PDA

View Full Version : Пуши много,а не пипа маслото!



yori
02-04-2009, 12:19
Здравейте,колеги.Проблема е със 147 1.9JTD,като се кара бавно и без резки ускорения пак пуши.Излишно е да казвам какво става като се настъпи.Сменил съм няколко вида нафта,пробвах и с добавка за чистене на дюзите,ефект нулев,а маслото за 5000км не е мръднало и милиметър.Има ли вероятност да бърка газоразпределението?

sp_romeo1
02-04-2009, 12:50
Има вероятност да бърка в резервоара с голямата лъжица ако е черна пушилката

yori
02-04-2009, 15:50
Черна е пушилката колега,но разхода на нафта не е голям.8/100 градско в софия и 6.5/100 градско в Хасково.Иначе казано с 1 резервоар(60л) изминавам 1000км смесен цикъл.

alfageorgi
02-04-2009, 16:05
Огледай си турбо пътищата маркуча след турбото към кулера и от там до всмукателната генерация.Ако има макар и минимален пробив в маркучите ,самия кулер , хлабава скоба или нещо друго се получава точно това -изпускане на налягането нагнетявано от турбото , помпата си вкарва нормално колечество гориво , но въздуха който е в системата излиза през процепа, фактически е по-малко и затова сместа се обогатява с оглед намалената пропорция на въздуха , не може да изгори и се получава черния пушек-неизгоряла нафта през ауспуха.Ако загубата на налягане след турбото е прекалено голяма би трябвало да ти отчете грешка , но ако е малка може и нищо да не ти светне.Обикновено се наблюдава и загуба на мощност . Ако не е това най добре на диагностика и то в читав сервиз , а не при тия дето хвърлят боб.

ФЕРАРИСТ
02-04-2009, 20:39
Знам че антифриз попаднал в ауспуха пуши яко, надявам се това да не е възможна причина, просто го споменавам, мое да няма никаква връзка.....пък и май не е черен а по светъл антифризния.....ама за това не съм сигурен.....

kkkrisss
02-04-2009, 21:07
Знам че антифриз попаднал в ауспуха пуши яко, надявам се това да не е възможна причина, просто го споменавам, мое да няма никаква връзка.....пък и май не е черен а по светъл антифризния.....ама за това не съм сигурен.....

До колкото знам антифризния пушек си е бял направо :)