PDA

View Full Version : ПО ТЕМАТА ЗА ИСТИНСКИЯТ АЛФИСТ



SFINKS
03-04-2009, 11:41
Евала profe че поне един човек надскочи първичното мислене и разбра иронията ми и целта с която пуснах вече заключената (незнайно защо) от някой модератор тема за Истнският Алфист .
Може би модератора е бил истински алфист и се е засегнал лично .
Изрично написах че тва не е лично мнение а изводи от наскоро пускани и дискутирани теми в форума което едва ли някой може да оспори ако малко се поогледа какви теми се пускат и обсъждат!!!!!!
Темата я пуснах не да са обижда някоя ощипана мома а да се замислите малко тия дето "спазвате" описаните критерии и да се поправите към по-добро.
Пояснявам :
По-добро означава да се спазват правилата а не да се търсят типично по Български начините за тяхното заобикаляне.

надявал се да съм да съм бил ясен или пак не е ясно ?

pent
03-04-2009, 11:49
pr_00f e може би единственият останал истински пич от модераторският екип!

koolio
03-04-2009, 11:51
Не мисля, че е единствения, но е пич. А Сфинкс може и да е прав, но начина, по който пусна темата, беше обиден.

DerMeister
03-04-2009, 11:54
Не мисля, че е единствения, но е пич. А Сфинкс може и да е прав, но начина, по който пусна темата, беше обиден.
Е, кое и беше обидното? Много точно като момент, място и думи я пусна темата, настъпи, където трябваше и именно затова вече е заключена. :thumbdown:

Speeder
03-04-2009, 11:55
Хехе темата е супер!
Малко да раздвижи духовете :biggringift:
И е доста навременна, но за съжаление има и хора без грам чувство за хумор!

SFINKS
03-04-2009, 11:59
pent - такива исказвания не се толерират, мен ме бяха баннали за нещо подобно :roll2:

koolio , точният израз е остро провокативен ;)
обиждат се децата в детската градина :gayfight: или такива които са се "познали" в описанието ;)

nikolaaaay
03-04-2009, 11:59
Пояснявам :
По-добро означава да се спазват правилата а не да се търсят типично по Български начините за тяхното заобикаляне.
Това, което беше писал в темата се отнася за българите въобще и за нашата държава като цяло, а не за алфистите. Глупаво е да обиждаш група хора за неща, характерни за цялото общество. Дори смятам, че до голяма степен хората, каращи Алфа са едни от най-педантичните, що се отнася до поддръжката на автомобила. За последното можеш да попиташ в автомагазините, какви части търсят хората с Алфи и какви купуват тези с Фиат или Опел примерно.

viki
03-04-2009, 12:03
Е, кое и беше обидното? Много точно като момент, място и думи я пусна темата
:flowers:
+ това форумите не са за тънкообидни хора:smoke:

pent
03-04-2009, 12:04
който се е засегнал от темата има много як комплекс!

koolio
03-04-2009, 12:05
Аз не съм се засегнал. Малко трудно ще се засегна от писание във форум. Но пак мисля, че беше пусната нетактично.

fnt
03-04-2009, 12:07
Това, което беше писал в темата се отнася за българите въобще и за нашата държава като цяло, а не за алфистите. Глупаво е да обиждаш група хора за неща, характерни за цялото общество. Дори смятам, че до голяма степен хората, каращи Алфа са едни от най-педантичните, що се отнася до поддръжката на автомобила. За последното можеш да попиташ в автомагазините, какви части търсят хората с Алфи и какви купуват тези с Фиат или Опел примерно.

Той пусна темата, поради факта, че форума се напълни с "хубави" теми. 90% от което беше написал си е истина, ако съдиш по тези теми :gayfight: Според мен си е време пак да се затегне контрола :book:

Speeder
03-04-2009, 12:09
който се е засегнал от темата има много як комплекс!

:th_up:

Даже и тая май ми мирише на заключване :gayfight:

DerMeister
03-04-2009, 12:16
Това, което беше писал в темата се отнася за българите въобще и за нашата държава като цяло, а не за алфистите. Глупаво е да обиждаш група хора за неща, характерни за цялото общество. Дори смятам, че до голяма степен хората, каращи Алфа са едни от най-педантичните, що се отнася до поддръжката на автомобила. За последното можеш да попиташ в автомагазините, какви части търсят хората с Алфи и какви купуват тези с Фиат или Опел примерно.
Отнася се за целия български народ, тук във форума пише част от него, съоветно се отнася и за тази част. Темата ще ги накара да се замислят(утопия) и въпросната част може да се поправи.

Бобби
03-04-2009, 12:18
В тая менте държава, има ли истински неща:gruebel:
Всеки се определя сам!..някой друг, ако ме определя какъв съм...може и да сгреши:innocent:
....какви ли ментета няма вече?...що да няма и менте алфист?:)
Автора не ме засяга..не го познавам...но май и тойе менте алфист:coolio:
п.с. да ме извини ...бивш алфист:spoko:

pr_00f
03-04-2009, 12:21
Значи другата тема е заключена от Пинко, и то не без основание, със сигурнос много скоро щеше да стане голям смърдилник, за това и не я отворих.

За затягане на контрола за съжаление не може да се говори

reptli
03-04-2009, 12:45
Е, кое и беше обидното? Много точно като момент, място и думи я пусна темата, настъпи, където трябваше и именно затова вече е заключена. :thumbdown:


Той пусна темата, поради факта, че форума се напълни с "хубави" теми. 90% от което беше написал си е истина, ако съдиш по тези теми :gayfight: Според мен си е време пак да се затегне контрола :book:

това е самата истина :th_up:аз искрено се размях с някой доста точни попадения.Разбира се на места доста преовеличено но нали трябва смях да става:lol_sign:
а тези,които са се обидили явно са от въпростните "истински алфисти"

nikolaaaay
03-04-2009, 12:49
Отнася се за целия български народ, тук във форума пише част от него, съоветно се отнася и за тази част. Темата ще ги накара да се замислят(утопия) и въпросната част може да се поправи.
Еми ок, ама тогава да кажем истинският българин прави така и така, а не истинският алфист. Дали с Алфа или с БМВ пак толкова си плащаме данъците. Съгласен съм, че тези теми станаха актуални напоследък, но те са в Общи приказки, където НЕ се обсъждат проблеми на марката, а общи битовизми. Тогава за кво да са прави връзка алфистите - не плащат данъци и карат със скапани гуми?!?! Тъпо е. Гимнастика за пръстите само. Ако ще се праи критика - нека да бъде смислена, иначе няма никъв ефект. Иначе въпросите, повдигнати в темата са важни и е хубаво да се говори за тях, ама не в смисъл алфист=тъпо парче. Сфинкса търси само конфликти, а не му дреме дали ше се стигне до някакво решение на проблемите, които поставя.

Mury
03-04-2009, 12:55
Значи другата тема е заключена от Пинко, и то не без основание, със сигурнос много скоро щеше да стане голям смърдилник, за това и не я отворих.

За затягане на контрола за съжаление не може да се говори
Оти се звериш бе брат,я се виж ко си надраскал таме


Е точно за тази му тема вместо наказание бих му сложил похвала.

Много ама много добре е уловил "духа" на форума в последните няколко месеца.

Знам че истината боли,ма тва е положението,аз отдавна казах че нещата си отиват на голфаджиищина,и без тва кат глеам 156-ците станаха повече от Голф 3:hehe::hehe::hehe:Убеден съм че може да се затегне контрола,ма тва секи как си се кефи на колата,няма как да се контролира,ма те хората са го казали-селянията оди по хората:hehe::hehe::hehe:Този път заставам зад Сфинктерчо-абсолютно е прав,няма значение че отдавна не кара Алфа,трябва да бъде похвален,че малко разбуни духовете,не да си мислят някои хора че са у дома си:toilet::toilet::toilet::toilet:

fred
03-04-2009, 13:02
Мдаа, така е, че простотията ходи по хората и когато са повече, значи вероятността да ги настигне е по-голяма, но пък сега е момента истниския алфист да покаже по няколко точки, че прави точно обратното :pig:

Old Fox
03-04-2009, 13:04
За затягане на контрола за съжаление не може да се говори
Защо?
Само питам, дай ши помагаме ку требе.

mirchozo
03-04-2009, 14:33
Абе за каква ирония говорите бре хора, какви 51%
,човека ясно и точно си ни нарече "балъци", "прости шофьори" и "аматьори" , щото видиш ли повечето отговаряме на поне 5 от 7 условия.И кое в случая ме прави комплексар.Видиш ли се получава че ние които си плащаме и гледаме почти всичко да ни е наред и да сме изрядни, и кво ние сме простаците така ли?
Айде моля ви се,не се слагайте под общ знаменател.За мен е обидно,всеки да си го приема както иска.
Сигурен съм че ако колегата пусне такава тема във форума на ТОЙОТА , отзивите няма да са много по-различни от тези.

pr_00f
03-04-2009, 14:45
А дали във форума на Тойота има подобни теми довели до изводите които коментираме в момента ?

Fear
03-04-2009, 14:46
Такива ще са отзивите, в който и да било авто-форум, без значение от марката.
Защото не автомобила определя и избира какво говедо ще седне зад волана. :)

SFINKS
03-04-2009, 15:02
А дали във форума на Тойота има подобни теми довели до изводите които коментираме в момента ?

profe ако знаеш колко си прав ...
тва не исках да го казвам да не излезе като някакво сравнение или заяждане ама ..

отидете в форума на тойота ,само за пример две от най - скорошните теми :

Корупция -
http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=9836
обсъжда се как неправомерно полицай е посикал подкуп и не му е бил даден ...

Данък за превозни средства
http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=9813
- обсъжда се на кой колко му е бил данъка на автомобила и начини за плащане , от 3 страници няма нито един който да не го е платил .!!??!!!

да не говорим че има огромни яко критични към марката Тойота теми което в форума на Алфа Ромео е меко казано немислимо и съответната тема ще бъде заключена и изтрита на секундата.

galinves71
03-04-2009, 15:25
я и бъхтете и на тая катттнаря щот после пак ш питаме кой как го трясна кризата.то тя при нас от каквато и гледна точка да погледнеш,и от какъвто и ъгъл да подхванеш си е все криза.било то финансова или морална....?много взехме да се ровичкаме из чужди за нас и нашия начин на живот извадки от мноого ПО-добре живучкащи люде из малък ни свят,люде които са си пръцнали на масрафу и се чудят как да зарибочкват тикиви кат нас дет са само слушали,слушали и нищичко не до слушали за начинот на живот.всеки ще си кара който както му е на кефа и по джеба ,понял господин свинкс.с гуми или без, всеки си знае най -добре.

mirchozo
03-04-2009, 15:27
Е добре, защо не говорим като хора, първо трябва да се обиждаме,караме и ... каква е ползата от това,обикновенно никаква...
1.Полицаите искали пари, всеки може да си сложи една 20-50лв банкнота и да и запише серийния номер,след като му вземат откуп да се обади на телефоните на КАТ и ,ако се намери банкнотата сътветно да се вземат мерки.Не винаги ще стане,но все ще изловят някой друг за назидание.
2.Евала на хорта,платили са си данъка.Нека вземем под внимание че доста от хората които карат нови тойоти са платежоспособни,и 300лв едва ли са чак толкова голям проблем.Не че моя като е 420лв пак няма да го платя.

