PDA

View Full Version : Сваляне на динамо на 156



emo yordanov
05-04-2009, 14:39
Колеги,ако може за съвет.Как най-лесно да сваля динамото?Защото като гледам май доста от ходовата част трябва да махна ,за да го извадя.Лагерчето на шайбата е заминало и започна да стърже и трябва сваляне,да не прецакам цялото динамо.
Благодаря Ви предварително.

DiStefano
05-04-2009, 18:53
динамо в тоя автомобил няма
има алтернатор
и се сваля в сервизни условия

stenli
05-04-2009, 22:17
Сваляш всмукателния колектор /разкачаш го внимателно от гумените връзки/ и вадиш отгоре генератора.

ФЕРАРИСТ
05-04-2009, 22:46
А пък да свалиш въпросния колектор за първи път без да си го свалял преди ако знаеш какво приключение е, особенно ако са ти по мускулести ръцете......

AlfaMan
05-04-2009, 23:13
Ами това се прави по принцип в сервизни условия, защото ако е големия (100А) за да се свали се разколачва цялата предница - няма вадене. Имало и с по-малък вариант (при 2.0ТС е само 100А), ама предплагам се среща при някои 1.8 и 1.6 (за дизела незнам) и там ставало с "жонглиране" - вадел се на магия без да се раколачва предния мост. Поне така ми обясни найстора, защото и на мен ми предстои една такава "операция", че моя не е просто сцепен, ами направо се е отпрало едно парче от корпуса.

Ghosta
05-04-2009, 23:42
Двигателя се разкача от тампоните и се премества леко, тогава излиза покрай скоростната кутия...голяма хамалогия е и най-добре в сервиз с подемник....

fein86
06-04-2009, 00:10
Колеги,ако може за съвет.Как най-лесно да сваля динамото?Защото като гледам май доста от ходовата част трябва да махна ,за да го извадя.Лагерчето на шайбата е заминало и започна да стърже и трябва сваляне,да не прецакам цялото динамо.
Благодаря Ви предварително.

Аз онзи ден в петък при свалена глава с колектори и го свалях 40мин. моя за да не счупя нещо(а имах и видимост и удобство и инструменти), така че колега най-добре в сервиз, иначе е захванат на два почти невъзможни за разкачане болта от които единия е с гайка и трябва задължително камък с гедоре, абе закарай я да ти го свалят най-добре :)

emo yordanov
06-04-2009, 08:20
Благодаря ви колеги.Явно ще се вкарвам в приключение.

Mury
06-04-2009, 12:13
Според мен е най-лесно отдолу,само че ще се наложи да махаш дългата полуоска,иначе оттам излиза:clap2::clap2::clap2: