PDA

View Full Version : Проблем с ABS!



Mitaka3228
02-04-2009, 13:28
Здравейте колеги, извинявам се ако темата се повтаря, но успях само тази да намеря като подобна, а тя не ми помага за проблема ( http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23428&highlight=%F1%EF%E8%F0%E0%F7%EA%E8&page=2 ). Работата е следната.. като по чудо в последните 6000км колата никакъв проблем не ми е правила, покарах месец и нещо да и се накефя и ееето на отново проблем - като натискам спирачката с максимум 20км/ч ми се включва ABS-а.. Ако съм с 50-60км/ч или повече и си намаля/спира идеално.. само като съм с 20км/ч или по-малко - като намалям на светофари, пресечки и др. и се включва ABS-а. Гледах цялата спирачна система днеска сутринта я вдигах колата.. всичко наред, накладките предни и задни преди месец ги смених, обезвъздуших и няма и няма, пак си продължава... на диагностика ходих никви грешки с ABS-а не намери??? Един познат с 164-ка ми вика че и при него така станало ама той не се занимавал да го оправя и след месец само изчезнало.. Някакви идеи?:mf_Flush:

myato
02-04-2009, 14:03
Вероятно някой от спирачните ти апарати упражнява малко по-голямо усилие и датчика отчита разлика в ротацията,тоест при малка скорост някое от колелата завлича.Като се напаснат накладките,вероятно ще спре.

Kuker
02-04-2009, 17:52
Вероятно някой от спирачните ти апарати упражнява малко по-голямо усилие и датчика отчита разлика в ротацията,тоест при малка скорост някое от колелата завлича.Като се напаснат накладките,вероятно ще спре.Ако е така значи АБС-а изобщо не му работи.

myato
02-04-2009, 18:52
Ако е така значи АБС-а изобщо не му работи.
Защо да не работи?
Ако буталата са клеясали и не са почистени при смяната,ако дисковете имат износване или изкривяване,и не на последно място,ако пружините са загубили пъргавина,докато напаснат новите накладки и започнат да се движат по-леко е напълно възможно да задържат,въпреки ABS-а.
Именно за това,проблема е при ниска скорост.
Има и възможност при мизерии в спирачната течност,запушващи някоя от магистралите,да се наруши нармалната работа на съответния спирачен апарат при напълно изправен ABS.

Kuker
02-04-2009, 22:16
Аз мисля че на колегата веднага ще му направи впечатление ако му задържат накладки до такава степен че да се активира АБС-а.Все пак се активира преди блокаж, просто няма начин да не усети.

Bobo
02-04-2009, 23:17
Има проблемен датчик на абс-а просто ;)

Mitaka3228
05-04-2009, 11:36
тука у тоя скапания град (Русе) незнам дали ще има свестен сервиз да го сменя тоя датчик.. или поне да съм сигурен че е от това. Някой от вас сменял ли е? Колко струва и къде? Че наистина не ми се чака "да се оправи само" :big_heat:

myato
05-04-2009, 23:34
Работата е там,че въпросните датчици са 4бр.Демек по един на всяко търкало и за да знаеш кой да смениш,ако е проблемен,пак трябва да ти го обади на диагностика.Предните и задните са различни,а левите и десните-с различна дължина на кабелите.Задните се сменят относително лесно,ма предните са бая позавряни.

Bobo
06-04-2009, 02:30
Работата е там,че въпросните датчици са 4бр.Демек по един на всяко търкало и за да знаеш кой да смениш,ако е проблемен,пак трябва да ти го обади на диагностика.Предните и задните са различни,а левите и десните-с различна дължина на кабелите.Задните се сменят относително лесно,ма предните са бая позавряни.

Диагностиката в случая трябва да бъде доста квалифицирана защото абс-а не записва грешка, а в същото време не работи правилно ;) Значи трябва да се направи пътен тест на АБС-а, Обаче (с голямо О) изключително малък брой егзаминери позволяват тест на абс системата в движение обикновенно над 15км/ч прекъсват връзката с централата ;) Ако не уцелиш майстро пиши ми на лично познавам един който ще свърши работа в русе ;)