Fear
03-04-2009, 15:29
profe ако знаеш колко си прав ...
тва не исках да го казвам да не излезе като някакво сравнение или заяждане ама ..

отидете в форума на тойота ,само за пример две от най - скорошните теми :

Корупция -
http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=9836
обсъжда се как неправомерно полицай е посикал подкуп и не му е бил даден ...

Данък за превозни средства
http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=9813
- обсъжда се на кой колко му е бил данъка на автомобила и начини за плащане , от 3 страници няма нито един който да не го е платил .!!??!!!

да не говорим че има огромни яко критични към марката Тойота теми което в форума на Алфа Ромео е меко казано немислимо и съответната тема ще бъде заключена и изтрита на секундата.


15:20ч.
Toyota Forum - Общо онлайн са 24 потребители: 12 Регистрирани, 0 Скрити и 12 Гости
Alfa Romeo Forum - Активни потребители в момента: 615 (275 регистрирани и 340 външни)

Правиш ли разликата и думичката "извадка" напомня ли ти нещо? :)

Според теб, какви щяха да са преобладаващите теми във форума на Toyota, ако вместо 90% лизингови Короли и Яриси, там бяха "скъпи" и "бързи" коли като 145/146/156/155 1.8/2.0ТS или E36 320i/318is или Golf GTi или Honda CRX/Civic и т.н.?
Схващаш ли накъде бия?

И последно, защо стоиш в гадния, комплексарски, незаконен и пълен с отрепки форум на Alfa Romeo, a не си постоянно в чистичкия, спретнат и пълен със съвестни граждани и данъкоплатци форум на Toyota? :)

SFINKS
03-04-2009, 15:43
Fear- чо , не се опитвай да се заяждаш щот не си познал а най-важното изобщо не си подготвен да спориш с мен точно.

поне половината от форума на Тойота са хора които живеят и карат коли в USA , затва не са толкова много онлайн (поради часовата разлика )

какво какво за бързите коли ?? ти да си чувал за Селика , Супра , MR 2 и тн. ????
Бъди сигурен че в тойота форума има много бързи коли , ма тва е спор дето не искам да го почвам (служебна победа)

164 td
03-04-2009, 15:45
Колега СВИНКС чувствам се страшно обиден и засегнат от предната ти тема.Мога да ти кажа че си пла6там редовно данъците и на 6-те коли,купувам си винетки и то не само Български а и Румънски,Унгарски и Австрииски.А с гумите които съм изтъркал,зимни и летни,за скромните си около 700 000 км мога да те затрупам целия барабар с Тоиотата.Ама то штото съм балък за тва така.

fade
03-04-2009, 15:57
Такива ще са отзивите, в който и да било авто-форум, без значение от марката.
Защото не автомобила определя и избира какво говедо ще седне зад волана. :)


15:20ч.

Според теб, какви щяха да са преобладаващите теми във форума на Toyota, ако вместо 90% лизингови Короли и Яриси, там бяха "скъпи" и "бързи" коли като 145/146/156/155 1.8/2.0ТS или E36 320i/318is или Golf GTi или Honda CRX/Civic и т.н.?
Схващаш ли накъде бия?
...


Всъщност нямам идея дали колегата схваща на къде биете, но аз схващам, че за два последователни поста тезата ви за това какви хора карат Алфа Ромео се обръща на 180 градуса ;)
Та аз съм пък склонен също да отдавам известна тежест и на цената на автомобилите! И ми е ясно що ГОЛФ (който всъщност е прекрасен автомобил) е толкова презрян в Б-я. И защо Алфа която в някой други държави определено символизира вкус изтънченост и индивидуалност в Б-я започва да символизира нещо друго и ако също както вас приема форумите за "представителна извадка" ... мога да направя генерални изводи за хората които си купуват Алфа Ромео и повярвайте ми тези изводи изобщо няма да ви харесат. ;)

Fear
03-04-2009, 15:58
Fear- чо , не се опитвай да се заяждаш щот не си познал а най-важното изобщо не си подготвен да спориш с мен точно.

поне половината от форума на Тойота са хора които живеят и карат коли в USA , затва не са толкова много онлайн (поради часовата разлика )

какво какво за бързите коли ?? ти да си чувал за Селика , Супра , MR 2 и тн. ????
Бъди сигурен че в тойота форума има много бързи коли , ма тва е спор дето не искам да го почвам (служебна победа)
След като мислиш, че се заяждам, мога само да те съжалявам. Явно четенето не ти е силна страна, щом не си забелязал кавичките при "скъпи" и "бързи". :)
Това за бързите коли. Само да вметна, с риск да ме намразят тук колегите, аз съм фен на автомобилите като цяло и чак тогава фен на Alfa Romeo, дано ме разбереш, макар че се съмнявам.

