PDA

View Full Version : Повишено налягане в резевоара



B. Stamatov
02-04-2009, 19:27
Здравейте, колеги! Имам странен проблем с налягането на въздуха в резервоара! Всеки път като развивам капачката, за да заредя от резервоара излиза въздух под доста силно налягане! Предполагам, че отдушника не е в изправност, но нито знам къде се намира, а още по- малко как да отстраня проблема! И ми се струва че това положение си е доста опасно, особено при по сериозна катастрофа! Търсих в търсачката за подобни теми но не открих, а знам че това е чест проблем при 156!
Предварително ви благодаря за съдействието!

asoto
02-04-2009, 19:33
И при мен е така колега-изфъсква като развиеш нали?Дано някои обясни на незнаещите защо се получава така:shocked:

belov_88
02-04-2009, 19:34
Здравей колега :mrgreen: аз по принцип го имам същият проблем но при мен го прави само когато нямам много бензин и като хода да сипвам и отворя и се едно отварям нещо газирано :shocked: Незнам ако я караш с малко бензин мисля че е нормално но все пак нека и по компетентните колеги си дадат мнението :busted_cop::go:

Conqueror
02-04-2009, 19:55
Това явно е често срещано явление, защото и при мен го има. Не винаги, но повечето пъти изфъсква като отворя капачката.

B. Stamatov
02-04-2009, 19:57
По принцип зареждам до половината на резевоара. И след това, като светне лампата на резервата, пак наливам същото количество.

mirchozo
02-04-2009, 19:58
по принцип има отдушник резервоара и като се запуши така става,
незнам как е на 156 (и аз го имам този проблем) ,може въпросния отдушник да е в капачката (клапанче) и мисля скоро да я сменя че лято идва, ако не стане така ще го търся,няма как, за момента просто не си навивам капачката до края(навивам до края и връщам 1/4 оборот)

ФЕРАРИСТ
02-04-2009, 20:37
Иначе клапан с резервоарче има в горната част на десния калник......

SandoOne
02-04-2009, 23:57
Здравей колега :mrgreen: аз по принцип го имам същият проблем но при мен го прави само когато нямам много бензин и като хода да сипвам и отворя и се едно отварям нещо газирано :shocked: Незнам ако я караш с малко бензин мисля че е нормално но все пак нека и по компетентните колеги си дадат мнението :busted_cop::go:
И при мене е така и не ме притеснява аз винаги я карам максимум с 18литра даже повечето с по 15 литра и секи път като отвърта испуска въздух

raiders
03-04-2009, 00:10
Нормално за Алфа 156, имам го и аз.

mirchozo
03-04-2009, 00:46
колега Ферарист , от къде може да се стигне до въпросното резервоарче с клапанче , и това клапанче какво представлява,подлежи ли на ремонт или изобщо може ли да се намери отнякъде

fastedy
03-04-2009, 08:37
мисля че на капачката има изписано предупреждение
за въпросното налягане.Значи е нормално.При мен е
по същия начин

ФЕРАРИСТ
03-04-2009, 09:39
колега Ферарист , от къде може да се стигне до въпросното резервоарче с клапанче , и това клапанче какво представлява,подлежи ли на ремонт или изобщо може ли да се намери отнякъде
Махаш десния подкалник, завираш си главата навътре и поглеждаш нагоре и наляво - виждаш черна правоъгълна кутия, има клапан с жички на него, два маркуча мисля че влизаха и излизаха от него.....
Тва е....

Old Fox
03-04-2009, 11:54
Убу де има търсачка, има книжка. В книжката си пише че звука от "ръшинг еър" не трябва да ви притеснява. Търтея, да е жив и здрав, пък е пускал схема къде е тоя отдушник и как работи. Какво повече?

belov_88
04-04-2009, 00:14
И при мене е така и не ме притеснява аз винаги я карам максимум с 18литра даже повечето с по 15 литра и секи път като отвърта испуска въздух

дам но явно не е от малкото бензин а просто си го дават така фабрично поне от това което прочетох от колегите :book: абе мен неме притеснява важното е да си вървят колите и да няма други ядове пък с тва се свиква :bravo: