PDA

View Full Version : Загряване на Алфа 166 2.0 twin spark



Pensa
03-04-2009, 15:50
Здравейте,
имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.

old alfist
04-04-2009, 00:11
Здравейте,
имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.
Виж, долния маркуч на радиатора, ако не е топъл, не ти отваря големия кръг.

Bobo
04-04-2009, 02:54
Здравейте,
имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.

Тея дето ти викат че няма датчик на радиатора са прави ма щом са търсили там по-добре не ги посещавай пак ;) Причините могат да бъдат доста, като най срещаната при 166 е спукано радиаторче на парното ;) Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз ;)

Pensa
06-04-2009, 20:35
Благодаря ви но долу тръбата на радиатора е топла и радиатора на парното не е спукан :)
остава само един вариант да са ми сложили друга гарнитура и някой отвор на главата да е запушен. Не знам кажете ми вазможно ли е това

Bobo
06-04-2009, 20:45
Благодаря ви но долу тръбата на радиатора е топла и радиатора на парното не е спукан :)
остава само един вариант да са ми сложили друга гарнитура и някой отвор на главата да е запушен. Не знам кажете ми вазможно ли е това

Колега всичко е възможно ма във форума няма на какво да ти гледаме че да познаеме ;) Колата трябва да се види ;)

stani4a
07-04-2009, 10:52
ми те я видяха бая хора вече, ама...

ACEHOB
07-04-2009, 11:21
Е то само с гледане не става. Както и Бобо ти каза - "Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз" където хората знаят какво да правят а не само да гледат. С догатки нищо няма да стане.

EMo0o
11-04-2009, 00:03
Е то само с гледане не става. Както и Бобо ти каза - "Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз" където хората знаят какво да правят а не само да гледат. С догатки нищо няма да стане.

Или иначе казано да я закараш на сервиз дето те ще гледат колата , а не колата тях :D

Коки
14-04-2009, 18:58
Е то само с гледане не става...
Трябва и акъл :)