Относно хората онлайн:
След като половината живеят и карат коли в USA, от какъв зор ни навираш тема за данъци, които се плащат в България?! :hmm:
Или USA е една малка България? :tooth:
Защото в такъв случай, "извадката" е съвсем невалидна. :)

И накрая, как прецени какво съм познал и доколко съм способен да споря?
Хвала на такива ясновидци! :Tease:

П.П.
fade, ами нали и аз това се опитвам да обясня... ;)
Не ми харесват изводите, както същите изводи не се харесват и в BMW форума например, ама това е тъжната истина.
И автомобилите нямат никаква вина за това. :)

Speeder
03-04-2009, 16:09
За всички разгневили се :

ХОРА, идете, разходете се на въздух, пийте един СПРАЙТ и пак прочетете и двете теми!

Fear
03-04-2009, 16:14
Не съм разгневен, но смятам да последвам съвета ти след малко.
Обаче ще сменя Спрайт-а с бира! :cheers:

reptli
03-04-2009, 16:30
За всички разгневили се :

ХОРА, идете, разходете се на въздух, пийте един СПРАЙТ и пак прочетете и двете теми!

и се разтърсета по старите теми,колко народ обясняваше че за два дни сняг няма да слага зимни гуми ;) и аз как всеки път,когато падаше сняг чак яд ме хващаше за тях,как могат да расъждават по този начин но това е друга тема :) за винетките имаше доста дълга тема,за данака ОК изразяват недоволство и тн.

за това как с 1.4ТС бега Кайени и секви други пак има теми :) четирите сраници за това защо едната пръскалка почва да пръска малко по-късно от другата и тн. и тн. за това че като съм чел по-стари теми виждам мнения на Грамотни хора които явно са се отказали да пишат...

Kuku
03-04-2009, 16:32
Сфинки, гледай сЯ, понеже ПрУф ми изтри предишния пост, сЯ ше ти напиша един маааалко по-сдържан - твоето мнение НЕ НИ ИНТЕРЕСУВА :idea:

nikolaaaay
03-04-2009, 16:35
тва не исках да го казвам да не излезе като някакво сравнение или заяждане ама ..

отидете в форума на тойота ,само за пример две от най - скорошните теми :

Данък за превозни средства
http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=9813
- обсъжда се на кой колко му е бил данъка на автомобила и начини за плащане , от 3 страници няма нито един който да не го е платил .!!??!!!

да не говорим че има огромни яко критични към марката Тойота
Само, че там темата е "колко ви е данък превозни средства?", а не платихте ли го или не?! Повечето хора само цитират колко е данъка, а не - дали ще го платят. Ето и малко цитати:
За таз година на Авенсиса - 508 лв. и някви стинки. На какво отгоре? На хубавите ни пътища? Чумата да ги тръшне.

нещо смрадливо и недообмислено има в цялата работа. Една и съща кола 100коня - 60лв ,пък 125коня - 300лв. Тия 25 коня повече да не са с шипове на копитата че да трошат пет пъти повече улициците

леле леле как се радвам, че си купих по-малка колица

А 20-годишния дарак 124 к.с. и чисто новият такъв, кой повече троши пътя и кой повече замърсява...? (Риторичен въпрос ;)) Обаче 20-годишният дарак плаща 100 лева, а новата кола - 334 с отстъпката! Не търси логика - сбъркал си държавата!

Та, каква е разликата с нашия форум?!
Ако питаш собствениците на 145/146 ТД (произв. до 1998г.) вероятно ~ 90% от тях ще са си платили данъка, но тва е единствената Алфа с мощност до 100 коня и съответно символичен данък.

drajko145
03-04-2009, 17:02
Абе за какво спорите толкова бе ?? Какво значение има кои къв е ?? Тва че аз или петко или гошко не си плащаме дадъците си е абсолютно наш проблем, това е личен избор на всеки било то да си плаща да сменя гуми да плаща винетки и.т.н Някои просто нямат и възможноста да ли купят нови гуми или да си оправят данъците.. АМА КОИТО СЕ ПРИСМИВА И СЕ МИСЛИ ЗА ИСТИНСКИ АЛФИСТ НЕКА ДА НИ КУПИ ГУМИ И ДА НИ ПЛАТИ ТАКСИТЕ ЗА ДА НЕ СЕ СРАМУВАТ ОТ НАС !!!

pr_00f
03-04-2009, 17:08
И следва резонният въпрос - като нямаш пари защо си купуваш кола?
Че после с гадните си износени гуми да поднесеш и да ме челосаш със 100 ли ?
Ааа не, мерси ще кажа аз на таз либоф.

Някой щял да ти плати данъците и да ти купи гуми - божкеее , божке колко мъка има по този свят.

drajko145
03-04-2009, 17:13
И следва резонният въпрос - като нямаш пари защо си купуваш кола?
Че после с гадните си износени гуми да поднесеш и да ме челосаш със 100 ли ?
Ааа не, мерси ще кажа аз на таз либоф.

Някой щял да ти плати данъците и да ти купи гуми - божкеее , божке колко мъка има по този свят.

Това е че проблема не е само в нас,а във повечето хора които имат МПС, на всеки може да се случи да направи ПТП колкото и да му е изрядна колата

pr_00f
03-04-2009, 17:14
Разбира се че може да се случи на всеки.
Но при технически неизправна кола и износени гуми шанса нараства и то многократно.

drajko145
03-04-2009, 17:19
Разбира се че може да се случи на всеки.
Но при технически неизправна кола и износени гуми шанса нараства и то многократно.

Няма спор съгласен съм ! Но от тука идва и другия проблем че точно тези хора прекалено много си вярват зад волата и от там идва грешката не при алфистите а при всички водачи ! За това статистиките за толкова черни.. "Аз карам БМВ 2008 и с 200 да влезна в завоя нема да го усетя даже" ама не е така !

Kuku
03-04-2009, 17:39
Алфисти мръсни, заради вас държавата е на тоя хал.... :lol:

Абееее, само аз ли се лигавя в тая тема?! :hmm:

П.П.
ПрУф, моля те, не ми трий поста, моля те, моля те, моля те... ще черпа бири! МНОГО ;)

Fear
03-04-2009, 17:45
Да те поправя... :crazy:

Алфaджии мръсни, заради вас държавата е на тоя хал.... :lol:

fade
03-04-2009, 18:11
Абе за какво спорите толкова бе ?? Какво значение има кои къв е ?? Тва че аз или петко или гошко не си плащаме дадъците си е абсолютно наш проблем, това е личен избор на всеки било то да си плаща да сменя гуми да плаща винетки и.т.н Някои просто нямат и възможноста да ли купят нови гуми или да си оправят данъците.. АМА КОИТО СЕ ПРИСМИВА И СЕ МИСЛИ ЗА ИСТИНСКИ АЛФИСТ НЕКА ДА НИ КУПИ ГУМИ И ДА НИ ПЛАТИ ТАКСИТЕ ЗА ДА НЕ СЕ СРАМУВАТ ОТ НАС !!!

Май скоро ще поискате и бензин да ви наливаме? Или това все още го прави баща Ви? :hehe:

tokata_pz_flex
03-04-2009, 18:18
Аз няма да пиша по тази тема ... това не сте го прочели :)

drajko145
03-04-2009, 18:23
Май скоро ще поискате и бензин да ви наливаме? Или това все още го прави баща Ви? :hehe:

Защо не попиташ баща ми кои копува храната у нас ??? Имаи поне малко уважение !

Zhivkov
03-04-2009, 19:05
Браво за спора така ще излезе истината наяве!:bravo:

arieca155
03-04-2009, 19:51
този "спор" вече започва да става безпредметен.немога да се начудя на колегата от къде му дойде да захваща тази тема.както е казал някой си"нищо човешко не ни е чуждо".на мен форума си ми харесва,още повече че се и разраства.всеки си чете и си пише кой както мисли.за какво толкова се борите незнам.да живее демокрацията.

fred
03-04-2009, 20:02
Е както винаги от една тема, почвата да текът подтеми или нови такива.
Когато живеем в общество на всеки трябва да му пука, какво става в него.От тази позиция, това че един не плаща данъци, не значи че това е само негово лична работа, защото така той нанася последствия на всички.Както и това, примерно че кара пиян, всеки може да каже, ами как си карам си е моя работа..
Не визирам никой конкретно, но като се говорят такива неща, трябва да се помисли, дали тогава можем да съдим и престъпниците, защото те също казват-аз не спазвам закона и това си е моя работа.
Друг въпрос е че ако бяхме по-нормална държава, то такива случаи щяха да са минимални-у нас това е резулатат на безотговорността на всички, на нас и държавата.
Не смятам, че и нашият форум изобилства от "лоши хора", просто форума е отражение на действителността, а темата в началото беше малко шеговита, аз поне така я приех :pig:
Няма защо да се пенявим, а просто да се позамислим

Kostadin`
03-04-2009, 20:43
по повод предишната тема беше ми много смешна и за тва писах глупости в нея


И следва резонният въпрос - като нямаш пари защо си купуваш кола?
Че после с гадните си износени гуми да поднесеш и да ме челосаш със 100 ли ?
Ааа не, мерси ще кажа аз на таз либоф.

Някой щял да ти плати данъците и да ти купи гуми - божкеее , божке колко мъка има по този свят.

Колега не искам да излене като заяждене,но по повод този въпрос ще ти задам и аз един:Да вземем един човек за пример- човекът Х.Значи човекът Х си има работа,къща и решава че трябва да си купи кола, и си я купува.Минава една година.Този човек си е отделил пари за да може да си купи гуми,винетка,да си плати данъка и т.н.. Обаче го съкращават от работа и той остава без доходи.Въпреки всичко обаче на главата си има и кредит да изплаща.И тогава какво да прави-гладен ли да седи,кредит ли да излаща или колата да си обслужи?Важно е колата да е в изрядно състояние така е,обаче в живота има моменти когато се налага да пестиш и което не ти е толкова належащо да не даваш пари за него,иначе съм съгласен че който няма пари да си поддържа колата да не си купува,обаче в това има малки изключения.Който и да е,ако този месец му дойде много нанагоре откъм финанси,колата ще му е последната грижа.

arieca155
03-04-2009, 20:49
абе тука не става въпрос кой си плащал данъците и кой с кви гуми кара.целия пост има подтекст и той е много тънък.четете между редовете и ще разберете.и на мен ми банално да чета въпросите на младите момчета и да давам мнения за техните проблеми с колите или да им чета постовете "някой рисувал ли си е колата".ако модераторите сметнат за нужно да направят "детска градина"и там да местят тъпотиите които се ръсят и всеки който си види темата там сам да си прави изводи,в крайна сметка"неможеш да спреш гората да се разлиства".
пък това че старите алфисти все по рядко посещават форума е толкова жалко.

