:26
Много рядко ми се случва да сменям датчик просто са си здрави ;) Като се наложи слагам KW или оригинал цените не ги помня наизуст. Както каза колегата обаче стрелката вътре си е със собственно мнение на всички 156 и при еднакви показания на датчика вътре е различно ;)

oem
27-03-2009, 00:58
При мен със стария датчик показваше по-малко, с новия повече.


Чакай ти...., той Бобо си няма друга работа и само във форума кисне.

:spiteful:

raffaello
27-03-2009, 08:08
и при мен се получиха отклонения в порядъка на 30 градуса с новия датчик на блока от EPS
може би имат дефектна пратка
а 30 градуса разлика си е доста, просто лъже датчика

Bobo
27-03-2009, 10:17
и при мен се получиха отклонения в порядъка на 30 градуса с новия датчик на блока от EPS
може би имат дефектна пратка
а 30 градуса разлика си е доста, просто лъже датчика


Направо им го дай да го ползват за тапа на чешмата в магазина :D

Pepo
27-03-2009, 16:54
ЕДИТ: В Косер имат някакви FACET. Не знам какви са обаче.
FACET са 'талиански и е едно и също с EPS
http://www.facet.it/db_comp/catalogo/catalogo.asp

raffaello
27-03-2009, 19:14
Направо им го дай да го ползват за тапа на чешмата в магазина :D
еми аз им го върнах датчика, но не се знае дали няма да го пробутат на някой друг и той да си пати, да се вае и чуди