PDA

View Full Version : Пушене на JTD



Conqueror
02-04-2009, 20:25
Здравейте, колеги!
Напоследък започна да ми прави впечатление, че 147-цата пуши от време на време. Пушенето се появява най-често като дам газта до долу или като съм на висока предавка с ниски обороти и дам газ малко по-рязко. Пушекът се вижда в огледалото. Възможно е и преди да е пушела, но да не съм забелязал до сега, но знам ли.
Нормално ли е, ако не е, от къде може да е проблемът?
Благодаря предварително!

trustworthy
02-04-2009, 20:43
какъв цвят е пушекът и имаш ли чип?

Conqueror
02-04-2009, 20:47
Черен е пушекът, а за чип предполагам няма (аз не съм слагал).

SandoOne
02-04-2009, 20:47
Здравейте, колеги!
Напоследък започна да ми прави впечатление, че 147-цата пуши от време на време. Пушенето се появява най-често като дам газта до долу или като съм на висока предавка с ниски обороти и дам газ малко по-рязко. Пушекът се вижда в огледалото. Възможно е и преди да е пушела, но да не съм забелязал до сега, но знам ли.
Нормално ли е, ако не е, от къде може да е проблемът?
Благодаря предварително!

Ми то от турбината пуши като дадеш газ до ламарина като се включи ..... върви ли ти колата

Conqueror
02-04-2009, 20:55
Ми то от турбината пуши като дадеш газ до ламарина като се включи ..... върви ли ти колата


Върви си.
Притеснява ме, защото сега го забелязах, а щом го забелязвам, предполагам, че е повече от нормалното. Иначе гледам по улиците чисто нови аудита също пушат...

RPWWD
02-04-2009, 21:00
Ако я караш основно в града, в гърнето се натрупват сажди и като дадеш повечко газ ги изхвърля. Трябва ти едно ходене до Пловдив, да речем, по магистралата и си готов ;-)

Conqueror
02-04-2009, 21:09
Преди месец ходих до морето. Може ли толкова бързо да се натрупат, при положение, че го забелязах преди около 2 седмици?
Интересно ми е да видя някоя друга 147-ца да видя как са нещата.

trustworthy
02-04-2009, 21:17
Така, както го описваш, не е изключено да имаш и чип и да ти богатее сместа.
Може и да не ти надува достатъчно турбината, но трябва да ти е ясно, че всеки дизел изпушва, когато му смачкаш педала в случаите, дето си посочил.

Conqueror
02-04-2009, 21:22
Намислил съм скоро да я водя на диагностика. Там ще покаже ли дали има чип и може ли да се замерят изгорелите газове (както правят на колите с газова уредба) ?

pinko
02-04-2009, 21:32
Наскоро и моята 156-ца почна да прави така - при рязко натискане на газта, особено ако е под 2000 оборота, изпушваше доста чернилка. А беше с нов дебитомер, нов въздушен филтър, чудесни данни от диагностика.

И знаете ли кво се оказа - маркуча на турбото се беше цепнал съвсееем лекинко (2-3 см по дължина, само гумата, вътре армировката е здрава) и при рязко вдигане на налягането изсъскваше като блоу-оф. Съответно сместа изведнъж се обогатява и колата за момент изпушва здравата. При равномерно ускорение и плавно вдигане на налягането не изпуска - абе точно като предпазен клапан работеше...

Добре че го чух - бандажирах го на първо време с оная яката армирана лепенка и заспа - сега изобщо не пуши.

Conqueror
02-04-2009, 21:38
Това, което казваш звучи много интересно. Може ли да се чуе при форсиране на празен ход или трябва да е при натоварване?

trustworthy
02-04-2009, 21:41
Намислил съм скоро да я водя на диагностика. Там ще покаже ли дали има чип и може ли да се замерят изгорелите газове (както правят на колите с газова уредба) ?

всичко ще си покаже ;) Иначе вариантът, дето ти го каза Пинко, си е много възможен, но би трябвало да се чуе някакво съскане от 'блоу-офа'

Dodo 155
02-04-2009, 22:01
Ако въздушният филтър се е позадръстил, също може да увеличи пушека :busted_cop:
Другият вариант е да си сложил някаква съмнителна нафта.

Conqueror
02-04-2009, 22:06
Филтърът е на 5 месеца и малко и близо 4к км. А за нафтата не е изключено.

off-topic:Като сме на темата за филтъра, отдолу ли се сменя, че моя майстор го беше страх да напъне кутията и свали акумулатора и куп работи, за да го смени.

haljscho
02-04-2009, 22:16
Наскоро и моята 156-ца почна да прави така - при рязко натискане на газта, особено ако е под 2000 оборота, изпушваше доста чернилка. А беше с нов дебитомер, нов въздушен филтър, чудесни данни от диагностика.

И знаете ли кво се оказа - маркуча на турбото се беше цепнал съвсееем лекинко (2-3 см по дължина, само гумата, вътре армировката е здрава) и при рязко вдигане на налягането изсъскваше като блоу-оф. Съответно сместа изведнъж се обогатява и колата за момент изпушва здравата. При равномерно ускорение и плавно вдигане на налягането не изпуска - абе точно като предпазен клапан работеше...

Добре че го чух - бандажирах го на първо време с оная яката армирана лепенка и заспа - сега изобщо не пуши.

А бе Пинко, тя тоята да не е някаква лимитирана серия 45коня :whistle:
На мен като ми се спука маркуча така ИЗСЪСКА, че веднага се огледах дали наблизо няма камион или рейс /нали се сещате как компресорите им изпускат въздух/ но на следващото кръстовище разбрах, че е от мен.

pinko
02-04-2009, 22:33
А бе Пинко, тя тоята да не е някаква лимитирана серия 45коня :whistle:
На мен като ми се спука маркуча така ИЗСЪСКА, че веднага се огледах дали наблизо няма камион или рейс /нали се сещате как компресорите им изпускат въздух/ но на следващото кръстовище разбрах, че е от мен.

Абе според KGB-то след чипосването е около 150 коня:mrgreen:

Но нъл ти обяснявам - маркуча не беше скъсан, а само лекинко цепнат - даже армировката беше здрава. И ценпатината се отваря само при овърбуста, дето се получава при рязко подаване на газ. Тогава има един пик на надува.

haljscho
02-04-2009, 23:16
Абе според KGB-то след чипосването е около 150 коня:mrgreen:

Но нъл ти обяснявам - маркуча не беше скъсан, а само лекинко цепнат - даже армировката беше здрава. И ценпатината се отваря само при овърбуста, дето се получава при рязко подаване на газ. Тогава има един пик на надува.

Шегичка.:cheers:

haljscho
02-04-2009, 23:18
Върви си.
Притеснява ме, защото сега го забелязах, а щом го забелязвам, предполагам, че е повече от нормалното. Иначе гледам по улиците чисто нови аудита също пушат...
Алди не е критерий, а локомотив.

Bobo
02-04-2009, 23:18
За съжаление диагностика му е майката знам поне 11 причини да изпушва така ;)

Conqueror
02-04-2009, 23:31
За съжаление диагностика му е майката знам поне 11 причини да изпушва така ;)

Като гледам при теб ще се идва, но това ще стане малко по-нататък. В една тема до колкото си спомням ти имаше координатите, ще ти звънна да запишем 1 час.