old alfist
03-04-2009, 20:52
Колега, SFINKS , според мен Истинстият Алфист е субективно и идеалистично понятие. Всеки го разбира по различен начин, но в крайна сметка е човек отговарящ на някакви ценности, които не са много различни от ценностите на един индивид, уважаващ околните които са обединени по един еднакъв признак - при нас е Алфа Ромео. Наистина някои колеги забравят какво ни е събрало да бъдем заедно и не могат да бъдат това което не са - но по-добре е да бъдат естествени. Всички сме различни /всеки си е чешит/. Ако някой е Истински Алфист, самия той не знае, че е такъв.

arieca155
03-04-2009, 21:01
Колега, SFINKS , според мен Истинстият Алфист е субективно и идеалистично понятие. Всеки го разбира по различен начин, но в крайна сметка е човек отговарящ на някакви ценности, които не са много различни от ценностите на един индивид, уважаващ околните които са обединени по един еднакъв признак - при нас е Алфа Ромео. Наистина някои колеги забравят какво ни е събрало да бъдем заедно и не могат да бъдат това което не са - но по-добре е да бъдат естествени. Всички сме различни /всеки си е чешит/. Ако някой е Истински Алфист, самия той не знае, че е такъв.

наблюдавам те от доста време и мога да кажа че имаш дар слово.:bravo:

търтей
03-04-2009, 21:27
Защо не попиташ баща ми кои копува храната у нас ??? Имаи поне малко уважение !

А ти първо се научи да пишеш правилно, па после искай уважение :gayfight:

rumenti77
03-04-2009, 23:06
Май скоро ще поискате и бензин да ви наливаме? Или това все още го прави баща Ви? :hehe:

Колега,моя резервоар е празен,та ако искаш ... пълни(кеф ти бензин,кеф ти метан):tooth:.Направо ви се чудя на акълите,карате се като малки деца(ЕБАТИ).

Linkestis
03-04-2009, 23:11
Колега,моя резервоар е празен,та ако искаш ... пълни(кеф ти бензин,кеф ти метан):tooth:.Направо ви се чудя на акълите,карате се като малки деца(ЕБАТИ).
А не ти ли прави впечатление че основната гилдия във форума вече са ДЕЦА?

Погледнете само какви са основните теми,пък после какви били собствениците на Алфи...ами какви да са...рацери мацери дрифтаче и незнам си какви глупости.Как няма една интилигентна тема в последните няколко месеца?

nikolaaaay
03-04-2009, 23:20
Разбира се че може да се случи на всеки.
Но при технически неизправна кола и износени гуми шанса нараства и то многократно.
А това какво общо има с "алфистите" и двете теми?!

rumenti77
03-04-2009, 23:25
[QUOTE=Linkestis;453809]А не ти ли прави впечатление че основната гилдия във форума вече са ДЕЦА?

Погледнете само какви са основните теми,пък после какви били собствениците на Алфи...ами какви да са...рацери мацери дрифтаче и незнам си какви глупости.Как няма една интилигентна тема в последните няколко месеца?[/QUOTE

Прав си,и за това в последно време нямам и голямото желание да се задържам в форума(за жалост).

Linkestis
03-04-2009, 23:26
А това какво общо има с "алфистите" и двете теми?!

Общото идва от това че,вместо един селтак да ти завижда почва да ства следната работа:гледай го тва лапе,тате му дал пари за 156-ца ама забравил да му даде за гуми,забравил да му каже че още няма опит и не е хубаво да се прави на РАЦЕР,забравил да му каже че кола не се подържат самичка и още доста ама наистина доста неща.Всеки прав за себе си...за пример вникни в раздел тунинг...виждаш ли искрящите очички на двадесет годишния младеж,които днес не е станал ГЕРОЙ,да но тои утре ще стане..може би!

П.П в предишната тема на SFINKS има доста истини,за съжаление 80% от влизащите тук се засегнаха лично.Защо ли?

nikolaaaay
03-04-2009, 23:29
Абе, и тая тема плаче за ключ.

Linkestis
03-04-2009, 23:31
Абе, и тая тема плаче за ключ.

Защо мислиш така?Не е ли крайно време да се кажат нещата така както са?

Kostadin`
03-04-2009, 23:54
Общото идва от това че,вместо един селтак да ти завижда почва да ства следната работа:гледай го тва лапе,тате му дал пари за 156-ца ама забравил да му даде за гуми,забравил да му каже че още няма опит и не е хубаво да се прави на РАЦЕР,забравил да му каже че кола не се подържат самичка и още доста ама наистина доста неща.Всеки прав за себе си...за пример вникни в раздел тунинг...виждаш ли искрящите очички на двадесет годишния младеж,които днес не е станал ГЕРОЙ,да но тои утре ще стане..може би!?


Защо мислиш така?Не е ли крайно време да се кажат нещата така както са?
Нещата са нямаш ли акъл за никъде не си!Ем да ти кажа че познавам 42-годишен голфаджия с книжка от година и нещо и кара по диво и от мене.Така
че може да съм лапе за вас ,ама си спазвам ЗДП.Не се изсилвам на пътя,че се е случвало така е ,но не е всекидневие и рядко даже и по булевардите да карам с повече от 50-60.Извън града не карам с повече от 90.В момента карам на бащата буса,но мисля да си взимам 33-ка,преди карах една от много чичови 33-ки и да ти кажа чесно,тая Алфа се караше като Транспортера,в града 50-60,извън града не повече от 90.Значи щом съм на 18 не мога да карам Алфа така ли?

Linkestis
03-04-2009, 23:58
Никои не говори за теб,още повече аз.Говоря общо..нали сме били едно общество...

