PDA

View Full Version : Проблем с климатика



Versace
04-04-2009, 17:40
Значи колата ми е от подписа и се случва следното нещо, натискам копчето за да го пусна светва си но не тръгва не се чува муфата да чатка, нито се включва перката нищо. Закачих я на компютъра направих тест на климатика с Виза и се чува като дам теста да чатка муфата, но когато то пусна от копчето нищо не тръгва, проверих бушона който е отпред на до двигателя здрав е, релето гледах ама немога да го разбера и ги размених с другото което е за перката и пак същата работа.
Някой имал ли е подобен или същият проблем и знаели евентуално разрешаването му?
Благодаря!!!

zimin
04-04-2009, 18:11
мн странно,да не би нещо копчето да не е в ред?

didod
04-04-2009, 18:21
Имаш ли 'фреон' в системата?

INTEGRALE
04-04-2009, 18:37
Имах подобен проблем.
Светва копчето, но не тръгва компресора.
Когато сменях свещите съм прекъснал захранващия проводник, който отива към компресора. Свързах го, но пак не иска да тръгне климатика. Отидох при един майстор на автоклиматици и ми смени един бушон и компресора тръгна. Каза, че имало няколко бушона за климатика. Въпросният бушон беше при другите бушони под волана в ляво. Така, че си провери всички бушони подред. Пиши после дали си го оправил!

Versace
04-04-2009, 19:00
Имах подобен проблем.
Светва копчето, но не тръгва компресора.
Когато сменях свещите съм прекъснал захранващия проводник, който отива към компресора. Свързах го, но пак не иска да тръгне климатика. Отидох при един майстор на автоклиматици и ми смени един бушон и компресора тръгна. Каза, че имало няколко бушона за климатика. Въпросният бушон беше при другите бушони под волана в ляво. Така, че си провери всички бушони подред. Пиши после дали си го оправил!

Ами сега ги проверих всичките няма изгорели бушони!

Versace
04-04-2009, 19:02
Имаш ли 'фреон' в системата?

Ами дори и да няма фреон пак трябва да се чуе муфата и перката да се включи,незнам имали и колко има последно лятото сам го ползвал!

didod
04-04-2009, 19:06
Ами дори и да няма фреон пак трябва да се чуе муфата и перката да се включи,незнам имали и колко има

Грешиш. С налягане под 0.3 бара примерно (малко фреон) няма да включи. Затова там е боцнат т.н. пресостат.

Versace
04-04-2009, 19:10
Грешиш. С налягане под 0.3 бара примерно (малко фреон) няма да включи. Затова там е боцнат т.н. пресостат.

и как да разбера дали има и дали тоя пресостат работи?

didod
04-04-2009, 19:15
Най-добре при климатикаджия.
Ако държиш ти да го правиш това - развиваш тапите от точките за пълнене на климатика. Отдолу има иглички, малко като такива за гумите. Натискаш някоя да видиш дали ще фучи - т.е. дали има налягане в системата.

Пресостата се дава накъсо за проба, ако си сигурен, че системата е пълна, обаче ако нямаш фреон не е препоръчително пускането на компресора.

Versace
04-04-2009, 19:31
Най-добре при климатикаджия.
Ако държиш ти да го правиш това - развиваш тапите от точките за пълнене на климатика. Отдолу има иглички, малко като такива за гумите. Натискаш някоя да видиш дали ще фучи - т.е. дали има налягане в системата.

Пресостата се дава накъсо за проба, ако си сигурен, че системата е пълна, обаче ако нямаш фреон не е препоръчително пускането на компресора.

Ок възможно ли е да няма фрион щото като давам тест през Виза си чатка муфата?

didod
04-04-2009, 19:36
Според мен може.

Versace
04-04-2009, 22:48
Някои друг нема ли да изкаже мнение?

didod
05-04-2009, 10:19
Иди да го проверят, нищо не губиш. Ще го напълнят, ще проверят за пропуски и така.

SandoOne
06-04-2009, 00:22
Иди да го проверят, нищо не губиш. Ще го напълнят, ще проверят за пропуски и така.

Съгласен съм с колегата нека да го напълнат може и така да е аз до са на старата кола имах климатроник и се гърмеше бошона възможно е трасето да е прекъсното имаш ли пробна лампа .... ако имаш с нея пробвай друго не мога да те посаветвам освен на майстор

Bobo
06-04-2009, 02:21
Добре де не разбрахте ли че трасето и бушоните са си ОК след като през тест се включва :baby: Начи проблема е друг и според мен колегата дето те прати да ти го допалнят (вече няколко пъти) просто го послушай ;)

oem
06-04-2009, 13:07
Някои друг нема ли да изкаже мнение?

Бе нали и аз ти казах да отидеш не сервиз да ти надуят системата, да видят има ли дупка, няма ли... да ти проверят съединиенията при тръбите, да ти сменят О пръстенчетата и да го зареждат тоа климатик.

На мен така ми отърваше от скъсано О пръстенче.

pave
06-04-2009, 13:46
каде може да го направят това действие във стара загора или бургас,защото имам същия проблем.

oem
06-04-2009, 14:33
каде може да го направят това действие във стара загора или бургас,защото имам същия проблем.

Във всеки сервиз за климатици и автоклиматици.

patro
09-04-2009, 21:20
колега, и на теб ще кажа, когато купих моята красота всичко и работеше. доде лятото и пускам аз климатика, ама никой. копа свети, но не се чува чат и компресора не тръгва. ходих в Кафеджиев в Бургас и там един пич, след като и направи всички възможни тестови реши да пробва драстични мерки - удари я с дръжката на отверката по челото на компресора и след като дигна бясен прахоляк климата захапа. така от тогава през 2-3 седмици и през зимата го пускам да поработи за около 2-3 мин. че да земе пак да спече. пробвай това.

Bobo
10-04-2009, 10:08
колега, и на теб ще кажа, когато купих моята красота всичко и работеше. доде лятото и пускам аз климатика, ама никой. копа свети, но не се чува чат и компресора не тръгва. ходих в Кафеджиев в Бургас и там един пич, след като и направи всички възможни тестови реши да пробва драстични мерки - удари я с дръжката на отверката по челото на компресора и след като дигна бясен прахоляк климата захапа. така от тогава през 2-3 седмици и през зимата го пускам да поработи за около 2-3 мин. че да земе пак да спече. пробвай това.

Колега айде прочети внимателно пак темата и ще видиш че неговия компресор си "захапва" ;)

borisbor
19-05-2009, 14:44
Колеги, препоръчайте добро място в София по възможност в района Света троица, Зона Б-19 за проверка и пълнене на климатика. Видях един сервиз за климатици точно под кино Арена запад, имате ли впечатления?

slavco_156
01-06-2009, 19:30
поглеси бушоните в купето, подобре виж го четвртиа бушон од вторија ред, каде мен беше 15А, смени си го и види дали ке тргне. Ас след когато си мених кабелите на свештите см наксал едно кабелше и сигурно се направило краток спој и изгорел бушона.Да см ја занесол на мајстор ке ми дрпнаа 20 евро. Само смело чети си по форума и ке си ја намериш болката

starata alfa
08-09-2011, 22:27
темата е доста стара но да не пускамнова ще ползвам тази.проблема е следния :като включа климатика невинаги тръгва.дали не прави хубава връзка релето и къде се намира въпросното реле
колата е 156 1.8 тс 16 в 98 година

Kuker
09-09-2011, 00:18
Пред акумулатора.