Значи,достигам до едно мнение,абсолютно мое-важното е на третия ти ред под аватара да пише минимум 1000 мнения,да си рацер,да си "резнал"поне дузина от другите автомобили...ония кочините.Да имаш тема от сорта: "абе какшъ го нпрвям това или", "моа ли да станем стребител ако слоим тфа".Да си редовен клиент на най-евтиното,по възможност от моргите.Те тва е мое мнение,и както казваше един любимец на моя набор че и по-стари...
Хаук Казах!
Спирам да пиша в тази тема.

nikolaaaay
04-04-2009, 00:15
И много хубаво правиш.

П.С. Авторът на темата първо да си усъвършенства правописа, после да поучава алфистите. Тва тия Тойотаджиите много неграмотен народ, бе. Срамота!

Old Fox
04-04-2009, 00:18
Та аз съм пък склонен също да отдавам известна тежест и на цената на автомобилите! И ми е ясно що ГОЛФ е толкова презрян в Б-я. И защо Алфа която в някой други държави определено символизира вкус изтънченост и индивидуалност в Б-я започва да символизира нещо друго и ако също както вас приема форумите за "представителна извадка" ... мога да направя генерални изводи за хората които си купуват Алфа Ромео и повярвайте ми тези изводи изобщо няма да ви харесат. ;)
:bravo:Така така то и с Мерцедес е същото и с БМВ. Въобще изобщо.
Днеска си поиграх да се ровя из други форуми. Нито, пежо, нито митсубиши, нито дори в шкода има таквиз раути като в нашия форум. Данъци, гадни полицаи, 200, 230, 250 км в час, нема да си туря зимни гуми оти съм пич... да продължавам ли?
Мноо алфаджии... твърде много...

CrazyElement
04-04-2009, 00:39
Колеги аз немога да разбера, защо се караме?!Е аз се чуствам в момента засегнат от някои мнение на колеги по-горе, където си казаха в прав текст , че бил ли си млад ( 18-20), значи си бил ДЕТЕ и какво ли още не.Трябвало да сме имали минимум 1000 поста и т.н. еми виж колко поста имам? И мога да ти кажа , че чета форума всеки ден и пиша в него когато имам нужда да ми се окажи помощ или аз да бъда полезен с нещо. И също така мога да кажа , че сме много далече от АЛФАДЖИИ. Защото това , че някой е решил да не си плати данъка не го прави по-малко човек, има си причина за това.

drajko145
04-04-2009, 01:14
Колеги аз немога да разбера, защо се караме?!Е аз се чуствам в момента засегнат от някои мнение на колеги по-горе, където си казаха в прав текст , че бил ли си млад ( 18-20), значи си бил ДЕТЕ и какво ли още не.Трябвало да сме имали минимум 1000 поста и т.н. еми виж колко поста имам? И мога да ти кажа , че чета форума всеки ден и пиша в него когато имам нужда да ми се окажи помощ или аз да бъда полезен с нещо. И също така мога да кажа , че сме много далече от АЛФАДЖИИ. Защото това , че някой е решил да не си плати данъка не го прави по-малко човек, има си причина за това.


Нема значение батко да си сложат 40+ възрастова граница и да не им пречим !

JAMAL
04-04-2009, 01:35
Нема значение батко да си сложат 40+ възрастова граница и да не им пречим !

Човече, ще напиша най-тъпия си пост.....
МОЛЯ те махни си гащите от монитора ми!

Furious 155
04-04-2009, 01:38
Човече, ще напиша най-тъпия си пост.....
МОЛЯ те махни си гащите от монитора ми!

:rotfl:

drajko145
04-04-2009, 01:40
Човече, ще напиша най-тъпия си пост.....
МОЛЯ те махни си гащите от монитора ми!

надявам се да се чустваш по добре

Kostadin`
04-04-2009, 02:01
:bravo:Така така то и с Мерцедес е същото и с БМВ. Въобще изобщо.
Днеска си поиграх да се ровя из други форуми. Нито, пежо, нито митсубиши, нито дори в шкода има таквиз раути като в нашия форум. Данъци, гадни полицаи, 200, 230, 250 км в час, нема да си туря зимни гуми оти съм пич... да продължавам ли?
Мноо алфаджии... твърде много...
Кой може да каже кой от форума е Алфаджия и кой не?Е например аз съм типичен Алфаджия,Голфаджия,бусаджия,таксиджия и т.н.,на мен не ми е обидно от хора който не уважават чуждото мнение и си мислят че винаги са прави.Всеки си изразява мнението и тва е!Всичко се случва,може да го позакъсаш с парите и за да не ти викат АЛФАДЖИЯ кво ще напраиш - ще седиш гладен,обаче колата да е с нови гуми,с винетка,с платен данък и т.н. тва ще стане ама друг път....ае е*** съм го в таралясника,пука ми кво мислят за мен хора който даже и не познавам както и те мен.Колкото до данъка НЯМА да го плата на пук на държавата.

arieca155
04-04-2009, 09:52
абсалютно съгласен с горното мнение.в крайна сметка не сме клуб на баровците от Монте Карло,кой колкото има толкова.дали ще си платиш данъка,един ден държавата ще си го търси и този ден наближава със страшна сила.най-важното е колите да са технически изправни защото не ми се четата постове със заглавие "Още един алфист си отиде".мероприятията с ходенето на погребения съм ги спрял от 2 години когато изспратихме 2 "рацери" с бус които смляха един москвич и убиха още 3 човека.препоръчвам на младите членове на форума и на клуба да се отнасят с повече респект,това тук не е детска площадка,има достатъчно места в нета където могат да си чешат езиците.

assassin's
04-04-2009, 12:20
темата е много добра но аз да ви попитам има ли поне един от вас който никога да не е превишил скоростта в градско извън или на магистрала???на мен лично ми се е случвало и какво и гумите са ми чисто нови говоря и за двата комплекта зимни и летни и колата ми е изправна и с платени данъци и винетки квото там си го иска държавата и как така излиза не че се засягам ма значе ние дето си плащаме сме будали ли????

assassin's
04-04-2009, 12:20
темата е много добра но аз да ви попитам има ли поне един от вас който никога да не е превишил скоростта в градско извън или на магистрала???на мен лично ми се е случвало и какво и гумите са ми чисто нови говоря и за двата комплекта зимни и летни и колата ми е изправна и с платени данъци и винетки квото там си го иска държавата и как така излиза не че се засягам ма значе ние дето си плащаме сме будали ли????

Kostadin`
04-04-2009, 15:29
и аз съм на мнение че колите трябва да са изправни и само за сведедние буса който карам/той е на баща ми/ си има винетка,нови гуми и се поддържа в изрядно състояние.Регистриран е в данъчното и данъците му се плащат.Аз съм против плащането на данъците защото няма улица в града в който живея на която да няма дупка,което е меко казано,повечето са направо ями.

fred
04-04-2009, 17:37
Интересно какъв е истинският БЪЛГАРИН пък:pig:

reptli
04-04-2009, 18:05
Интересно какъв е истинският БЪЛГАРИН пък:pig:

бате по-добре недей:tooth:

galinves71
04-04-2009, 19:28
май трябва да се открие раздел" истрити постове":arrow:

Old Fox
04-04-2009, 20:06
- ще седиш гладен,обаче колата да е с нови гуми,с винетка,с платен данък и т.н. тва ще стане ама друг път....ае е*** съм го в таралясника,пука ми кво мислят за мен хора който даже и не познавам както и те мен.Колкото до данъка НЯМА да го плата на пук на държавата.
Аз за последен път пиша у тоя форум "Улците са така щот не плащате". Ку щете чете, ку щете не.
Не е е моя работа кви пари имаш и за кво ги ползваш, обаче утре като ме блъснеш с 200 и стари гуми щот си голфаджия и нямаш пари за папу се моли да си ме убил. Не ти требе да оживявам.
Поздрави.

Kostadin`
04-04-2009, 20:24
Специално за Old Fox да не се повтарям.

Нещата са нямаш ли акъл за никъде не си!Ем да ти кажа че познавам 42-годишен голфаджия с книжка от година и нещо и кара по диво и от мене.Така
че може да съм лапе за вас ,ама си спазвам ЗДП.Не се изсилвам на пътя,че се е случвало така е ,но не е всекидневие и рядко даже и по булевардите да карам с повече от 50-60.Извън града не карам с повече от 90.В момента карам на бащата буса,но мисля да си взимам 33-ка,преди карах една от много чичови 33-ки и да ти кажа чесно,тая Алфа се караше като Транспортера,в града 50-60,извън града не повече от 90.Значи щом съм на 18 не мога да карам Алфа така ли?


и аз съм на мнение че колите трябва да са изправни и само за сведедние буса който карам/той е на баща ми/ си има винетка,нови гуми и се поддържа в изрядно състояние.Регистриран е в данъчното и данъците му се плащат.Аз съм против плащането на данъците защото няма улица в града в който живея на която да няма дупка,което е меко казано,повечето са направо ями.
И сега някой като изригне с думите никой не спазва ограничения и си пишем глупости тука да дойде да го воза 2-3 седмици та да види как карам,дали се изсилвам с колата или карам кола пред разпад.И Old Fox само за сведение не карам със стари гуми и некарам с 200,повече от 140 не съм карал,а и тва беше на магистрала,а също и горните постове не са за оправдая хората който не са изрядни,а просто пояснявам единични ситуации в който може да изпадне човек.Ако човек има поне малко акъл в главата си със стари гуми няма да кара с 200.Нямам нищо против теб, само си казвам мнението и тва е.Поздрави!

Old Fox
04-04-2009, 20:29
Виж сега аз също нямам нищо лино. Цитирам те щото и ти си цитирал мой пост.
Но в ситуацията "стари гуми", "неизряден таралясник" не се изпада, тя се създава!

Kostadin`
04-04-2009, 20:50
аз имам предвид че се изпада в ситуация да го закъсаш с парите и тази ситуция е предпоставка за нейзряден тараясник,човек трябва да си знае възможностите и ако му се наложи да кара със стари гуми да не се изсилва напразно,а да си кара бавно и както казах и в предишните си постове и аз не съм привърженик колата да се кара в неизрядно състояние,но възникват и такива моменти.Колкото до данъка на нашта кола е платен и си карам пак по дупките,чупя си предницата,правя си я и тва е.Ако зависеше от мен данък нямаше да се плаща и затова на новата кола да не се заричам няма да го плащаам,спирам до тук.

fred
04-04-2009, 22:04
бате по-добре недей:tooth:
Да, да замълчим :innocent:

qpwo
05-04-2009, 00:43
Аз си плащам данъците, ама се чувствам страшно прецакан..

fred
05-04-2009, 12:25
Това с неплащането в близките години ще стане просто невъзможно, аз също си го плащам, а общо взето цакането е във всичко, наистина-здравеопазване, други данъци и какво ли не
Добре е, когато плащаме, да изискваме-като общество, не само от данъците, изобщо, но това ще стане поне след 20 години у нас